DROGA DO DOBRYCH RELACJI


W klasach 1 - 3 i 4 - 5 odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat dobrych relacji z bliskimi w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł", który w tym roku szkolnym odbywa się pod hasłem „Bliżej siebie, z dala od używek!".

Celem kampanii i prowadzonych warsztatów było wspieranie dobrych relacji z bliskimi, jako ochrona dzieci i młodzieży przed podejmowaniem ryzykownych zachowań.

W klasach młodszych uczniowie brali udział w zabawie kalambury obrazując bez słów wylosowane przez nich hasła, a następnie grali w grę planszową wymyślając różne sposoby na dbanie o relacje ze wskazanymi osobami.

W klasach starszych uczniowie podawali bliskie im osoby, wypisywali co te osoby robią dla nich, jak również co oni sami robią lub mogą zrobić dla swoich bliskich. Uczniowie obejrzeli film, który ukazywał jak ważne jest dla dobrych relacji poświęcenie uwagi drugiemu człowiekowi oraz komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań. Na koniec ćwiczyli kompetencje proszenia o pomoc w trudnych sytuacjach np. kiedy zetkną się z zachowaniami ryzykownymi, takimi jak np. stosowanie używek.

W podsumowaniu prowadząca podsumowała wnioski na temat znaczenia relacji w życiu każdego człowieka.

Warsztaty przeprowadzone zostały z wykorzystaniem materiałów z kampanii ZTU.

Prowadząca warsztaty: Iwona RosiewiczNasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl