Aktualności

 • 29-05-2023

  RODZINNY FESTIWAL GIER I ZABAW

  Nasi uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mogli wziąć udział w familijnych quizach, rodzinnych wyścigach rzędów, wspólnym śpiewaniu, rozgrywkach sportowych czy matematycznych zagadkach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poskakać na dmuchanych zamkach czy posłuchać bajek w strefie bajkowej. Nie zabrało oczywiście lodów, waty cukrowej i losowania fantów, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością.

  Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom za sprawny przebieg festiwalu oraz sponsorom, którzy wspierają nasze działania.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 


  więcej...
 • 29-05-2023

  ENGLISH IS EVERYWHERE

  W maju dla uczniów klas 4-6 została zorganizowana III edycja konkursu z języka angielskiego pt. „English is everywhere". Zadanie uczestników polegało na znalezieniu jak największej ilości angielskich słów i wyrażeń w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, czy też na ubraniach. Następnie należało je wyciąć, przykleić na brystol papieru i przetłumaczyć na język polski tworząc w ten sposób słowniczek obrazkowy w wersji angielsko-polskiej.

  W dniu 16 maja jury konkursowe w składzie: pani Anna Szewczyk, pani Judyta Cicha, pani Julia Malanowska oraz pani Marta Zator wybrało zwycięskie prace:

  Miejsce I zajął: Jan Osuch kl. 5b

  Miejsce II zajęły ex aequo : Kornelia Jaszcz kl.5a oraz Kinga Marosik kl.5c

  Miejsce III zajęli ex aequo: Pola Łuczak kl.5b oraz Mateusz Borowski kl.5b

  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Pola Sokołowska kl.5c, Oliwia Burchardt kl.5a, Julia Łakomiak kl.5a, Olga Sawko kl.4c, Kacper Joński kl.5a, Emilia Lenartowicz kl.5b, Paulina Majchrzak kl.5a, Bartosz Koliński kl.5a, Bartosz Biliński kl.5b, Liwia Pietrusiak kl.5a,Michał Kiryk kl.6a, Aleksander Brukiewicz kl.5b, Zuzanna Domagała kl.5b, Maja Jaszczuk kl. 5a, Nikita Haidar kl.5b, Tymur Karnak kl.5b.

  Wystawę prac można obejrzeć w gabinecie nr 45.

  Wszystkim uczestnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy wykonania pięknych i pomysłowych prac a także zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Organizator konkursu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 22-05-2023

  FESTIWAL GIER I ZABAW

  Już w najbliższy piątek - 26 maja odbędzie się Rodzinny Festiwal Gier i Zabaw. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół do wspólnej zabawy w godzinach 11:45 -13:30.


  więcej...
 • 22-05-2023

  DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  Dni 23 maja (wtorek) - 25 maja 2023 r. (czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach w godzinach 7:30 - 16:00 będzie czynna świetlica szkolna dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 19-05-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC 2023

  Kwota do zapłaty za miesiąc czerwiec zostanie przesłana indywidualnie do każdego rodzica/opiekuna.


  więcej...
 • 19-05-2023

  Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  15 maja reprezentacja chłopców U-12 wzięła udział w finale województwa lubuskiego - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

  Do rozgrywek przystąpiło 10 najlepszych drużyn województwa lubuskiego, mecze rozegrane zostały w dwóch grupach z czasem gry 2x10 minut. Pomimo tego, że nie udało się wyjść naszej drużynie z grupy to trzeba przyznać, że chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, walczyli w każdym meczu do ostatniego gwizdka.

  Ogromne gratulacje za podjętą walkę i poświęcenie na boisku, jesteśmy z Was dumni.

  Mateusz Borowski oraz Ignacy Michałowski otrzymali od sędziów zielone kartki - oznaczało to grę Fair Play podczas meczu - za czystą grę na chłopców czekały nagrody.

  Reprezentacja: Dominik Boratczuk, Fabian Machońka, Ignacy Michałowski, Szymon Przygocki, Wojciech Błaż, Tymur Karnak, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer oraz Dawid Sztenhauzer.

  K.Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 19-05-2023

  SPOTKANIE GRUP RÓWIEŚNICZYCH Z POLSKI I NIEMIEC

  Spotkanie grup rówieśniczych z Polski i Niemiec w Parku Narodowym Ujście Warty. Dnia 17.05 2023 r. w Parku Narodowym spotkali się uczniowie klas piątych z SP2 z Kostrzyna nad Odrą i GS Golzow. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w terenie: obserwowali ptaki, poznawali rośliny i zwierzęta występujące na terenie parku i zajmowali się rozpoznawaniem bezkręgowców występujących w wodach. Na koniec przeprowadzono szereg zabaw integracyjnych przy ognisku. Projekt był dofinansowany przez PNWM.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KANGUR MATEMATYCZNY 2023 ROZSTRZYGNIĘTY!

  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony 16 marca.

   Lista wyróżnionych

  Gratulujemy :)

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KONKURS „O ZŁOTY LIZAK”

  9 maja w siedzibie Kostrzyńskiego Centrum Kultury odbyły się przesłuchania do konkursu miejskiego „O Złoty Lizak". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z koła muzycznego: Kinga, Dorota, Apolonia, Zuzanna i Nikoletta. Dziewczyny zachwyciły publiczność i jury swoimi występami i otrzymały nominację do występów finałowych.

  Gratulujemy!!!

  Link do relacji z wydarzenia: http://kck.kostrzyn.pl/aktualnosc-124-eliminacje_do_konkursu_piosenki_o_zloty.html

  Finał „Złotego Lizaka" odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w kostrzyńskim amfiteatrze.

  Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców do kibicowania dziewczynom na konkursie.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 15-05-2023

  ŚWIĘTA MAJOWE

  232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Z tej okazji na każdy dzień tygodnia przygotowaliśmy mnóstwo działań w ramach tygodnia patriotycznego. Punktem kulminacyjnym ,w dniu 28 kwietnia, był program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Natomiast po programie trzyosobowe drużyny z klas ósmych rywalizowały w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

  Zwycięzcami okazała się klasa 8D

  II miejsce zajęła klasa 8E

  III miejsce klasa 8C

  IV miejsce klasa 8A

  V miejsce 8B

  Wszystkim uczniom Gratulujemy i zachęcamy do jeszcze większych przedsięwzięć na rzecz naszego kraju.

  Dziękujemy również dyrekcji, nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie i organizację Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poniżej znajdują się zdjęcia. Zapraszamy do oglądania. 


  więcej...
 • 12-05-2023

  POWIATOWA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY Z AWANSEM DLA DZIEWCZĄT

  Reprezentacja szkoły wzięła udział w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży- piątki piłkarskie dziewcząt i chłopców klas VII-VIII.

  Dziewczęta rozegrały dwa mecze: z SP4 Kostrzyn oraz z SP2 Witnica. Po zaciętej rywalizacji uplasowały się na drugim miejscu zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu i awans do rozgrywek rejonowych.

  Do rozgrywek chłopców przystąpiło 7 drużyn. Wyrównany poziom piłkarski wszystkich uczestników sprawił, iż o przejściu do półfinału w naszej grupie zadecydowała nie tylko liczba zdobytych punktów, a liczba straconych bramek. Zaledwie jedna stracona bramka zadecydowała o zajęciu (wysokiego i wywalczonego) V miejsca.

  Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za postawę fair play.

  K.Kobydecka , Ł.Kuchowicz 


  więcej...
 • 11-05-2023

  FINALIŚCI KONKURSU ORNITOLOGICZNEGO pt. „PTASIE PROBLEMY”

  Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zdobyli tytuł FINALISTY w KONKURSIE ORNITOLOGICZNYM pt. „PTASIE PROBLEMY" organizowanym przez Park Narodowy „Ujście Warty".

  Konkurs składał się z dwóch etapów:

  Etap I - wewnątrzszkolny, teoretyczny poruszający zagadnienia związane z biologią ptaków i wiadomościami o siedliskach, ochronie, występowaniu, gniazdowaniu, żerowaniu.

  Etap II - międzyszkolny, teoretyczno-praktycznym związany z obserwacją w terenie, poznaniem gatunków ptaków żyjących blisko człowieka i zagrożeń dla tych ptaków.

  Nagrody zostały ufundowane przez PN „Ujście Warty" i wręczone przez Panią Agnieszkę Mielczarek starszego specjalisty do spraw edukacji.

  Nasi finaliści: Maja Kucharska klasa 6a, Adam Darłak klasa 6a, Hubert Suchecki klasa 6b.

  GRATULUJEMY!

   Zdjęcie finalistów

  Opiekun grupy Ewa Drużga


  więcej...
 • 28-04-2023

  EASTER EGG HUNT

  Miło mi poinformować, że nasza szkoła uzyskała certyfikat za udział w I edycji ogólnopolskiego wydarzenia kulturowego EASTER EGG HUNT.

  W okresie przedświątecznym pod okiem nauczycieli p. Anny Szewczyk oraz p. Judyty Cichej uczniowie klas II realizowali zadania związane z tradycjami i obchodami Świąt Wielkanocnych w krajach anglojęzycznych.

  Dla dzieci zostało przygotowanych przez nauczycielki 5 stacji zawierających do wykonania bardzo ciekawe zadania. Każde z nich zawierało kod, który należało rozszyfrować aby zostać zwycięzcą.

  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i rywalizowały między sobą o to, kto pierwszy złamie wszystkie kody. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.


  więcej...
 • 28-04-2023

  ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W CZYTELNI

  W dniu 24 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z ekologią. Uczniowie wysłuchali wierszy: „Segregacja śmieci", „Precz z wodolejstwem", oraz „Oszczędzamy energię". Dzieci wypowiadały się na temat: Co możesz zrobić dla naszej planety? Na koniec wykonały rysunki dotyczące segregacji śmieci i bioodpadów.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 28-04-2023

  BAJKOWY DZIEŃ W CZYTELNI

  Z okazji „Bajkowego dnia" w czytelni odbyło się spotkanie z bajką. Przebrani uczniowie za postaci z bajek zaprezentowali się biorąc udział w szkolnym korowodzie. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie, a uczniom z klasy VIII c za pomoc w zajęciach.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 27-04-2023

  ZAJĘCIA DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY

  W kwietniu odbyły się zajęcia dla dzieci ze świetlicy o tematyce świątecznej. Uczniowie poznali tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Wysłuchały bajeczki pt. „Pisanka" - A. Galicy oraz otrzymały świąteczne kolorowanki.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 27-04-2023

  KONKURS JOKE IN ENGLISH – CZYLI ŻART PO ANGIELSKU

  W dniu 24 kwietnia 2023r został rozstrzygnięty konkurs Joke in English. Przypomnijmy, iż konkurs polegał na przedstawieniu w formie komiksu jakiegoś żartu po angielsku a organizowany był już po raz 2-gi przez panią Julię Malanowską. Prace można było podziwiać w holu szkoły w dn.14.IV.23r do 21.IV.23r- a było co podziwiać (fotki pod artykułem). A kto nie zdążył pooglądać - będzie miał okazje zobaczyć zwycięskie prace na gazetce w gabinecie 45. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością, dokładnością oraz inwencją twórczą. W konkursie brało udział 19 uczniów z klas IV-VIII. Jury konkursowe w składzie pani Anna Szewczyk, pani Wanda Wysoczańska- Stepaniak, pani Judyta Cicha i pani Julia Malanowska wyłoniło następujących zwycięzców:

  miejsce I - Zuzanna Drozd kl.6c (praca nr.17) i Igor Urbanowicz kl.8b (praca nr.10)

  miejsce II - Nicola Sak kl.8c (praca nr.18) i Miriam Kopeć kl.8c (praca nr.19)

  miejsce III- Yaroslav Retzov (praca nr.7) i Denis Melnyk kl.6c (praca nr.3)

  Zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody, zaś wszyscy uczestnicy pochwały i 6-ki z języka angielskiego. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!

  Julia Malanowska 


  więcej...
 • 26-04-2023

  TYDZIEŃ ZDROWIA

  Z okazji Tygodnia Zdrowia w czytelni odbyło się spotkanie. Uczniowie czytali wierszyki o tematyce zdrowotnej, rozwiązywali zagadki o warzywach i owocach, układali puzzle oraz rozmawiali na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do zdrowego i aktywnego trybu życia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 26-04-2023

  KONKURS PRZYRODNICZY

  W dniu 25.04.2023r. odbył się konkurs przyrodniczy dla klas I-III.

  Miło nam ogłosić zwycięzców!

  I miejsce - klasa 3a

  II miejsce - klasa 2b

  III miejsce - klasa 3b

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

   


  więcej...
 • 26-04-2023

  „Z PODWÓRKA NA STADION” O PUCHAR TYMBARKU

  Zwycięstwo chłopców U-12 w powiatowych rozgrywkach Turnieju „Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, mecze rozgrywane były w dwóch grupach z czasem gry 2x10 minut.

  Wyniki rozegranych meczy naszej drużyny:

  • SP2 Kostrzyn - SP Kłodawa 5:4

  • SP Nowiny - SP2 Kostrzyn 0:2

  • SP2 Kostrzyn - SP4 Kostrzyn 1:0 (półfinał)

  • SP2 Kostrzyn - SP3 Kostrzyn 3:0 (finał)

  Skład drużyny: Dominik Boratczuk, Fabian Machońka, Ignacy Michałowski, Szymon Przygocki, Wojciech Błaż, Tymur Karnak, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer oraz Dawid Sztenhauzer.

  Kolejnym etapem rozgrywek będą finały wojewódzkie, które odbędą się w maju w Lubsku.

  S.Sadowski, K.Kobydecka


  więcej...
 • 25-04-2023

  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

  W marcu bibliotekę szkolną odwiedziłydzieci z przedszkola „Bonin". Przedszkolaki obejrzały bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza oraz wysłuchały krótkich wierszyków o tematyce przyrodniczej. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do czytania książek wraz z rodzicami i rodzeństwem.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 25-04-2023

  TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

  232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako KONSTYTUCJA 3 MAJA. Był to pierwszy w Europie, a drugi na świecie dokument regulujący organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja była potrzebna, aby ratować Rzeczpospolitą - znosiła liberum veto oraz wolną elekcję, wprowadzała Straż Praw, brała w opiekę mieszczan i chłopów, dawała podwaliny pod nowoczesne państwo. Z tej okazji, w naszej szkole odbędzie się wiele działań w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO:

  PONIEDZIAŁEK - 24.04.2023 r. - proponujemy na lekcjach wychowawczych wykonać karykaturę przedstawiającą Stanisława Augusta Poniatowskiego.

  WTOREK - 25.04 2023 r. - wykonaj kotylion lub Flagusia i zrób sobie selfie w barwach biało - czerwonych.

  ŚRODA - 26.04. 2023 r. - pudełko patrioty - każdy uczeń pisze na kartce to co kojarzy mu się z patriotyzmem i wrzuca do pudełka, które umieszczone będzie w holu szkoły.

  CZWARTEK - 27.04. 2023 r. - ułóż wiersz na cztery wersy na temat Konstytucji 3 maja. Prace można umieścić na gazetce ściennej.

  PIĄTEK - 28.04.2023 r. - wszyscy uczniowie przychodzą z przypiętym kotylionem wówczas nie będą odpytywani na lekcjach. W auli naszej szkoły, na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbędzie się program artystyczny dla klas czwartych i ósmych. Po programie zapraszamy trzyososbowe drużyny z klas ósmych do zmagań w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Joanna Grabarska, Piotr Kralewski


  więcej...
 • 25-04-2023

  KONKURS „EKOLOGIA TO LOGICZNE”

  W dniu 18 kwietna 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno - ekologiczny pt. „Ekologia to logiczne" zorganizowany przez nauczycieli matematyki: Panią Monikę Tyszecką, Panią Aldonę Baszyńską, Pana Krzysztofa Burdziąga, Panią Ewę Buksik, oraz nauczycielkę geografii Panią Annę Walczak.

  Uczestnikami międzyszkolnej potyczki byli uczniowie kostrzyńskich szkół: SP 1, SP 2, SP 3 oraz SP 4. Reprezentanci poszczególnych szkół podzieleni na trzyosobowe drużyny zmagali się w trzech różnych kategoriach. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą matematyczną i ekologiczną. Pomimo dość wymagających zadań, uczniowie nad wyraz sprawnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Mimo zaciętej rywalizacji konkurs przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze, do czego niewątpliwie przyczyniły się przerywniki artystyczne między konkurencjami - pokaz Mody Ekologicznej przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i Panią Wiesławę Korczak oraz skecz ekologiczny pt. „Spotkanie z ekologiem" autorstwa Pani Dagmary Ulańskiej. Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród wszystkim uczestnikom spotkania. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 2, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Na zakończenie konkursu wszyscy wysłuchali piosenki: „To jeszcze nie koniec", w wykonaniu uczennicy klasy drugiej: Poli Łapo.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom. 


  więcej...
 • 21-04-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu maju 2023 wynosi 75 zł (15 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 20-04-2023

  KONKURSY PROFILAKTYCZNO–EDUKACYJNE W RAMACH ZTU

  Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznych konkursach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Rosnę zdrowo!". W tym roku kampania przygotowała dla Was 2 konkursy indywidualne oraz 1 konkurs zespołowy. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

  Oto one:

  1. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI - „ROSNĘ ZDROWO!"

  2. KONKURS NA PLAKAT PROFILAKTYCZNY- „MÓJ POMYSŁ NA ZDROWIE!"

  3. KONKURS FOTOGRAFICZNY - „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"


  więcej...
 • 20-04-2023

  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ - „JESTEM BEZPIECZNY”

  Dnia 25 stycznia na zakończenie działań odbył się konkurs pt. „Jestem bezpieczny w swoim domu". Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 2 i 3, którzy reprezentowali swoją klasę.

  Celem zmagań było utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania w domu i sposobów radzenia sobie z zagrożeniami, jakie mogą mieć miejsce, pod nieobecność rodziców.

  2-osobowe drużyny zmagały się w 5 konkurencjach, w których o ilości przyznanych punktów decydowała nie tylko wiedza uczniów, ale też szybkość i poprawność zadań.

  Wyniki konkursu:

  1. miejsce - klasa 3a

  2. miejsce - klasa 2c

  3. miejsce - klasa 3b

  Oprócz dobrej zabawy uczniowie nie tylko utrwalili sobie wiedzę, ale zdobyli nowe, praktyczne umiejętności, które mogą im się przydać w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

  Gratuluję wszystkim zwycięzcom i zwyciężonym.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 17-04-2023

  KONKURS MY DAY ROZSTRZYGNIĘTY!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że zwyciężczyniami konkursu zostały Zuzanna Drozd z kl. VI C oraz Pola Łuczak z kl. V B zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Miejsce drugie przypadło Kornelii Jaszcz z kl. V A, natomiast miejsce trzecie zajęła Paulina Majchrzak z kl. V A. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za dostarczenie bardzo pomysłowych prac opisujących czynności dnia codziennego w czasie Present Simple.


  więcej...
 • 07-04-2023

  SZYBKA POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM

  W dniu 5 kwietnia o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu z języka polskiego dla klas ósmych - „Szybka powtórka przed egzaminem", który przygotowany został przez panią Dagmarę Ulańską, panią Joannę Sikorę - Szybiak i panią Martę Gotowicką. W tym roku szkoła gościła reprezentantów dwóch szkół: Szkołę Podstawową nr 3,Szkolę Podstawową nr 4. Uczniowie dobrani w czteroosobowe drużyny zmagali się w siedmiu, różnych konkurencjach m. in. czytania ze zrozumieniem, argumentowania, wyszukiwania elementów graficznych , gramatyce, interpunkcji, ortografii oraz wyszukiwaniu kontekstów. Walka między drużynami była zacięta, uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero w dodatkowej rundzie. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za przybycie.


  więcej...
 • 06-04-2023

  RODZINNY KONKURS KULINARNO - FOTOGRAFICZNY

  Plakat - Rodzinny konkurs kulinarno - fotograficzny


  więcej...
 • 04-04-2023

  WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Życzenia Wielkanocne przygotowane zostały przez grupę uczniów uczęszczających na zajęcia audio-video w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

  Opiekun grupy: Klaudia Kobydecka 


  więcej...
 • 31-03-2023

  TYLKO SPORT MNIE UZALEŻNIA – CZYLI JAK ŻYĆ BEZ UŻYWEK

  Nasza szkoła propaguje zdrowy styl życia czego nieodłącznym elementem jest ruch. W tym roku Szkolne Dni Przeciw Uzależnieniom przebiegały pod hasłem TYLKO SPORT MNIE UZALEŻNIA.

  W związku z tym na poziomie wszystkich grup wiekowych rozgrywały się między klasowe zawody i turnieje sportowe.

  W klasach odbywały się warsztaty profilaktyczne i lekcje wychowawcze poświęcone tematyce uzależnień.

  Uczniowie ozdobili szkołę plakatami z hasłami „Za używki dziękuję ja się nie truję", „Wybieram marzenia, nie uzależnienia", „Zamień używki na owoce a przekonasz się jakie mają moce".

  Klasy 6 i 7 wysłuchały prelekcji pracownika PPP w Kostrzynie nad Odrą - pani Karoliny Sowińskiej nt. „Papierosy, e-papierosy i spółka".

  Propagując ruch postanowiliśmy spędzać przerwy aktywnie, w związku z tym na piętrach odbywały się taneczne przerwy .Na stałe zostały udostępnione dla uczniów w czasie przerw boiska Orlik i sprzęt sportowy.


  więcej...
 • 30-03-2023

  MARCOWE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Uczniowie naszej szkoły w trakcie zajęć w ramach „Laboratoria Przyszłości" zdobywali wiedzę w zakresie projektowania grafiki 3D. Nabyte na zajęciach umiejętności uczniowie przekształcili we własne projekty, które następnie drukowali na drukarce 3D. Dzisiaj „młodzi laboranci" zaczynali z prostymi projektami, jutro.... nowoczesna technologia stanie przed nimi otworem.

  Młodsi uczniowie sprawdzali swoje możliwości twórcze wykorzystując długopisy 3D, będące wstępem do druku 3D.


  więcej...
 • 24-03-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu kwietniu 2023 wynosi 80 zł (16 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 24-03-2023

  PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

  Nasza szkoła przystąpiła do konkursu Pho3nix Active School. - największy w Polsce sportowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Świetna zabawa, doskonała okazja do odnalezienia i zaprezentowania swoich supermocy. Konkurs trwa od 15.04.2023 r. - 23.04.2023 r.

   Plakat


  więcej...
 • 22-03-2023

  PROJEKT „JA W PRZYSZŁOŚCI. JAK PLANOWAĆ SWOJĄ KARIERĘ?”

  Miło mi poinformować, że klasa 8 D wraz z wychowawcą Anną Szewczyk uzyskała certyfikat za udział w projekcie „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?" Organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

  Projekt polegał na przeprowadzeniu 8 lekcji według scenariuszy. Podczas zajęć uczniowie budowali poczucie wpływu na własny sukces życiowy i zawodowy, odkrywali swoje predyspozycje i zainteresowania. Analizowali nad którymi kompetencjami warto pracować już teraz, aby w przyszłości stać się jak najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko pracy.

  Dzięki projektowi uczniowie rozwinęli umiejętności radzenia sobie z porażkami czy nadmiernymi oczekiwaniami, a także wzmocnili kompetencję uczenia się - kluczową zdolność w dynamicznie zmieniającym się świecie.

  Raz jeszcze serdecznie gratuluję moim ósmoklasistom. Jestem z Was dumna, że z tak ogromnym zaangażowaniem i pasją podeszliście do tematu projektu.

   Dyplom uczestnictwa w projekcie


  więcej...
 • 21-03-2023

  ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE

  Krótka fotorelacja z obchodów Światowego Dnia Liczby PI:


  więcej...
 • 20-03-2023

  DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE MOKRADŁA?

  W dniu 02.03.2023 r. uczniowie z klasy 6 pod opieką p. E. Druzgi wybrali się do PN „Ujście Warty" na zajęcia pt. „Do czego są nam potrzebne mokradła?". Dzięki nim dowiedzieliśmy o światowych zasobach, o znaczeniu terenów podmokłych i skutkach regulacji rzek.


  więcej...
 • 20-03-2023

  CÓŻ TO ZA ZESPÓŁ, TEN ZESPÓŁ DOWNA?

  21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to symboliczna data, ponieważ osoby z Zespołem Downa w 21 parze chromosomów zamiast dwóch mają trzy chromosomy, określa się to jako trisomię 21 pary chromosomów. W założeniach dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej ZD oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną. W literaturze specjalistycznej i w różnych artykułach o osobach z ZD można przeczytać, że jest to choroba, lecz obecnie naukowcy skłaniają się do określania ich stanu jako nieprawidłowości, czy odmienności biologicznej, wynikającej z obecności dodatkowej informacji genetycznej chromosomu 21. Zespołu Downa nie da się wyleczyć, jest on inną formą ludzkiego rozwoju i funkcjonowania, nie da się usunąć dodatkowego chromosomu u dziecka, które właśnie urodziło się z tą wadą genetyczną. Do dziś właściwie nie wiadomo dlaczego u niektórych dzieci pojawia się dodatkowy chromosom. Wiadomo, że ryzyko wystąpienia ZD może rosnąć wraz z wiekiem matki, ale nie zawsze tak jest. Nie jest trudno natomiast rozpoznać osoby z ZD, gdyż ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. U noworodków zazwyczaj pojawia się wiotkość mięśni, powodująca tendencję do otwierania ust, wysuwania języka, zwiększona ruchliwość stawów. Może to też być m. in. Płaski profil twarzy, skośne ustawienie oczu, spłaszczona potylica, nisko osadzone małżowiny uszne, powiększony język pokryty bruzdami, bruzda poprzeczna na wewnętrznej części dłoni, krótkie kończyny. Dzieci z trisomią chromosomalną często dotknięte są wadami serca, wadami układu pokarmowego. Bardzo często występuje też niepełnosprawność intelektualna w różnych stopniach. Cech charakterystycznych dla ZD jest bardzo wiele, ale nie u wszystkich musi każda z nich wystąpić. Przyjmuje się, że obecność co najmniej dziesięciu z nich może być wskazówką, że dziecko dotknięte jest tą wadą.

  Mimo odmiennego wyglądu, wielu problemów zdrowotnych, problemów z komunikacją dzieci z ZD odpowiednio stymulowane, akceptowane przez środowisko społeczne mogą się rozwijać na miarę swoich możliwości, mogą doskonale funkcjonować w świecie. Przez lata osoby z ZD postrzegane były jako ktoś niezdolny do szczęśliwego życia , do osiągania sukcesów. Nic bardziej mylnego, dziś wiemy, że tak nie jest. Jest wiele osób, które nie zważając na swoje obciążenia genetyczne, na opinie innych podbijają świat, realizując się w aktorstwie, modelingu, sporcie, w polityce, realizują się również jako pracownicy w różnych miejscach. W naszej szkole w poprzednich latach w klasach specjalnych również byli uczniowie z ZD. Dali się poznać jako osoby bardzo pogodne, życzliwe, pełne radości, otwarte i przyjazne. Mimo, że było im trudno zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy, to nigdy nie tracili pogody ducha. Dziś uczą się w innych szkołach, gdzie zdobywają umiejętności zawodowe, uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, pracują w różnych miejscach, żyją tak jak ich rówieśnicy. Codzienne przebywanie z uczniami z ZD, i z innymi , dotkniętymi różnymi dysfunkcjami, zaburzeniami rozwojowymi sprawia, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie naszej szkoły stają się bardziej otwarci, życzliwi, empatyczni, akceptują różnorodność i inność. Akceptują wszystkich takimi , jacy są. Różnorodność naszych uczniów powoduje, że stajemy się chyba nieco lepszymi ludźmi.

  Oprac. W ramach działań Zespołu kształcenia specjalnego

  Barbara Kluczyńska


  więcej...
 • 15-03-2023

  LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

  Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w tegorocznych konkursach muzycznych zatytułowanych: „Instrumentaliści" i „Piosenka". Eliminacje odbyły się 7 marca i 14 marca w kostrzyńskiej Kręgielni. W części instrumentalnej wystąpili: Mateusz Kołodnicki, Gabriel Sobkowski i Gabriela Słotwińska z klasy 8b. Mateusz i gabriel zostali nominowani do etapu powiatowego. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!!!

  W konkursie wokalnym wzięły udział: Kinga Mielczarek, Dorota Mielczarek, Apolonia Łapo, Zuzanna Haremza i Nikoletta Hawliczek. Uczennice zachwyciły członków jury swoimi występami. Kinga, Dorota i Pola otrzymały wyróżnienie, a Zuzia i Nikola zostały nominowane do kolejnego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 14-03-2023

  21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

  Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data ta jest symboliczna - przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

  Zapraszamy całą społeczność szkolną do założenia tego dnia dwóch skarpetek nie do pary, w różnych, wesołych kolorach. Tego dnia organizowana będzie skarpetkowa sesja zdjęciowa! :) Przyłącz się do akcji na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

  Zespół Do Zadań Specjalnych


  więcej...
 • 13-03-2023

  KONKURS „ZEGAR MATEMATYCZNY” ROZSTRZYGNIĘTY!

  Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas IV - VIII, którzy potrafią wykazać się pomysłowością. Polegał na wykonaniu ściennego zegara z działaniami matematycznymi do rozwiązania. Każda godzina wyrażona miała być za pomocą innej zagadki matematycznej.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce - Oliwia Wrocławska kl. 2c

  II miejsce - Maja Kiżuk kl. 6b, Ksawery Tułacz kl. 7a oraz Wiktor Gołas kl. 7a

  III miejsce - Antoni Andrearczyk kl. 6b oraz Tymoteusz Andrearczyk kl. 6c

  Bardzo dziękujemy za wszystkie prace. A były one przeróżne: małe, duże, płaskie, wypukłe, papierowe, plastikowe, metalowe, drewniane, kolorowe, zrobione z nakrętek od słoików lub butelek, płyt... A wszystkie bez wyjątku piękne i BAAARDZO POMYSŁOWE!

  Gratulujemy zwycięzcom!


  więcej...
 • 09-03-2023

  POCIĄGIEM DO BERLINA

  7. marca 2023 r.uczniowie z klas 5a i 5c oraz Grundschule Golzow wybrali się pociągiem do Berlina. W programie wycieczki było zwiedzanie Reichstagu.Po budynku niemieckiego parlamentu oprowadzała uczestników pani przewodnik, która opowiedziała o historii budynku i o roli jaką odgrywał dawniej i o zadaniach jakie ma do spełnienia dziś. Na korytarzu doszło do spotkania z jedną z posłanek, która chętnie podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi jej pracy w parlamencie. Na koniec wszyscy udali się na kopułę z której było bardzo dobrze widać panoramę Berlina. Pogoda nie była sprzymierzeńcem uczestników wycieczki, ale przez to nadarzyła się okazja, aby przejechać się metrem i na jednej z jego stacji poznać słynnych wynalazców, którzy zapisali się na kartach historii. Wycieczkę pomógł zorganizować pan burmistrz Golzow Frank Schutz. Wycieczka ta to efekt programu Translimes-szkoła w regionie przygranicznym.


  więcej...
 • 08-03-2023

  DZIEŃ LICZBY PI

  Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą zapraszają koleżanki i kolegów naszej szkoły do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który odbędzie się 14.03.2023r. W tym dniu, podczas przerw międzylekcyjnych, na pierwszym piętrze zainteresowane osoby będą mogły zmierzyć się z niezwykłymi zadaniami matematycznymi. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy dobrą zabawę i drobny upominek.

  Zapraszamy! 


  więcej...
 • 06-03-2023

  SŁODKI KONKURS Z OKAZJI DNIA LICZBY PI

  14 marca przypada Dzień Liczby PI - ogłaszamy więc konkurs.

  Zasady konkursu na Najpiękniejszą, Najciekawszą, Najsmaczniejszą Dekoracje na cieście z okazji dnia liczby PI:

  • dekoracja może odzwierciedlać liczbę PI;

  • może odnosić się do ciekawostek z nią związanych;

  • zdjęcia ciasta z jego autorem należy przesłać na platformie Microsoft Teams do p. M. Tyszeckiej (czat prywatny) lub przynieść wydrukowane do sali 27 do 13.03.2023 r.

  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów SP 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  Wygląd wypieków - przede wszystkim pomysłowość - zostanie oceniony przez jury.

  Wszystkie chwyty cukiernicze dozwolone!

  Pozostaje mi życzyć połamania tortownic.

  Organizator konkursu Monika Tyszecka


  więcej...
 • 06-03-2023

  „MATHEMATICA REGINA OMNIUM SCIENTIARUM ET”

  Jeszcze jeden szczebel wyżej ....

  .... wspięła się Karolina Berbeć, uczennica klasy VIIIa, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

  Karolina uzyskały bardzo, bardzo dobry wynik na etapie rejonowym konkursu; zdobyła 39 punktów na 40 możliwych do zdobycia, co stanowi 97,5% :)

  Etap wojewódzki odbędzie się 17 kwietnia.

  Gratulujemy!!! Trzymamy kciuki! Powodzenia :)

  Karolinę do konkursu przygotowuje pani Aldona Baszyńska.

  Zdjęcie Karoliny


  więcej...
 • 28-02-2023

  KONKURS „LEGENDY POLSKIE”

  Dnia 27 lutego odbył się szkolny konkurs pt. „Legendy polskie" dedykowany klasom V. Celem turnieju było zapoznanie uczniów z legendami z różnych rejonów Polski oraz kształtowanie   postawy szacunku do kultury i literatury polskiej.  Rywalizację wygrała klasa 5 c , na drugim miejscu uplasowała się klasa 5, a na trzecie miejsce zajęła klasa 5b.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i widzimy się za rok.


  więcej...
 • 28-02-2023

  SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

  Podsumowanie Szkolnych Dni Bezpieczeństwa w Internecie. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne, a starsi koledzy i koleżanki wykonali prace graficzne związane z tematyką akcji.

  Zwycięzcy klas 1-3:

  1. Aleksandra Hetman 3a
  2. Eliza Poślednia 2b
  3. Zuzanna Kierepa i Alisja Bespalova 1a

  Zwycięzcy klas 6-8:

  1. Dominik Waszewski 6b
  2. Gabriel Sobkowski 8b
  3. Nikola Hawliczek 7a

  Klasy 6-8 wzięły udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Policji - był to czas przypomnienia i przybliżenia problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagowania właściwych zachowań w sieci.

