SZYBKA POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM

W dniu 5 kwietnia o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu z języka polskiego dla klas ósmych - „Szybka powtórka przed egzaminem", który przygotowany został przez panią Dagmarę Ulańską, panią Joannę Sikorę - Szybiak i panią Martę Gotowicką. W tym roku szkoła gościła reprezentantów dwóch szkół: Szkołę Podstawową nr 3,Szkolę Podstawową nr 4. Uczniowie dobrani w czteroosobowe drużyny zmagali się w siedmiu, różnych konkurencjach m. in. czytania ze zrozumieniem, argumentowania, wyszukiwania elementów graficznych , gramatyce, interpunkcji, ortografii oraz wyszukiwaniu kontekstów. Walka między drużynami była zacięta, uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero w dodatkowej rundzie. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za przybycie.