KONKURS „EKOLOGIA TO LOGICZNE”

W dniu 18 kwietna 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno - ekologiczny pt. „Ekologia to logiczne" zorganizowany przez nauczycieli matematyki: Panią Monikę Tyszecką, Panią Aldonę Baszyńską, Pana Krzysztofa Burdziąga, Panią Ewę Buksik, oraz nauczycielkę geografii Panią Annę Walczak.

Uczestnikami międzyszkolnej potyczki byli uczniowie kostrzyńskich szkół: SP 1, SP 2, SP 3 oraz SP 4. Reprezentanci poszczególnych szkół podzieleni na trzyosobowe drużyny zmagali się w trzech różnych kategoriach. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą matematyczną i ekologiczną. Pomimo dość wymagających zadań, uczniowie nad wyraz sprawnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Mimo zaciętej rywalizacji konkurs przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze, do czego niewątpliwie przyczyniły się przerywniki artystyczne między konkurencjami - pokaz Mody Ekologicznej przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i Panią Wiesławę Korczak oraz skecz ekologiczny pt. „Spotkanie z ekologiem" autorstwa Pani Dagmary Ulańskiej. Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród wszystkim uczestnikom spotkania. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 2, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Na zakończenie konkursu wszyscy wysłuchali piosenki: „To jeszcze nie koniec", w wykonaniu uczennicy klasy drugiej: Poli Łapo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.