  Ponadto uczniowie podczas trwania przerw mieli możliwość grania w gry stolikowe co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa 


  więcej...
 • 27-02-2023

  ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA

  W dniu 21 lutego klasa IV a oraz IV b odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem odwiedzin było uwrażliwienie uczniów na piękno języka ojczystego oraz uświadomienie im roli języka w kształtowaniu tożsamości narodowej. Dzisiejsza lekcja biblioteczna dotyczyła baśni. Poniżej fotorelacja ze spotkania.


  więcej...
 • 24-02-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2023

  Opłata za obiady w miesiącu marcu 2023 wynosi 115 zł (23 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 15-02-2023

  SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - „ZEGAR MATEMATYCZNY”

  Zabaw się w zegarmistrza. Zbuduj matematyczny zegarek na ścianę. Technika dowolna: może być malowany farbami, kredkami, wyklejany... Tarcza może mieć różne kształty geometryczne. Każda godzina powinna być wyrażona za pomocą innego działania matematycznego.

  Postaraj się! Oceniane będzie Twoje zaangażowanie, fantazja twórcza oraz estetyka pracy!

  Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki lub do sali 27.

  Prace zbierane będą do dnia 28.02.2023. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10.03.2023.

  Regulamin konkursu


  więcej...
 • 10-02-2023

  REKRUTACJA DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 3 marca 2023 r. odbywać się będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2023/2024

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.


  więcej...
 • 10-02-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY 2023

  Opłata za obiady w miesiącu lutym 2023 wynosi 60 zł (12 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 01-02-2023

  PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI „HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA”

  21 stycznia to Dzień Babci i dziadka. To właśnie z tej okazji w ramach akcji „Herbatka dla Babci i Dziadka" społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę herbat, które przekazane zostały przez wolontariuszy do Domu Seniora i na Oddział Opiekuńczo - Leczniczy w Kostrzynie nad Odrą.

  Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Nauczycielom, Rodzicom, Dyrekcji i Pracownikom naszej szkoły za udział w akcji, przepiękne laurki oraz miłe życzenia, które sprawiły Seniorom ogromną radość.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 25-01-2023

  KONKURS LEON

  W dniu 27 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do napisania jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu Leon z języka angielskiego. Pomimo tego, że testy zawierały pytania na wysokim poziomie tytuł laureata udało się uzyskać Sandrze Świercz uczennicy klasy 6b, natomiast pozostali uczestnicy uzyskali bardzo wysokie wyniki na tle kraju. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych sesjach Leona.


  więcej...
 • 20-01-2023

  REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 23 stycznia 2023 r. do dnia 3 marca 2023 r. trwa rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2023/2024

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Obwód Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą zawiera ulice:

  Akacjowa, Asfaltowa numery parzyste do 26 oraz nieparzyste do 39, Azaliowa, Chemików, Czereśniowa, Drzewicka, Drzewna, Energetyków, Eugeniusza Olczaka, Fabryczna, Fryderyka Chopina, Gabriela Narutowicza, Główna, Jagiellońska, Jana Pawła II, Jaśminowa, Kwiatowa, Ludwika Banaszaka, Malinowa, Morelowa, Niepodległości, Orła Białego, Orzechowa, Owocowa, Papierników, Plac Michała Kaczmarka, Portowa, Promienna, Różana, Sadowa, Słoneczna, Solidarności, Spokojna, Stanisława Moniuszki, Szwedzka, Tadeusza Zawadzkiego, Tulipanowa, Turkusowa, Tysiąclecia, Wiśniowa, Zielona, Złota.

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.


  więcej...
 • 20-01-2023

  Christmas Spelling Competition

  W dniu 16 i 17 stycznia 2023 roku odbył się konkurs z języka angielskiego pt. „Christmas Spelling Competition". Udział w nim wzięli uczniowie klas 5-ych. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych związanych z poprawnym literowaniem słów w języku angielskim, utrwalenie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zainteresowania językiem obcym oraz motywowanie uczniów do nauki poprzez współzawodnictwo. Rywalizacja była bardzo zacięta. Oto wyniki konkursu:

  Klasa 5 a:

  1. miejsce Jaszcz Kornelia

  2. miejsce Popiołek Kacper

  3. miejsce Popek Kornel

  Klasa 5 b:
  1. miejsce Biliński Bartosz

  2. miejsce Karnak Tumur

  3. miejsce Łuczak Pola

  4. miejsce Haidar Nikita

  Klasa 5 c:
  1. miejsce Kaczmarek Filip

  2. miejsce Kruszak Marcel

  3. miejsce Kruszak Wiktor

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


  więcej...
 • 19-01-2023

  KONKURS PLASTYCZNY - „W MOIM DOMU UMIEM BYĆ BEZPIECZNY”

  W ramach działań z cyklu „Jestem bezpieczny" uczniowie klas 1-3, po wcześniej przeprowadzonych warsztatach wykonali prace plastyczne pt. - „W moim domu umiem być bezpieczny". Prace przestrzegały przed zagrożeniami, jakie mogą czyhać w domu, pod nieobecność rodziców.

  W wyniku rozstrzygnięcia przyznałam następujące miejsca i wyróżnienia:

  • 1 miejsce: Jagoda Kozioł i Marysia Bogunia klasa 2b;

  • 2 miejsce: Eliza Poślednia i Oliwia Tułacz klasa 2b;

  • 3 miejsce: Paweł Bruliński klasa 2a.

  Wyróżnienia:
  • 1 Zosia Kurpiel klasa 1a;

  • 2 Zuzia Furyk klasa 2a;

  • 3 Antonina Kramarz klasa 3a.

  Najciekawsze z nich zostały nagrodzone i wywieszone w holu szkoły.

  Pragnę podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz 


  więcej...
 • 16-01-2023

  TURNIEJ MINI KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW KLAS V

  W środę odbył się turniej mini koszykówki 3x3 chłopców klas V.

  Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (w tym jeden zespół klas IV).

  W turnieju uczestniczyło 22 zawodników naszej szkoły.

  Po zaciętej rywalizacji zgodnej z zasadą „ fair play" chłopcy zajęli kolejne miejsca:

  I MIEJSCE - Vc (II)

  II MIEJSCE - Vc (I)

  III MIEJSCE - Vb (II)

  IV MIEJSCE - Vb (I) 

  V MIEJSCE - Vb+Va

  VI MIEJSCE - IV klasy

  Turniej zorganizowany został w ramach profilaktyki uzależnień pod hasłem „Po co mi dopalacze, kiedy w koszykówce wysoko skaczę"

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy doskonalenia i zdobywania koszykarskich umiejętności.

  K. Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 10-01-2023

  PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W CHOJNIE

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Chojnie.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Marosik za pomoc w dostarczeniu paczek do Stowarzyszenia w Chojnie.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 04-01-2023

  WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

  Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą, bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym i edukacyjnym „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

  Celem projektu jest zachęcanie dzieci, młodzieży, a także dorosłych do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

  Plakat

  Plakat


  więcej...
 • 03-01-2023

  PIERWSZA POMOC DZIECKU

  W dziale „Porady szkolnego pedagoga" zamieszczono artykuł „Pierwsza pomoc dziecku".


  więcej...
 • 02-01-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu styczniu 2023 wynosi 95 zł (19 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 22-12-2022

  ŻYCZENIA

  Życzenia bożonarodzeniowe


  „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy"
  - słowa piosenki Czerwonych Gitar

  Życzy
  dyrektor
  Elżbieta Naumowicz


  więcej...
 • 21-12-2022

  KANGUR MATEMATYCZNY 2023

  Trwają zapisy do konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY 2023. Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

  1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

  2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

  3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

  4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

  Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 14 zł.

  Każdy uczestnik konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzyma układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.

  Zainteresowani uczniowie klas II i III wpłacają pieniążki swojej pani wychowawczyni.

  Natomiast uczniowie klas IV - VIII - swojemu nauczycielowi matematyki.

  Termin wpłaty 14 zł upływa 12 stycznia 2023 roku.

  Termin konkursu: 16 marca 2023 r. (czwartek), godzina 9:00.

  Zapraszamy.


  więcej...
 • 20-12-2022

  WPŁATY ZA OBIADY

  UWAGA: Opłaty za obiady w miesiącu styczniu 2023 wnosimy dopiero po Nowym Roku. Wpłaty dokonane w grudniu będą zwracane na konto właściciela.


  więcej...
 • 20-12-2022

  BEZPIECZEŃSTWO W DOMU

   

  Wydaje się, że dom to bezpieczne miejsce i to w nim dzieci czują się najlepiej, jednak coraz częściej to w domu dochodzi do największej ilości wypadków z ich udziałem ponieważ nie potrafią oni jeszcze prawidłowo ocenić sytuacji, nie potrafią też dobrze przewidzieć konsekwencji swoich działań. Dlatego też, aby uniknąć niebezpieczne zdarzenia zaplanowano i zrealizowano łącznie 13 godzin zajęć, które mają pomóc zachować dzieciom ostrożność wtedy, gdy ich rodziców nie ma w domu.

  Warsztaty odbyły się w grudniu, w klasach 1-3 pt. „Jestem bezpieczny w swoim domu". Ich tematem było omówienie zagrożeń oraz poznanie zasad i sposobów radzenia sobie z nimi.

  Podczas warsztatów wypracowane zostały złote zasady bezpieczeństwa w domu, które każde dziecko powinno znać i przestrzegać. W spotkaniach uczniowie utrwalili: zasady postępowania na wypadek pożaru, wzywanie pomocy pod numerami telefonów alarmowych i ćwiczyli sposób poruszania się podczas ewakuacji na wypadek pożaru.

  Dzięki warsztatom uczniowie wiedzą:

  • Które przedmioty są niebezpieczne;

  • Rozpoznają niebezpieczne zachowania w domu;

  • Znają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń używanych w gospodarstwie domowym;

  • Wiedzą, jak należy posługiwać się niebezpiecznymi narzędziami i środkami.

  Uczniowie zdobyli umiejętności dotyczące tego:

  • Jak należy postępować w przypadku porażenia prądem, poparzenia, skaleczenia, połknięcia niebezpiecznych substancji, wybuchu pożaru;

  • Znają sygnały ostrzegające przed zagrożeniem;

  • Znają numery alarmowe 997,998,999, 112 i wiedzą jak zadzwonić po pomoc.

  A wszystko po to, by móc bezpiecznie się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia, czy własnego życia i w razie potrzeby być gotowym na niesienie pomocy poszkodowanym.


  więcej...
 • 19-12-2022

  WYJAZD NA LODOWISKO

  W dniu 16 grudnia uczniowie klas 7a, 7b i 8d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę na lodowisko do Gorzowa Wielkopolskiego. Na lodowisku część uczniów doskonaliła swoje umiejętności łyżwiarskie, a niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki na łyżwach. Pomimo licznych wywrotek i mroźnej pogody zabawa była wyśmienita i wszystkim dopisywały humory. Po lodowisku wszyscy wybrali się do galerii Nova Park na ciepły obiad i świąteczne zakupy. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły z niej zadowolone i przekonały się, że jazda na łyżwach jest trudną dyscypliną, wymaga wielkiego wkładu pracy i wytrwałości, ale za to sprawia ogromną radość.


  więcej...
 • 16-12-2022

  MIKOŁAJKI

  Hohoho... W murach naszej szkoły od samego rana gościł dziś, wszystkim znany, pan w czerwonym kubraczku z dużą brodą - Święty Mikołaj wraz z Elfami i Śnieżynkami.

