POCIĄGIEM DO BERLINA

7. marca 2023 r.uczniowie z klas 5a i 5c oraz Grundschule Golzow wybrali się pociągiem do Berlina. W programie wycieczki było zwiedzanie Reichstagu.Po budynku niemieckiego parlamentu oprowadzała uczestników pani przewodnik, która opowiedziała o historii budynku i o roli jaką odgrywał dawniej i o zadaniach jakie ma do spełnienia dziś. Na korytarzu doszło do spotkania z jedną z posłanek, która chętnie podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi jej pracy w parlamencie. Na koniec wszyscy udali się na kopułę z której było bardzo dobrze widać panoramę Berlina. Pogoda nie była sprzymierzeńcem uczestników wycieczki, ale przez to nadarzyła się okazja, aby przejechać się metrem i na jednej z jego stacji poznać słynnych wynalazców, którzy zapisali się na kartach historii. Wycieczkę pomógł zorganizować pan burmistrz Golzow Frank Schutz. Wycieczka ta to efekt programu Translimes-szkoła w regionie przygranicznym.