Aktualności

 • 03-07-2024

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2024/2025

  W dziale rodzice zamieszczono aktualny wykaz podręczników dla poszczególnych klas, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2024/2025.


  więcej...
 • 27-06-2024

  MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

  Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę... Nagrody czekają!

  Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE":

  1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

  2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 30 września 2024 r.

  3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 października 2024 r.

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

  § 1 Przepisy ogólne

  1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, nazywanego dalej Konkursem, jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  3. Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie uczniowie szkoły.

  4. W  Konkursie  nie  mogą  brać  udziału członkowie  jury, a  także członkowie ich najbliższych rodzin.

  5. Celem Konkursu jest:

   • zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki,

   • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym,

   • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych.

  6. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza akceptację jego regulaminu.

  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem.

  § 2 Zgłaszanie prac

  1. Zgłoszenie zdjęcia do Konkursu polega na przesłaniu za pomocą formularza jednego pliku graficznego w formacie *.jpg.

  2. Zgłoszenie kolejnego zdjęcia do Konkursu polega na ponownym skorzystaniu z formularza konkursowego.

  3. Rozdzielczość przesyłanych zdjęć nie może być mniejsza niż 1600 × 900 pikseli.

  4. Wielkość, przesyłanych za pomocą formularza, plików nie może przekraczać 10 MB.

  5. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia.

  6. Po zarejestrowaniu wpływu zgłoszenia do konkursu zostanie przesłane potwierdzenie jego otrzymania (w okresie wakacyjnym może to potrwać nawet kilka dni) na wskazany w formularzu konkursowym adres e-mail.

  7. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia w ciągu 7 dni od daty wysłania pracy, należy skontaktować się z administratorem serwisu: administrator@sp2.kostrzyn.pl.

  8. Przesłanie, przez jednego uczestnika Konkursu, zdjęć w ilości większej niż 3 będzie skutkowało wzięciem pod uwagę jedynie trzech ostatnio nadesłanych plików.

  9. Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, kadrowanie oraz drobny retusz.

  10. Zgłaszanie prac trwa do 30 września 2024 r.

  § 3 Nagrody i wyróżnienia

  1. Spośród Uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą: p. Ewa Buksik, p. Aldona Baszyńska, p. Monika Tyszecka i p. Krzysztof Burdziąg, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.

  2. Fotografie wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane, z podaniem ich danych osobowych, na stronie internetowej szkoły i na wystawie szkolnej.

  3. Autorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

  4. Decyzja jury w jest ostateczna i nie przewiduje się możliwości odwołania od niej.

  FORMULARZ KONKURSOWY - kliknij TUTAJ.

  Aldona Baszyńska, Ewa Buksik, Monika Tyszecka, Krzysztof Burdziąg


  więcej...
 • 26-06-2024

  KULTURA KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH INTERAKTYWNIE

  Druga połowa klasy VI b na 1 lekcji języka angielskiego od lutego do czerwca 2024 r. zaznajomiła się z ciekawymi zagadnieniami z kulturoznawstwa brytyjskiego i amerykańskiego. Zajęcia te były innowacją prowadzoną przez panią J. Malanowską. Uczniowie zapoznali się z tradycją i obyczajami: St. Valentine's Day, St. Patrick's Day, Wielkanoc oraz dowiedzieli się kim był Martin Luther King i jaki wpływ miał na walkę o prawa człowieka oraz kim byli Beatlesi. Zadania rozwiązywane przez uczniów miały charakter interaktywny i zabawowy, bowiem uczniowie oprócz oglądania oryginalnego tekstu i odpowiedzi na pytania oraz pracy z tekstem, uczniowie „wspinali „ się swoim awatarem oraz łączyli pary słowo angielskie z odpowiednim obrazkiem. Sprawiło to uczniom dużą frajdę. Zabawie nie było końca!

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 26-06-2024

  MATEMATYKA PO ANGIELSKU

  Grupa 2 z klasy VI c miała możliwość zapoznać się z matematyką po angielsku w ramach comiesięcznych lekcji języka angielskiego w roku szkolnym 2023/2024 . Zajęcia te stanowiły innowację pedagogiczną prowadzoną przez panią J. Malanowską. Uczniowie dowiedzieli się jak nazywamy podstawowe działania matematyczne - takie jak odejmowanie, dodawanie itp. po angielsku. Zaznajomiono ich również jak nazywamy różnego typu ułamki i z czego się składają. Nie są również obce szóstoklasistom takie terminy jak- potęga, pierwiastek oraz procenty oraz działania na nich po angielsku.

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 19-06-2024

  OLIWIA SZAFRAN LAUREATKĄ FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

  Uczennica klasy 6c, Oliwia Szafran Laureatką finału wojewódzkiego Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - fotografia. Brawo!

  Oliwia przeszła długą drogę eliminacji aby właśnie dzisiaj udać się na etap finałowy, który odbył się w Nowej Soli.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opiekun: Klaudia Kobydecka


  więcej...
 • 17-06-2024

  PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE

  13 czerwca klasa I b zakończyła półroczny projekt „Jestem dzieckiem i chcę tworzyć". Z tej okazji został zorganizowany Dzień Rodziny dla najbliższych dzieci. Przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz wujostwo. Na czym polegał projekt? Tak opisała go Maja, uczennica klasy: „Zaczęło się od tego, że własnoręcznie zrobiliśmy kukiełki. Każdy mógł stworzyć, jaką chciał. Potem opowiadaliśmy pani, jakie charaktery mają nasze postaci. Pani Magda napisała scenariusz dla naszych wymyślonych kukiełek i powiedziała, że na koniec roku szkolnego zrobimy przedstawienie. Gdy dostaliśmy role, zaczęliśmy się ich uczyć na pamięć. Wreszcie zaczęły się próby. Najpierw było nam baaaaaaaaardzo trudno, ale szło nam coraz lepiej. Teraz to dla nas łatwizna!"

  W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Bajka na 16 słów". Scenariusz, tak jak napisała Maja, powstał specjalnie na tę okazję.


  więcej...
 • 14-06-2024

  DROGA DO DOBRYCH RELACJI

  W klasach 1 - 3 i 4 - 5 odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat dobrych relacji z bliskimi w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł", który w tym roku szkolnym odbywa się pod hasłem „Bliżej siebie, z dala od używek!".

  Celem kampanii i prowadzonych warsztatów było wspieranie dobrych relacji z bliskimi, jako ochrona dzieci i młodzieży przed podejmowaniem ryzykownych zachowań.

  W klasach młodszych uczniowie brali udział w zabawie kalambury obrazując bez słów wylosowane przez nich hasła, a następnie grali w grę planszową wymyślając różne sposoby na dbanie o relacje ze wskazanymi osobami.

  W klasach starszych uczniowie podawali bliskie im osoby, wypisywali co te osoby robią dla nich, jak również co oni sami robią lub mogą zrobić dla swoich bliskich. Uczniowie obejrzeli film, który ukazywał jak ważne jest dla dobrych relacji poświęcenie uwagi drugiemu człowiekowi oraz komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań. Na koniec ćwiczyli kompetencje proszenia o pomoc w trudnych sytuacjach np. kiedy zetkną się z zachowaniami ryzykownymi, takimi jak np. stosowanie używek.

  W podsumowaniu prowadząca podsumowała wnioski na temat znaczenia relacji w życiu każdego człowieka.

  Warsztaty przeprowadzone zostały z wykorzystaniem materiałów z kampanii ZTU.

  Prowadząca warsztaty: Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 12-06-2024

  AMATORSKI TEATR NAUCZYCIELI DLA DZIECI

  Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole po raz pierwszy wystąpił Amatorski Teatr Nauczycieli. Na podstawie autorskiego scenariusza p. Magdaleny Romaniuk został przedstawiony naszym uczniom spektakl pt. „Prognoza na szkolne kłótnie". Były śmiechy, były kłótnie, tańce i śpiew. W roli wiosny wystąpiła p. Aleksandra Urban, lata - p. Dagmara Ulańska, w rolę jesieni wcieliła się p. Magdalena Romaniuk, a zimy pani logopeda - Agata Zalewa. Nie zabrakło oczywiście zjawisk atmosferycznych deszczu. - p. Łukasza Kuchowicza, słońca - p. Iwony Olbracht, wichury - p. Marty Zator oraz śniegu p. Justyny Kasprowskiej. Trudne zadanie opieki nad krnąbrną klasą przypadło p. Małgorzacie Szczepanik. Nie zabrakło także kuratorium, w końcu klasę trzeba było jakoś okiełznać, w tej roli wystąpili: p. Wiesława Gozdek (pani temperatura), p. Paweł Bihuniak (wiatr), p. Marta Mendelska (ciśnienie) oraz p. Ewa Drużga (zachmurzenie). W roli narratora wystąpiła p. Monika Tyszecka. Przepiękna oprawę sceniczną przypominającą klasę wykreowały p. Sylwia Mielec oraz p. Marta Mendelska, natomiast nad oprawą muzyczną czuwała niezastąpiona p. Judyta Cicha wraz z dziećmi z Koła Wokalnego oraz nasza księgowa Pani Ania Górska, która przy akompaniamencie gry swojego męża przepięknie zaśpiewała takie przeboje jak: „Kto puka do drzwi", „Letni wiatr" oraz „Wszystkie dzieci nasze są".

  Przedstawienie zorganizowane przez nauczycieli miało wyjątkowo charakter, przede wszystkim miało dostarczyć pozytywnych wrażeń oraz wzruszeń naszym uczniom, ale także przyczyniło się do zbiórki odzieży do Domu Dziecka w Sulęcinie.


  więcej...
 • 12-06-2024

  ZACHWYĆMY SIĘ PRZYRODĄ

  Tym razem Młodzi Strażnicy Przyrody odkrywali faunę i florę na pobliskiej łące i w parku. Oj działo się. Był czas i na odpoczynek na łonie natury i gry przyrodnicze oraz ćwiczenia uważności na odgłosy, kolory, rozpoznawanie gatunków drzew, robienie liściowników i bransoletek z kwiatów. Już wiemy dla kogo łąka jest domem oraz jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają owady. Kolejne spotkania już po wakacjach.


  więcej...
 • 12-06-2024

  JUNIOR RANGERS NA OBCHODACH MIASTA KOSTRZYN NA FALI

  9 czerwca Młodzi Strażnicy Przyrody podczas obchodów święta miasta aktywnie wspierali pracowników PN Ujście Warty. Zachęcali do gier przyrodniczych "Pytanie czy wyzwanie", "Zmierz się z ptakiem", układania puzzli o ptakach. Opowiadali o celach i działaniu grupy. Rozdawali ulotki informacyjne na temat PN. Jedną z atrakcji była możliwość wykonania zdjęcia z gęsią tudrową za którą przebrani byli strażnicy.


  więcej...
 • 07-06-2024

  WYCIECZKA DO TORUNIA

  W dniach 27.05 - 28.05 klasa IV a, IV b, V c oraz VI a wybrały się na wycieczkę do Torunia. W pierwszy dzień to urokliwe miasto przywitało nas przepiękną pogodą. Zwiedziliśmy wówczas najstarszy toruński kościół pw. św. Jana oraz sprawdziliśmy umiejętność zachowania równowagi opierając się o ścianę krzywej wierzy. Odwiedziliśmy również Dom Legend Toruńskich, gdzie aktywnie uczestniczyliśmy w przygotowanych warsztatach związanych z historią Torunia. Wieczorem wszyscy udaliśmy się na długi spacer po Ciechocinku. Tężnie wywarły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w słynnej Fajfie. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do hotelu. Drugi dzień był także wypełniony atrakcjami. Uczestniczyliśmy w warsztatach cukierniczych, gdzie tworzyliśmy własne pierniki, które potem zabraliśmy do domu. Odbyliśmy również godzinny rejs po Wiśle podziwiając panoramę starówki Torunia. W drodze powrotnej mieliśmy możliwość zobaczenia tężni w Inowrocławiu. Skosztowaliśmy również wydobywaną w Inowrocławiu wodę mineralną „Jadwiga" i „Inowrocławianka". Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Kostrzyna. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.


  więcej...
 • 06-06-2024

  KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W maju dla uczniów klas 4-6 została zorganizowana IV edycja konkursu z języka angielskiego pt. „English is everywhere". Zadanie uczestników polegało na znalezieniu jak największej ilości angielskich słów i wyrażeń w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, czy też na ubraniach. Następnie należało je wyciąć, przykleić na brystol papieru i przetłumaczyć na język polski tworząc w ten sposób słowniczek obrazkowy w wersji angielsko-polskiej.

  W dniu 22 maja jury konkursowe wybrało zwycięskie prace:

  Miejsce I zajął: Szymon Przygocki kl. 6c

  Miejsce II zajęli ex aequo : Kinga Marosik kl. 6 c i Dominik Boratczuk kl. 6 c

  Miejsce III zajął: Maksymilian Hawliczek kl. 4 b

  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Patryk Syrek kl. 6a, Zofia Machońka kl. Va, Fihol Sasha kl. 4b, Gabriela Kostrzewa kl. 4b, Anna Szybiak kl. 5a, Kacper Pośledni kl. 5c, Borys Michałowski kl. 4b, Ignacy Michałowski kl. 5c, Martyna Kubiak kl. 4a.

  Wystawę prac można obejrzeć w holu szkoły przy gabinecie 45.

  Wszystkim uczestnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy wykonania pięknych i pomysłowych prac a także zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Organizator konkursu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 05-06-2024

  ZŁOTY LIZAK

  2 czerwca w kostrzyńskim amfiteatrze odbył się coroczny konkurs „O Złotego Lizaka". Na scenie wystąpili laureaci tegorocznego konkursu LKA „Piosenka". Naszą szkołę reprezentowały wokalistki z koła muzycznego: Kinga, Dorota, Apolonia, Zuzia i Nikoletta. Wszyscy artyści zachwycili swoimi występami licznie zgromadzoną publiczność. Spośród 12 uczestników jury wybrało 3 wokalistów z 3 kategorii wiekowych. Nasza uczennica Apolonia Łapo zajęła pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii. Serdecznie gratulujemy!!! oraz życzymy dalszych sukcesów!

  Link do fotorelacji: Kostrzyńskie Centrum Kultury | Kostrzyn nad Odra | Facebook

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 29-05-2024

  SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że dnia 6 czerwca 2024 r. o godz. 16:30 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które od 1 września 2024 rozpoczną naukę w klasie pierwszej lub oddziale przedszkolnym.

  Serdecznie zapraszamy


  więcej...
 • 29-05-2024

  ALBUS MATEMATYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

  Ogólnopolski konkurs ALBUS matematyczny został przeprowadzony 25 kwietnia 2024 r.

  Uczestniczyło w nim 20 uczniów z klas IV-VIII.

  Konkurs okazał się dużym sukcesem dla ucznia klasy 7c - Wiktora Kasperkiewicza, bowiem zdobył tytuł laureata. Trzech uczniów otrzymało wyróżnienia.

  Oto oni:

  1. Wiktor Kasperkiewicz kl. VII c - laureat

  2. Krystian Sułkowski kl. Vb - wyróżnienie

  3. Bartosz Przygocki kl. Vb - wyróżnienie

  4. Emilia Kulpa kl. VII c - wyróżnienie

  Gratulujemy!

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych. 


  więcej...
 • 28-05-2024

  MAMY LAUREATÓW W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM ALBUS!

  W dniu 26 kwietnia 2024 r został przeprowadzony ogólnopolski konkursie języka angielskiego ALBUS, w którym uczestniczyło 26 uczniów z klas IV-VII. Organizatorem konkursu - była pani Julia Malanowska. To już 4 - ta edycja ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego ALBUS w naszej szkole. Konkurs okazał się dużym sukcesem dla 11 - tu z nich, bowiem sześciu uczniów zdobyło tytuł laureata a pięciu - wyróżnienia.

  Oto oni:

  Borys Michałowski kl. IV b - miejsce 9, dyplom laureata (uczeń pani A. Urban)

  Lena Żugaj kl. V b - miejsce 5, dyplom laureata (uczennica pani J. Malanowskiej)

  Wiktor Ślefarski kl. V b - miejsce 9, dyplom laureata (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Krystian Sułkowski kl. V b - miejsce 9, dyplom laureata (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Filip Wiśniewski kl. V a - miejsce 14, wyróżnienie (uczeń pani A. Urban)

  Patryk Kucharski kl. V c - miejsce 14, wyróżnienie (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Allan Żylewski kl. VI c - miejsce 5, dyplom laureata (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Zuzanna Wolińska kl. VI b - miejsce 10, dyplom laureata (uczennica pani J. Malanowskiej)

  Daniel Kucharuk kl. VI c - miejsce 11, wyróżnienie (uczeń pani A. Urban)

  Marcel Kruszak kl. VI c - miejsce 13, wyróżnienie (uczeń pani A. Urban)

  Hubert Słowtwiński kl. VI c- miejsce 15, wyróżnienie (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zaś laureaci i wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom i wyróżnionym, rodzicom i nauczycielom.

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 28-05-2024

  SUKCESY NASZYCH WOKALISTEK!!!

  23 maja w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku odbył się powiatowy konkurs Lubuskie Konfrontacje Artystyczne „Piosenka" 2024. Cztery wokalistki z koła muzycznego: Kinga, Apolonia, Zuzia i Nikola wspaniale zaprezentowały się przed zacnym jury oraz licznie zgromadzoną publicznością. Konkurencja była duża, a poziom wysoki. Dziewczyny nie miały łatwego zadania. Jednak dwie z nich przeszły do dalszego etapu. W pierwszej kategorii wśród najmłodszych uczestników tytuł laureata otrzymała Kinga Mielczarek, a w kategorii klas starszych - Zuzia Haremza.

  Serdecznie gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów!

  Występy naszych śpiewaczek będziecie mieli okazję zobaczyć już 2 czerwca o godz. 17:00 w kostrzyńskim amfiteatrze na corocznym konkursie „O Złotego Lizaka".

  Zapraszamy do oglądania i kibicowania!!!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha

   


  więcej...
 • 24-05-2024

  OD ZIARENKA DO BOCHENKA

  22. maja uczniowie klasy 3 A SP2 i Grundschule Seelow spotkali się na warsztatach w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu. Dzieci oglądały pokaz wypieku chleba w piecu chlebowym, oglądały narzędzia rolnicze wykorzystywane do prac polowych na dawnej wsi, zgłębiały tajniki pracy młynarza pozyskując mąkę za pomocą żaren. Bardzo fajnie integrowały się wykorzystując do komunikacji prawie wszystkie części ciała. Poznały życie w stawie i w lesie. Projekt dofinansowała Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.


  więcej...
 • 22-05-2024

  ZBIÓRKA DLA DOMU DZIECKA W SULĘCINIE

  Drodzy Uczniowie, Rodzice, Droga Społeczności Szkolna, organizatorzy spektaklu pt. „Prognoza na szkolne kłótnie" pragną Was poinformować, że warunkiem wstępu na nasze przedstawienie jest udział w zbiórce do Domu Dziecka w Sulęcinie.

  Władze placówki, którą chcemy z całego serca wesprzeć poinformowały nas, że największą potrzebą są ubrania oraz obuwie letnie dla ich podopiecznych. W związku z tym wystosowaliśmy do wszystkich wychowawców wiadomość ze szczegółami niesionej pomocy. Wychowawcy posiadają informacje na temat potrzebnych rozmiarów. Wszystkie zbierane rzeczy powinny być nowe lub w bardzo dobrym stanie. Ile rzeczy ma zebrać każda z klas? Wszystko zależy od Waszych możliwości i zaangażowania.

  Zbiórka w każdej klasie trwa od 20 maja do 3 czerwca. Po jej zakończeniu, wszystkie rzeczy zostaną przekazane organizatorom i klasa otrzymuje gwarancję wstępu na występ. Na wejściu każdy uczeń otrzyma bilet.

  Po premierze spektaklu oraz zakończonej zbiórce, na zaproszenie władz Domu Dziecka, wszyscy organizatorzy oraz obsada wybierają się na spotkanie z wychowankami placówki.
  Dlaczego nasze przedstawienie jest wyjątkowe? Z dwóch powodów. Po pierwsze łączy się z niesieniem pomocy innym, uczy dzielenia się i buduje empatię. Po drugie scenariusz spektaklu powstał na potrzeby tego wydarzenia. Nie zobaczycie go nigdzie indziej. Każda rola powstała z myślą o osobie, która ją odgrywa.

  Liczymy na Wasze wielkie serca.

  „Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała miłość do ludzkości".

  Richard Dehmel

  Plakat


  więcej...
 • 17-05-2024

  RODZINNY FESTIWAL GIER I ZABAW

  Plakat - Rodzinny festiwal gier i zabaw

  Zapraszamy do wspólnej zabawy rodziców i uczniów.


  więcej...
 • 15-05-2024

  WYCIECZKA DO SZCZECINA

  7 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Na miejscu zwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mieli okazję zapoznać się z wystawą samochodów i motocykli z dawnych lat. Obejrzeli również prototypy polskich aut i pojazdy służb mundurowych. Mieli okazję wsiąść do modeli autobusów i tramwajów, które od dawna nie jeżdżą po naszych ulicach. Następnie udali się do Morskiego Centrum Nauki, gdzie wzięli udział w interaktywnej wystawie pozwalającej zgłębić wiedzę na temat różnych aspektów życia morskiego. Zwiedzili strefę, w której mogli zapoznać się z procesem projektowania i budowania statku, poznali typy jednostek pływających, sposoby sterowania oraz zawody związane z morzem. Doświadczyli, że morze jest żywiołem, poznali sposoby na okiełznanie go i zapobieganie wypadkom. Zapoznali się z przebiegiem akcji ratunkowej, potrzebnym do tego sprzętem oraz jak wygląda życie rozbitka. Zgłębili metody nawigacji - dawniej i dziś, podboje świata i rejsy oceaniczne. W końcu wybrali się na wodny plac zabaw, na którym znajdowały się tamy, śluzy, pompy i armatki wodne.

  Podsumowując, wyjazd uważamy za niezwykle owocny w nabywanie nowej wiedzy i sposób na mile spędzony czas poza murami szkoły.


  więcej...
 • 13-05-2024

  PROJEKT W BOGDAŃCU

  Dnia 8.05 odbył się polsko - niemiecki projekt w Bogdańcu. Uczniowie klasy 6B SP2 z Kostrzyna nad Odrą i Uczniowie z Grundschule Golzow zwiedzali Zagrodę Młyńską. Uczestniczyli w pokazie wypieku chleba w piecu chlebowym oraz poznawali tajniki pracy piekarza i młynarza. Na koniec odbyła się degustacja pieczywa przy ognisku oraz przeprowadzono gry sportowe, które bardzo zintegrowały grupę.


  więcej...
 • 13-05-2024

  WCIĄGAJĄCA POWTÓRKA

  Wciągające zadanie utrwalające liczby całkowite? Tak, jest to możliwe.

  Plansza do gry

  Każdej literze przypisana jest wartość dodatnia 1 lub ujemna (-1). Uczniowie starali się utworzyć słowo o największej wartości (sumie), a następnie słowo o najmniejszej wartości.

  Niesamowicie wciągające zadanie, wymagające zaangażowania, spostrzegawczości i cierpliwości.

  Uczniowie z klasy VI c i VII c wymyślali słowa, zastanawiali się nad ich pisownią i obliczali ich wartości. Było kreatywnie i inspirująco.

  Dziękuję Myśląca Klasa w Polsce oraz Szkoła Edukacji za inspirację i pomysł.


  więcej...
 • 13-05-2024

  ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  W tym roku szkolnym obchodziliśmy 233. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy szereg działań. W Wielkim Teście o Konstytucji wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas siódmych i ósmych.

  W klasach siódmych:

  I miejsce zajęła klasa 7 C - Sebastian. Emilia i Oleksandr.

  II miejsce zajęła klasa 7 B - Hubert Fabian i Ksawery.

  III miejsce klasa 7A - Karol, Maja, Jakub.

  W klasach ósmych:

  I miejsce zajęła klasa 8 A - Daria, Nikoletta i Daria.

  II miejsce klasa 8B - Filip Oskar, Marcel.

  Odbył się również konkurs plastyczno - techniczny "Orzeł biały - nasza duma" skierowany do uczniów klas I-III. Wyróżnienia otrzymali: Iza, Szymon, Maja, Mia, Czarek, Czarek, Kamil, Julia, Rehina, Myroslawa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

  Aby przybliżyć Święto Uchwalenia Konstytucji uczniowie z naszej szkoły, przebrani w stroje historyczne, przybyli do każdej klasy, aby ogłosić dobrą nowinę i rozdać patriotyczne naklejki i kotyliony. W role twórców konstytucji wcielili się uczniowie: Sebastian, Alan, Kordian i Kacper.

  Zapraszamy do fotorelacji z obchodów naszego święta.

  Joanna Grabarska, Magdalena Romaniuk


  więcej...
 • 10-05-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC 2024

  Dokładną kwotę do zapłaty za obiady w miesiącu czerwcu otrzymają Państwo sms'em.


  więcej...
 • 10-05-2024

  PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH PRZEZ LKO

  W środę, 8 maja 2024r., w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Podczas uroczystości, Lubuski Kurator Oświaty - Mariusz Biniewski oraz z-ca Burmistrza Sulęcina - Iwona Walczak wręczyli laureatom konkursów zaświadczenia i nagrody, a nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów podziękowania.

  Wśród nagrodzonych uczniów był Wiktor Kasperkiewicz z klasy VII c.

  Wiktor, jeszcze raz GRATULUJEMY.

  Podsumowując tegoroczne konkursy przedmiotowe:

  Do zawodów I stopnia (szkolnych) przystąpiło 12 883 uczniów szkół podstawowych. Do zawodów II stopnia (rejonowych) zakwalifikowanych zostało 2 558 uczniów. W finałach III stopnia (wojewódzkich) brało udział 325 uczniów, z których 79 uzyskało tytuł laureata konkursu, a 231 tytuł finalisty. (https://ko-gorzow.edu.pl/)


  więcej...
 • 06-05-2024

  BAJKI SĄ WŚRÓD NAS

  Dnia 24 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach pt. „Bajki są wśród nas". Dzieci poznały wybrane fragmenty bajek oraz wcieliły się w postacie z bajek. W ten sposób mogły przeżyć przygody bohaterów. Celem zajęć było zachęcenie do czytania książek razem z rodziną.


  więcej...
 • 06-05-2024

  DZIEŃ ZIEMI

  Z okazji Dnia Ziemi dnia 23 kwietnia odbyły się zajęcia w czytelni pt. „Ekoludki w akcji". Uczniowie obejrzeli film pt. „Karolek i kodeks małego Ekologa", wysłuchali wierszy o tematyce ekologicznej oraz ułożyli regulamin Ekoludka - Co możemy zrobić dla naszej planety?

  Uczniowie z plakatem na Dzień Ziemi

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 06-05-2024

  ŚWIĘTO KSIĄŻKI

  Dnia 22 kwietnia w czytelni odbyły się działania związane ze „Świętem Książki". Uczniowie klas I - III w czasie przerw odgadywali zagadki, układali puzzle oraz opowiadali ilustracje z wybranych bajek. Klasy IV - VIII obejrzeli wystawę książek dla młodzieży. Za udział każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 29-04-2024

  KONKURS PLASTYCZNY: „MOJA ULUBIONA ZABAWA/ZABAWY Z MAMĄ, TATĄ, CZY RODZEŃSTWEM”

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na zakończenie innowacji pedagogicznej pt. „Budowanie więzi z dzieckiem" chciałabym ogłosić konkurs plastyczny dla uczniów klas 3 pt. „Moja ulubiona zabawa/zabawy z mamą, tatą, czy rodzeństwem", w którym należy oprócz pracy dołączyć krótki opis, 3 zdania (jaki tytuł jest tej zabawy, kto brał w niej udział, dlaczego akurat ta zabawa, a nie inna jest twoją ulubioną zabawą).

  Format pracy - A3 (kartka od dużego bloku, nie mniejsza).

  Technika pracy - dowolna.

  Termin składania prac - do 10 maja.

  Liczy się pomysłowość i kreatywność. Praca powinna być wykonana wspólnie z rodzicem lub rodzeństwem. Na najciekawsze prace czekają nagrody!

  Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 29-04-2024

  BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM

  W dziale porady szkolnego pedagoga zamieszczono 10 kolejnych propozycji zabaw, pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego.

  Są to już ostatnie propozycje zabaw. Mam nadzieję, że proponowane przeze mnie zabawy przyczyniły się do nawiązania bliższego kontaktu z dzieckiem, pozwoliły miło spędzić czas, sprawiły przyjemność zarówno dziecku, jak i Państwu, a także wsparły jego rozwój, dając mu pole do popisu i odkrywania nowych umiejętności.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 25-04-2024

  WIKTOR KASPERKIEWICZ Z KLASY VII C LAURETATEM

  WIKTOR KASPERKIEWICZ z klasy VII C został LAURETATEM konkursu przedmiotowego z matematyki!!! Gratulujemy!!!

  Oznacza to, że Wiktor jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z matematyki najwyższego wyniku, czyli 100%.

  Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty są bardzo ważnymi konkursami dla uczniów szkół podstawowych. Żeby uzyskać tytuł laureata uczniowie przechodzą eliminacje szkolne, rejonowe, a w finale wojewódzkim muszą zdobyć określoną liczbę punktów. Laureat konkursu jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem.

  Uczeń klasy VII c Wiktor Kasperkiewicz

  Wiktor, GRATULUJEMY i trzymamy kciuki! Powodzenia!!!

  Wiktora do konkursu przygotowała pani Aldona Baszyńska. 


  więcej...
 • 24-04-2024

  POWIATOWE ROZGRYWKI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  W dniu 19 kwietnia odbyła się powiatowa spartakiada młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznika 2011 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło aż 9 reprezentacji. Nasi chłopcy dzielnie walczyli do samego końca, w meczu o III miejsce przegrywamy w rzutach karnych i ostatecznie zajmujemy wysokie IV miejsce.

  Reprezentacja naszej szkoły:  Hubert Słotwiński , Dominik Boratczuk, Szymon Przygocki, Ignacy Michałowski, Krystian Szyszkowski, Kacper Pośledni, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer, Dawid Sztenhauzer

  Gratulacje! 


  więcej...
 • 24-04-2024

  LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - FOTOGRAFIA

  Laureaci i wyróżnienia dla naszych uczniów etapu miejskiego w Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - Fotografia. „Po nitce do..."

  Komisja w składzie: Pani Karolina Kunt, Pani Dominika Piotrowska-Kuipers oraz Pan Dawid Marciniak nominowała:

  • Oliwię Szafran

  • Huberta Słotwińskiego

  do powiatowego etapu, który odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17:30 w Domu Praktyk Twórczych. Dla uczestników etapu powiatowego przewidziane są warsztaty fotograficzne

  Wyróżnienia otrzymali:

  • Allan Żylewski

  • Fabian Machońka

  • Filip Kaczmarek

  • Michalina Łabuz

  • Tomasz Głowicki

  Uczniowie systematycznie uczęszczają na zajęcia audio - video korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

  Opiekun: Klaudia Kobydecka


  więcej...
 • 19-04-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ 2024

  Opłata za obiady w miesiącu maju wynosi 75 zł (15 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 19-04-2024

  EKOLOGIA TO LOGICZNE

  18 kwietna 2024 w Naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Ekologiczny pt. „Ekologia to logiczne" zorganizowany przez nauczycieli matematyki: Panią Monikę Tyszecką, Panią Aldonę Baszyńską oraz Pana Krzysztofa Burdziąga.

  Gościliśmy u siebie uczniów kostrzyńskich szkół podstawowych wraz z opiekunami. Reprezentanci poszczególnych szkół podzieleni na trzyosobowe drużyny zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Mimo zaciętej rywalizacji konkurs przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze, do czego niewątpliwie przyczyniły się przerywniki artystyczne między konkurencjami - pokaz Mody Ekologicznej przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i Panią Wiesławę Korczak oraz „Piosenka o matematyce" w wykonaniu naszych uczennic Doroty i Kingi Mielczarek oraz Poli Łapo.

  Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród wszystkim uczestnikom spotkania. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4, trzecie miejsce - Szkole Podstawowej nr 1, natomiast miejsce czwarte zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Na zakończenie konkursu wszyscy wysłuchali piosenki: „To jeszcze nie koniec", w wykonaniu uczennicy klasy trzeciej: Poli Łapo.

  Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. 


  więcej...
 • 19-04-2024

  LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE PIOSENKA 2024

  Uczennice koła muzycznego: Zuzanna, Nikoletta, Dorota, Apolonia i Kinga wzięły udział w corocznych przesłuchaniach do Lubuskich Konfrontacji Muzycznych. Konkurs odbył się 16 kwietnia w kostrzyńskiej Kręgielni. Nasze artystki zachwyciły swoimi występami zarówno jury jak i zgromadzoną licznie publiczność. Dorota została wyróżniona, a Zuzia, Nikoletta, Apolonia i Kinga otrzymały nominację do etapu powiatowego i zaśpiewają 23 maja na scenie Domu Kultury w Santoku.

  Gratulacje dla wszystkich artystek!!! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

  Nasze solistki wystąpią także 2 czerwca w amfiteatrze na finale konkursu „O Złoty Lizak". Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym artystkom i do wspólnej zabawy:)

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 17-04-2024

  KONKURSY PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE W RAMACH ZTU

  Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznych konkursach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK!". W tym roku kampania przygotowała dla Was 1 konkurs indywidualny oraz 1 konkurs zespołowy. Oto one:

  1. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI - „BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK!"
   • TWOIM ZADANIEM JEST wykonanie pracy, która kojarzy Ci się z hasłem przewodnim. Jak Ty rozumiesz to hasło? Możesz narysować swoich najbliższych, siebie, stworzyć plakat lub napisać tekst o tematyce profilaktycznej, wymyślić fajne hasło etc. A możesz masz zupełnie inny pomysł? Jesteśmy ciekawi Twojej kreatywności.
   • DLA KOGO: uczniowie klas 0 - VIII.
   • TECHNIKA WYKONANIA PRACY: dowolna.
   • FORMAT PRACY:
    praca plastyczna: (arkusz - maksymalnie Ao, przestrzenna - najdłuższy wymiar nie może przekraczać 100 cm),
    praca literacka: forma dowolna; maksymalnie (5400 znaków, czyli 3 strony).
   • Pełny regulamin konkursu znajdziesz w Internecie: www.trzezwyumysl.pl.
   • TERMIN SKŁADANIA PRAC: do 30 czerwca 2024 r.
   • Prace można wysłać:
    na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań,
    na adres e-mail: blizejsiebie@trzezwyumysł.pl lub biuro@gmail.com.
   • Rozstrzygnięcie konkursu: 31 sierpnia 2024 r.
   • 3 Nagrody główne: gry, książki, zestawy muzyczne.
  2. KONKURS EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNY -„GRAM O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK"
   • WASZE ZADANIE polega na wymyśleniu i wykonaniu gry (planszowej, karcianej lub innej), w której zasady będą odzwierciedlać przedstawione hasło konkursowe. Podczas oceny prac będzie promowane kreatywne, pomysłowe i nieoczywiste podejście do zadanego tematu. Zastanówcie się, w jaki ciekawy stworzyć grę, w którą sami z chęcią byście zagrali np.. z przyjaciółmi.
   • DLA KOGO KONKURS? Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas szkół podstawowych, świetlic środowiskowych, domów kultury etc. Z samorządów biorących udział w kampanii „zachowaj Trzeźwy Umysł" 2023/2024/ Zespoły mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Każdy zespół może nadesłać tylko jedną pracę. W ramach jednej klasy (grupy) może powstać kilka oddzielnych zespołów.
   • TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA PRAC: na Wasze prace czekamy do 30 listopada 2024 r. W treści dołączonej do przesyłki nie zapomnijcie o podaniu:
    Nazwy grup/zespołu klasowego,
    Nazwy gminy/miasta, w której się Wasza szkoła/placówka,
    Nazwy i adresu placówki, w której wykonano pracę (np. szkoła, dom kultury...),
    Imion i nazwisk autorów i opiekuna prowadzącego (jeśli ktoś z dorosłych Wam pomagał) oraz zgody na uczestnictwo w konkursie).
   • Prace można wysłać:
    na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań,
    na adres e-mail:
    zdjecie@trzezwyumysl.pl.
   • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: nastąpi do 31 grudnia 2024 r.
   • NAGRODY: przenośny projektor multimedialny dla klasy/grupy oraz nagrody rzeczowe dla uczniów. Regulamin dostępny jest na stronie: www.trzeźwyumysl.pl lub siedzibie organizatora. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie: www.trzezwyumysl.pl.
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.


  więcej...
 • 12-04-2024

  EASTER EGG HUNT

  Miło mi poinformować, że nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym EASTER EGG HUNT, za co uzyskała certyfikat.

  W okresie przedświątecznym na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas I-IV realizowali zadania związane z tradycjami i obchodami Świąt Wielkanocnych w krajach anglojęzycznych.

  Dla dzieci zostało przygotowanych przez nauczycielki 5 stacji zawierających do wykonania bardzo ciekawe zadania. Każde z nich zawierało kod, który należało rozszyfrować aby zostać zwycięzcą.

  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i rywalizowały między sobą o to, kto pierwszy złamie wszystkie kody. Za poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywały kupony, które mogły wykorzystać na lekcjach języka angielskiego.

  Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

  Koordynator projektu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 05-04-2024

  ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

  Dnia 25 marca odbyły się zajęcia związane ze zwyczajami świątecznymi. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Pisanka - bajeczka". Poznały zwyczaje oraz zabawy z jajkami. Rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej i wiosennej. Na koniec wykonały pracę plastyczną jajko - wydzieranka.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 05-04-2024

  ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  Dnia 22 marca z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie obejrzeli film pt. „Bez wody nie ma życia", a także wysłuchali wiersza pt. „Precz z wodolejstwem", oraz układali regulamin wodoludka. Wykonali pracę pokazującą jak możemy oszczędzać wodę.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 05-04-2024

  DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

  21 marca obchodziliśmy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie obejrzeli film pt. „Kolorowe skarpetki", pokazujący potrzeby osób z zespołem Downa. Rozmawiali na temat, jak należy zachować się jeśli w naszym otoczeniu znajdują się takie osoby. Następnie wykonały pracę plastyczną - dwie różne skarpetki. Celem zajęć było pokazanie, że inność jest normalna i każda odmienność jest wartością.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 03-04-2024

  KOMIKS Z ŻARTEM PO ANGIELSKU CZYLI „JOKE IN ENGLISH”

  W dniu 27 marca 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs z języka angielskiego Joke in English , który polegał na przedstawieniu żartu po angielsku za pomocą komiksu 2 - 4 obrazkowego dowolną techniką. Jury w składzie pani Anna Szewczyk, pani Aleksandra Urban, pani Judyta Cicha oraz pani Julia Malanowska (organizator konkursu) wyłoniło z ponad 18 uczestników następujących 5 - ciu laureatów konkursu:

  miejsce I - Jakub Machowiak kl. Va (uczeń pani A. Urban)

  miejsce II - Zuzanna Drozd kl.VIIc, Weronika Nowak kl. IVa (uczennice pani J.Malanowskiej)

  miejsce III - Kateryna Usata kl. IVb (uczennica pani A. Urban), Paulina Majchrzak kl.VIa (uczennica pani A. Szewczyk)

  Gratulujemy serdecznie laureatom, innym uczestnikom (czyli Mikołajowi Prządce - kl. IVa, Hubertowi Słotwińskiemu - kl. VIc, Oliwii Nowak - kl. Vb, Janowi Boczko - kl. Vb, Adamowi Rokickiego - kl. VIIc, Sewerynowi Charęzie - kl. VIIIa, Antoninie Kramarz - kl. IVa, Filipowi Wiśniewskiemu - kl. Va, Krzysztofowi Tyszeckiemu - kl. Vc, Oldze Sawko - kl. Vc, Patrykowi Syrek - kl. VIa, Maksymilianowi Hawliczkowi - kl. IVb, Mikołajowi Tarnawskiemu - kl. IVa ) oraz ich nauczycielom! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały i 6-tki z języka angielskiego, zaś laureaci - ciekawe nagrody rzeczowe. Dodam, że jury nie miało łatwego zadania, bo poziom z roku na rok jest coraz wyższy.

  Zapraszam serdecznie na konkurs „Joke in English" w przyszłym roku szkolnym!

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 27-03-2024

  JUNIOR RANGERS – MŁODZI STRAŻNICY PRZYRODY

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą w porozumieniu z Parkiem Narodowym „Ujście Warty" będą uczestniczyć w programie Junior Rangers. Jest on inspirowany amerykańskimi i europejskimi programami o tej samej nazwie. Program ma za zadanie „badać, uczyć i chronić" a Młodzi Strażnicy Przyrody chcą chronić przyrodę, która ich otacza, także tę w Parku.

  W Polsce grupa Junior Ranger działa już od wielu lat w Biebrzańskim Parku Narodowy. Podobny program prowadzą małopolskie parki narodowe. Przy Parku Narodowym „Ujście Warty" taka grupa, złożona z uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słońsku, działa już od roku. W tym roku rozpoczynają swoją działalność grupy w Górzycy i Kostrzynie nad Odrą.

  Na naszych spotkaniach będziemy mówić o otaczającej nas przyrodzie. Poznamy ją lepiej, aby dowiedzieć się jak ją szanować i chronić. Będziemy przekazywać tę wiedzę dalej i pokazywać nasze działania. Spotkania Młodych Strażników Przyrody odbywać się będą raz w miesiącu. Junior Ranger zna zasady panujące w parkach narodowych i wie dlaczego trzeba ich przestrzegać. Potrafi rozpoznawać zwierzęta i ich tropy. Wie jak odnaleźć się w terenie oraz dba o porządek w otoczeniu.

  Koordynatorem programu jest pani Ewa Drużga, za część merytoryczną będzie odpowiadać starszy specjalista ds. edukacji w Parku Narodowym „Ujście Warty" - Agnieszka Mielczarek, a naszymi Junior Rangersami zostali chętni uczniowie z klas IV-VIII.


  Na zdjęciach - pierwsze spotkanie w terenie pt. „Czy Kostrzyn nad Odrą w okolicy szkoły jest przyjazny ptakom?" Strażników Przyrody z Panią Agnieszką Mielczarek. 


  więcej...
 • 27-03-2024

  KONKURS - „DZIĘKUJĘ, JA SIĘ NIE TRUJĘ”

  Dnia 21 marca na zakończenie tegorocznej akcji przeciw używkom w klasach 2 i 3 odbył się międzyklasowy konkurs pod hasłem - „Dziękuję, ja się nie truję".

  Celem konkursu było wykazanie się wiedzą na temat szkodliwego wpływu środków uzależniających na organizm człowieka, złych nawyków, które prowadzą do utraty zdrowia. Chodziło przede wszystkim o to, aby zachęcić uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia.

  Każda klasa miała dostarczyć na konkurs plakat, który również był punktowany i wchodził w skład ogólnej punktacji. W wyniku zaciętej rywalizacji, dogrywki otrzymano następujące wyniki:

  1. miejsce - klasa 3a

  2. miejsce - klasa 2b

  3. miejsce - klasa 3c

  Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek i drobne gadżety promujące życie wolne od używek. Gratuluję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  Organizator konkursu Iwona Rosiewicz

   


  więcej...
 • 27-03-2024

  AKCJA PRZECIW UŻYWKOM

  W dniach 18 - 22.03 w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień przeciw używkom pt.: „Gdy nie będziesz pić i palic to życie ocalisz". Celem działań była ochrona dzieci i młodzieży przed uzależnieniami. W klasach młodszych odbyły się zajęcia pt. „Mamo, tato nie pal", uczniowie wspólnie wykonali plakaty na temat nie palenia papierosów, które będzie można obejrzeć na korytarzu szkolnym. Odbył się także pokaz tańca Belgijka - taniec to zdrowie. Podczas przerw była okazja zagrać na boisku szkolnym w gry wielkoformatowe. Klasy młodsze wzięły udział w konkursie pt.: „Dziękuję ja się nie truję". Klasy 5 i 6 miały okazję wysłuchać prelekcji pracownika poradni „Papieros, e-papieros i spółka - wpływ uzależnień na rozwój nastolatka". W klasach starszych wychowawcy na godzinie wychowawczej przeprowadzili zajęcia pt. „Kilka słów o uzależnieniach".

  Pedagodzy oraz psycholog SP2


  więcej...
 • 22-03-2024

  POWITANIE WIOSNY

  Dziś 21 marca społeczność uczniowska tanecznym krokiem przywitała Wiosnę!

  Pierwszego Dnia Wiosny odbył się również konkurs dla kl. 1-3 na wiosenne przebranie Pan/ Pani Wiosna.

  Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział!

  Zapraszamy do obejrzenia relacji.


  więcej...
 • 21-03-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024

  Opłata za obiady w miesiącu kwietniu wynosi 100 zł (20 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 21-03-2024

  MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

  W marcu w naszej szkole został przeprowadzony konkurs Mistrz Rachunku Pamięciowego. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VIII. Konkurs polegał na rozwiązaniu 50 działań w wyznaczonym czasie. Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów.

  Wśród uczniów każdej klasy wyłoniliśmy tych, którym rachunek pamięciowy i presja czasu nie sprawiła trudności :)

  Szkolnymi Mistrzami Rachunku Pamięciowego okazali się:

  Klasy IV:

  Borys Michałowski - IV b

  Klasy V:

  Krystian Sułkowski - V b

  Klasy VI:

  Bartosz Biliński - VI b

  Klasy VII:

  Wiktor Kasperkiewicz - VII c

  Klasy VIII:

  Kacper Jasiński - VIII a

  Zwycięzcom składamy gratulacje, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów i tego, aby nauka matematyki była przyjemnością.

  Organizatorzy


  więcej...
 • 21-03-2024

  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

  WIKTOR KASPERKIEWICZ z klasy VII c zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

  Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty są bardzo ważnymi konkursami dla uczniów szkół podstawowych. Żeby uzyskać tytuł laureata uczniowie przechodzą eliminacje szkolne, rejonowe, a w finale wojewódzkim muszą zdobyć nie mniej niż 90% punktów możliwych do zdobycia. Laureat konkursu jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem.

  Uczeń klasy VII c Wiktor Kasperkiewicz

  Etap finałowy konkursu odbędzie się 5 kwietnia w Świebodzinie.

  Wiktor, GRATULUJEMY i trzymamy kciuki! Powodzenia!!!

  Wiktora do konkursu przygotowała pani Aldona Baszyńska. 


  więcej...
 • 21-03-2024

  MATEMATYKA W NASZEJ SZKOLE NIE MA GRANIC…

  We wtorek 12 marca w naszej szkole odbył się finał Międzynarodowego Konkursu MATEMATYKA BEZ GRANIC.

  Wyzwanie podjęła klasa VI c.

  Konkurs należy do nietypowych, bo z zadaniami zmagają się wspólnie całe klasy. Uczniowie rozwiązują je w swoich szkołach. Młodzież musi wykazać się wiedzą, która wykracza poza obszar tematów omawianych na lekcjach. Liczą się tutaj także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył) i językowe, ponieważ jedno z zadań jest w języku obcym. W naszym przypadku był to język angielski. Uczniowie musieli to zadanie przetłumaczyć, rozwiązać i napisać odpowiedź w tymże języku. Przygotowania do konkursu bardzo integrują zespół klasowy.

  Przygotowując się do konkursu rozwiązywaliśmy zadania z poprzednich edycji. Opracowywaliśmy składy grup, strategie pracy w zespołach. Nie było to łatwe. 8 lutego zmierzyliśmy się z zadaniami etapu wstępnego, który miał nam pomóc w przygotowaniu się do etapu finałowego.

  Rozwiązania zadań zostały wysłane do Zielonej Góry, na WMiE Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

  Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do Polski z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to "Mathématiques sans frontiéres", czyli "Matematyka bez granic". 


  więcej...
 • 21-03-2024

  DZIEŃ LICZBY PI

  „... Chcesz policzyć pole koła?
  Bez Pi tego nie dokonasz.
  No, a obwód moi mili?
  Co byśmy bez Pi zrobili?..."

  14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba Pi lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

  W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując pyszne ciasta promujące „Dzień Liczby Pi".


  więcej...
 • 11-03-2024

  OTWARCIE GABINETU 47

  Serdecznie dziękujemy Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie i Panu Andrzejowi Kail za pomoc w realizacji naszego projektu „Pokój - Bezpieczne Dziecko". Miejsce sprawi, że nasi uczniowie poczują się ważni, potrzebni oraz będą mieć możliwość rozwijania swoich skrzydeł.


  więcej...
 • 11-03-2024

  KONKURS „INSTRUMENTALIŚCI”

  Uczniowie z koła muzycznego Krystian i Dorota wzięli udział w konkursie miejskim Lubuskie Konfrontacje Muzyczne „Instrumentaliści". Eliminacje odbyły się 7 marca w kostrzyńskiej Kręgielni. W przesłuchaniach wzięło udział 12 uczestników. Krystian zagrał na fortepianie utwór Eltona Johna „I'm still standing", a Dorota zagrała na gitarze „Piosenkę gondoliera".

  Dorota otrzymała wyróżnienie, a Krystian - nominację do konkursu powiatowego.

  Gratulacje!!! Życzymy dalszych sukcesów!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 01-03-2024

  SŁODKI KONKURS Z OKAZJI DNIA LICZBY PI

  14 marca przypada Dzień Liczby PI - ogłaszamy więc konkurs.

  Zasady konkursu na Najpiękniejszą oraz Najciekawszą Dekoracje na cieście z okazji dnia liczby PI:

  • dekoracja może odzwierciedlać liczbę PI

  • może odnosić się do ciekawostek z nią związanych

  • zdjęcia ciasta z jego autorem należy przesłać na platformie Microsoft Teams do p. M. Tyszeckiej (czat prywatny) do 11.03.2024

  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów SP 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  Wygląd wypieków - przede wszystkim pomysłowość - zostanie oceniony przez jury

  Wszystkie chwyty cukiernicze dozwolone!

  Pozostaje mi życzyć połamania tortownic.

  Organizator konkursu Monika Tyszecka


  więcej...
 • 23-02-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2024

  Opłata za obiady w miesiącu marcu wynosi 95 zł (19 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 12-02-2024

  REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 22 stycznia 2024 r. do dnia 1 marca 2024 r. trwa rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2024/2025.

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Obwód Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą zawiera ulice:

  Akacjowa, Asfaltowa numery parzyste do 26 oraz nieparzyste do 39, Azaliowa, Chemików, Czereśniowa, Drzewicka, Drzewna, Energetyków, Eugeniusza Olczaka, Fabryczna, Fryderyka Chopina, Gabriela Narutowicza, Główna, Jagiellońska, Jana Pawła II, Jaśminowa, Kwiatowa, Ludwika Banaszaka, Malinowa, Morelowa, Niepodległości, Orła Białego, Orzechowa, Owocowa, Papierników, Plac Michała Kaczmarka, Portowa, Promienna, Różana, Sadowa, Słoneczna, Solidarności, Spokojna, Stanisława Moniuszki, Szwedzka, Tadeusza Zawadzkiego, Tulipanowa, Turkusowa, Tysiąclecia, Wiśniowa, Zielona, Złota.

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025.


  więcej...
 • 12-02-2024

  REKRUTACJA DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 1 lutego 2024 r. do dnia 1 marca 2024 r. odbywać się będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2024/2025

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.


  więcej...
 • 12-02-2024

  „MIŁOŚĆ JEST JAK MATEMATYKA – CZASEM MAMY KŁOPOT Z JEJ ZROZUMIENIEM”

  Przecież miłość to:

  DODAWANIE radości,

  ODEJMOWANIE problemów,

  DZIELENIE smutków,

  MNOŻENIE szczęścia.

  Z okazji walentynek uczniowie klas IV - VIII uczyli się matematyki w kreatywny sposób. Zdjęcia prezentujemy poniżej.


  więcej...
 • 09-02-2024

  ŚWIATOWY DZIEŃ NUTELLI/ WORLD NUTELLA DAY

  W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego English Special Days oraz innowacji pedagogicznej pod tym samym tytułem 5 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Nutelli/ World Nutella Day. Został on zainicjowany w 2007 roku przez amerykańską blogerkę i miłośniczkę Nutelli - Sarę Rosso.

  W tym szczególnym dniu nauczyciele języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach przybliżyli dzieciom historię powstania tego pysznego kremu, który dziś jest synonimem dzielenia się uśmiechem.

  Uczniowie a także przedszkolaki dowiedzieli się, że pewnego dnia Pietro Ferrero, cukiernik z Piemontu we Włoszech, wpadł na genialny pomysł i stworzył słodką pastę z orzechów laskowych i cukru, dodając do nich odrobinę trudno dostępnego wówczas kakao. Tak właśnie narodził się przodek kremu Nutella. Następnie syn Pietro- Michele Ferrero, w nowatorski sposób udoskonalił recepturę, tworząc pierwszy na świecie słoik nowego kremu z orzechów laskowych i kakao o nazwie Nutella.

  W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności, poprzez wykonywanie różnego rodzaju zadań związanych z tym przysmakiem. Największą radość sprawiło im zaprojektowanie swojego słoika Nutelli. Wykazali się przy tym ogromnym talentem artystycznym.

  Ponadto na lekcjach języka angielskiego dzieci poznawały anglojęzyczne nazwy podstawowych składników Nutelli oraz grały w ulubione Dobble.

  Z kolei uczniowie klas 4-ych oraz 5-ych poznając historię powstania Nutelli doskonalili swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem a także mówienia.

  Na koniec dnia oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci nutellowych wafli. Klasa 4b wraz z wychowawcą przygotowała przepyszne gofry z Nutellą Było słodko i pysznie.

  Organizatorzy: Anna Szewczyk, Marta Zator


  więcej...
 • 09-02-2024

  KONKURSU LEON

  W dniu 15 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci przystąpili do napisania jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Leon z języka angielskiego. Do konkursu zgłosiło się 39 uczniów z klas III-VIII.

  Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności językowych i przedmiotowych posiadanych przez uczniów ale przede wszystkim poszerzanie wiedzy, poznanie mocnych i słabych stron ale także świetna zabawa i zaznajomienie uczniów z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Udział w konkursie jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań. Zakres testu dostosowany jest do norm programowych realizowanych w szkołach podstawowych. Jak co roku składał się on z zadań zamkniętych i otwartych.

  W każdym pytaniu mogła być jedna, dwie lub więcej poprawnych odpowiedzi. Uczniowie klas 3-ich mogli maksymalnie zdobyć 34 punkty, uczniowie klas 4-ych i 5-ych 35 punktów, uczniowie klas 6-ych i 7-ych 36 punktów, natomiast ósmoklasiści 42 punkty.

  Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu. Pytania konkursowe wymagały od uczniów oprócz wiedzy również ogromnego skupienia a także uwagi przy dokonywaniu trafnych wyborów. Nasi uczniowie doskonale sobie poradzili i osiągnęli wysokie wyniki na tle kraju.

  Tytuł laureata uzyskali:

  Franciszek Budynkiewicz kl. 3b, Maja Piasecka kl. 3c, Tristan Wilczyński kl. 3c, Dorota Mielczarek kl. 3b, Grzegorz Tymrakiewicz kl. 3c, Zuzanna Suchecka kl. 3b, Patryk Kucharski kl. 5c, Wiktor Ślefarski kl. 5b, Allan Żylewski kl. 6c, Daniel Kucharuk kl.6c, Filip Kaczmarek kl. 6c, Dominik Boratczuk kl. 6c, Zuzanna Wolińska kl. 6b, Bartosz Biliński kl. 6b, Oliwia Burchardt kl. 6a, Wiktor Kasperkiewicz kl. 7c, Sandra Świercz kl. 7b.

  Pozostałym uczestnikom również gratulujemy zajęcia wysokich miejsc:

  Wiktor Szałas kl. 3c, Martyna Kasperkiewicz kl. 3c, Kajetan Szewczyk kl. 3b, Mikołaj Tarnawski kl. 4a, Hanna Czeszyk kl. 4a, Malwina Jacek kl. 4b, Olga Sawko kl. 5c, Krystian Sułkowski kl. 5b, Wojtek Błaż kl. 5c, Krystian Szyszkowski kl. 5c, Julia Drozd kl. 5c, Pola Łuczak kl. 6b, Hubert Słotwiński kl. 6c, Kornelia Jaszcz kl. 6a, Hanna Witkowska kl. 6b, Wojtek Wolniewicz kl. 7a, Zuzanna Haremza kl. 7c, Zuzanna Drozd kl. 7c, Jakub Nowacki kl. 7a, Arkadiusz Król kl. 8a, Kacper Jasiński kl. 8a, Kordian Opara kl. 8a.

  Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom a także nauczycielom. Mamy nadzieję, że uzyskanie tytułów laureata i zajęcia wysokich miejsc w konkursie zmotywuje dzieci do udziału w kolejnych edycjach. Wręczenie dyplomów i drobnych upominków nastąpi po feriach.

  Szkolny koordynator konkursu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 05-02-2024

  ANGIELSKI JEST FUNTASTYCZNY

  Uczniowie klasy 2b w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Angielski jest funtastyczny" stworzyli małą biblioteczkę anglojęzyczną. Na lekcję języka angielskiego drugoklasiści mogli przynieść swoje ulubione książeczki z domu a następnie poczytać je swoim kolegom i koleżankom. Dzieci poznały m. in.: historię Alladyna, Królewny Śnieżki, czy też Czerwonego Kapturka w wersji angielskiej. Ogromne zainteresowanie wśród czytelników wzbudziła seria książeczek Britannica Discovery Library przygotowanych przez szkolnego koordynatora projektu p. Annę Szewczyk, która została zaprojektowana tak, by dzieci bawiąc się poznawały jednocześnie otaczający je świat. Dzieci z ogromną radością czytały o dźwiękach, kształtach, miejscach, liczbach a także o przyjaźni. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji i na pewno w najbliższej przyszłości wrócimy do naszej biblioteczki i wspólnego czytania.


  więcej...
 • 05-02-2024

  WALENTYNKOWE WARSZTATY

  W dniu 31 stycznia uczniowie klasy 4b udali się na Warsztaty Walentynkowe do Biblioteki Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą. Rozpoczęły się one od krótkiej lekcji bibliotecznej podczas której dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i mogły zapoznać się z jej księgozbiorem.

  Następnie dzieci poznały tajniki wydruku na drukarce 3 d i mogły obejrzeć jakie niesamowite rzeczy można na niej wydrukować.

  Ostatnim punktem zajęć były Warsztaty Walentynkowe podczas których czwartoklasiści wykazali się swoimi umiejętnościami krawieckimi oraz ogromna kreatywnością i wykonali przepiękne serca Walentynkowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 


  więcej...
 • 01-02-2024

  BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM

  W dziale porady szkolnego pedagoga zamieszczono 10 kolejnych propozycji zabaw, pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego. Serdecznie Państwa zapraszam.


  więcej...
 • 31-01-2024

  KONKURS „ZEGAR MATEMATYCZNY” ROZSTRZYGNIĘTY!

  I miejsce - Kacper Kawulak kl. 4b oraz Gabrysia Kostrzewa kl. 4b

  II miejsce - Borys Michałowski kl. 4b

  III miejsce - Hania Ziemniak kl. 2c oraz Zuzia Ziemniak kl. 2c

  Bardzo dziękujemy za wszystkie piękne i BAAARDZO POMYSŁOWE prace.

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Wręczenie nagród nastąpi 2 lutego o godz. 9.40 w sali 27.


  więcej...
 • 26-01-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY 2024

  Opłata za obiady w miesiącu lutym 2024 wynosi 55 zł (11 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 26-01-2024

  KONKURS PLASTYCZNY – CO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ

  Na zakończenie działań pod hasłem „Bawię się bezpiecznie" w klasach 2 i 3 odbył się konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było przedstawienie możliwych konsekwencji postępowania bohaterów omawianych sytuacji, które miały miejsce podczas wcześniejszych warsztatów.

  Oto nagrodzeni uczniowie:

  I miejsce - Sofija z klasy 3a

  II miejsce - Lena z klasy 3c

  III miejsce - Tomek i Kuba z klasy 3a

  Wyróżnienie przypadło: Hani z klasy 2c i Tymkowi z klasy 3a.

  Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na 2 piętrze korytarza w starej części szkoły.

  Pedagog szkolny - Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 23-01-2024

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  21 i 22 stycznia świętujemy Dzień Babci i Dziadka. To właśnie z tej okazji w ramach akcji „Herbatka dla Babci i Dziadka" społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę herbat, które przekazane zostały przez wolontariuszy do Domu Seniora i na Oddział Opiekuńczo - Leczniczy w Kostrzynie nad Odrą. Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Nauczycielom, Rodzicom, Dyrekcji i Pracownikom naszej szkoły za udział w akcji.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 19-01-2024

  BAL KARNAWAŁOWY 2024

  W środę 17 stycznia br. odbył się bal karnawałowy uczniów klas IV - VIII.


  więcej...
 • 19-01-2024

  DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE MOKRADŁA?

  W ramach projektu i współpracy w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Park Narodowy "Ujście Warty" klasy VI brały udział w warsztatach przyrodniczych pod tytułem „Do czego są nam potrzebne mokradła?".

  Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą uzyskało dofinansowanie z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

  Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Mielczarek za bardzo ciekawe warsztaty i przekazaną wiedzę.


  więcej...
 • 08-01-2024

  ZEGAR MATEMATYCZNY

  Zabaw się w zegarmistrza. Zbuduj matematyczny zegarek na ścianę. Technika dowolna: może być malowany farbami, kredkami, wyklejany... Tarcza może mieć różne kształty geometryczne. Każda godzina powinna być wyrażona za pomocą innego działania matematycznego.

  Postaraj się! Oceniane będzie Twoje zaangażowanie, fantazja twórcza oraz estetyka pracy!

  Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki lub do sali 27.

  Prace zbierane będą do dnia 27.01.2024 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 02.02.2024 r.

  Regulamin konkursu


  więcej...
 • 08-01-2024

  OGŁOSZENIE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU!!!

  Z okazji zbliżającego się dnia babci i dziadka pragniemy zachęcić wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję „herbatka dla seniora". Jej celem jest zbiórka różnego rodzaju herbat, które zostaną przekazane dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego oraz dla mieszkańców Domu Seniora w Kostrzynie nad Odrą.

  Herbaty prosimy zostawiać w koszu w holu szkoły do 20.01.2024 r.

  Dziękujemy za życzliwość serca.

  Agnieszka Kołodnicka, Judyta Cicha, Edyta Sowińska, Monika Tyszecka


  więcej...
 • 03-01-2024

  ŚWIĄTECZNA MATEMATYKA

  Ostatni dzień w tym roku kalendarzowym w szkole :)

  Ostatnie luźniejsze lekcje matematyki i świąteczne choinki wykonane z papieru metodą origami.


  więcej...
 • 02-01-2024

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ 2024

  Opłata za obiady w miesiącu styczniu 2024 wynosi 105 zł (21 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 22-12-2023

  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, radośni i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt koło muzyczne, koła teatralne „Iluzja" i „Marionetka" oraz dzieci z klasy 3a przygotowały jasełka bożonarodzeniowe. Młodzi aktorzy na scenie zaprezentowali przedstawienie pt. „Dobro zwycięża". Artyści stworzyli niezwykły klimat , który urzekł i wzruszył zgromadzoną publiczność. W tym roku nasza szkoła gościła również dzieci z Miejskiego Przedszkola im. Kostrzyńskich Papierników oraz Niepublicznego Przedszkola Mali Europejczycy. Mali goście po obejrzanym przedstawieniu wspólnie z naszymi uczniami odśpiewali słynną pastorałkę „Świeć gwiazdeczko".

  Zwieńczeniem świątecznego wydarzenia były odwiedziny Kostrzyńskiego Szczepu Harcerskiego „Twierdza", który w czwartek przekazał na ręce Pani Dyrektor, Elżbiety Naumowicz , światełko betlejemskie.

  Opiekunowie kół teatralnych , koła muzycznego wraz z aktorami i wokalistami składają wszystkim najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim zdrowia w Nowym Roku 2024. 


  więcej...
 • 21-12-2023

  WARSZTATY „BAWIĘ SIĘ BEZPIECZNIE”

  W klasach 2 i 3 miały miejsce warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci pt. „Bawię się bezpiecznie". Ich celem było:

  • uwrażliwienie dzieci na możliwość pojawienia się zagrożeń w czasie zabawy

  • pobudzanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań

  • wyposażenie w sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, a także stymulowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

  Dzieci pracowały w małych grupkach. Każda grupa otrzymała ilustrację wraz z pytaniami, na które udzielała odpowiedzi. Po prezentacji każdej z grup odbywała się dyskusja dotycząca wybranych sytuacji

  Na koniec uczniowie obejrzeli filmiki podsumowujące zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym także bezpieczeństwa podczas zbliżającego się Sylwestra.

  Pedagog szkolny: Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 21-12-2023

  ŚWIĄTECZNY PROJEKT POLSKO – NIEMIECKI

  W sobotę 16.12. udaliśmy się na lotnisko do Neuhardenbergu na świąteczne show, punktualnie o godzinie 15:30 wypatrywaliśmy na niebie Świętego Mikołaja, który tuż po wylądowaniu rozdawał słodkie upominki.


  więcej...
 • 20-12-2023

  SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE Z PRZEDSZKOLAKAMI

  W dniu 15 grudnia pani Anna Szewczyk wraz z uczniami klasy 4 b gościła na lekcji języka angielskiego grupę 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  Przedszkolaki wraz z uczniami w przemiłej, świątecznej atmosferze poprzez gry i zabawy poznawały i utrwalały znajomość anglojęzycznych słówek związanych z okresem Bożego Narodzenia. Tradycyjnie również dzieci udekorowały świąteczną choinkę, która przyozdobiła gabinet językowy.

  Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenki pt. „Merry Christmas", składania sobie życzeń i wzajemnego obdarowania świątecznymi upominkami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 


  więcej...
 • 20-12-2023

  INFORMACJA

  Przerwa świąteczna w szkole trwa od 23 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r.

  Dzień 2 stycznia 2024 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Szkoła w tym dniu zapewnia zajęcia opiekuńcze na świetlicy szkolnej w godzinach 7:30 - 16:00.


  więcej...
 • 19-12-2023

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie Nam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Nas pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia, niech spełniają się wszystkie Nasze marzenia.

  Dyrektor Elżbieta Naumowicz  więcej...
 • 18-12-2023

  MISTRZ SUDOKU

  Tradycją w naszej szkole stały się grudniowe spotkania miłośników SUDOKU organizowane przez nauczycieli matematyki. W czwartek 14 grudnia, według wcześniej ustalonego harmonogramu, rozpoczął się konkurs MISTRZ SUDOKU skierowany do uczniów klas IV - VIII. Każdy uczestnik otrzymał do wypełnienia trzy kwadraty. Przy ustalaniu kolejności miejsc decydował najkrótszy czas uzupełnienia kwadratów oraz liczba popełnionych błędów.

  Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu MISTRZ SUDOKU:

  Klasy IV 

  1. Maksymilian Hawliczek - IV b

  Klasy V

  1. Krystian Sułkowski - V b

  Klasy VI

  1. Fabian Machońka - VI c

  Klasy VII

  1. Emilia Kulpa - VII c

  Klasy VIII

  1. Jakub Bernach - VIII b

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie - dziękujemy. Zwycięzcom - gratulujemy!

  Organizatorzy


  więcej...
 • 15-12-2023

  INFORMACJA NA TEMAT OBIADÓW SZKOLNYCH – STYCZEŃ 2024

  Uwaga!

  Drodzy Rodzice z uwagi na koniec roku budżetowego prosimy o dokonywanie wpłat za obiady wyjątkowo w styczniu za miesiąc styczeń 2024 r. 


  więcej...
 • 13-12-2023

  WIECZÓR TALENTÓW

  Co to był za wieczór! Wieczór Talentów w naszej szkole. Wieczór Talentów to cykliczna, odbywająca się raz w roku impreza artystyczna, w której udział mógł wziąć każdy uczeń.

  Już w październiku odbyły się eliminacje, w trakcie których uczestnicy prezentowali swoje niezwykłe umiejętności w różnych dziedzinach - taniec, śpiew, recytacja, gra na instrumencie. Osoby, które zakwalifikowały się do II etapu mogły wziąć udział w Gali Finałowej, która odbyła się późnym popołudniem 8 grudnia. W świątecznie udekorowanej Sali, przy blasku migających światełek, dzieci i młodzież miały okazję zaprezentować swoje talenty. Uroczystość poprowadziły nasze bliźniaczki - Julia oraz Zuzanna Komorowskie. Mimo panującego wewnątrz chłodu uczestnikom towarzyszyła miła i koleżeńska atmosfera. W czasie przerwy można było zakupić domowe ciasto, dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci i ich rodziców, zjeść gofra, wypić kawę, herbatę.

  Organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy wsparli to wyjątkowe wydarzenie. Zebrane fundusze Rada Rodziców przeznaczy na aranżacje przestrzeni edukacyjnej. 


  więcej...
 • 13-12-2023

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dnia 24 listopada w czytelni odbyło się spotkanie uczniów z okazji „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia". Dzieci poznały historię powstania misia w literaturze dziecięcej.


  więcej...
 • 13-12-2023

  SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

  Dnia 6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Opowieść o worku z prezentami" oraz poznali historię Świętego Mikołaja. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na pomoc drugiemu człowiekowi. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli bajkę i zaśpiewali piosenkę o Mikołaju.


  więcej...
 • 13-12-2023

  AKTYWNE DZIECKO

  Uczniowie klasy 3b w ramach akcji „Aktywne Dziecko" wzięli udział w zajęciach ruchowych organizowanych przez Fundację WF Kostrzyn. Po solidnej rozgrzewce, grach i zabawach skorzystaliśmy również ze strefy cardio.

  Dziękujemy za solidny wycisk WF Fundacja WF Kostrzyn WF Kids Kostrzyn 


  więcej...
 • 13-12-2023

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W listopadzie w czytelni odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz regulamin wypożyczania książek. Celem zajęć było zachęcenie uczniów do czytania książek i korzystania z biblioteki. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze z projektu „Mała książka - Wielki człowiek".


  więcej...
 • 12-12-2023

  KONSULTACJE

  W dniach 12 i 13 grudnia odbędą się konsultacje nauczycieli z rodzicami. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.


  więcej...
 • 11-12-2023

  KONKURS „MISTRZ SUDOKU”

  Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie „Mistrz Sudoku", który odbędzie się 14.12.2023 r.(czwartek) według harmonogramu:

  • kl. IV godz. 11:30 - 11:45, s. 27
  • kl. V godz. 11:30 - 11:45, s. 26
  • kl. VI godz. 13:30 - 13:45, s. 24
  • kl. VII godz. 12:30 - 12:45, s. 12
  • kl. VIII godz. 11:30 - 11:45, s. 27

  Zapraszamy!
   


  więcej...
 • 08-12-2023

  KONKURS „DZIĘKUJĘ, JA SIĘ NIE TRUJĘ”

  Dnia 6 grudnia odbył się konkurs pod hasłem „Dziękuję, ja się nie truję". Konkurs wieńczył warsztaty, które odbyły się w klasach 4 i 5. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, z dala od używek.

  Podczas dotychczasowych konkursów miała miejsce rywalizacja klasowa, w wyniku której 2 wytypowane osoby walczyły o zwycięstwo dla własnej klasy. Tym razem zmienione zostały jego zasady. Każdy uczestnik walczył o zwycięstwo na własny „rachunek", jak również o zwycięstwo klasowe. Każda klasa miała za zadanie wymyśleć hasło, promujące zdrowy styl życia i wykonać pracę plastyczną. Punkty za nie otrzymane, jak również punkty otrzymane przez uczestników po zsumowaniu decydowały o wygranej klasowej. Dla 3 pierwszych laureatów zostały przyznane nagrody indywidualne, zaś dla klas - dyplomy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobne upominki i słodkości.

  W wyniku zmagań największą ilość punktów, tym samym pierwsze miejsce zajęła Julia z klasy 5b, tę samą ilość punktów zdobyły - Paulina i Wiktoria, obie z klasy 5a. W wyniku rywalizacji klasowej - 1 miejsce zajęła klasa 5a, 2 miejsce - 5c i 3 miejsce - 5b.

  Wszystkim zwycięzcom i zwyciężonym serdecznie gratuluję. Podziękowania należą się pani A. Kołodnickiej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 07-12-2023

  O ŚWIĘCIE DZIĘKCZYNIENIA W SZTUCZNEJ INTELIGENCJI I NIE TYLKO!

  W związku z świętem dziękczynienia - Thanksgiving Day w dniu 23 listopada, grupy pani J.Malanowskiej z klas VI B, VI C i VIII B poznali w nieco niekonwencjonalnej formie historię i tradycję tego święta w dn.23 i 24 listopada 2023. Wszystko to było możliwe za pomocą zadań przygotowanych przez nauczycielkę za pomocą sztucznej inteligencji interaktywnie . Zadania miały formę aktywizująco- zabawową. Po zalogowaniu się - uczniowie obejrzeli oryginalny filmik o historii tego dnia i odpowiedzieli na pytania wplecione w filmik, wybrali się swoim awatarem w „spinaczkę" na szczyt odpowiadając na różne pytania o Thanksgiving Day. Następnie łączyli pary słówko angielskie z polskim, wstawiali w oryginalny prasowy tekst o święcie brakujące słowa. Zaś na koniec wybrali się w wirtualny spacer po najsłynniejszej paradzie Macy'ego w Nowym Jorku.

  Zaś klasy V B, V C oraz grupa 2 z klasy IV A dowiedziały się o historii z kreskówki dla dzieci o historii Thanksgiving Day, zapoznali się z tradycją tego święta oraz poznali typowe słownictwo, z którym mieli okazję pobawić się na Wordwallu. Oprócz tego, obejrzeli z zaciekawieniem relację z zeszłorocznej Macy's parade - podziwiając olbrzymie postacie z bajek i filmów.

  Natomiast uczniowie pani A. Szewczyk z klasy III A w ramach ogólnopolskiego projektu English Special Days spędzili również lekcję inaczej. Bowiem grali w grę planszową Thanksgiving Day, wykonali także słownik obrazkowy z podstawową symboliką tego święta, wycięły i złożyły „ A big window", grały w gry interaktywne. Oprócz tego uczniowie klasy III A obejrzeli prezentację o tradycji , obchodach i symbolice święta dziękczynienia. Na zdjęciach pod artykułem można podziwiać klasę III A na lekcji o Thanksgiving Day.

  Lekcja o święcie dziękczynienia podobała się wszystkim uczniom- starszym i młodszym zarówno pani J.Malanowskiej jak i pani A. Szewczyk.

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 06-12-2023

  TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

  Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie klasy 4 A wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Urban ogłaszają zbiórkę artykułów dla dzieci z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Dębnie.

  Lista potrzeb jest następująca:

  • chusteczki nawilżające

  • płyny do prania

  • szampony

  • płyny do kąpieli

  • słodycze (z dłuższym terminem ważności)

  • artykuły papiernicze: kredki, blok. 

  Zakupione rzeczy można przynieść i zostawić w koszu, który znajduje się w holu szkoły.

  Razem możemy sprawić, by te święta były wyjątkowe.


  więcej...
 • 06-12-2023

  ANDRZEJKOWE PRZERWY Z WRÓŻBAMI

  30 listopada uczniowie Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości" i przygotowali dla całej społeczności szkolnej przerwy z wróżbami.


  więcej...
 • 30-11-2023

  WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

  W środę 29. listopada klasy 4b,5c i 6a pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Miasto w zimowej scenerii prezentowało się z wieży widokowej w palmiarni bardzo zjawiskowo, bujna roślinność w środku budynku także. Następnie poszukiwano Bachusików, niestety tylko niektóre pozwoliły się odnaleźć. Dużo pozytywnych emocji dostarczyła uczestnikom wizyta w manufakturze, gdzie każdy zrobił sobie lizaka dla osłody. Obiad w restauracji po długim spacerze smakował wyśmienicie. Pełni energii uczniowie pojechali do Centrum Keplera, gdzie zdobywali wiedzę z zakresu geografii, przyrody i fizyki przeprowadzając eksperymenty. Na zakończenie wszyscy udali się na seans filmowy do Planetarium. Po powrocie Kostrzyn powitał nas śniegiem.


  więcej...
 • 24-11-2023

  BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM

  W dziale porady szkolnego pedagoga zamieszczono 10 kolejnych propozycji zabaw, pomysłów na kreatywne spędzanie czasu wolnego. Serdecznie Państwa zapraszam.


  więcej...
 • 24-11-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu grudniu 2023 wynosi 80 zł (16 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 24-11-2023

  WIECZÓR TALENTÓW

  Dnia 8 grudnia o godzinie 16:30 w naszej szkole odbędzie się WIECZÓR TALENTÓW. W jego trakcie będzie można podziwiać umiejętności oraz pasje naszych uczniów a także ich zdolności aktorskie. Zapraszamy również do obejrzenia wystawy prac „Laboratoria przyszłości" oraz na pokaz „Młody naukowiec". W trakcie tego wyjątkowego wieczoru będzie można skosztować pysznego, domowego ciasta oraz napić się aromatycznej kawy

  Na jarmarku bożonarodzeniowym będzie można nabyć świąteczne ozdoby przygotowane przez naszych uczniów i ich rodziców. Fundusze zebrane podczas Wieczoru Talentów Rada Rodziców przeznaczy na „Aranżację przestrzeni edukacyjnej".

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

  RADA RODZICÓW, DYREKCJA, NAUCZYCIELE


  więcej...
 • 17-11-2023

  Więzy rodzinne czynnikiem chroniącym przed zachowaniami ryzykownymi


  więcej...
 • 15-11-2023

  STOP UŻYWKOM!

  W związku z przeprowadzoną w szkole diagnozą dotyczącą stosowania przez uczniów używek zauważa się pewne, niepokojące tendencje wzrostowe. W związku z tym przeprowadzone zostały w klasach 1-5 warsztaty profilaktyczne. Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających ze stosowania używek; ich wpływie na zdrowie młodego organizmu.

  W klasach 1-3 uczniowie na podstawie opowiadania dowiedzieli się, co to jest uzależnienie, od czego można się uzależnić, jakie mogą być skutki... Poznali prawidłowe postawy zachowania w sytuacjach zagrożenia takie, jak: empatia, akceptacja, asertywność.

  W klasach starszych uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ mają niekorzystne czynniki na ich zdrowie, do czego doprowadza eksperymentowanie z substancjami szkodliwymi i używkami; jakie są pozytywne aspekty zdrowego trybu życia.

  Warsztaty uświadomiły uczniom, że to oni sami odpowiadają za własne zdrowie podejmując pewne decyzje, które wpływają na ich przyszłość, a zarazem - jakość ich życia.

  Pedagog szkolny - Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 13-11-2023

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział we mszy św., która sprawowana była w intencji Ojczyzny w kościele NMP Matki Kościoła.


  więcej...
 • 13-11-2023

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS LEON Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Ogólnopolski konkurs Leon z języka angielskiego odbędzie się 15 listopada 2023 r. na 4 godzinie lekcyjnej (10:45-11:30). Uczniów klas 3-5 zapraszamy do sali numer 45, natomiast uczniów klas 6-8 do sali numer 44. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia :-).


  więcej...
 • 10-11-2023

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  W dniu 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek/ International Day of Fairy Tales Characters. Na szkolnych korytarzach było bardzo kolorowo i bajkowo. Mogliśmy na nich spotkać: księżniczki, Czerwonego Kapturka, wróżki, wojowników Ninja, syrenki, batmanów, Czkawkę i Sczerbatka, Indianki, rycerzy, czy też piratów a także wiele innych postaci.

  Z tej okazji w klasach 0-3 i w klasach, w których uczą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne. Dzieci brały udział w bajkowych zabawach oraz quizie wiedzy o bajkowych postaciach. Uczniowie rozwiązywali różnorodne karty pracy, stworzyli medale i kolorowe maski. Za aktywny udział w zajęciach otrzymali również dyplomy.

  Na 2 piętrze została przygotowała wystawa prezentujące bajkowe postacie. Na upamiętnienie tego dnia dzieci mogły także wykonać zdjęcia w pięknych fotobudkach.

  W tym dniu w czytelni odbyły się zajęcia dla dzieci z grupy „0" oraz dla uczniów ze świetlicy. Przenieśli się oni w czarodziejską krainę, by choć na chwilę przypomnieć sobie niezwykłe postacie, które są nieodłącznym elementem dziecięcych wspomnień i marzeń.


  Na auli, w czasie przerw, w otoczeniu pięknej baśniowej scenerii uczennica klasy Ib Maja oraz uczennice klasy 7a: Julia, Zuzanna, Maja i Julia czytały bajki w wersji polskiej oraz angielskiej. Dzieci mogły wysłuchać następujących historii: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb", „Pchła Szachrajka", „Kłamczucha", „Skarżypyta", „Sroka", „Leń", „Kubuś Puchatek Owocowa Uczta" oraz „Little Red Riding Hood", „Snow White and the Seven Dwarfs", „Aladdin" i „Rapunzel". Po zakończonym czytaniu szkolnymi korytarzami przeszedł korowód, który choć na chwilę przeniósł nas w magiczną i bajkowa atmosferę.

  Na zajęciach języka angielskiego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Językowego English Special Days w klasach 1-3 uczniowie oglądali bajki anglojęzyczne i wykonywali ilustracje do ich treści. Zapoznali się także z prezentacją pt.: The history of Fairy Tales", układali puzzle, grali w gry memory oraz bingo. Na zakończenie lekcji dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej do rytmu piosenki pt." Pinocchio song". Klasy 4-7 realizowały zadanie pt." " My Fairy Tail Love Story" polegające na stworzeniu własnej opowieści opisującej historię zakochania się w sobie bajkowych bohaterów. Dzieci opisywały także wygląd poszczególnych postaci a także przypisywały im odpowiednie atrybuty.

  Na 3 piętrze w gablocie przy sali nr 45 uczniowie mogli zapoznać się z najpiękniejszymi cytatami prosto ze świata bajek Walta Disney'a.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w tym radosnym dniu oraz za zaangażowanie i wkład w przeprowadzone zajęcia. Składamy także podziękowania dla rodziców za piękne przygotowanie dzieci. Do zobaczenia za rok. 

  miniatura


  więcej...
 • 09-11-2023

  PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ KASZTANÓW DLA MIŁOSZA

  Zbiórka kasztanów zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu dla Miłosza Buczyńskiego dobiegła końca. Dzieci, młodzież i Rodzice bardzo zaangażowali się w pomoc Miłoszowi.

  Serdeczne podziękowania dla:

  • Wychowawców klas,

  • Rodziców,

  • Grona pedagogicznego i pracowników szkolnych,

  • Uczniów klas 0-8,

  • Pani Portier: p. Justyny,

  • Panów konserwatorów: p. Jana i p. Roberta.

  SZCZEGÓLENE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY CENTRUM ROZRYWKI RODZINNEJ „AKCJA" ZA UFUNDOWANIE VOUCHERA DLA KLASY I C, KTÓRA ZEBRAŁA NAJWIĘCEJ KASZTANÓW. NAGRODĄ JEST POBYT NA PLACU ZABAW W CENTRUM ROZRYWKI „AKCJA".

  Dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoje wielkie serce. Piękna jest postawa dzieci, które widzą potrzeby innych... i dokładają swoją malutką cegiełkę, aby pomóc innym.

  Podsumowując akcję - najwięcej kasztanów zebrali:

  Tabela z wynikami

  Gratulujemy!


  więcej...
 • 08-11-2023

  KONKURS PLASTYCZNY ,,ŻYCZENIA DLA MOJEGO KOLEGI”

  W listopadzie obchodzimy Szkolne Dni Integracji, które mają na celu zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne a szczególnie na grupę osób, które nie mogą się porozumiewać werbalnie, mają trudności z rozumieniem, ale mają coś do powiedzenia i chcemy im w tym pomóc poprzez różnego rodzaju komunikację alternatywną i wspomagającą.

  Cele konkursu:

  • Propagowanie Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji,

  • Wzbudzanie poczucia empatii dla osób z problemami w porozumiewaniu,

  • Promowanie pozytywnego wizerunku osób posługujących się AAC.

  Regulamin:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 .

  2. Zadaniem każdego uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 lub A4. Praca powinna zawierać życzenia napisane za pomocą znaków, symboli lub rysunków.

  3. Prace powinny przedstawiać empatię dla osób niepełnosprawnych, propagować Alternatywne i Wspomagające Sposoby Porozumiewania się, uzmysławiać dzieciom, że chociaż ludzie niepełnosprawni nieraz wyglądają, funkcjonują lub zachowują się inaczej niż pełnosprawni, to mają takie same potrzeby, uczucia, pragnienia. Tak samo chcą się komunikować.

  4. Technika pracy jest dowolna, ale powinna być oryginalna i ciekawa. Praca powinna metryczkę w lewym dolnym rogu: imię i nazwisko dziecka, wiek,

  5. Prace należy dostarczyć do dnia: 23 XI 2023 r. do sali 39.

  6. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie na stronie szkoły. Obrazki do życzeń mogą się wzorować na obecnie wykorzystywanych symbolach AAC bądź własnego pomysłu.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! W razie pytań prosimy kontaktować się z panią Anią Walczak.

  Zespół Kształcenia Specjalnego


  więcej...
 • 08-11-2023

  SP2 W PROJEKCIE POLSKIEGO TOWARZYSTWA DYSLEKSJI

  Od października 2023r. nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu dla Szkół pt. „Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji- W poszukiwaniu wzajemnego porozumienia i możliwości w cyfrowo-analogicznej edukacji. Uczymy się razem".

  Celem projektu są m.in. poprawa jakości pracy szkoły, popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji, dyskalkulii oraz sposobów udzielania pomocy uczniom ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się i ich rodzicom, promowanie modelu szkoły przyjaznej uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także rozpoznanie opieki nad uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

  ZASADY OCENIANIA UCZNIÓW ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W NAUCE

  Do uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce zaliczamy uczniów, którzy posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

  Dostosowanie wymagań do psychofizycznych możliwości ucznia nie oznacza ich obniżenia i dotyczy głównie form i metod pracy z uczniem. Nie polega na takiej zmianie treści nauczania, która powoduje obniżenie wymagań wobec uczniów z normą intelektualną, tylko ewentualne realizowanie ich na poziomie wymagań koniecznych lub podstawowych. Dostosowanie wymagań nie może prowadzić do zejścia poniżej podstawy programowej, a zakres wiedzy i umiejętności powinien dać szansę uczniowi na sprostanie wymaganiom kolejnego etapu edukacyjnego.

  Wszyscy uczniowie posiadający Opinię lub Orzeczenie o kształceniu specjalnym oceniani są zgodnie z WSO w skali ocen od 1 do 6., jednak przy ocenianiu ucznia należy uwzględnić jego indywidualne potrzeby oraz możliwości.

  DOSTOSOWANIE WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH ORAZ FORM I METOD PRACY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

  Wystawiając oceny bierze się pod uwagę:

  • zainteresowanie pracą i zaangażowanie w nią,

  • wysiłek włożony w pracę,

  • sposoby dotarcia do wiedzy,

  • samodzielność wykonania zadania,

  • możliwość wydłużenia czasu pracy.

  SPECYFICZNE TRUDNOŚCI W UCZENIU SIĘ

  Dysgrafia

  Dostosowanie wymagań dotyczy formy sprawdzania wiedzy, a nie treści:

  • wymagania merytoryczne, co do oceny pracy pisemnej powinny być takie same, jak dla innych uczniów,

  • sprawdzenie pracy może być niekonwencjonalne np. jeśli nauczyciel nie może przeczytać pracy ucznia, może go poprosić, aby uczynił to sam lub przepytać ustnie z tego zakresu materiału,

  • może skłaniać ucznia do pisania drukowanymi literami lub na komputerze,

  • indywidualizacja oceniania.

  Dysortografia

  Dostosowanie wymagań dotyczy formy sprawdzania wiedzy, a nie treści:

  • systematyczne sprawdzanie ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez ucznia,

  • dopuszczalna większa liczba błędów ortograficznych na sprawdzianach (ustala nauczyciel),

  • dostosowanie wymagań dotyczy głównie formy sprawdzania i oceniania wiedzy, w żadnym wypadku dysortografia nie uprawnia do zwolnienia ucznia z nauki ortografii i gramatyki,

  • indywidualizacja oceniania.

  Dysleksja

  Dostosowanie wymagań dotyczy formy sprawdzania wiedzy, a nie treści:

  • ograniczać czytanie obszernych lektur do rozdziałów istotnych ze względu na omawianą tematykę (należy jednak pamiętać, że do egzaminu ósmoklasisty obowiązuje znajomość całych lektur), akceptować korzystanie z nagrań fonicznych, w wyjątkowych przypadkach z ekranizacji, jako uzupełnienie samodzielnie przeczytanych rozdziałów,

  • kontrolować stopień zrozumienia samodzielnie przeczytanych przez ucznia poleceń, szczególnie podczas sprawdzianów. Ze względu na wolne tempo czytania lub/i pisania zmniejszyć ilość zadań (poleceń) do wykonania w przewidzianym dla całej klasy czasie lub wydłużyć czas pracy dziecka,

  • ograniczyć teksty do czytania i pisania na lekcji do niezbędnych notatek, których nie ma w podręczniku (należy jednak pamiętać, że podczas pisania egzaminu ósmoklasisty dziecko będzie musiało napisać wypracowanie na 200 słów),

  • pisemne sprawdziany powinny ograniczać się do sprawdzanych wiadomości , wskazane jest stosowanie testów wyboru, zdań niedokończonych, tekstów z lukami- pozwoli to uczniowi skoncentrować się na kontrolowanej tematyce, a nie na poprawności pisania,

  • wskazanie jest preferowanie wypowiedzi ustnych, sprawdzanie wiadomości powinno odbywać się często i dotyczyć krótszych partii materiału. Pytania kierowane do ucznia powinny być precyzyjne,

  • unikać wyrywania do odpowiedzi. Jeśli to możliwe uprzedzić ucznia (na przerwie lub na początku lekcji), że będzie dzisiaj pytany. W ten sposób umożliwiamy uczniowi przypomnienie wiadomości, skoncentrowanie się, a także opanowanie napięcia emocjonalnego często blokującego wypowiedź.


  więcej...
 • 31-10-2023

  ORIGAMI NA LEKCJACH MATEMATYKI

  24 października na lekcjach matematyki panowały cierpliwość, dokładność i precyzja. Wszystko to za sprawą papierowego dnia zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Origami.

  Origami to sztuka składania przedmiotów z kawałka papieru. Źródła podają, iż około VI wieku do Japonii przywędrowali buddyjscy mnisi z Chin, którzy byli w posiadaniu papieru. Teoria głosi, że to właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze modele. Na słowo origami składają się dwa japońskie znaki - ori czyli składać lub zginać oraz kami tzn. papier. Istnieją dwie tradycje tej sztuki: pierwotna, historyczna, wywodząca się z najdawniejszych czasów oraz współczesna-modułowa. Ta odmiana odeszła od tradycyjnego założenia wykorzystywania pojedynczego, kwadratowego arkusza papieru. W tym przypadku figury składa się z wielu identycznych lub podobnych modułów tworzących dany model. Liczba tych modułów może wynosić od zaledwie dwóch do nawet kilkuset.

  Zasady są proste. Figury tworzymy z kartek papieru, nie wolno przy tym używać nożyczek i kleju a to co powstaje, zależy od sprawności naszych rąk. Origami od wielu lat jest prawdziwym fenomenem. Pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Wpływa też na umiejętność logicznego myślenia oraz na pamięć i koncentrację. Uczy cierpliwości i dokładności. Na naszych lekcjach powstały piękne prace, a uczniowie świetnie się bawili.

  Przed nami długie jesienne wieczory, które warto spędzić w kreatywny i ciekawy sposób. Przy składaniu figurek z papieru dobrze będzie się bawić cała rodzina :-) 


  więcej...
 • 31-10-2023

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  W dniu 6 listopada będziemy w naszej szkole obchodzić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Klasy 0-3 oraz S1 i S2 zachęcamy do przebrana się za ulubione postacie z bajek, uczniów klas starszych również :). W tym dniu czeka na Was wiele atrakcji.

  Zachęcamy do wspólnej zabawy!

  Organizatorzy: A. Szewczyk, M. Zator, E. Borkowska, W. Depcik


  więcej...
 • 31-10-2023

  PRZESŁUCHANIA DO WIECZORU TALENTÓW 2023

  Jaki jest twój talent? Potrafisz wspaniale śpiewać, tańczyć, grać na pianinie, rysować, znasz języki obce czy może uprawiasz jakąś niesamowita dyscyplinę sportową? Przyjdź na przesłuchania i wyraź siebie, pokaż swój talent!

  Termin: 07.11.2023 (wtorek)

  Godzina: 15:25

  Miejsce: aula szkolna

  Na przesłuchania przynieś pendrive'a z nagraniem utworu w wersji instrumentalnej oraz inne przydatne gadżety na twój występ. Przyjdź i zabłyśnij! Pokaż nam swój talent!!!

  Zapraszamy!!!

  Elżbieta Turaj, Judyta Cicha

   

  pdf_icon.pngRegulamin przesłuchań do „Wieczoru Talentów”

   


  więcej...
 • 31-10-2023

  WARSZTATY PLASTYCZNE W ODERBERGE LEBUS

  W dniach od 23. do 28. października klasa 6A przebywała na warsztatach plastycznych w Oderberge Lebus. Strona niemiecka przygotowała bardzo ciekawy program. Uczestnicy spotkali się z artystką cyrkową ,która pomagała im opanować techniki żonglerki talerzykami, trzema piłeczkami i diabolo. We wtorek odbyły się zajęcia w Eisenhuettenstadt na basenie. W środę i czwartek przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne, malowanie koszulek, gdzie tematem przewodnim był Halloween, następnie malowanie na płótnie- Jesienne liście, malowanie na jedwabiu, a na koniec wykonywanie biżuterii z modeliny. Warsztaty prowadziła uznana zielonogórska malarka Lilianna Lazarska w towarzystwie Wiki - malarki z Ukrainy. W piątek odbyła się wycieczka do Berlina do Muzeum Techniki. Wszyscy spędzili intensywnie i miło ten tydzień. Szczególnie dziękujemy panu Jensowi i pani Magdzie za gościnę.


  więcej...
 • 31-10-2023

  DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

  W ubiegłym miesiącu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Owoców i Warzyw.

  W holu szkoły przygotowane zostało stoisko z zagadkami, a w zamian za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczniowie dostawali soczyste jabłka i mandarynki.

  Inicjatywa miała na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji podziękowania składamy również dla uczennic klasy 6c za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa


  więcej...
 • 31-10-2023

  SPOTKANIE Z PSYCHODIETETYKIEM

  W dniu 24 października naszą szkołę odwiedziła psychodietetyk, dietetyk kliniczny Pani mgr Monika Dudek. Klasy 5 i 4 miały możliwość zapoznania się ze zdrowym odżywianiem, poznać ile jest "ukrytego" cukru w produktach najczęściej spożywanych przez uczniów. Uczniowie także dowiedzieli się o szkodliwym działaniu napojów energetyzujących. Uczestnicy podczas prelekcji byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań.

  Pani Monice dziękujemy za przekazanie bardzo ważnych informacji. Od dziś wiemy więcej jak się zdrowo odżywiać i na co zwracać uwagę. 


  więcej...
 • 30-10-2023

  WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  W dniach 18-20 października gościliśmy w naszej szkole trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. W klasach 1-7 przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa i uzależnień.

  • Cukierki i Zakazany owoc to warsztaty skierowane do klas 1-3 gdzie uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat środków uzależniających oraz związanych z nimi zagrożeń. Uczniowie uczyli się postawy dystansu wobec osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu.

  • Dla klas starszych Ciekawość nie zawsze popłaca oraz Debata na których uczniowie poznawali na czym polega i jak powstaje uzależnienie, uświadomili sobie zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych.

  • Uczniowie klas 7 uczyli się jak z okresu młodzieńczego buntu wejść w dorosłość zwycięsko na warsztacie Bunt to grunt.


  więcej...
 • 25-10-2023

  SPOTKANIE W DOMU SENIORA

  21 października wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora, odwiedzili mieszkańców Domu Seniora w naszej miejscowości. Uczniowie wraz z Rodzicami upiekli przepyszne ciasteczka, babeczki, rogaliki i ciasta oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Ogromną radość pensjonariuszom sprawiła rozmowa z wolontariuszami. Było mnóstwo uśmiechów, radości i wzruszeń. Udział uczniów w takim spotkaniu uczy ich tego, co w życiu ważne - wrażliwości, cierpliwości i przede wszystkim umiejętności bezinteresownego dzielenia się swoim czasem.

  Naszym wolontariuszom dziękujemy za tak liczną obecność 😊 Jesteście wspaniali 😊 


  więcej...
 • 25-10-2023

  KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE” ROZSTRZYGNIĘTY

  Zakończyła się kolejna edycja konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Wpłynęło wiele interesujących i niepowtarzalnych zdjęć. Decyzją komisji w składzie: Aldona Baszyńska, Ewa Buksik, Monika Tyszecka i Krzysztof Burdziąg, I miejsce zdobył Maks Stangreciak z klasy IV b za zdjęcie pt. „Trapez".

  Trapez

  II miejsce - Sebastian Karaśkiewicz z klasy VII c za „Proste równoległe, kąty odpowiadające i naprzemianległe".

  Proste równoległe, kąty odpowiadające i naprzemianległe

  III miejsce - Hubert Słotwiński z klasy VI c za „Punkty na prostej".

  Punkty na prostej

  Ponadto wyróżnione zostały zdjęcia:

  „Spirala Archimedesa" Anastazji Stangreciak z klasy I c;

  Spirala Archimedesa

  „Kwadraty i trójkąty" Dominika Boratczuka z klasy VI c;

  Kwadraty i trójkąty

  „Proste równoległe" Huberta Słotwińskiego z klasy VI c;

  Proste równoległe

  „Romby" Maksa Stangreciaka z klasy IV b.

  Romby

  Nagrodzonym uczniom gratulujemy. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy.

  Organizatorzy 


  więcej...
 • 20-10-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD 2023

  Opłata za obiady w miesiącu listopadzie 2023 wynosi 95 zł (19 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 20-10-2023

  ORIENTUJ SIĘ W TERENIE

  W dniu 19 października uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami panią Ewą Drużgą oraz panią Anną Szewczyk uczestniczyli w warsztatach laboratoryjno-terenowych pt. „Orientuj się w terenie" organizowanych przez PARK NARODOWY „UJŚCIE WARTY". Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez panią Agnieszkę Mielczarek.

  W części laboratoryjnej uczniowie wykazali się znajomością kierunków świata oraz zapoznali się z budową kompasu a także nauczyli się z niego korzystać. Następnie uczniowie udali się w teren, aby w grupach przy wykorzystaniu mapy, kompasu i miarki wykonać zadania przygotowane przez panią Agnieszkę. Pomimo chłodnej pogody gra sprawiła uczniom wiele radości.

  Bardzo dziękujemy za ten wartościowy czas :).


  więcej...
 • 19-10-2023

  KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - III. Szczegóły znajdują się na poniższym plakacie.

  Plakat


  więcej...
 • 18-10-2023

  WYCIECZKA NA KRĘGLE

  Ależ to były emocje! Klasa 6c i 5b w Centrum Rozrywki Rodzinnej AKCJA.

  Wycieczka na kręgle była wspaniałą rozrywką dla naszych uczniów. Gra okazała się niezwykle wciągająca, a uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i integracji innej niż dotychczas. Po świetnej zabawie udaliśmy się do stolików na małe co nieco :). 


  więcej...
 • 16-10-2023

  ENGLISH SPECIAL DAYS

  W roku szkolnym 2023/ 2024 nasza szkoła po praz pierwszy przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ENGLISH SPECIAL DAYS. Jest on skierowany do szkół podstawowych, przedszkoli oraz wszystkich placówek dla których realizacja projektu będzie miała wartość edukacyjną. Projekt ma na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzenie na zajęciach języka obcego scenariuszy zajęć „dni nietypowych".

  Pierwsze zajęcia zostały zrealizowane w klasie 3A. Uczniowie obchodzili na nich pierwszy dzień jesieni. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z prezentacją przedstawiającą podstawowe słownictwo angielskie związane z obecną porą roku. Następnie wykonały przepiękny, kolorowy liść i nakleiły na niego symbole zwiastujące jesień, oczywiście starały się je nazwać po angielsku. Dzieci również pracowały w grupie z karteczkami przygotowanymi przez nauczyciela. Każdy z uczniów losował 1 zagadnienie i jego zadanie polegało na odszukaniu wśród karteczek poprawnych odpowiedzi. Uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania: Jakie są jesienne miesiące?, Jaka jest jesienna pogoda?, Jakie są kolory jesieni?, Co można robić w długie, jesienne wieczory?, Jakie warzywa symbolizują jesień? Jakie sporty możemy wykonywać na świeżym powietrzu jesienią?. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Na koniec lekcji uczniowie wykonali piękną gazetkę, która przyozdobiła salę językową nr 45 oraz zaśpiewały „Autumn song".

  Uczniowie pracowali na lekcji z ogromnym zaangażowaniem i radością. Ciekawa forma przeprowadzonych zajęć umożliwiła uczniom przyswojenie nowego słownictwa i struktur gramatycznych.

  Koordynator projektu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 13-10-2023

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dnia 12 października uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali słodką niespodziankę dla wszystkich pracowników szkoły. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu i radości dla każdego pracownika naszej placówki.

  Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły życzymy spełnienia wszystkich oczekiwań, radości z codziennego trudu dawania siebie bez reszty młodemu pokoleniu, osobistego szczęścia, wdzięczności w sercach wychowanków. Życzymy wszystkim Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

  Samorząd Uczniowski 


  więcej...
 • 04-10-2023

  AKCJA CHARYTATYWNA – SZKOŁO POMÓŻ I TY

  Nasza Szkoła po raz kolejny została zaproszona przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" do udziału w akcji charytatywnej pod nazwą „Szkoło Pomóż i Ty", której celem jest pomóc podopiecznym fundacji. Zebrane w tym roku środki będą przeznaczone na specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie Fabiana Czechowskiego.

  Każdy z uczniów może pomóc, kupując tak zwaną cegiełkę czyli kalendarzyk lub pomoc edukacyjną z różnych przedmiotów szkolnych. Wartość cegiełki 5 zł.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 04-10-2023

  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

  W poniedziałek 02.10 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez uczniów i wychowawców klas trzecich. Wszystkich uroczyście powitała Pani Dyrektor Elżbieta Naumowicz. Otrzęsiny rozpoczęły się zumbą, którą poprowadziła Pani Karolina Jankowska WF Kostrzyn WF Kids Kostrzyn za co serdecznie dziękujemy. Następnie pierwszaki brały udział w wyścigach rzędów - dopingowali ich rodzice oraz starsi koledzy i koleżanki. Nieodzownymi elementami strojów uczniów klas pierwszych były dziś ogony, które zostały oficjalnie „zebrane" przez wychowawców klas trzecich na znak wstąpienia do społeczności naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał również medal od starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie klasy pierwsze wspólnie zaśpiewały piosenkę. Wszyscy świetnie się bawili!

  Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Olga Sawko.


  więcej...
 • 02-10-2023

  ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA W PARKU MIEJSKIM

  W sobotnie południe wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem" organizowanej przez Bibliotekę Miejską. Na początku wysłuchaliśmy fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego pt. „Krew" (Wydawnictwo: Dwukropek), gdzie dziewięcioletni Kamil wyrusza na obóz wakacyjny, a towarzyszy mu oczywiście... jego serce. Dowiedzieliśmy się, dlaczego krew jest jak zupa i do czego jest nam potrzebna, jak długo żyją czerwone krwinki i dlaczego podczas wysiłku serce bije tak szybko

  Po lekturze wszyscy ruszyliśmy truchtem, a następnie biegiem dookoła parku miejskiego, trzymając w ręce swoją ulubioną książkę. Po drodze na przystankach uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym wiedzy o sercu i jego higienie. Wszyscy dobiegliśmy razem na metę, gdzie na każdego czekał dyplom za uczestnictwo oraz medal i zakładka do książki w kształcie serca. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie!

  Klaudia Kobydecka, Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 02-10-2023

  EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

  Europejski Dzień Sportu Szkolnego to święto ruchu. Nie mogło nas zabraknąć w tym aktywnym wydarzeniu. Łącznie w akcji wzięło udział 184 uczniów.

  W klasach 2a, 3a, 3b, 3c obowiązywał wyjątkowy RUCHOWY PLAN LEKCJI dla najmłodszych, który przygotowała Fundacja V4Sport w partnerstwie z Akademia Krokieta i Lamy.

  Uczniowie klas V-VIII zagrali w palanta, piłkę siatkową oraz piłkę nożną. Tego dnia każde boisko, sala gimnastyczna oraz aula były rozgrzane do czerwoności.

  Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym nauczycielom, sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy.

  Koordynator: Klaudia Kobydecka

  #Europejski Dzień Sportu Szkolnego #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL 


  więcej...
 • 29-09-2023

  SZKOLNY DZIEŃ CHŁOPAKA

  W czwartek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował różne zagadki i zadania do wykonania przez chłopców. Chłopcy musieli rozpoznać najsłynniejszych polskich sportowców i marki samochodów. Bardzo chętnie brali również udział w zabawach sportowych. Trzeba przyznać, że spotkanie to przebiegło w bardzo wesołej atmosferze.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 29-09-2023

  EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

  26 września - nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego European Day of Languages.

  Dla uczniów przygotowano wystawę z ciekawostkami dotyczącymi języków europejskich. Każda wywieszona karta posiadała kod QR, który umożliwiał zainteresowanym odsłuchanie brzmienia wybranego europejskiego języka. Na podstawie tych informacji przeprowadzono na lekcjach quizy oraz gry.

  Było wesoło ale przede wszystkim uczniowie poznali fakty o których nie wiedzieli. Ponadto uczniowie klasy 6c: Filip Kaczmarek, Oliwia Kruszak, Fabian Machońka, Daniel Kucharuk oraz Wiktor Kruszak nagrali audycję radiową na temat Dnia Języków Europejskich, ich znaczenia i celu uczenia się nowych struktur. Uczniowie na zajęciach audiowizualnych pod okiem p. Klaudii Kobydeckiej zmontowali materiał i przygotowali jego ostateczną wersję. Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zachęci Was do zdobywania nowych doświadczeń.

  Koordynator projektu (fotorelacja) p. Aleksandra Urban.

  Z okazji Europejskiego Dnia Języków obcych uczniowie pani J.Malanowskiej kl.IV -VII dowiedzieli się kilka ciekawych faktów o pochodzeniu języków obcych oraz związków miedzy nimi. Związków, które często umotywowane są aspektem historycznym np. dlaczego wiele wyrazów w języku angielskim i francuskim oraz niemieckim i angielskim ma podobne brzmienie, z jakiego języka pochodzi np. słowo jogurt w języku polskim itp. Dzieci zapoznały się z charakterystyką poszczególnych rodzin językowych, dowiedzieli się w jakiej części świata jest najwięcej języków i dlaczego część ludności na świecie jest dwu lub trzy-języczna. Zaś grupa 2 klasy 4a uczestniczyła w konkursie na najpiękniejszy i najciekawszy plakaty promujące ideę Europejskiego Dnia Języków Obcych.

  Natomiast uczniowie pani A. Szewczyk z klas I-VIII „zostali zabrani" w podróż dookoła świata pod hasłem Travel the World w poniedziałek -25.IX.23r oraz w piątek -22.IX. Dzieci z zaciekawieniem oglądały prezentację multimedialną na w/w temat odkrywając wciąż nowe fakty o świecie. Uczniowie również w ramach tej lekcji rozwiązywali quizy oraz uczestniczyli w różnych grach językowych.

  Dodatkowo uczniowie pani A. Szewczyk z klasy 2b w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny" dopasowywali flagi do nazw poszczególnych państw i narodowości, a także uczyli się pozdrawiać w różnych językach obcych. Oprócz tego drugoklasiści poznali najsłynniejsze budowle typowe dla krajów anglojęzycznych takie jak np. Big Ben w Londynie czy Sears Tower w Chicago oraz tradycyjne potrawy z krajów anglojęzycznych - Fish and Chips czy BBQ.

  Zaś pracując w grupach dzieci stworzyły krótkie opisy zwierząt typowe dla krajów europejskich. Ponadto uczniowie rozwiązywali quizy językowe i grali w gry memory. Ta ciekawa incjatywa - będzie zrelacjonowana na ogólnopolskiej stronie projektu „Angielski jest fun-tastyczny".

  Ze strony artystycznej gabinety językowe zostały upiększone gazetkami o Europejskim Dniu Języków Obcych. 


  więcej...
 • 28-09-2023

  DOPALACZE ZABIJAJĄ - W PIŁCE NOŻNEJ SZANS NIE MAJĄ

  Dnia 27 września w ramach profilaktyki uzależnień rozpoczęliśmy cykl Turniejów Międzyklasowych w piłkę nożną pod hasłem: „Dopalacze zabijają - w piłce nożnej szans nie mają".

  Jako pierwsi do rozgrywek przystąpili uczniowie klas V, którzy dostarczyli wiele emocji. W duchu fair play rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdym z czasem gry 7 minut. Niezmiernie cieszy nas nas fakt, że uczniowie bardzo chętnie biorą udział w popołudniowej aktywności fizycznej!

  Dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy wszystkim uczestnikom

  I miejsce - klasa Vc

  II miejsce - klasa Vb

  III miejsce - klasa Va

  Najlepszy bramkarz - Jakub Steć

  Król Strzelców - Szyszkowski Krystian

  K.Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 28-09-2023

  BUDOWANIE WIĘZI Z DZIECKIEM

  Drodzy rodzice!

  Nie jest tajemnicą, że dobre relacje z dziećmi to więź porozumienia na całe życie. Dzięki temu łatwiej jest współpracować, zrozumieć drugą stronę i troszczyć się o swoje potrzeby. Silna więź emocjonalna z dzieckiem to najważniejszy czynnik chroniący dziecko przed zachowaniami ryzykownymi.

  Zbudowanie więzi nie jest proste, wymaga dużego zaangażowania, empatii i czułości ze strony rodzica, ale przynoszą one ogromne korzyści i mogą zaprocentować na całe życie. Wychowanie to przede wszystkim spędzanie wspólnie czasu, słuchanie drugiej strony, rozumienie potrzeb i dobre słowo.

  Dlatego też, chciałabym Państwa gorąco zachęcić do budowania więzi z dzieckiem poprzez wspólne z nim zabawy. Proponowane przeze mnie zabawy są banalne, proste; część z nich są Państwu znane, część zaniechane, czy zapomniane; abyście spośród wielu, wybrali te, które Wam najbardziej odpowiadają.

  Zabawy pozwolą nawiązać kontakt z dzieckiem, miło spędzić czas, sprawić przyjemność zarówno dziecku, jak i Państwu. Z pewnością przydadzą się każdemu dziecku - poprawią m.in.: koncentrację, sprawność rąk, sprawność ruchową, manualną, ogólną spostrzegawczość, wyobraźnię, kreatywność, nauczą budowania zdań, szacunku dla drugiej osoby.

  Spędzanie czasu z dzieckiem poprzez jakiekolwiek działania pokażą, że jest dla Was najważniejsze, że darzycie je bezgraniczna miłością. A to, liczy się dla dziecka najbardziej, bardziej, niż danie dziecku pieniędzy, czy dokonanie zakup kolejnego gadżetu.

  Co 2 miesiące, do końca roku szkolnego, na stronie internetowej szkoły (w kąciku pedagoga szkolnego), będę proponowała Państwu 10 prostych, wybranych przeze mnie zabaw, pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

  Gorąco Państwa zachęcam.

  Pedagog szkolny: Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 25-09-2023

  BIEGAMY FAIR PLAY

  Nasza szkoła włączyła się do akcji Polskiego Komitetu Olimpijskiego z okazji Światowego Dnia Fair Play #BiegFairPlayPKOl. Celem akcji jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

  Z tej okazji na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się pogadanki na temat zasad Fair Play oraz biegi w uczciwej rywalizacji.

  Patronat akcji: Polski Komitet Olimpijski i Kinder Joy of moving.

  Zapraszamy do materiału video.

  Koordynator: Klaudia Kobydecka


  więcej...
 • 25-09-2023

  DOBROCZYNNA AKCJA „ZBIÓRKI KASZTANÓW”

  Uwaga Uczniowie i Rodzice!

  Zachęcamy do włączenia się do dobroczynnej akcji „Zbiórki kasztanów" dla Miłosza Buczyńskiego.

  Zebrane kasztany wrzucamy do worków, które znajdują się w holu szkoły.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 22-09-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2023

  Opłata za obiady w miesiącu październiku 2023 wynosi 110 zł (22 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 21-09-2023

  MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

  Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę... Nagrody czekają!

  Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE":

  1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

  2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 29 września 2023 r.

  3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się17 października 2023 r.

   

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

  § 1 Przepisy ogólne

  1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, nazywanego dalej Konkursem, jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  3. Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie uczniowie szkoły.

  4. W  Konkursie  nie  mogą  brać  udziału członkowie  jury, a  także członkowie ich najbliższych rodzin.

  5. Celem Konkursu jest:

   • zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki,

   • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym,

   • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych.

  6. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza akceptację jego regulaminu.

  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem.

  § 2 Zgłaszanie prac

  1. Zgłoszenie zdjęcia do Konkursu polega na przesłaniu za pomocą formularza jednego pliku graficznego w formacie *.jpg.

  2. Zgłoszenie kolejnego zdjęcia do Konkursu polega na ponownym skorzystaniu z formularza konkursowego.

  3. Rozdzielczość przesyłanych zdjęć nie może być mniejsza niż 1600 × 900 pikseli.

  4. Wielkość, przesyłanych za pomocą formularza, plików nie może przekraczać 10 MB.

  5. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia.

  6. Po zarejestrowaniu wpływu zgłoszenia do konkursu zostanie przesłane potwierdzenie jego otrzymania (w okresie wakacyjnym może to potrwać nawet kilka dni) na wskazany w formularzu konkursowym adres e-mail.

  7. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia w ciągu 7 dni od daty wysłania pracy, należy skontaktować się z administratorem serwisu: administrator@sp2.kostrzyn.pl.

  8. Przesłanie, przez jednego uczestnika Konkursu, zdjęć w ilości większej niż 3 będzie skutkowało wzięciem pod uwagę jedynie trzech ostatnio nadesłanych plików.

  9. Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, kadrowanie oraz drobny retusz.

  10. Zgłaszanie prac trwa do 29 września 2023 r.

  § 3 Nagrody i wyróżnienia

  1. Spośród Uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą: p. Ewa Buksik, p. Aldona Baszyńska, p. Monika Tyszecka i p. Krzysztof Burdziąg, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.

  2. Fotografie wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane, z podaniem ich danych osobowych, na stronie internetowej szkoły i na wystawie szkolnej.

  3. Autorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

  4. Decyzja jury w jest ostateczna i nie przewiduje się możliwości odwołania od niej.

  Aldona Baszyńska, Ewa Buksik, Monika Tyszecka, Krzysztof Burdziąg


  więcej...
 • 20-09-2023

  NOCOWANIE W SZKOLE

  Początek weekendu w szkole? Dlaczego nie!

  W drugim tygodniu września klasy: 4a, 5a oraz 6c z wychowawczyniami p. Aleksandrą Urban, p. Dagmarą Ulańską, p. Klaudią Kobydecką spędziły Filmową Noc w szkole.

  Uczniowie przyszli odpowiednio wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście dobre humory. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i pizzy. Po całonocnej imprezie nasi podopieczni rozeszli się do domów z nadzieją ,że nie była to ostatnia noc w szkole. 


  więcej...
 • 20-09-2023

  DZIEŃ SYBIRAKA

  15 września 2023 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 7 c Apelem Pamięci i minutą ciszy przed Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego w Kostrzynie nad Odrą oddali cześć Sybirakom w 84 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

  Agnieszka Kołodnicka, Sylwester Sadowski 


  więcej...
 • 18-09-2023

  ZEBRANIA Z RODZICAMI - 19 i 20 września 2023

  Harmonogram spotkań z rodzicani znajduje się tutaj.

  Podczas zebrań z Rodzicami w dniach 19-20 września Rada Rodziców będzie sprzedawała ciasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich smakoszy wypieków - czekamy na Was w holu szkoły od godziny 16:00. Zebrane fundusze zostaną przekazane na aranżacje strefy relaksu dla uczniów - ławki ze stolikami na zewnątrz oraz dekoracje przestrzeni edukacyjnej na korytarzach szkolnych.

  Plakat


  więcej...
 • 14-09-2023

  SZCZĘŚLIWY NUMEREK

  Od 18 września 2023 r. w naszej szkole losowany będzie SZCZĘŚLIWY NUMEREK.

  Uczeń, którego numer w dzienniku zostanie wylosowany, będzie tego dnia zwolniony z odpowiedzi ustnych.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 13-09-2023

  KONKURS LEON

  Serdecznie zapraszam uczniów klas III-VIII do udziału w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu przedmiotowego Leon z języka angielskiego. Konkurs ma na celu sprawdzenie umiejętności językowych i przedmiotowych posiadanych przez uczniów. Chęć udziału w teście jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań. Zakres testu dostosowany jest do norm programowych realizowanych w szkole podstawowej. Ma on formę testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. W każdym pytaniu może być jedna, dwie lub więcej poprawnych odpowiedzi. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut.

  Uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów uzyskają dyplom laureata i nagrodę książkową, pozostali uczestnicy olimpiady niezależnie od uzyskanego wyniku dyplom uczestnictwa.

  Konkurs będzie przeprowadzony w terminie 13-15.11.2023.

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest uiszczenie opłaty w wysokości 15 zł u szkolnego koordynatora p. A. Szewczyk. Zapisy i wpłaty są przyjmowane do 29 września 2023 r. w gabinecie 45. Zapraszam i zachęcam serdecznie do udziału w konkursie.


  więcej...
 • 13-09-2023

  NASZA SZKOŁA Z LOTU PTAKA

   

  Jak wygląda nasza szkoła z lotu ptaka?

  Możecie przekonać się oglądając poniższe zdjęcia.

  Całość realizacji powstała przy użyciu drona.

  Miłego oglądania

  Fot. Mariusz Kulpa

   


  więcej...
 • 11-09-2023
 • 07-09-2023

  SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

  Po raz drugi nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL „Szkoły Pełne Talentów". Akcja polega na zbieraniu TALENCIAKÓW, czyli kuponów, które każdy z państwa może otrzymać za zakupy zrobione w sklepie LIDL.

  Na koniec akcji przeliczamy Talenciaki na nagrody - im więcej TALENCIAKÓW, tym atrakcyjniejsze nagrody dla naszych uczniów.

  Skrzynka na TALENCIAKI znajduje się przy wejściu do szkoły przy portierni oraz na świetlicy.

  Poniżej link do bezpośredniego przypisania talenciaka dla naszej szkoły:

  https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040009472

  Liczymy na Państwa pomoc.

  Plakat

   


  więcej...
 • 05-09-2023

  UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...


  więcej...
 • 03-09-2023

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00 na placu apelowym przed budynkiem szkoły. Następnie uczniowie udadzą się do klas wraz z wychowawcami według załączonego harmonogramu.

  Wykaz sal


  więcej...
 • 29-08-2023

  OBIADY W STOŁÓWCE SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

  W zakładce stołówka szkolna zaktualizowano informacje.

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ 2023:

  Wpłata tylko PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 90,00 zł (18 obiadów)

  Wydawanie obiadów szkolnych zaczynamy od środy tj. 06.09.2023.


  więcej...
 • 22-08-2023

  WARSZTATY INTEGRACYJNE

  Wspólna zabawa i zwiedzanie szkoły to dobry moment, żeby się lepiej poznać.

  Zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I na warsztaty integracyjne „Poznajmy się" - w dniach 30-31 sierpnia oraz 1 września 2023 r. w godz. 9:00-11:00.

  Pani Wiesława Korczak zaprasza swoich wychowanków z oddziału „0" do sali nr 1.

  Pani Iwona Olbracht - wychowawczyni klasy I A - zaprasza uczniów do sali nr 38.

  Pani Magdalena Romaniuk - wychowawczyni klasy I B - zaprasza uczniów do sali nr 37.

  Pani Elżbieta Turaj - wychowawczyni klasy I C - zaprasza uczniów do sali nr 36.

  Zapraszamy.


  więcej...
 • 06-07-2023

  MATEMATYKA PO ANGIELSKU

  Uczniowie klasy VI c mieli możliwość zapoznać się z matematyką po angielsku w ramach comiesięcznych lekcji języka angielskiego w roku szkolnym 2022/2023. Zajęcia te stanowiły innowację pedagogiczną prowadzoną przez panią J.Malanowską. Uczniowie dowiedzieli się jak nazywamy podstawowe działania matemtyczne - takie jak odejmowanie, dodawanie itp. brzmią po angielsku. Zaznajomiono ich również jak nazywamy różnego typu ułamki i z czego się składają. Nie są również obce szóstoklasistom takie terminy jak- potęga, pierwiastek oraz procenty oraz działania na nich po angielsku. Prace uczniów kończące innowację w w/w klasie będzie można obejrzeć w gablocie pod gabinetem 45 we wrześniu 2023 r.

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 06-07-2023

  HAWAJE – RAJ NA ZIEMI

  Jak co roku uczniowie pani J. Malanowskiej zostali „zabrani na wycieczkę „po Hawajach" w ostatnich dniach roku szkolnego 2022/23. Uczniowie dowiedzieli się gdzie leżą Hawaje, jaką mają flagę oraz od kiedy stały się częścią Stanów Zjednoczonych. Zaznajomili się z głównymi atrakcjami Honolulu, stolicy Hawajów: Ala Maona Centre, Aloha Tower, Bernice Paulani Bishop Museum, Dimond Head, Haunauma, Iolani Palace oraz sąsiednią bazą wojskową Pearl Harbour itp. Oprócz atrakcji turystycznych uczniowie poznali ciekawe fakty dotyczące Hawajów tj. dwujęzyczność, pochodzenie surfingu oraz osobowość Hawajczyków.

  Julia Malanowska 


  więcej...
 • 30-06-2023

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  W dziale rodzice zamieszczono aktualny wykaz podręczników dla poszczególnych klas, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2023/2024.


  więcej...
 • 26-06-2023

  WARSZTATY SPORTOWE DLA SP2

  Nasza szkoła została finalistą III edycji konkursu Pho3nix Active School wygrywając warsztaty sportowe. WARSZTATY SPORTOWE będą realizowane w przyszłym roku szkolnym (w okresie od 1 października 2023 r. do końca maja 2024 r.). Dokładny termin będzie ustalany z organizatorami konkursu po rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024.

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w przeprowadzone akcje i czekamy z niecierpliwością na realizację nagrody.

  Oficjalne wyniki na stronie: https://www.facebook.com/100071195768798/posts/292066253176565/?app=fbl


  więcej...
 • 15-06-2023

  MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO

  W maju w naszej szkole został przeprowadzony konkurs Mistrz Rachunku Pamięciowego. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VII. Konkurs polegał na rozwiązaniu 54 działań w wyznaczonym czasie.

  Szkolnymi Mistrzami Rachunku Pamięciowego zostali uczniowie, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów.

  Wśród uczniów każdej klasy wyłoniliśmy tych, którym rachunek pamięciowy i presja czasu nie sprawiła trudności :)

  Zwycięzcami okazali się:

  Klasy IV 

  1. Krystian Sułkowski - IV b

  Klasy V

  1. Hubert Słotwiński - V c oraz Dawid Sztenhauzer - V b

  Klasy VI

  1. Wiktor Kasperkiewicz - VI c

  Klasy VII

  1. Viktor Yakovets - VII a

  Zwycięzcom składamy gratulacje, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów i tego, aby nauka matematyki była przyjemnością.

  Organizatorzy 


  więcej...
 • 15-06-2023

  SPOTKANIE GRUP RÓWIEŚNICZYCH W PARKU NARODOWYM UJŚCIE WARTY

  Czym różni się wypławek od pijawki lub jak wygląda pająk topik?

  Na takie i inne pytania nauczyli się odpowiadać uczniowie klas czwartych SP2 w Kostrzynie nad Odrą i GS Dolgelin 14.06 2023 uczestniczący w spotkaniu grup rówieśniczych w Parku Narodowym Ujście Warty. W tym dniu uczestnicy podglądali ptaki i uczyli się rozpoznawać ich głosy, niektórzy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć śpiew brzęczki. W parku można było zobaczyć pisklęta kokoszki i gniazdo remiza. Podsumowaniem współpracy między szkołami było ognisko i zabawy integracyjne. Spotkanie zostało dofinansowane przez PNWM. 


  więcej...
 • 14-06-2023

  WARSZTATY PROFILAKTYCZNE: „BILET NA ZDROWĄ PODRÓŻ!”

  Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach, podczas których wybrali się w podróż statkiem o nazwie „Zdrowa podróż". Zajęcia nawiązywały do podróży, czyli naszego życia.

  Uczniowie zostali zaproszeni do zabawy wstępnej, która polegała na dokończeniu zdania i jego uzasadnienia: Chciałbym/chciałabym pojechać do/na ... ponieważ..... , wykonali origami - model papierowego statku, wymieniali czynniki mające wpływ na zdrowe życie człowieka (czynniki dotyczyły zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego). Podczas pracy w grupach omawiali pozytywne cechy wylosowanego elementu statku utrzymując analogię do naszego życia. Obejrzeli film edukacyjny - „Co na pewno szkodzi!" i „Czego potrzebuje mój organizm?".

  A wszystko po to, aby uświadomić uczniom, jak wiele jest czynników, które bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie i to my o nich decydujemy. Podczas zajęć prowadząca zwróciła uwagę uczniom, że nie warto eksperymentować z substancjami szkodliwymi, czy używkami, które w młodym wieku hamują rozwój fizyczny i wpływają niekorzystnie na kondycją i pracę mózgu.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 13-06-2023

  MAMY LAUREATÓW I WYRÓŻNIENIA W ALBUSIE 2023!

  Z ogromną przyjemnością informuję, iż nasza szkoła „wzbogaciła się" o 5 laureatów i 11 wyróżnień w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Albus 2023. Oto oni:

  Laureaci:

  Wiktor Ślefarski kl. IV b (uczeń pani J. Malanowskiej),

  Krystian Sułkowski kl. IV b (uczeń pani J. Malanowskiej),

  Bartosz Biliński kl. V b (uczeń pani A. Szewczyk),

  Filip Kaczmarek kl. V c (uczeń pani A. Urban),

  Wiktor Kasperkiewicz kl. VI c (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Wyróżnienia:

  Olga Sawko kl. IV c (uczennica pani J. Malanowskiej),

  Patryk Kucharski kl. IV c (uczeń pani J. Malanowskiej),

  Pola Łuczak kl. V b (uczennica pani A. Szewczyk)

  Zuzanna Kluczyńska kl. V c (uczennica pani A. Urban)

  Hubert Słotwiński kl. V c (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Allan Żylewski kl. V c (uczeń pani J. Malanowskiej)

  Sandra Świercz kl. VI b (uczennica pani A. Urban)

  Wiktoria Paluszek kl.VI b (uczennica pani A. Urban)

  Amelia Hadżiselimović kl. VIII c (uczennica pani A. Urban)

  Maria Wichrowska kl. VIII c (uczennica pani J. Malanowskiej)

  Fabian Krupa kl. VIII d (uczeń pani A. Szewczyk)

  W tegorocznym konkursie z j. angielskiego Albus uczestniczyło 48 uczniów z klas4-8 naszej szkoły, zaś w skali kraju kilka tysięcy osób. Celem konkursu było rozpropagowanie języka angielskiego oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przypomnijmy iż, test składał się z 26 pytań zamkniętych (4 możliwości i wybrać 1 prawidłową odpowiedź). Pierwsza część - 5 pytań dotyczyła wiedzy o krajach anglojęzycznych, zaś druga część - 21 pytań dotyczyła wiedzy z języka angielskiego. Podobnie jak we wcześniejszych latach - organizatorem konkursu była pani Julia Malanowska.

  Gratuluję serdecznie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Wszyscy w/w uczniowie otrzymają nagrody na koniec roku za swoje osiągniecia w Albusie 2023r. Zaś pozostali uczestnicy konkursu- dyplomy. Mam nadzieję, że uzyskanie tytułu laureata bądź wyróżnienia zachęci uczniów oraz ich kolegów i koleżanek do udziału w kolejnym Albusie w przyszłym roku szkolnym.

  Julia Malanowska


  więcej...
 • 13-06-2023

  MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

  Dania 06.06.2023r. w Żaganiu rozegrane zostały Finały Województwa Lubuskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt.

  Nasze dziewczęta zagrały 4 mecze i dały z siebie wszystko zdobywając złoty medal.

  SP2 Kostrzyn - SP1 Sulechów (1:1)

  SP2 Kostrzyn - SP2 Gubin (3:2)

  SP2 Kostrzyn -SP7 Żagań (1:0)

  SP2 Kostrzyn - SP Ołobok (4:0)

  Skład drużyny:

  Chodorowska Agata, Duma Viktoriia, Karpała Wiktoria (1 bramka), Maidanyk Kateryna, Olszewska Hanna, Pisarska Aleksandra (7 bramek), Wesołowska Malwina, Żylewicz Lena (1 bramka).

  Wyniki końcowe:

  I miejsce SP 2 Kostrzyn

  II miejsce SP 7 ŻAGAŃ

  III miejsce SP 2 GUBIN

  IV miejsce SP 1 SULECHÓW

  V miejsce SP OŁOBOK

  Wielkie gratulacje dziewczęta.

  Gorące podziękowania składamy dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Pana Zygmunta Mendelskiego za umożliwienie wyjazdu i zapewnieniu transportu do Żagania.


  więcej...
 • 12-06-2023

  ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY

  Miło mi poinformować, że nasza szkoła uzyskała certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Angielski jest fun-tastyczny".

  Projekt polegał na przeprowadzeniu cyklu zajęć tematycznych w klasach I oraz II. Jego głównym celem było pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

  Zajęcia wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie, co wpłynęło na ich zaangażowanie oraz aktywny udział w lekcjach za co serdecznie dziękuję.

  Koordynator projektu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 12-06-2023

  NAUCZANIE ZINTEGROWANE W PARKU NARODOWYM UJŚCIE WARTY

  W środę 7.06 w Parku Narodowym Ujście Warty spotkały się klasy trzecie z SP2 w Kostrzynie nad Odrą i Grundschule Seelow. Uczniowie oglądali film o zwierzętach żyjących w parku, podglądali ptaki i ich pisklęta, szukali śladów bobrów, rozpoznawali rośliny po zapachu i dotyku, rozpoznawali bezkręgowce wodne zgodnie z instrukcją. Podsumowanie zdobytej wiedzy i wspólnych doświadczeń nastąpiło przy ognisku. Spotkanie było dofinansowane przez PNWM.


  więcej...
 • 06-06-2023

  DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  9 czerwca (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu w godzinach 7:30 - 16:00 będzie czynna świetlica szkolna dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 01-06-2023

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Majowe efekty pracy naszych młodych programistów w ramach zajęć Laboratoria Przyszłości. Tym razem opanowali przerabianie grafiki rastowej na wektorową by następnie wydrukować ją w drukarce 3D.


  więcej...
 • 31-05-2023

  SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS 0 i I

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że dnia 05 czerwca 2023 r. o godz. 16:30 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przyszłorocznych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.


  więcej...
 • 29-05-2023

  RODZINNY FESTIWAL GIER I ZABAW

  Nasi uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mogli wziąć udział w familijnych quizach, rodzinnych wyścigach rzędów, wspólnym śpiewaniu, rozgrywkach sportowych czy matematycznych zagadkach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poskakać na dmuchanych zamkach czy posłuchać bajek w strefie bajkowej. Nie zabrało oczywiście lodów, waty cukrowej i losowania fantów, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością.

  Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom za sprawny przebieg festiwalu oraz sponsorom, którzy wspierają nasze działania.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 


  więcej...
 • 29-05-2023

  ENGLISH IS EVERYWHERE

  W maju dla uczniów klas 4-6 została zorganizowana III edycja konkursu z języka angielskiego pt. „English is everywhere". Zadanie uczestników polegało na znalezieniu jak największej ilości angielskich słów i wyrażeń w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, czy też na ubraniach. Następnie należało je wyciąć, przykleić na brystol papieru i przetłumaczyć na język polski tworząc w ten sposób słowniczek obrazkowy w wersji angielsko-polskiej.

  W dniu 16 maja jury konkursowe w składzie: pani Anna Szewczyk, pani Judyta Cicha, pani Julia Malanowska oraz pani Marta Zator wybrało zwycięskie prace:

  Miejsce I zajął: Jan Osuch kl. 5b

  Miejsce II zajęły ex aequo : Kornelia Jaszcz kl.5a oraz Kinga Marosik kl.5c

  Miejsce III zajęli ex aequo: Pola Łuczak kl.5b oraz Mateusz Borowski kl.5b

  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Pola Sokołowska kl.5c, Oliwia Burchardt kl.5a, Julia Łakomiak kl.5a, Olga Sawko kl.4c, Kacper Joński kl.5a, Emilia Lenartowicz kl.5b, Paulina Majchrzak kl.5a, Bartosz Koliński kl.5a, Bartosz Biliński kl.5b, Liwia Pietrusiak kl.5a,Michał Kiryk kl.6a, Aleksander Brukiewicz kl.5b, Zuzanna Domagała kl.5b, Maja Jaszczuk kl. 5a, Nikita Haidar kl.5b, Tymur Karnak kl.5b.

  Wystawę prac można obejrzeć w gabinecie nr 45.

  Wszystkim uczestnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy wykonania pięknych i pomysłowych prac a także zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Organizator konkursu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 22-05-2023

  FESTIWAL GIER I ZABAW

  Już w najbliższy piątek - 26 maja odbędzie się Rodzinny Festiwal Gier i Zabaw. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół do wspólnej zabawy w godzinach 11:45 -13:30.


  więcej...
 • 22-05-2023

  DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  Dni 23 maja (wtorek) - 25 maja 2023 r. (czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach w godzinach 7:30 - 16:00 będzie czynna świetlica szkolna dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 19-05-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC 2023

  Kwota do zapłaty za miesiąc czerwiec zostanie przesłana indywidualnie do każdego rodzica/opiekuna.


  więcej...
 • 19-05-2023

  Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  15 maja reprezentacja chłopców U-12 wzięła udział w finale województwa lubuskiego - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

  Do rozgrywek przystąpiło 10 najlepszych drużyn województwa lubuskiego, mecze rozegrane zostały w dwóch grupach z czasem gry 2x10 minut. Pomimo tego, że nie udało się wyjść naszej drużynie z grupy to trzeba przyznać, że chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, walczyli w każdym meczu do ostatniego gwizdka.

  Ogromne gratulacje za podjętą walkę i poświęcenie na boisku, jesteśmy z Was dumni.

  Mateusz Borowski oraz Ignacy Michałowski otrzymali od sędziów zielone kartki - oznaczało to grę Fair Play podczas meczu - za czystą grę na chłopców czekały nagrody.

  Reprezentacja: Dominik Boratczuk, Fabian Machońka, Ignacy Michałowski, Szymon Przygocki, Wojciech Błaż, Tymur Karnak, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer oraz Dawid Sztenhauzer.

  K.Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 19-05-2023

  SPOTKANIE GRUP RÓWIEŚNICZYCH Z POLSKI I NIEMIEC

  Spotkanie grup rówieśniczych z Polski i Niemiec w Parku Narodowym Ujście Warty. Dnia 17.05 2023 r. w Parku Narodowym spotkali się uczniowie klas piątych z SP2 z Kostrzyna nad Odrą i GS Golzow. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w terenie: obserwowali ptaki, poznawali rośliny i zwierzęta występujące na terenie parku i zajmowali się rozpoznawaniem bezkręgowców występujących w wodach. Na koniec przeprowadzono szereg zabaw integracyjnych przy ognisku. Projekt był dofinansowany przez PNWM.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KANGUR MATEMATYCZNY 2023 ROZSTRZYGNIĘTY!

  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony 16 marca.

   Lista wyróżnionych

  Gratulujemy :)

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KONKURS „O ZŁOTY LIZAK”

  9 maja w siedzibie Kostrzyńskiego Centrum Kultury odbyły się przesłuchania do konkursu miejskiego „O Złoty Lizak". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z koła muzycznego: Kinga, Dorota, Apolonia, Zuzanna i Nikoletta. Dziewczyny zachwyciły publiczność i jury swoimi występami i otrzymały nominację do występów finałowych.

  Gratulujemy!!!

  Link do relacji z wydarzenia: http://kck.kostrzyn.pl/aktualnosc-124-eliminacje_do_konkursu_piosenki_o_zloty.html

  Finał „Złotego Lizaka" odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w kostrzyńskim amfiteatrze.

  Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców do kibicowania dziewczynom na konkursie.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 15-05-2023

  ŚWIĘTA MAJOWE

  232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Z tej okazji na każdy dzień tygodnia przygotowaliśmy mnóstwo działań w ramach tygodnia patriotycznego. Punktem kulminacyjnym ,w dniu 28 kwietnia, był program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Natomiast po programie trzyosobowe drużyny z klas ósmych rywalizowały w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

  Zwycięzcami okazała się klasa 8D

  II miejsce zajęła klasa 8E

  III miejsce klasa 8C

  IV miejsce klasa 8A

  V miejsce 8B

  Wszystkim uczniom Gratulujemy i zachęcamy do jeszcze większych przedsięwzięć na rzecz naszego kraju.

  Dziękujemy również dyrekcji, nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie i organizację Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poniżej znajdują się zdjęcia. Zapraszamy do oglądania. 


  więcej...
 • 12-05-2023

  POWIATOWA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY Z AWANSEM DLA DZIEWCZĄT

  Reprezentacja szkoły wzięła udział w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży- piątki piłkarskie dziewcząt i chłopców klas VII-VIII.

  Dziewczęta rozegrały dwa mecze: z SP4 Kostrzyn oraz z SP2 Witnica. Po zaciętej rywalizacji uplasowały się na drugim miejscu zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu i awans do rozgrywek rejonowych.

  Do rozgrywek chłopców przystąpiło 7 drużyn. Wyrównany poziom piłkarski wszystkich uczestników sprawił, iż o przejściu do półfinału w naszej grupie zadecydowała nie tylko liczba zdobytych punktów, a liczba straconych bramek. Zaledwie jedna stracona bramka zadecydowała o zajęciu (wysokiego i wywalczonego) V miejsca.

  Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za postawę fair play.

  K.Kobydecka , Ł.Kuchowicz 


  więcej...
 • 11-05-2023

  FINALIŚCI KONKURSU ORNITOLOGICZNEGO pt. „PTASIE PROBLEMY”

  Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zdobyli tytuł FINALISTY w KONKURSIE ORNITOLOGICZNYM pt. „PTASIE PROBLEMY" organizowanym przez Park Narodowy „Ujście Warty".

  Konkurs składał się z dwóch etapów:

  Etap I - wewnątrzszkolny, teoretyczny poruszający zagadnienia związane z biologią ptaków i wiadomościami o siedliskach, ochronie, występowaniu, gniazdowaniu, żerowaniu.

  Etap II - międzyszkolny, teoretyczno-praktycznym związany z obserwacją w terenie, poznaniem gatunków ptaków żyjących blisko człowieka i zagrożeń dla tych ptaków.

  Nagrody zostały ufundowane przez PN „Ujście Warty" i wręczone przez Panią Agnieszkę Mielczarek starszego specjalisty do spraw edukacji.

  Nasi finaliści: Maja Kucharska klasa 6a, Adam Darłak klasa 6a, Hubert Suchecki klasa 6b.

  GRATULUJEMY!

   Zdjęcie finalistów

  Opiekun grupy Ewa Drużga


  więcej...
 • 28-04-2023

  EASTER EGG HUNT

  Miło mi poinformować, że nasza szkoła uzyskała certyfikat za udział w I edycji ogólnopolskiego wydarzenia kulturowego EASTER EGG HUNT.

  W okresie przedświątecznym pod okiem nauczycieli p. Anny Szewczyk oraz p. Judyty Cichej uczniowie klas II realizowali zadania związane z tradycjami i obchodami Świąt Wielkanocnych w krajach anglojęzycznych.

  Dla dzieci zostało przygotowanych przez nauczycielki 5 stacji zawierających do wykonania bardzo ciekawe zadania. Każde z nich zawierało kod, który należało rozszyfrować aby zostać zwycięzcą.

  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i rywalizowały między sobą o to, kto pierwszy złamie wszystkie kody. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.


  więcej...
 • 28-04-2023

  ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W CZYTELNI

  W dniu 24 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z ekologią. Uczniowie wysłuchali wierszy: „Segregacja śmieci", „Precz z wodolejstwem", oraz „Oszczędzamy energię". Dzieci wypowiadały się na temat: Co możesz zrobić dla naszej planety? Na koniec wykonały rysunki dotyczące segregacji śmieci i bioodpadów.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 28-04-2023

  BAJKOWY DZIEŃ W CZYTELNI

  Z okazji „Bajkowego dnia" w czytelni odbyło się spotkanie z bajką. Przebrani uczniowie za postaci z bajek zaprezentowali się biorąc udział w szkolnym korowodzie. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie, a uczniom z klasy VIII c za pomoc w zajęciach.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 27-04-2023

  ZAJĘCIA DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY

  W kwietniu odbyły się zajęcia dla dzieci ze świetlicy o tematyce świątecznej. Uczniowie poznali tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Wysłuchały bajeczki pt. „Pisanka" - A. Galicy oraz otrzymały świąteczne kolorowanki.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 27-04-2023

  KONKURS JOKE IN ENGLISH – CZYLI ŻART PO ANGIELSKU

  W dniu 24 kwietnia 2023r został rozstrzygnięty konkurs Joke in English. Przypomnijmy, iż konkurs polegał na przedstawieniu w formie komiksu jakiegoś żartu po angielsku a organizowany był już po raz 2-gi przez panią Julię Malanowską. Prace można było podziwiać w holu szkoły w dn.14.IV.23r do 21.IV.23r- a było co podziwiać (fotki pod artykułem). A kto nie zdążył pooglądać - będzie miał okazje zobaczyć zwycięskie prace na gazetce w gabinecie 45. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością, dokładnością oraz inwencją twórczą. W konkursie brało udział 19 uczniów z klas IV-VIII. Jury konkursowe w składzie pani Anna Szewczyk, pani Wanda Wysoczańska- Stepaniak, pani Judyta Cicha i pani Julia Malanowska wyłoniło następujących zwycięzców:

  miejsce I - Zuzanna Drozd kl.6c (praca nr.17) i Igor Urbanowicz kl.8b (praca nr.10)

  miejsce II - Nicola Sak kl.8c (praca nr.18) i Miriam Kopeć kl.8c (praca nr.19)

  miejsce III- Yaroslav Retzov (praca nr.7) i Denis Melnyk kl.6c (praca nr.3)

  Zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody, zaś wszyscy uczestnicy pochwały i 6-ki z języka angielskiego. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!

  Julia Malanowska 


  więcej...
 • 26-04-2023

  TYDZIEŃ ZDROWIA

  Z okazji Tygodnia Zdrowia w czytelni odbyło się spotkanie. Uczniowie czytali wierszyki o tematyce zdrowotnej, rozwiązywali zagadki o warzywach i owocach, układali puzzle oraz rozmawiali na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do zdrowego i aktywnego trybu życia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 26-04-2023

  KONKURS PRZYRODNICZY

  W dniu 25.04.2023r. odbył się konkurs przyrodniczy dla klas I-III.

  Miło nam ogłosić zwycięzców!

  I miejsce - klasa 3a

  II miejsce - klasa 2b

  III miejsce - klasa 3b

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

   


  więcej...
 • 26-04-2023

  „Z PODWÓRKA NA STADION” O PUCHAR TYMBARKU

  Zwycięstwo chłopców U-12 w powiatowych rozgrywkach Turnieju „Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, mecze rozgrywane były w dwóch grupach z czasem gry 2x10 minut.

  Wyniki rozegranych meczy naszej drużyny:

  • SP2 Kostrzyn - SP Kłodawa 5:4

  • SP Nowiny - SP2 Kostrzyn 0:2

  • SP2 Kostrzyn - SP4 Kostrzyn 1:0 (półfinał)

  • SP2 Kostrzyn - SP3 Kostrzyn 3:0 (finał)

  Skład drużyny: Dominik Boratczuk, Fabian Machońka, Ignacy Michałowski, Szymon Przygocki, Wojciech Błaż, Tymur Karnak, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer oraz Dawid Sztenhauzer.

  Kolejnym etapem rozgrywek będą finały wojewódzkie, które odbędą się w maju w Lubsku.

  S.Sadowski, K.Kobydecka


  więcej...
 • 25-04-2023

  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

  W marcu bibliotekę szkolną odwiedziłydzieci z przedszkola „Bonin". Przedszkolaki obejrzały bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza oraz wysłuchały krótkich wierszyków o tematyce przyrodniczej. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do czytania książek wraz z rodzicami i rodzeństwem.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 25-04-2023

  TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

  232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako KONSTYTUCJA 3 MAJA. Był to pierwszy w Europie, a drugi na świecie dokument regulujący organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja była potrzebna, aby ratować Rzeczpospolitą - znosiła liberum veto oraz wolną elekcję, wprowadzała Straż Praw, brała w opiekę mieszczan i chłopów, dawała podwaliny pod nowoczesne państwo. Z tej okazji, w naszej szkole odbędzie się wiele działań w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO:

  PONIEDZIAŁEK - 24.04.2023 r. - proponujemy na lekcjach wychowawczych wykonać karykaturę przedstawiającą Stanisława Augusta Poniatowskiego.

  WTOREK - 25.04 2023 r. - wykonaj kotylion lub Flagusia i zrób sobie selfie w barwach biało - czerwonych.

  ŚRODA - 26.04. 2023 r. - pudełko patrioty - każdy uczeń pisze na kartce to co kojarzy mu się z patriotyzmem i wrzuca do pudełka, które umieszczone będzie w holu szkoły.

  CZWARTEK - 27.04. 2023 r. - ułóż wiersz na cztery wersy na temat Konstytucji 3 maja. Prace można umieścić na gazetce ściennej.

  PIĄTEK - 28.04.2023 r. - wszyscy uczniowie przychodzą z przypiętym kotylionem wówczas nie będą odpytywani na lekcjach. W auli naszej szkoły, na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbędzie się program artystyczny dla klas czwartych i ósmych. Po programie zapraszamy trzyososbowe drużyny z klas ósmych do zmagań w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Joanna Grabarska, Piotr Kralewski


  więcej...
 • 25-04-2023

  KONKURS „EKOLOGIA TO LOGICZNE”

  W dniu 18 kwietna 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno - ekologiczny pt. „Ekologia to logiczne" zorganizowany przez nauczycieli matematyki: Panią Monikę Tyszecką, Panią Aldonę Baszyńską, Pana Krzysztofa Burdziąga, Panią Ewę Buksik, oraz nauczycielkę geografii Panią Annę Walczak.

  Uczestnikami międzyszkolnej potyczki byli uczniowie kostrzyńskich szkół: SP 1, SP 2, SP 3 oraz SP 4. Reprezentanci poszczególnych szkół podzieleni na trzyosobowe drużyny zmagali się w trzech różnych kategoriach. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą matematyczną i ekologiczną. Pomimo dość wymagających zadań, uczniowie nad wyraz sprawnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Mimo zaciętej rywalizacji konkurs przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze, do czego niewątpliwie przyczyniły się przerywniki artystyczne między konkurencjami - pokaz Mody Ekologicznej przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i Panią Wiesławę Korczak oraz skecz ekologiczny pt. „Spotkanie z ekologiem" autorstwa Pani Dagmary Ulańskiej. Zwieńczeniem konkursu było rozdanie nagród wszystkim uczestnikom spotkania. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 2, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Na zakończenie konkursu wszyscy wysłuchali piosenki: „To jeszcze nie koniec", w wykonaniu uczennicy klasy drugiej: Poli Łapo.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom. 


  więcej...
 • 21-04-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu maju 2023 wynosi 75 zł (15 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 20-04-2023

  KONKURSY PROFILAKTYCZNO–EDUKACYJNE W RAMACH ZTU

  Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznych konkursach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Rosnę zdrowo!". W tym roku kampania przygotowała dla Was 2 konkursy indywidualne oraz 1 konkurs zespołowy. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

  Oto one:

  1. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI - „ROSNĘ ZDROWO!"

  2. KONKURS NA PLAKAT PROFILAKTYCZNY- „MÓJ POMYSŁ NA ZDROWIE!"

  3. KONKURS FOTOGRAFICZNY - „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"


  więcej...
 • 20-04-2023

  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ - „JESTEM BEZPIECZNY”

  Dnia 25 stycznia na zakończenie działań odbył się konkurs pt. „Jestem bezpieczny w swoim domu". Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 2 i 3, którzy reprezentowali swoją klasę.

  Celem zmagań było utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania w domu i sposobów radzenia sobie z zagrożeniami, jakie mogą mieć miejsce, pod nieobecność rodziców.

  2-osobowe drużyny zmagały się w 5 konkurencjach, w których o ilości przyznanych punktów decydowała nie tylko wiedza uczniów, ale też szybkość i poprawność zadań.

  Wyniki konkursu:

  1. miejsce - klasa 3a

  2. miejsce - klasa 2c

  3. miejsce - klasa 3b

  Oprócz dobrej zabawy uczniowie nie tylko utrwalili sobie wiedzę, ale zdobyli nowe, praktyczne umiejętności, które mogą im się przydać w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

  Gratuluję wszystkim zwycięzcom i zwyciężonym.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 17-04-2023

  KONKURS MY DAY ROZSTRZYGNIĘTY!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że zwyciężczyniami konkursu zostały Zuzanna Drozd z kl. VI C oraz Pola Łuczak z kl. V B zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Miejsce drugie przypadło Kornelii Jaszcz z kl. V A, natomiast miejsce trzecie zajęła Paulina Majchrzak z kl. V A. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za dostarczenie bardzo pomysłowych prac opisujących czynności dnia codziennego w czasie Present Simple.


  więcej...
 • 07-04-2023

  SZYBKA POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM

  W dniu 5 kwietnia o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu z języka polskiego dla klas ósmych - „Szybka powtórka przed egzaminem", który przygotowany został przez panią Dagmarę Ulańską, panią Joannę Sikorę - Szybiak i panią Martę Gotowicką. W tym roku szkoła gościła reprezentantów dwóch szkół: Szkołę Podstawową nr 3,Szkolę Podstawową nr 4. Uczniowie dobrani w czteroosobowe drużyny zmagali się w siedmiu, różnych konkurencjach m. in. czytania ze zrozumieniem, argumentowania, wyszukiwania elementów graficznych , gramatyce, interpunkcji, ortografii oraz wyszukiwaniu kontekstów. Walka między drużynami była zacięta, uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero w dodatkowej rundzie. Pierwsze miejsce zajęła zatem Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4, natomiast miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za przybycie.


  więcej...
 • 06-04-2023

  RODZINNY KONKURS KULINARNO - FOTOGRAFICZNY

  Plakat - Rodzinny konkurs kulinarno - fotograficzny


  więcej...
 • 04-04-2023

  WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Życzenia Wielkanocne przygotowane zostały przez grupę uczniów uczęszczających na zajęcia audio-video w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

  Opiekun grupy: Klaudia Kobydecka 


  więcej...
 • 31-03-2023

  TYLKO SPORT MNIE UZALEŻNIA – CZYLI JAK ŻYĆ BEZ UŻYWEK

  Nasza szkoła propaguje zdrowy styl życia czego nieodłącznym elementem jest ruch. W tym roku Szkolne Dni Przeciw Uzależnieniom przebiegały pod hasłem TYLKO SPORT MNIE UZALEŻNIA.

  W związku z tym na poziomie wszystkich grup wiekowych rozgrywały się między klasowe zawody i turnieje sportowe.

  W klasach odbywały się warsztaty profilaktyczne i lekcje wychowawcze poświęcone tematyce uzależnień.

  Uczniowie ozdobili szkołę plakatami z hasłami „Za używki dziękuję ja się nie truję", „Wybieram marzenia, nie uzależnienia", „Zamień używki na owoce a przekonasz się jakie mają moce".

  Klasy 6 i 7 wysłuchały prelekcji pracownika PPP w Kostrzynie nad Odrą - pani Karoliny Sowińskiej nt. „Papierosy, e-papierosy i spółka".

  Propagując ruch postanowiliśmy spędzać przerwy aktywnie, w związku z tym na piętrach odbywały się taneczne przerwy .Na stałe zostały udostępnione dla uczniów w czasie przerw boiska Orlik i sprzęt sportowy.


  więcej...
 • 30-03-2023

  MARCOWE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Uczniowie naszej szkoły w trakcie zajęć w ramach „Laboratoria Przyszłości" zdobywali wiedzę w zakresie projektowania grafiki 3D. Nabyte na zajęciach umiejętności uczniowie przekształcili we własne projekty, które następnie drukowali na drukarce 3D. Dzisiaj „młodzi laboranci" zaczynali z prostymi projektami, jutro.... nowoczesna technologia stanie przed nimi otworem.

  Młodsi uczniowie sprawdzali swoje możliwości twórcze wykorzystując długopisy 3D, będące wstępem do druku 3D.


  więcej...
 • 24-03-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu kwietniu 2023 wynosi 80 zł (16 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 24-03-2023

  PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

  Nasza szkoła przystąpiła do konkursu Pho3nix Active School. - największy w Polsce sportowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Świetna zabawa, doskonała okazja do odnalezienia i zaprezentowania swoich supermocy. Konkurs trwa od 15.04.2023 r. - 23.04.2023 r.

   Plakat


  więcej...
 • 22-03-2023

  PROJEKT „JA W PRZYSZŁOŚCI. JAK PLANOWAĆ SWOJĄ KARIERĘ?”

  Miło mi poinformować, że klasa 8 D wraz z wychowawcą Anną Szewczyk uzyskała certyfikat za udział w projekcie „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?" Organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

  Projekt polegał na przeprowadzeniu 8 lekcji według scenariuszy. Podczas zajęć uczniowie budowali poczucie wpływu na własny sukces życiowy i zawodowy, odkrywali swoje predyspozycje i zainteresowania. Analizowali nad którymi kompetencjami warto pracować już teraz, aby w przyszłości stać się jak najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko pracy.

  Dzięki projektowi uczniowie rozwinęli umiejętności radzenia sobie z porażkami czy nadmiernymi oczekiwaniami, a także wzmocnili kompetencję uczenia się - kluczową zdolność w dynamicznie zmieniającym się świecie.

  Raz jeszcze serdecznie gratuluję moim ósmoklasistom. Jestem z Was dumna, że z tak ogromnym zaangażowaniem i pasją podeszliście do tematu projektu.

   Dyplom uczestnictwa w projekcie


  więcej...
 • 21-03-2023

  ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE

  Krótka fotorelacja z obchodów Światowego Dnia Liczby PI:


  więcej...
 • 20-03-2023

  DO CZEGO SĄ NAM POTRZEBNE MOKRADŁA?

  W dniu 02.03.2023 r. uczniowie z klasy 6 pod opieką p. E. Druzgi wybrali się do PN „Ujście Warty" na zajęcia pt. „Do czego są nam potrzebne mokradła?". Dzięki nim dowiedzieliśmy o światowych zasobach, o znaczeniu terenów podmokłych i skutkach regulacji rzek.


  więcej...
 • 20-03-2023

  CÓŻ TO ZA ZESPÓŁ, TEN ZESPÓŁ DOWNA?

  21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to symboliczna data, ponieważ osoby z Zespołem Downa w 21 parze chromosomów zamiast dwóch mają trzy chromosomy, określa się to jako trisomię 21 pary chromosomów. W założeniach dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej ZD oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną. W literaturze specjalistycznej i w różnych artykułach o osobach z ZD można przeczytać, że jest to choroba, lecz obecnie naukowcy skłaniają się do określania ich stanu jako nieprawidłowości, czy odmienności biologicznej, wynikającej z obecności dodatkowej informacji genetycznej chromosomu 21. Zespołu Downa nie da się wyleczyć, jest on inną formą ludzkiego rozwoju i funkcjonowania, nie da się usunąć dodatkowego chromosomu u dziecka, które właśnie urodziło się z tą wadą genetyczną. Do dziś właściwie nie wiadomo dlaczego u niektórych dzieci pojawia się dodatkowy chromosom. Wiadomo, że ryzyko wystąpienia ZD może rosnąć wraz z wiekiem matki, ale nie zawsze tak jest. Nie jest trudno natomiast rozpoznać osoby z ZD, gdyż ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. U noworodków zazwyczaj pojawia się wiotkość mięśni, powodująca tendencję do otwierania ust, wysuwania języka, zwiększona ruchliwość stawów. Może to też być m. in. Płaski profil twarzy, skośne ustawienie oczu, spłaszczona potylica, nisko osadzone małżowiny uszne, powiększony język pokryty bruzdami, bruzda poprzeczna na wewnętrznej części dłoni, krótkie kończyny. Dzieci z trisomią chromosomalną często dotknięte są wadami serca, wadami układu pokarmowego. Bardzo często występuje też niepełnosprawność intelektualna w różnych stopniach. Cech charakterystycznych dla ZD jest bardzo wiele, ale nie u wszystkich musi każda z nich wystąpić. Przyjmuje się, że obecność co najmniej dziesięciu z nich może być wskazówką, że dziecko dotknięte jest tą wadą.

  Mimo odmiennego wyglądu, wielu problemów zdrowotnych, problemów z komunikacją dzieci z ZD odpowiednio stymulowane, akceptowane przez środowisko społeczne mogą się rozwijać na miarę swoich możliwości, mogą doskonale funkcjonować w świecie. Przez lata osoby z ZD postrzegane były jako ktoś niezdolny do szczęśliwego życia , do osiągania sukcesów. Nic bardziej mylnego, dziś wiemy, że tak nie jest. Jest wiele osób, które nie zważając na swoje obciążenia genetyczne, na opinie innych podbijają świat, realizując się w aktorstwie, modelingu, sporcie, w polityce, realizują się również jako pracownicy w różnych miejscach. W naszej szkole w poprzednich latach w klasach specjalnych również byli uczniowie z ZD. Dali się poznać jako osoby bardzo pogodne, życzliwe, pełne radości, otwarte i przyjazne. Mimo, że było im trudno zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy, to nigdy nie tracili pogody ducha. Dziś uczą się w innych szkołach, gdzie zdobywają umiejętności zawodowe, uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, pracują w różnych miejscach, żyją tak jak ich rówieśnicy. Codzienne przebywanie z uczniami z ZD, i z innymi , dotkniętymi różnymi dysfunkcjami, zaburzeniami rozwojowymi sprawia, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie naszej szkoły stają się bardziej otwarci, życzliwi, empatyczni, akceptują różnorodność i inność. Akceptują wszystkich takimi , jacy są. Różnorodność naszych uczniów powoduje, że stajemy się chyba nieco lepszymi ludźmi.

  Oprac. W ramach działań Zespołu kształcenia specjalnego

  Barbara Kluczyńska


  więcej...
 • 15-03-2023

  LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

  Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w tegorocznych konkursach muzycznych zatytułowanych: „Instrumentaliści" i „Piosenka". Eliminacje odbyły się 7 marca i 14 marca w kostrzyńskiej Kręgielni. W części instrumentalnej wystąpili: Mateusz Kołodnicki, Gabriel Sobkowski i Gabriela Słotwińska z klasy 8b. Mateusz i gabriel zostali nominowani do etapu powiatowego. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!!!

  W konkursie wokalnym wzięły udział: Kinga Mielczarek, Dorota Mielczarek, Apolonia Łapo, Zuzanna Haremza i Nikoletta Hawliczek. Uczennice zachwyciły członków jury swoimi występami. Kinga, Dorota i Pola otrzymały wyróżnienie, a Zuzia i Nikola zostały nominowane do kolejnego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 14-03-2023

  21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

  Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data ta jest symboliczna - przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

  Zapraszamy całą społeczność szkolną do założenia tego dnia dwóch skarpetek nie do pary, w różnych, wesołych kolorach. Tego dnia organizowana będzie skarpetkowa sesja zdjęciowa! :) Przyłącz się do akcji na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

  Zespół Do Zadań Specjalnych


  więcej...
 • 13-03-2023

  KONKURS „ZEGAR MATEMATYCZNY” ROZSTRZYGNIĘTY!

  Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas IV - VIII, którzy potrafią wykazać się pomysłowością. Polegał na wykonaniu ściennego zegara z działaniami matematycznymi do rozwiązania. Każda godzina wyrażona miała być za pomocą innej zagadki matematycznej.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce - Oliwia Wrocławska kl. 2c

  II miejsce - Maja Kiżuk kl. 6b, Ksawery Tułacz kl. 7a oraz Wiktor Gołas kl. 7a

  III miejsce - Antoni Andrearczyk kl. 6b oraz Tymoteusz Andrearczyk kl. 6c

  Bardzo dziękujemy za wszystkie prace. A były one przeróżne: małe, duże, płaskie, wypukłe, papierowe, plastikowe, metalowe, drewniane, kolorowe, zrobione z nakrętek od słoików lub butelek, płyt... A wszystkie bez wyjątku piękne i BAAARDZO POMYSŁOWE!

  Gratulujemy zwycięzcom!


  więcej...
 • 09-03-2023

  POCIĄGIEM DO BERLINA

  7. marca 2023 r.uczniowie z klas 5a i 5c oraz Grundschule Golzow wybrali się pociągiem do Berlina. W programie wycieczki było zwiedzanie Reichstagu.Po budynku niemieckiego parlamentu oprowadzała uczestników pani przewodnik, która opowiedziała o historii budynku i o roli jaką odgrywał dawniej i o zadaniach jakie ma do spełnienia dziś. Na korytarzu doszło do spotkania z jedną z posłanek, która chętnie podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi jej pracy w parlamencie. Na koniec wszyscy udali się na kopułę z której było bardzo dobrze widać panoramę Berlina. Pogoda nie była sprzymierzeńcem uczestników wycieczki, ale przez to nadarzyła się okazja, aby przejechać się metrem i na jednej z jego stacji poznać słynnych wynalazców, którzy zapisali się na kartach historii. Wycieczkę pomógł zorganizować pan burmistrz Golzow Frank Schutz. Wycieczka ta to efekt programu Translimes-szkoła w regionie przygranicznym.


  więcej...
 • 08-03-2023

  DZIEŃ LICZBY PI

  Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą zapraszają koleżanki i kolegów naszej szkoły do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który odbędzie się 14.03.2023r. W tym dniu, podczas przerw międzylekcyjnych, na pierwszym piętrze zainteresowane osoby będą mogły zmierzyć się z niezwykłymi zadaniami matematycznymi. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy dobrą zabawę i drobny upominek.

  Zapraszamy! 


  więcej...
 • 06-03-2023

  SŁODKI KONKURS Z OKAZJI DNIA LICZBY PI

  14 marca przypada Dzień Liczby PI - ogłaszamy więc konkurs.

  Zasady konkursu na Najpiękniejszą, Najciekawszą, Najsmaczniejszą Dekoracje na cieście z okazji dnia liczby PI:

  • dekoracja może odzwierciedlać liczbę PI;

  • może odnosić się do ciekawostek z nią związanych;

  • zdjęcia ciasta z jego autorem należy przesłać na platformie Microsoft Teams do p. M. Tyszeckiej (czat prywatny) lub przynieść wydrukowane do sali 27 do 13.03.2023 r.

  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów SP 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  Wygląd wypieków - przede wszystkim pomysłowość - zostanie oceniony przez jury.

  Wszystkie chwyty cukiernicze dozwolone!

  Pozostaje mi życzyć połamania tortownic.

  Organizator konkursu Monika Tyszecka


  więcej...
 • 06-03-2023

  „MATHEMATICA REGINA OMNIUM SCIENTIARUM ET”

  Jeszcze jeden szczebel wyżej ....

  .... wspięła się Karolina Berbeć, uczennica klasy VIIIa, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

  Karolina uzyskały bardzo, bardzo dobry wynik na etapie rejonowym konkursu; zdobyła 39 punktów na 40 możliwych do zdobycia, co stanowi 97,5% :)

  Etap wojewódzki odbędzie się 17 kwietnia.

  Gratulujemy!!! Trzymamy kciuki! Powodzenia :)

  Karolinę do konkursu przygotowuje pani Aldona Baszyńska.

  Zdjęcie Karoliny


  więcej...
 • 28-02-2023

  KONKURS „LEGENDY POLSKIE”

  Dnia 27 lutego odbył się szkolny konkurs pt. „Legendy polskie" dedykowany klasom V. Celem turnieju było zapoznanie uczniów z legendami z różnych rejonów Polski oraz kształtowanie   postawy szacunku do kultury i literatury polskiej.  Rywalizację wygrała klasa 5 c , na drugim miejscu uplasowała się klasa 5, a na trzecie miejsce zajęła klasa 5b.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i widzimy się za rok.


  więcej...
 • 28-02-2023

  SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

  Podsumowanie Szkolnych Dni Bezpieczeństwa w Internecie. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne, a starsi koledzy i koleżanki wykonali prace graficzne związane z tematyką akcji.

  Zwycięzcy klas 1-3:

  1. Aleksandra Hetman 3a
  2. Eliza Poślednia 2b
  3. Zuzanna Kierepa i Alisja Bespalova 1a

  Zwycięzcy klas 6-8:

  1. Dominik Waszewski 6b
  2. Gabriel Sobkowski 8b
  3. Nikola Hawliczek 7a

  Klasy 6-8 wzięły udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Policji - był to czas przypomnienia i przybliżenia problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagowania właściwych zachowań w sieci.

  Ponadto uczniowie podczas trwania przerw mieli możliwość grania w gry stolikowe co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa 


  więcej...
 • 27-02-2023

  ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA

  W dniu 21 lutego klasa IV a oraz IV b odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem odwiedzin było uwrażliwienie uczniów na piękno języka ojczystego oraz uświadomienie im roli języka w kształtowaniu tożsamości narodowej. Dzisiejsza lekcja biblioteczna dotyczyła baśni. Poniżej fotorelacja ze spotkania.


  więcej...
 • 24-02-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2023

  Opłata za obiady w miesiącu marcu 2023 wynosi 115 zł (23 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 15-02-2023

  SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - „ZEGAR MATEMATYCZNY”

  Zabaw się w zegarmistrza. Zbuduj matematyczny zegarek na ścianę. Technika dowolna: może być malowany farbami, kredkami, wyklejany... Tarcza może mieć różne kształty geometryczne. Każda godzina powinna być wyrażona za pomocą innego działania matematycznego.

  Postaraj się! Oceniane będzie Twoje zaangażowanie, fantazja twórcza oraz estetyka pracy!

  Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki lub do sali 27.

  Prace zbierane będą do dnia 28.02.2023. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10.03.2023.

  Regulamin konkursu


  więcej...
 • 10-02-2023

  REKRUTACJA DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 3 marca 2023 r. odbywać się będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2023/2024

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.


  więcej...
 • 10-02-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY 2023

  Opłata za obiady w miesiącu lutym 2023 wynosi 60 zł (12 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 01-02-2023

  PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI „HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA”

  21 stycznia to Dzień Babci i dziadka. To właśnie z tej okazji w ramach akcji „Herbatka dla Babci i Dziadka" społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę herbat, które przekazane zostały przez wolontariuszy do Domu Seniora i na Oddział Opiekuńczo - Leczniczy w Kostrzynie nad Odrą.

  Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Nauczycielom, Rodzicom, Dyrekcji i Pracownikom naszej szkoły za udział w akcji, przepiękne laurki oraz miłe życzenia, które sprawiły Seniorom ogromną radość.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 25-01-2023

  KONKURS LEON

  W dniu 27 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do napisania jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu Leon z języka angielskiego. Pomimo tego, że testy zawierały pytania na wysokim poziomie tytuł laureata udało się uzyskać Sandrze Świercz uczennicy klasy 6b, natomiast pozostali uczestnicy uzyskali bardzo wysokie wyniki na tle kraju. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych sesjach Leona.


  więcej...
 • 20-01-2023

  REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 23 stycznia 2023 r. do dnia 3 marca 2023 r. trwa rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2023/2024

  Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp2.kostrzyn.pl:

  Obwód Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą zawiera ulice:

  Akacjowa, Asfaltowa numery parzyste do 26 oraz nieparzyste do 39, Azaliowa, Chemików, Czereśniowa, Drzewicka, Drzewna, Energetyków, Eugeniusza Olczaka, Fabryczna, Fryderyka Chopina, Gabriela Narutowicza, Główna, Jagiellońska, Jana Pawła II, Jaśminowa, Kwiatowa, Ludwika Banaszaka, Malinowa, Morelowa, Niepodległości, Orła Białego, Orzechowa, Owocowa, Papierników, Plac Michała Kaczmarka, Portowa, Promienna, Różana, Sadowa, Słoneczna, Solidarności, Spokojna, Stanisława Moniuszki, Szwedzka, Tadeusza Zawadzkiego, Tulipanowa, Turkusowa, Tysiąclecia, Wiśniowa, Zielona, Złota.

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024.


  więcej...
 • 20-01-2023

  Christmas Spelling Competition

  W dniu 16 i 17 stycznia 2023 roku odbył się konkurs z języka angielskiego pt. „Christmas Spelling Competition". Udział w nim wzięli uczniowie klas 5-ych. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych związanych z poprawnym literowaniem słów w języku angielskim, utrwalenie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zainteresowania językiem obcym oraz motywowanie uczniów do nauki poprzez współzawodnictwo. Rywalizacja była bardzo zacięta. Oto wyniki konkursu:

  Klasa 5 a:

  1. miejsce Jaszcz Kornelia

  2. miejsce Popiołek Kacper

  3. miejsce Popek Kornel

  Klasa 5 b:
  1. miejsce Biliński Bartosz

  2. miejsce Karnak Tumur

  3. miejsce Łuczak Pola

  4. miejsce Haidar Nikita

  Klasa 5 c:
  1. miejsce Kaczmarek Filip

  2. miejsce Kruszak Marcel

  3. miejsce Kruszak Wiktor

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


  więcej...
 • 19-01-2023

  KONKURS PLASTYCZNY - „W MOIM DOMU UMIEM BYĆ BEZPIECZNY”

  W ramach działań z cyklu „Jestem bezpieczny" uczniowie klas 1-3, po wcześniej przeprowadzonych warsztatach wykonali prace plastyczne pt. - „W moim domu umiem być bezpieczny". Prace przestrzegały przed zagrożeniami, jakie mogą czyhać w domu, pod nieobecność rodziców.

  W wyniku rozstrzygnięcia przyznałam następujące miejsca i wyróżnienia:

  • 1 miejsce: Jagoda Kozioł i Marysia Bogunia klasa 2b;

  • 2 miejsce: Eliza Poślednia i Oliwia Tułacz klasa 2b;

  • 3 miejsce: Paweł Bruliński klasa 2a.

  Wyróżnienia:
  • 1 Zosia Kurpiel klasa 1a;

  • 2 Zuzia Furyk klasa 2a;

  • 3 Antonina Kramarz klasa 3a.

  Najciekawsze z nich zostały nagrodzone i wywieszone w holu szkoły.

  Pragnę podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz 


  więcej...
 • 16-01-2023

  TURNIEJ MINI KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW KLAS V

  W środę odbył się turniej mini koszykówki 3x3 chłopców klas V.

  Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (w tym jeden zespół klas IV).

  W turnieju uczestniczyło 22 zawodników naszej szkoły.

  Po zaciętej rywalizacji zgodnej z zasadą „ fair play" chłopcy zajęli kolejne miejsca:

  I MIEJSCE - Vc (II)

  II MIEJSCE - Vc (I)

  III MIEJSCE - Vb (II)

  IV MIEJSCE - Vb (I) 

  V MIEJSCE - Vb+Va

  VI MIEJSCE - IV klasy

  Turniej zorganizowany został w ramach profilaktyki uzależnień pod hasłem „Po co mi dopalacze, kiedy w koszykówce wysoko skaczę"

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy doskonalenia i zdobywania koszykarskich umiejętności.

  K. Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 10-01-2023

  PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W CHOJNIE

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Chojnie.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Marosik za pomoc w dostarczeniu paczek do Stowarzyszenia w Chojnie.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 04-01-2023

  WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

  Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą, bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym i edukacyjnym „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

  Celem projektu jest zachęcanie dzieci, młodzieży, a także dorosłych do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

  Plakat

  Plakat


  więcej...
 • 03-01-2023

  PIERWSZA POMOC DZIECKU

  W dziale „Porady szkolnego pedagoga" zamieszczono artykuł „Pierwsza pomoc dziecku".


  więcej...
 • 02-01-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ 2023

  Opłata za obiady w miesiącu styczniu 2023 wynosi 95 zł (19 dni x 5 zł).


  więcej...
 • 22-12-2022

  ŻYCZENIA

  Życzenia bożonarodzeniowe


  „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy"
  - słowa piosenki Czerwonych Gitar

  Życzy
  dyrektor
  Elżbieta Naumowicz


  więcej...
 • 21-12-2022

  KANGUR MATEMATYCZNY 2023

  Trwają zapisy do konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY 2023. Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

  1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

  2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

  3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

  4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

  Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 14 zł.

  Każdy uczestnik konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzyma układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.

  Zainteresowani uczniowie klas II i III wpłacają pieniążki swojej pani wychowawczyni.

  Natomiast uczniowie klas IV - VIII - swojemu nauczycielowi matematyki.

  Termin wpłaty 14 zł upływa 12 stycznia 2023 roku.

  Termin konkursu: 16 marca 2023 r. (czwartek), godzina 9:00.

  Zapraszamy.


  więcej...
 • 20-12-2022

  WPŁATY ZA OBIADY

  UWAGA: Opłaty za obiady w miesiącu styczniu 2023 wnosimy dopiero po Nowym Roku. Wpłaty dokonane w grudniu będą zwracane na konto właściciela.


  więcej...
 • 20-12-2022

  BEZPIECZEŃSTWO W DOMU

   

  Wydaje się, że dom to bezpieczne miejsce i to w nim dzieci czują się najlepiej, jednak coraz częściej to w domu dochodzi do największej ilości wypadków z ich udziałem ponieważ nie potrafią oni jeszcze prawidłowo ocenić sytuacji, nie potrafią też dobrze przewidzieć konsekwencji swoich działań. Dlatego też, aby uniknąć niebezpieczne zdarzenia zaplanowano i zrealizowano łącznie 13 godzin zajęć, które mają pomóc zachować dzieciom ostrożność wtedy, gdy ich rodziców nie ma w domu.

  Warsztaty odbyły się w grudniu, w klasach 1-3 pt. „Jestem bezpieczny w swoim domu". Ich tematem było omówienie zagrożeń oraz poznanie zasad i sposobów radzenia sobie z nimi.

  Podczas warsztatów wypracowane zostały złote zasady bezpieczeństwa w domu, które każde dziecko powinno znać i przestrzegać. W spotkaniach uczniowie utrwalili: zasady postępowania na wypadek pożaru, wzywanie pomocy pod numerami telefonów alarmowych i ćwiczyli sposób poruszania się podczas ewakuacji na wypadek pożaru.

  Dzięki warsztatom uczniowie wiedzą:

  • Które przedmioty są niebezpieczne;

  • Rozpoznają niebezpieczne zachowania w domu;

  • Znają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń używanych w gospodarstwie domowym;

  • Wiedzą, jak należy posługiwać się niebezpiecznymi narzędziami i środkami.

  Uczniowie zdobyli umiejętności dotyczące tego:

  • Jak należy postępować w przypadku porażenia prądem, poparzenia, skaleczenia, połknięcia niebezpiecznych substancji, wybuchu pożaru;

  • Znają sygnały ostrzegające przed zagrożeniem;

  • Znają numery alarmowe 997,998,999, 112 i wiedzą jak zadzwonić po pomoc.

  A wszystko po to, by móc bezpiecznie się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia, czy własnego życia i w razie potrzeby być gotowym na niesienie pomocy poszkodowanym.


  więcej...
 • 19-12-2022

  WYJAZD NA LODOWISKO

  W dniu 16 grudnia uczniowie klas 7a, 7b i 8d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę na lodowisko do Gorzowa Wielkopolskiego. Na lodowisku część uczniów doskonaliła swoje umiejętności łyżwiarskie, a niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki na łyżwach. Pomimo licznych wywrotek i mroźnej pogody zabawa była wyśmienita i wszystkim dopisywały humory. Po lodowisku wszyscy wybrali się do galerii Nova Park na ciepły obiad i świąteczne zakupy. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły z niej zadowolone i przekonały się, że jazda na łyżwach jest trudną dyscypliną, wymaga wielkiego wkładu pracy i wytrwałości, ale za to sprawia ogromną radość.


  więcej...
 • 16-12-2022

  MIKOŁAJKI

  Hohoho... W murach naszej szkoły od samego rana gościł dziś, wszystkim znany, pan w czerwonym kubraczku z dużą brodą - Święty Mikołaj wraz z Elfami i Śnieżynkami.

  Oprócz wspólnego kolędowania, na dzieci czekały liczne wypieki, ciepłe kakao, herbata i owoce. Wszyscy doskonale się bawili i obiecali, że będą grzeczni przez cały rok do następnych odwiedzin Mikołaja.

  Z całego serca dziękujemy:

  • