TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako KONSTYTUCJA 3 MAJA. Był to pierwszy w Europie, a drugi na świecie dokument regulujący organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja była potrzebna, aby ratować Rzeczpospolitą - znosiła liberum veto oraz wolną elekcję, wprowadzała Straż Praw, brała w opiekę mieszczan i chłopów, dawała podwaliny pod nowoczesne państwo. Z tej okazji, w naszej szkole odbędzie się wiele działań w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO:

PONIEDZIAŁEK - 24.04.2023 r. - proponujemy na lekcjach wychowawczych wykonać karykaturę przedstawiającą Stanisława Augusta Poniatowskiego.

WTOREK - 25.04 2023 r. - wykonaj kotylion lub Flagusia i zrób sobie selfie w barwach biało - czerwonych.

ŚRODA - 26.04. 2023 r. - pudełko patrioty - każdy uczeń pisze na kartce to co kojarzy mu się z patriotyzmem i wrzuca do pudełka, które umieszczone będzie w holu szkoły.

CZWARTEK - 27.04. 2023 r. - ułóż wiersz na cztery wersy na temat Konstytucji 3 maja. Prace można umieścić na gazetce ściennej.

PIĄTEK - 28.04.2023 r. - wszyscy uczniowie przychodzą z przypiętym kotylionem wówczas nie będą odpytywani na lekcjach. W auli naszej szkoły, na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbędzie się program artystyczny dla klas czwartych i ósmych. Po programie zapraszamy trzyososbowe drużyny z klas ósmych do zmagań w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

Joanna Grabarska, Piotr Kralewski