ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku szkolnym obchodziliśmy 233. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy szereg działań. W Wielkim Teście o Konstytucji wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas siódmych i ósmych.

W klasach siódmych:

I miejsce zajęła klasa 7 C - Sebastian. Emilia i Oleksandr.

II miejsce zajęła klasa 7 B - Hubert Fabian i Ksawery.

III miejsce klasa 7A - Karol, Maja, Jakub.

W klasach ósmych:

I miejsce zajęła klasa 8 A - Daria, Nikoletta i Daria.

II miejsce klasa 8B - Filip Oskar, Marcel.

Odbył się również konkurs plastyczno - techniczny "Orzeł biały - nasza duma" skierowany do uczniów klas I-III. Wyróżnienia otrzymali: Iza, Szymon, Maja, Mia, Czarek, Czarek, Kamil, Julia, Rehina, Myroslawa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Aby przybliżyć Święto Uchwalenia Konstytucji uczniowie z naszej szkoły, przebrani w stroje historyczne, przybyli do każdej klasy, aby ogłosić dobrą nowinę i rozdać patriotyczne naklejki i kotyliony. W role twórców konstytucji wcielili się uczniowie: Sebastian, Alan, Kordian i Kacper.

Zapraszamy do fotorelacji z obchodów naszego święta.

Joanna Grabarska, Magdalena Romaniuk