WYCIECZKA DO SZCZECINA

7 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Na miejscu zwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mieli okazję zapoznać się z wystawą samochodów i motocykli z dawnych lat. Obejrzeli również prototypy polskich aut i pojazdy służb mundurowych. Mieli okazję wsiąść do modeli autobusów i tramwajów, które od dawna nie jeżdżą po naszych ulicach. Następnie udali się do Morskiego Centrum Nauki, gdzie wzięli udział w interaktywnej wystawie pozwalającej zgłębić wiedzę na temat różnych aspektów życia morskiego. Zwiedzili strefę, w której mogli zapoznać się z procesem projektowania i budowania statku, poznali typy jednostek pływających, sposoby sterowania oraz zawody związane z morzem. Doświadczyli, że morze jest żywiołem, poznali sposoby na okiełznanie go i zapobieganie wypadkom. Zapoznali się z przebiegiem akcji ratunkowej, potrzebnym do tego sprzętem oraz jak wygląda życie rozbitka. Zgłębili metody nawigacji - dawniej i dziś, podboje świata i rejsy oceaniczne. W końcu wybrali się na wodny plac zabaw, na którym znajdowały się tamy, śluzy, pompy i armatki wodne.

Podsumowując, wyjazd uważamy za niezwykle owocny w nabywanie nowej wiedzy i sposób na mile spędzony czas poza murami szkoły.