NARODOWE CZYTANIE – BALLADY I ROMANSE

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od prawdziwego deseru intelektualnego :). 3 września Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku zorganizowała Narodowe Czytanie, które tradycyjnie odbyło się w parku miejskim. W tym roku tematem przewodnim były „Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. W tym uroczystym wydarzeniu wzięły udział nasze polonistki - Dagmara Ulańska, Joanna Sikora-Szybiak wraz z uczennicą Zofią Kochanowską, które wspólnie zaprezentowały utwór „Lilje" oraz nasz matematyk, Pani Aldona Baszyńska, która przeczytała utwór „Pierwiosnek". Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Edyta Milczarek polska aktorka teatralna i filmowa, która wraz z nami przeczytała ballady „Switeź", „Świteziankę" oraz utwór „Romantyczność". Celem uroczystości było zachęcenie młodzieży do obcowania z literaturą piękną. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za wspaniałe popołudnie i do zobaczenia za rok :).