  Oprócz wspólnego kolędowania, na dzieci czekały liczne wypieki, ciepłe kakao, herbata i owoce. Wszyscy doskonale się bawili i obiecali, że będą grzeczni przez cały rok do następnych odwiedzin Mikołaja.

  Z całego serca dziękujemy:

  • Radzie Rodziców za ogrom pracy, piękne dekoracje i realizację całego wydarzenia - złote Mamy.
  • Rodzicom wraz z uczniami za niekończącą się ilość babeczek, ciast, pierników i rogalików.
  • Świętemu Mikołajowi wraz z Elfami i Śnieżynkami za pełen worek dobrego humoru. 


  więcej...
 • 16-12-2022

  KOLEJNY WIECZÓR TALENTÓW

  Nasza szkoła jest miejscem, w którym promuje się szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież.

  Późnym popołudniem 9 grudnia 2022 r. już kolejny raz miał miejsce Wieczór Talentów, który odbywał się w dwóch etapach. Jeszcze w październiku przeprowadzono kwalifikacje, na które zgłosiło się wielu chętnych uczniów. Na oficjalnym koncercie, który poprowadzili Nadia Kasperkiewicz i Sebastian Karaśkiewicz zaprezentowało się wielu artystów. Wśród nich byli tancerze, piosenkarze, recytatorzy, aktorzy...

  Wszyscy występujący udowodnili, że posiadają różnorodne, ponadprzeciętne umiejętności, a poziom zmagań był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Po reakcji publiczności, wśród których byli nauczyciele, rodzice i goście, można śmiało powiedzieć, że wszystkim bardzo się podobało. Przy okazji można było zakupić dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów i rodziców, napić się kawy lub herbaty i zjeść domowego ciasta.

  Na deskach szkolnej sceny wystąpiło już wielu młodych, uzdolnionych ludzi i miejmy nadzieję, że sukces, jaki przypadł im w udziale nie będzie ostatnim. Być może za kilka lub kilkanaście lat znany wokalista sceny polskiej (lub światowej!) powie: „Zaczynałem od szkolnego Wieczoru Talentów".

  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli to wyjątkowe wydarzenie. Zebrane fundusze Rada Rodziców przeznaczy na aranżacje przestrzeni edukacyjnej w naszej szkole. 


  więcej...
 • 16-12-2022

  BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - pod takim hasłem uczniowie klas 1-3 uczestniczyli dzisiaj w profilaktycznych spotkaniach z funkcjonariuszami Policji. Mając na uwadze wspólny cel czyli bezpieczeństwo dzieci, ściśle współpracujemy z kostrzyńskim komisariatem. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchały o zasadach ruchu drogowego oraz bezpiecznych zabaw zimą Każdy miał możliwość przymierzyć i przetestować sprzęt funkcjonariuszy.

  Serdecznie dziękujemy za wizytę i dużą dawkę wiedzy.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa


  więcej...
 • 15-12-2022

  SPOTKANIE KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKI Z GÓRNIKIEM

  Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, klasy pierwsze oraz zerówka miały przyjemność takiego spotkania.. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


  więcej...
 • 14-12-2022

  Magia świąt Bożego Narodzenia z programem Photoshop

  Uczniowie podczas zajęć rozwijających uzdolnienia mieli niełatwe zadanie, a mianowicie wykonanie zdjęć, samodzielne „zaznaczenie obiektu" i przeniesienie na wybrane świąteczne tło.

  Efekt przerósł nasze oczekiwania - brawo! Zapraszamy do oglądania.

  Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali GreenScreen, sprzęt oświetleniowy oraz fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


  więcej...
 • 13-12-2022

  ŚWIĄTECZNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W dniu 12 grudnia uczniowie klasy 5 a wraz z panią Anną Szewczyk gościli na świątecznej lekcji języka angielskiego grupę 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Przedszkolaki bardzo szybko zintegrowały się z uczniami naszej szkoły i wspólnie uczestniczyły w lekcji podczas której poznały zwyczaje i anglojęzyczne słówka związane z okresem Bożego Narodzenia, śpiewały piosenki, tańczyły do rytmu piosenki „Jingle Bell Rock" oraz stworzyły piękną świąteczną choinkę udekorowaną w bombki ilustrujące poznane na zajęciach słówka. Na koniec w przemiłej atmosferze dzieci obdarowały się wzajemnie słodkimi upominkami i złożyły sobie życzenia „Merry Christmas".


  więcej...
 • 07-12-2022

  WIECZÓR TALENTÓW

  Już w ten piątek - zapraszamy na Wieczór Talentów, godzina 17:00, aula szkolna.

  W programie wiele atrakcji m.in.:

  • Prezentacja talentów uczniów naszej szkoły

  • Sprzedaż gadżetów, ozdób świątecznych

  • Sprzedaż wypieków i kawy

  Nie może Państwa zabraknąć :)

  Pamiętajcie: 9 grudnia - bądźcie z Nami!

   

   Plakat - Wieczór Talentów


  więcej...
 • 07-12-2022

  MIKOŁAJKI

  Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci wysłuchały opowieści „O worku z prezentami", a następnie wykonały kolorowy łańcuch, którym udekorowali choinkę. Zajęcia miały na celu pokazanie, iż wzajemne obdarowywanie się prezentami daje nam poczucie radości i zadowolenia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 07-12-2022

  „EKOLUDKI” W BIBLIOTECE

  Dnia 24 listopada naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola „Ekoludki". Przedszkolaki obejrzały bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza, a także wysłuchały śmiesznych wierszyków J. Kerna. Następnie układały z puzzli postaci zwierząt z wierszy oraz przyswoiły ciekawostki z ich życia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 02-12-2022

  DLACZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ W NASZEJ SZKOLE?

  Konkurs plastyczny pod takim tytułem ogłoszony z okazji Szkolnych Dni Integracji został rozstrzygnięty. Wielu uczniów przygotowało interesujące plakaty, reklamujące Szkołę Podstawową nr 2. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie docenili ciekawe lekcje, zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań, wyremontowane i dobrze wyposażone klasy, dobrych nauczycieli, stołówkę szkolną, fajny sklepik, boiska do uprawiania sportu, ale przede wszystkim docenili atmosferę , relacje rówieśnicze, możliwość rozmawiania na różne tematy z nauczycielami i specjalistami zatrudnionymi w szkole, ciekawe imprezy, różne okazje do zabawy i zaprezentowania swoich talentów, swojej osobowości. Od wielu lat w naszej szkole wspólnie uczą się uczniowie zdolni, zwyczajni, uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami i dysfunkcjami, dzieci przybyłe do nas z Ukrainy i z innych państw. Mimo tak dużej różnorodności naszej szkolnej społeczności ,staramy się wszystkim uczniom zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju, do osiągania sukcesów edukacyjnych, sportowych, artystycznych, życiowych- każdemu na miarę indywidualnych możliwości. Staramy się wychować ludzi otwartych, empatycznych, rozwijających swoje talenty, zainteresowania, wierzących w swoje możliwości. Oczywiście udaje nam się to robić przy ogromnym wsparciu rodziców. Prace wykonane przez uczniów potwierdzają, że dzieci doceniają wysiłki rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i dobrze czują się w naszej szkole. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, lecz postanowiliśmy kilka z nich wyróżnić i nagrodzić . Oto laureaci konkursu, których zapraszamy w piątek 2.12.22 o 10.25 do salki konferencyjnej na parterze szkoły po odbiór nagród.

  Z klas młodszych pragniemy nagrodzić:

  1. Pawła Brulińskiego z kl. II a

  2. Maję Piasecką i Jagodę Wesołowską z kl. II c

  3. Selenę Brudzisz i Lenę Neuman z kl. II c

  4. Yaroslawa Sheriakowa z kl. II c

  5. Zuzannę Łuczkowską i Martynę Kasperkiewicz kl. II c

  Z klas starszych najciekawsze prace wykonali:

  1. Kajl Dec kl. VIII s

  2. Katarzyna Maidanyk i Wiktoria Duma kl. VIII e

  3. Malwina Wesołowska, Anita Stańczyk, Lena Żylewicz i Ada Tymrakiewicz z kl. VIII e

  Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagród. Mamy nadzieję, że nasza szkoła długo będzie dobrym miejscem dla wszystkich dzieciaków

  W imieniu Zespołu kształcenia specjalnego

  Barbara Kluczyńska 


  więcej...
 • 25-11-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2022

  Wpłata do końca listopada PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 80,00 zł (16 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 23-11-2022

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W listopadzie w czytelni odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki" oraz poznały zasady wypożyczania książek. Każdy pierwszak otrzymał wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - Wielki człowiek".


  więcej...
 • 22-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Zespół Kształcenia Specjalnego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do czynnego udziału w obchodach Szkolnych Dni Integracji W dniach 28.11 - 02.12 czeka na Was wiele atrakcji, oto harmonogram naszych działań:

  Dzieci z klasy „0" oraz klas „S" panie Agata Zalewa i Ksymena Burza zapraszają na zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

  Uczniowie klas I i II wezmą udział w Zabawach Sensorycznych przygotowanych przez panią Agatę Zalewę i Ksymenę Burzę.

  Fantastyczne nagrody czekają na uczniów konkursu na reklamę naszej szkoły „Dlaczego warto uczyć się w SP 2?" organizowanym przez panią Barbarę Kluczyńską (do 28.10).

  Kreatywnych uczniów z klas IV-VIII panie Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel wraz z nauczycielami informatyki zapraszają do udziału w konkursie na Logo Szkolnych Dni Integracji (do 30.10).

  Przedstawicieli klas I II i III i ich kolegów z klas specjalnych do Krainy Gier Planszowych zabiorą panie Barbara Kluczyńska, Agata Zalewa, Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel.

  Zapraszamy! 


  więcej...
 • 22-11-2022

  KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Samorząd uczniowski i koło wolontariatu ogłaszają konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna. Prace należy składać u p. Agnieszki Kołodnickiej i p. p. Moniki Tyszeckiej w terminie do 5 grudnia.

   


  więcej...
 • 21-11-2022

  GRANIASTOSŁUPY – SESJA FOTOGRAFICZNA

  Po wielokątach przyszedł czas na graniastosłupy. To prawda, że w klasie są modele brył, które w każdej chwili można wziąć do ręki, policzyć ściany, krawędzie, wierzchołki. Przyjrzeć się bryle z bliska... Jednak samodzielne zbudowanie szkieletu bryły zmusza nas do myślenia, do zaplanowania kolejnych etapów konstrukcji, do wyciągnięcia wniosków :)

  Pomyślałam: budujemy graniastosłupy! 

  Najpierw przygotowałam przykładowy zestaw materiałów, z których uczniowie mogą wykonać graniastosłupy:

  wykałaczki i plastelina, lub makaron spaghetti i plastelina, lub (jeśli uczeń posiada) klocki magnetyczne.

  Gdyby uczeń nie posiadał plasteliny, to może pociąć ziemniaka na kosteczki i wykorzystać go do łączenia wykałaczek lub makaronu. Inny sposób to łączenie wykałaczek lub makaronu za pomocą żelków.

  Własne pomysły są mile widziane :)

  Nie zawiodłam się. Niesamowici uczniowie klasy VIII a i VIII b wykazali się pomysłowością i precyzją, a efekty swojej pracy utrwalili na zdjęciach. 


  więcej...
 • 17-11-2022

  PORADY SZKOLNEGO PEDAGOGA


  więcej...
 • 15-11-2022

  WIELCY POLACY OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA

  W październiku klasa II b rozpoczęła cykliczne spotkania w ramach innowacji pedagogicznej „Wielcy Polacy oczami młodego człowieka". Celem programu jest budowanie postaw patriotycznych wśród młodych Polaków, a także kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz budowanie świadomości obywatelskiej. W pierwszej odsłonie cyklu zaprezentowana została sylwetka Mieszka I. Postać pierwszego króla Polski przedstawiła uczniom wybitna historyk Pani Joanna Grabarska, która w ciekawy i interesujący sposób omówiła losy Mieszka I. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pierwszą stronę do swojej książki, którą będą mogły zaprezentować rodzicom po ukończeniu programu.


  więcej...
 • 15-11-2022

  TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO”

  Dnia 10 listopada, w auli naszej szkoły, odbył się turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko". W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny z klas ósmych. Każda drużyna rywalizowała w siedmiu konkurencjach. W przygotowanie turnieju zaangażowali się również uczniowie z koła historycznego : Martyna, Mateusz, Michalina, Maja, Wiktor, Damian, a także koła wokalnego: Zuzia, Nikoletta, Krystian.

  I miejsce zajęła klasa 8C w składzie:

  Zofia Kochanowska
  Miriam Kopeć
  Nikola Sak
  Marysia Wichrowska

  II miejsce - klasa 8E:

  Łukasz Filipowicz
  Igor Kuczyński
  Wiktoria Karpała
  Adrianna Wawruszczak

  III miejsce - klasa 8A:

  Alan Linke
  Remigiusz Póżniak
  Agata Bienia
  Damian Wiśniewski

  IV miejsce- klasa 8D:

  Darek Łuczak
  Fabian Krupa
  Marcin Borowski
  Bartek Lewandowski

  V miejsce - klasa 8B:

  Wiktor Jastrzębski
  Gabriel Sobkowski
  Kamil Mech
  Tymoteusz Siemiernik

  Turniej odbył się w fantastycznej atmosferze, a uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat historii Polski. Otrzymali dyplomy i nagrody. Szczególne podziękowania składamy uczniom oraz rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. 


  więcej...
 • 15-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Zespół kształcenia specjalnego z okazji Szkolnych Dni Integracji, które odbędą się w tym roku w dniach 28.11.22 do 02.12.22. Konkurs na reklamę naszej szkoły Dlaczego warto się uczyć w SP2. Będzie nam bardzo miło, jeśli oprócz wielu atutów naszej szkoły uwzględnicie również funkcjonowanie klas integracyjnych i specjalnych w naszej szkolnej społeczności. Nasza szkoła jest miejscem dla wszystkich uczniów- tych zdolnych, tych zwyczajnych i tych, którym w życiu jest trochę trudniej, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia w osiąganiu swoich indywidualnych celów. Prosimy o wykonanie reklam w formie plakatów na kartkach o formacie min. A3. Pracę można wykonać indywidualnie lub w grupie, techniką dowolną. Prosimy o wykonanie prac i dostarczenie ich do 28.11.22 do sali 29 do p. Barbary Kluczyńskiej . Za najlepsze prace przewidziano wiele nagród rzeczowych i niespodzianek, m.in. spotkanie z Panią Dyrektor przy herbatce i czymś pysznym w salce konferencyjnej , ulubiona pizza w wybranej pizzerii kostrzyńskiej. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

  Zespół kształcenia specjalnego


  więcej...
 • 14-11-2022

  KONKURS PLASTYCZNY ,,LOGO SZKOLNYCH DNI INTEGRACJI”

  ZACHĘCAMY! DO WYGRANIA SUPER NAGRODY!

  W związku ze zbliżającymi się Szkolnymi Dniami Integracji w naszej szkole organizujemy konkurs plastyczny na logo tego wydarzenia.

  Terminy:

  • Dostarczenie prac do 30 listopada 2022 r.
  Cele konkursu:
  • wykonanie prostego schematycznego znaku , piktogramu, rysunku związanego z integracją;
  • zachęcenie i motywowanie uczestników konkursu do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • opracowanie LOGO - identyfikacji wizualnej, informacyjnej, promocyjnej i korespondencyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania swojego talentu.
  Zasady konkursu:
  • w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnik jest zobowiązany przedstawić w stu procentach autorski projekt;
  • prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu;
  • logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym;
  • każdy uczestnik konkursu może przesłać jedna pracę.
  Warunki techniczne:
  1. Projekt logo powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania zarówno na przedmiotach codziennego użytku, materiałach promocyjnych i reklamowych, na nośnikach elektronicznych, grafice komputerowej i internetowej.
  2. Projekt logo może być wykonany dowolną techniką.
  3. Forma pracy powinna być zamknięta w kole i wykonana w programie graficznym zapisanym w formie JPG (minimum 800 pikseli x 800 pikseli).
  4. Logo oprócz ilustracji powinno zawierać napis Szkolne Dni Integracji w SP2.
  5. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a praca zwycięska będzie stanowiła rozpoznawalny symbol obchodów Szkolnych Dni Integracji w następnych latach.
  Kryteria oceny:
  • zgodność elementów logo z danymi Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą (skojarzenie z naszą szkołą);
  • budowa logo zgodna z podanymi powyżej wymogami dotyczącymi formy prezentacji;
  • czytelność i funkcjonalność logo oraz łatwość jego zapamiętania;
  • estetyka wykonania.
  Warunki dostarczania prac:
  • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane przez jury.
  • Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji projektu nagrodzonej pracy konkursowej.
  • Przesyłanie prac tylko i wyłącznie poprzez poniższy formularz zamieszczony na tej stronie internetowej.
  Przetwarzanie danych osobowych:
  1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.
  2. Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez Uczestników niniejszego konkursu będą przez niego przetwarzane w celu:
   • realizacji konkursu,
   • wyłonienia zwycięzców konkursu,
   • wręczenia nagród.
  3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich nie podanie uniemożliwia udział w konkursie. Każdy uczestnik konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.
  4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska i wizerunku jako uczestnik konkursu na stronie szkoły.
  ORGANIZATORZY: Jadwiga Rosiewicz, Wioletta Reichel
  we współpracy z nauczycielami informatyki


  więcej...
 • 14-11-2022

  NADUŻYWANIE TECHNOLOGII, A MOTYWACJA DO NAUKI

  Wśród konsekwencji nadużywania przez młodzież nowych technologii wymienia się m. in. przemęczenie nadmiarem informacji, niewyspanie, brak koncentracji bądź jej zaniżony poziom, wycofanie z kontaktów, zaniedbywanie obowiązków szkolnych, spadek efektywności pracy, niski poziom angażowania się w sprawy szkolne.

  Dlatego też uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach pt. „Dlaczego warto się uczyć?". Zajęcia miały ich zachęcić do zdobywania nauki, do podejmowania działań. Rozpoczęły się od rundki podczas której uczniowie uświadomili sobie swoje zasoby, na których mogą budować sukcesy szkolne. Następnie wyjaśniali znaczenie słowa „motywacja", podawali własne motywy uczenia się, poznali 2 rodzaje motywacji i ich znaczenie dla procesu uczenia się, a także 6 skutecznych sposobów wpływających na motywację do nauki.

  To my dorośli, zarówno szkoła, jak i rodzice powinny rozbudzać u uczniów zamiłowanie do nauki, odpowiednio ich motywować. Wyjaśniać, że zajęcia szkolne pomogą im w życiu, odnosząc je do sytuacji w prawdziwym świecie, podkreślać zastosowanie matematyki w codziennym życiu, powiązać wiedzę naukową z naturalnymi zjawiskami przyrodniczymi, rozbudzać pozaszkolne zainteresowania i pasje niekoniecznie związane z telefonem.

  Ażeby to zrobić, uczniowie winni ograniczyć czas korzystania z ekranów po to, by mogli go spożytkować na inne aktywności, które sprawiać im będą przyjemność. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nowe technologie wiele im dają, ale też i zabierają.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 08-11-2022

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Dnia 5 listopada odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji „Dnia Postaci z Bajek". Dzieci były przebrane za postacie z bajek. Odgadywały zagadki, rozpoznawały tytuły znanych bajek na podstawie ilustracji, układały puzzle oraz otrzymały kolorowanki z różnymi postaciami.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 08-11-2022

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  Z okazji „Dnia Życzliwości" w naszej szkole, uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Dzieci wysłuchały wierszyków oraz opowiadania pt. „Kraina Życzliwości". Formułowały odpowiedzi na pytania: Kogo nazywamy życzliwym? Jakie uczucia towarzyszą życzliwości oraz w jaki sposób możemy je wyrażać w życiu codziennym?

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 07-11-2022

  STALAG III C - HOŁD OFIAROM NAZISTÓW

  06 listopada 2022 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 8 a i 8 b uczestniczyli we mszy św. na cmentarzu jeńców wojennych Stalag III C w Kostrzynie nad Odrą, aby uczcić pamięć więźniów, bestialsko zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.

  Agnieszka Kołodnicka, Joanna Grabarska


  więcej...
 • 07-11-2022

  MATMA DO KWADRATU

  14 uczniów z klas: VIII a, VIII b i VIII d bierze udział w projekcie mATma2. Jest to cykl zajęć online z matematyki, który ma na celu przygotować ósmoklasistów do egzaminu. Całoroczny kurs (od października do maja) obejmuje 71 godzin lekcyjnych.

  Organizatorem projektu jest Wydawnictwo ELITMAT; sponsorami: Fundacja Empiria i Wiedza oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.


  więcej...
 • 04-11-2022

  NATIONAL PUMPKIN DAY

  W dniu 28 października w ramach innowacji pedagogicznej oraz ogólnopolskiego projektu realizowanego na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1 B obchodzili National Pumpkin Day. Z okazji Narodowego Dnia Dyni czekało na nich wiele ciekawych atrakcji i zadań do wykonania. W trakcie zajęć zapoznali się oni z podstawowymi wyrażeniami określającymi nazwy pysznych potraw i smakołyków sporządzonych z dyni. Dzieci wykonały dyniowe opaski a także kolorowały dynie, z których wykonały klasową gazetkę. Pierwszoklasiści poprzez osłuchanie się z piosenką „Can you make a happy face?" poznały nazwy podstawowych emocji i utrwalały ich nazwy poprzez naśladowanie gestów w piosence. Na koniec lekcji dzieci przy pomocy nauczyciela wykonały strój dyni, w którym chętnie pozowały do zdjęć. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

  Anna Szewczyk


  więcej...
 • 04-11-2022

  TYGODZIEŃ PATRIOTYCZNY W SP2

  Dnia 11 listopada będziemy obchodzić 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla nas Polaków jest to bardzo ważne święto. W tym roku postanowiliśmy uczcić je trochę inaczej, przeprowadzając wiele działań w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO.

  Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Rozkład działań na 7-10 listopada prezentujemy poniżej:


  więcej...
 • 04-11-2022

  PRZESŁUCHANIA NA WIECZÓR TALENTÓW 2022

  Jaki masz talent? Potrafisz pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumencie, malować, recytować, a może jesteś mistrzem karate...??? Chcesz się pochwalić swoimi umiejętnościami przed kolegami i koleżankami?

  Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w przesłuchaniach do Wieczoru Talentów:

  Termin: 15.11.2022 (wtorek)
  Godzina: 15:25
  Miejsce: aula szkolna

  Tegoroczny Wieczór Talentów odbędzie się 9 grudnia.

  Na przesłuchania możesz przynieść pendrive z nagraniem utworu w wersji instrumentalnej oraz inne przydatne gadżety na twój występ. Przyjdź i zabłyśnij! Pokaż nam swój talent!!!

  Zapraszamy!!!

  Elżbieta Turaj, Judyta Cicha


  więcej...
 • 03-11-2022

  NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W UNIJNYM PROGRAMIE DLA SZKÓŁ

  Nasza szkoła bierze udział w programie unijnym „mleko i komponent mleczny dla dzieci".


  więcej...
 • 03-11-2022

  WIZYTA W CENTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO

  Dnia 27 października uczniowie klas 4a i 5c wybrali się do Gorzowa Wielkopolskiego. Dzieci zobaczyły system do obsługi zgłoszeń alarmowych, kierowanych do numerów alarmowych 112, 997, 998, 999. Poznały jak wygląda informowanie służb o zdarzeniach, jak należy przekazywać informację i jak funkcjonuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na początku zaszczycił nas swoją obecnością Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który w kilku słowach przedstawił funkcjonowanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  K. Kobydecka, D. Ulańska, A. Kołodnicka 


  więcej...
 • 03-11-2022

  Mistrz sudoku - sprawozdanie

  Tradycją w naszej szkole stały się jesienne spotkania miłośników SUDOKU organizowane przez nauczycieli matematyki. W dniach 24 - 28 października, według wcześniej ustalonego harmonogramu, rozpoczął się konkurs MISTRZ SUDOKU skierowany do uczniów klas IV - VIII. Każdy uczestnik otrzymał do wypełnienia trzy kwadraty. Przy ustalaniu kolejności miejsc decydował najkrótszy czas uzupełnienia kwadratów oraz liczba popełnionych błędów.

  Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu MISTRZ SUDOKU:

  Klasy IV: Krystian Sułkowski - IV b

  Klasy V: Hubert Słotwiński - V c

  Klasy VI: Wiktor Kasperkiewicz - VI c

  Klasy VIII: Mateusz Kołodnicki- VIII b

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie - dziękujemy. Zwycięzcom - gratulujemy!

  Organizatorzy


  więcej...
 • 02-11-2022

  KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE” ROZSTRZYGNIĘTY

  Zakończyła się kolejna edycja konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Wpłynęło wiele interesujących i niepowtarzalnych zdjęć. Decyzją komisji w składzie: Aldona Baszyńska, Ewa Buksik i Krzysztof Burdziąg, I miejsce zdobył Michał Kiryk z klasy VIa za zdjęcie pt. „Kąt ostry utworzony przez połamane drzewa".

  II miejsce - Magdalena Pawłowska z klasy IIIa za „Znak matematyczny +". 

   

  III miejsce - Adrian Pawłowski z klasy VIb za „Odcinki równoległe. 

  Wyróżnienie otrzymuje Agata Chodorowska z klasy VIIIb za zdjęcie „Jedynka utworzona przez wpadające światło słoneczne na klatkę schodową"

   

  Nagrodzonym uczniom gratulujemy. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy.

  Organizatorzy 


  więcej...
 • 01-11-2022

  DNI ŻYCZLIWOŚCI

  W dniach 24 - 26.10 odbyły się w naszej szkole przeróżne inicjatywy i działania pod hasłem: „Dni Życzliwości". Nauczyciele z zespołu wychowawczego z naszej szkoły oraz uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w takich wydarzeniach jak: „Zerwij, podaj dalej", „Zajęcia czytelnicze", „Sentencje o życzliwości" oraz konkurs na „Najżyczliwszego ucznia". Wszyscy chętnie zaangażowali się w działania i z uśmiechem przekazywali sobie dobre słowo, by szerzyć ideę życzliwości w społeczności szkolnej.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za współpracę i zachęcamy do bycia życzliwym na co dzień:-) bo przecież „uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wielce skutkują" (przysłowie polskie).

  Zespół wychowawczy


  więcej...
 • 28-10-2022

  DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH

  Najbliższy poniedziałek, tj. 31 października 2022, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła w godzinach 7:30 - 16:00 organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 25-10-2022

  DZIEŃ SENIORA

  20 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora odwiedzili mieszkańców Domu Seniora oraz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Serdeczne podziękowania składamy:

  p. Natalii Hovdiak za wykonanie cudownych kwiatów oraz p. Emilii Jastrzębskiej za wykonanie przepięknych kartek z życzeniami dla naszych Seniorów.

  Rodzicom i uczniom naszej szkoły za wszystkie artykuły spożywcze i higieniczne dla mieszkańców Zakładu Opiekuńczo Leczniczego DZIĘKUJEMY!!!

  Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wykonali kartki oraz upiekli pyszne ciasta serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

  Dziękujemy również naszym WOLONTARIUSZOM za Waszą obecność.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 24-10-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD 2022

  Wpłata do końca października PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 100,00 zł (20 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 24-10-2022

  ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

  21 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W holu szkoły przygotowane zostało stoisko z zagadkami, a w zamian za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczniowie dostawali soczyste jabłka i mandarynki. Światowy Dzień owoców i warzyw jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Podziękowania składamy również dla dziewcząt z klasy 8b za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa


  więcej...
 • 21-10-2022

  KONKURS „MISTRZ SUDOKU”

  Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie „Mistrz Sudoku", który odbędzie się w dniach 24 - 28 października 2022 r. według harmonogramu:

  • kl. IV - 24.10.2022r. (poniedziałek ), godz. 11:30 - 11:45, s. 12;

  • kl. V - 25.10.2022 r. (wtorek), godz. 11:30 - 11:45, s. 26;

  • kl. VI - 25.10.2022r. (wtorek), godz. 11:30 - 11:45, s. 24;

  • kl. VII - 27.10.2022r. (czwartek), godz. 12:30 - 12:45, s. 26;

  • kl. VIII - 24.10.2022r. (poniedziałek ), godz. 11:30 - 11:45, s. 27.

  Zapraszamy!


  więcej...
 • 21-10-2022

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie tydzień przed przeprowadzeniem ŚDTM przygotowali na kartkach A4 fraszki i rymowanki związane z tabliczką mnożenia, które zostały zaprezentowane na gazetce, na pierwszym piętrze szkoły.

  W piątek 7. października przeprowadziliśmy na wszystkich lekcjach matematyki w klasach IV - VIII test ze znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach zostali:

  IVa - Cezary Balcerzak

  IVb - Krystian Sułkowski

  IV c - Olga Sawko

  Va - Oksana Przybylska

  Vb - Bartosz Biliński

  Vc - Wiktor Kasperkiewicz

  VIa - Wojtek Wolniewicz

  VIb - Laura Szorek

  VI c - Emilia Kulpa

  VIIa - Mateusz Jacewicz

  VIIb - Adrian Szczepański

  VIIIa - Michalina Zdanowicz

  VIIIb - Mateusz Kołodnicki

  VIIIc - Nicola Sak

  VIIIe - Anita Stańczak

  Podczas przerw obiadowych, komisje złożone z uczniów egzaminowały chętnych uczniów i nauczycieli. Nagrodą za udzielenie poprawnych odpowiedzi była naklejka z logo ŚDTM.

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim Mistrzom Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia :) 


  więcej...
 • 18-10-2022

  Krótka relacja z zajęć robotyki

  Tak powstają pierwsze roboty w naszej szkole.

  Zajęcia z robotyki polegają na budowaniu, konstruowaniu i programowaniu robotów, dzięki czemu dzieci widzą efekty swoich działań.  więcej...
 • 12-10-2022

  Dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  Najbliższy piątek, tj. 14 października 2022, jest dniem wolonym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła w godzinach 7:30 - 16:00 organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 10-10-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  W Szkole Podstawowej nr 2 wystartował program Laboratoria Przyszłości, który został zorganizowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Dzięki ich wsparciu i finansowaniu nasza placówka mogła zakupić niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć. W naszej szkole dobywają się zajęcia z audio - video prowadzone przez panią Klaudię Kobydecką, które ćwiczą umiejętność zaawansowanej obsługi aparatu, montażu oraz obróbki materiałów audiowizualnych. Zajęcia z programowania oraz drukarki 3D prowadzi pan Łukasz Kuchowicz. Uczniowie tworzą na nich własne projekty 3D i uczą się prostego języka programowania oraz robotyki. Obie lekcje cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych.

  Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 06-10-2022

  SPORTOWE PRZERWY

  Sportowe przerwy za Nami! We wrześniu uczniowie mogli skorzystać z boiska Orlik podczas trwania przerw. Innowacja pedagogiczna cieszyła się dużym zainteresowaniem, chętnych nie brakowało i napewno chcieliby więcej.

  Celem naszych działań było dbanie o wszechstronny rozwój ucznia, jego pasji sportowych, sposobu spędzania wolnego czasu oraz wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na przerwie.

  Zapraszamy do relacji video.

  K. Kobydecka, Ł. Kuchowicz


  więcej...
 • 03-10-2022

  SZKOLNY DZIEŃ CHŁOPAKA

  30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował kilka atrakcji celebrujących to święto. Uczniowie wzięli udział w zabawach tanecznych i praktycznych - wiązanie krawatów, zaplatanie warkoczy, kręcenie hula - hop. Z tej okazji podczas przerw uczniowie połączyli się w pary i wspólnie uczyli się tańca integracyjnego zwanego „belgijką".

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 03-10-2022

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy 8 D wraz z wychowawcą A. Szewczyk gościli na lekcji języka angielskiego uczniów klas „S". W trakcie zajęć dzieci poznały powitania i pożegnania w językach obcych, uczyły się liczyć oraz dziękować , w grupach rozwiązywały wyzwania językowe a także rebusy. Atmosfera podczas zajęć była bardzo serdeczna, wszyscy wzajemnie sobie pomagali.

  Z kolei uczniowie klas młodszych rozwiązywali na lekcjach quizy a także dopasowywali flagi do nazw państw oraz narodowości. Ponadto nasze szkolne koleżanki i koledzy z Ukrainy opowiadali nam o kulturze, obyczajach i tradycjach panujących w ich kraju.

  W tym dniu gabinety językowe przyozdobiły gazetki tematyczne. Jedną z nich wykonali uczniowie klasy 4 C. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


  więcej...
 • 29-09-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Za nami drugie zajęcia audio - video. Uczniowie poznali tajniki kamery GoPro Hero 10 oraz funkcje miksera wraz ze sprzętem do nagłośnienia. Ponadto na zajęciach uczniowie rozwijają swoje pasje oraz ćwiczą umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych.

  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła zakupiła niezbędny, profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć.


  więcej...
 • 22-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA

  W dniach 12 - 1 6 września w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Szczęścia. Hasłem tygodnia było: Dbajmy o dobre relacje. W tygodniu uczniowie mogli wręczyć informacje z kartą za co cenią lub lubią kolegę, koleżankę. Dzięki temu powstał Efekt Domina - pozytywna energia. Uczniowie także mogli wyrazić pozytywny obraz siebie poprzez kolorowy strój, makijaż, fryzurę lub biżuterię. W środę był dzień wyzwań, uczniowie losowali kartkę i wykonywali zadanie, następnie przekazywali je innej osobie. Jak wiemy życzliwe gesty integrują społeczność. W ostatnim dniu podczas długich przerw bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Pojawiła się także słodka niespodzianka.

  Zapraszamy do fotorelacji. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  Szkoły pełne talentów!

  Nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL Szkoły Pełne Talentów. Akcja polega na zbieraniu TALENCIAKÓW, czyli kuponów, które każdy z państwa może otrzymać za zakupy zrobione w sklepie LIDL Na koniec akcji przeliczamy Talenciaki na nagrody- im więcej TALENCIAKÓW, tym atrakcyjniejsze nagrody dla naszych uczniów! Skrzynka na TALENCIAKI znajduje się przy wejściu do szkoły na portierni, na świetlicy oraz w oddziale przedszkolnym Talenciaki można przekazać również bezpośrednio na zgłoszone konto szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  KARTKA DLA SENIORA

  1 PAŹDZIERNIKA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH.

  Z TEJ OKAZJI SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO WYKONANIA „KARTKI DLA SENIORA".

  WASZE KARTKI Z ŻYCZENIAMI ZOSTANĄ DOŁĄCZONE DO SŁODKICH UPOMINKÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NASZYCH WOLONTARIUSZY.

  KAŻDA OSOBA, KTÓRA ZROBI KARTKĘ, NIECH WPISZE LUB WYDRUKUJE ŻYCZENIA NA DZIEŃ SENIORA. Najlepiej takie ogólne - bo nie wiemy ile jest pań, a ile panów.

  PROSZĘ TEŻ NA DOLE KARTKI NAPISAĆ SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ. NA TEJ PODSTAWIE WPISZEMY W WASZYCH DZIENNIKACH POCHWAŁY O ZAANGAŻOWANIU W ŻYCIE SZKOŁY.

  Kartki można zostawiać u p. Agnieszki Kołodnickiej, p. Moniki Tyszeckiej i p. Judyty Cichej do 15 października.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  Zbiórka artykułów dla chorych z Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego

  W dniach od 21 września do 15 października odbędzie się w naszej szkole zbiórka artykułów potrzebnych dla chorych z Oddziału Opiekuńczo - Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Zwracamy się z prośbą do uczniów i Rodziców o pomoc w zbiórce potrzebnych artykułów spożywczych: kawa, herbata, cukier, słodycze oraz artykułów higienicznych: chusteczki nawilżające, szampon, mydło w płynie, żel pod prysznic dla kobiet i mężczyzn, maszynki do golenia, gąbki do mycia, ręczniki papierowe.

  Rzeczy składujemy w koszach, w holu szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc.

  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła zakupiła niezbędny, profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć.

  Zajęcia audio-video: uczniowie rozwijają swoje pasje oraz ćwiczą umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych. Zajęcia odbywają się w warunkach studyjnych oraz w terenie. Zapraszamy uczniów klas IV - VIII w każdy poniedziałek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Drukarka 3D i programowanie: uczniowie obsługują drukarkę 3D, tworzą własne projekty 3D, uczą się prostego języka programowania. Zapraszamy uczniów klas IV-VI w każdy czwartek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Laboratoria przyszłości - plakat


  więcej...
 • 19-09-2022

  NOC KINOWA W SZKOLE

  Początek weekendu w szkole? Dlaczego nie!

  W ostatnim dniu Tygodnia Szczęścia klasy IV a, IV b oraz V c wraz z wychowawcami p. Dagmarą Ulańską, p. Łukaszem Kuchowiczem oraz p. Klaudią Kobydecką spędzili Filmową Noc w szkole. Uczniowie przyszli odpowiednio wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście dobre humory. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i pizzy. Po całonocnej imprezie nasi podopieczni rozeszli się do domów z nadzieją, że nie była to ostatnia noc w szkole. 


  więcej...
 • 19-09-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2022

  Wpłata do końca września PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 95,00 zł (19 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 19-09-2022

  DZIEŃ SYBIRAKA

  16 września 2022 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 8 c Apelem Pamięci i minutą ciszy przed Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego w Kostrzynie nad Odrą oddali cześć Sybirakom w 83 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

  Agnieszka Kołodnicka, Krzysztof Trzciński


  więcej...
 • 17-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W IV A

  W tym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Tydzień Szczęścia. W związku z tym klasa IV a na lekcji wychowawczej robiła „dłonie szczęścia". Na odrysowanych dłoniach uczniowie pisali cechy, które najbardziej cenią u swojego kolegi /koleżanki. Celem lekcji było dostrzeżenie swoich mocnych stron oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby.

  Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 16-09-2022

  POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

  15. września 2022 r. odbyło się spotkanie grup rówieśniczych z SP 2 i Grundschule Dolgelin. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas piątych. Uczestnicy spotkania zwiedzali Muzeum Twierdzy Kostrzyn z przewodnikami. Dzięki temu grupa mogła poznać bardzo dokładnie historię miasta. Po długim spacerze ulicami Starówki dzieci spotkały się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Następnie spędziły czas na wspólnych zabawach. Na szczęście dopisała wszystkim pogoda i humory. Spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


  więcej...
 • 16-09-2022

  SZCZĘŚLIWY NUMEREK

  Od 19 września 2022 r. w naszej szkole losowany będzie SZCZĘŚLIWY NUMEREK.

  Uczeń, którego numer w dzienniku zostanie wylosowany, będzie tego dnia zwolniony z odpowiedzi ustnych.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 12-09-2022

  SPORTOWE PRZERWY

  W ramach innowacji pedagogicznej zapraszamy na Sportowe Przerwy.

  W każdy poniedziałek września na długiej przerwie 11:30-11:45 zachęcamy do aktywności na boisku Orlik! Dodatkowy dzień - 16 września na dwóch pierwszych długich przerwach.

   

  Sportowe przerwy - plakat

  K. Kobydecka, Ł. Kuchowicz


  więcej...
 • 07-09-2022

  NARODOWE CZYTANIE – BALLADY I ROMANSE

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od prawdziwego deseru intelektualnego :). 3 września Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku zorganizowała Narodowe Czytanie, które tradycyjnie odbyło się w parku miejskim. W tym roku tematem przewodnim były „Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. W tym uroczystym wydarzeniu wzięły udział nasze polonistki - Dagmara Ulańska, Joanna Sikora-Szybiak wraz z uczennicą Zofią Kochanowską, które wspólnie zaprezentowały utwór „Lilje" oraz nasz matematyk, Pani Aldona Baszyńska, która przeczytała utwór „Pierwiosnek". Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Edyta Milczarek polska aktorka teatralna i filmowa, która wraz z nami przeczytała ballady „Switeź", „Świteziankę" oraz utwór „Romantyczność". Celem uroczystości było zachęcenie młodzieży do obcowania z literaturą piękną. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za wspaniałe popołudnie i do zobaczenia za rok :).


  więcej...
 • 06-09-2022

  Podziękowanie za zbiórkę plastikowych nakrętek

  Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych „Witnickie Promyczki" dziękuje całej społeczności szkolnej za czynny udział w zbiórce nakrętek. Akcja trwa przez cały rok szkolny, a nakrętki można wrzucać do specjalnych pojemników, które znajdują się w holu szkoły. Pamiętajmy o tym, że zwykłe nakrętki, które przekazujemy do Stowarzyszenia mogą spełnić marzenia osób niepełnosprawnych.

   

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 27-08-2022

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w czwartek 1-go września 2022 r. o godz. 9:00 na placu apelowym.


  więcej...
 • 27-08-2022

  MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

  Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę… Nagrody czekają!

  Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”:

  1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

  2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 30 września 2022 r.

  3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 17 października 2022 r.

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

  § 1 Przepisy ogólne

  1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, nazywanego dalej Konkursem, jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  3. Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie uczniowie szkoły.

  4. W  Konkursie  nie  mogą  brać  udziału członkowie  jury, a  także członkowie ich najbliższych rodzin.

  5. Celem Konkursu jest:

   • zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki,

   • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym,

   • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych.

  6. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza akceptację jego regulaminu.

  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem.

  § 2 Zgłaszanie prac

  1. Zgłoszenie zdjęcia do Konkursu polega na przesłaniu za pomocą formularza jednego pliku graficznego w formacie *.jpg.

  2. Zgłoszenie kolejnego zdjęcia do Konkursu polega na ponownym skorzystaniu z formularza konkursowego.

  3. Rozdzielczość przesyłanych zdjęć nie może być mniejsza niż 1600 × 900 pikseli.

  4. Wielkość, przesyłanych za pomocą formularza, plików nie może przekraczać 10 MB.

  5. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia.

  6. Po zarejestrowaniu wpływu zgłoszenia do konkursu zostanie przesłane potwierdzenie jego otrzymania (w okresie wakacyjnym może to potrwać nawet kilka dni) na wskazany w formularzu konkursowym adres e-mail.

  7. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia w ciągu 7 dni od daty wysłania pracy, należy skontaktować się z administratorem serwisu: administrator@sp2.kostrzyn.pl.

  8. Przesłanie, przez jednego uczestnika Konkursu, zdjęć w ilości większej niż 3 będzie skutkowało wzięciem pod uwagę jedynie trzech ostatnio nadesłanych plików.

  9. Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, kadrowanie oraz drobny retusz.

  10. Zgłaszanie prac trwa do 30 września 2022 r.

  § 3 Nagrody i wyróżnienia

  1. Spośród Uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą: p. Ewa Buksik, p. Aldona Baszyńska, p. Monika Tyszecka i p. Krzysztof Burdziąg, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.

  2. Fotografie wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane, z podaniem ich danych osobowych, na stronie internetowej szkoły i na wystawie szkolnej.

  3. Autorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

  4. Decyzja jury w jest ostateczna i nie przewiduje się możliwości odwołania od niej.

  Aldona Baszyńska, Ewa Buksik, Monika Tyszecka, Krzysztof Burdziąg

   

  FORMULARZ KONKURSOWY DOSTĘPNY TUTAJ.

   


  więcej...
 • 25-08-2022

  Obiady w stołówce szkolnej

  W zakładce stołówka szkolna zaktualizowano informacje.

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ 2022:

  Wpłata tylko PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 100,00 zł


  więcej...
 • 25-08-2022

  WARSZTATY INTEGRACYJNE

  Wspólna zabawa i zwiedzanie szkoły to dobry moment, żeby się lepiej poznać.

  Zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I na warsztaty integracyjne „Poznajmy się" - w dniach 29-31 sierpnia 2022 r., w godz. 9:00-11:00.

  Pani Wiesława Korczak zaprasza swoich wychowanków z „0" do sali nr 1.

  Pani Danuta Masłowska - wychowawczyni klasy I A - zaprasza uczniów do sali nr 34.

  Pani Izabela Korman - wychowawczyni klasy I B - zaprasza uczniów do sali nr 33.

  Pani Marta Zator - wychowawczyni klasy I C - zaprasza uczniów do sali nr 37.

  Zapraszamy.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Kalifornia – perła w koronie Ameryki

  Podobnie jak w zeszłym roku - na ostatnich lekcjach angielskiego uczniowie klas. V-VII pani Julii Malanowskiej zostali zabrani „w wirtualną podróż" do Stanów Zjednoczonych. Po Teksasie, przyszedł czas na Kalifornię, najbogatszy stan i pełen różnorodności pod każdym względem. Dzieci zobaczyły całą galerię sław, Venice Beach, oraz centrum Los Angeles. Dowiedziały się co nie co o Hollywood jak np. Rodeo Drive oraz wytwórniach filmowych i atrakcjach w nich czekających na turystów.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

  W dziale rodzice zamieszczono aktualny wykaz podręczników dla poszczególnych klas, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2022/2023.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Informacja o wynikach egzaminu

  Kolejny egzamin i kolejny sukces naszych ósmoklasistów. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo ładne wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów z języka polskiego i matematyki są wyższe od średnich wyników kraju, województwa lubuskiego i naszego miasta. Średni wynik procentowy naszych uczniów z języka angielskiego jest na poziomie średniego wyniku województwa lubuskiego. Na ten sukces pracowali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

  GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY.

  Poniżej przedstawiamy zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP2 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i miastem Kostrzyn nad Odrą. 

  Zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP2 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i miastem Kostrzyn nad Odrą


  więcej...

Nasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl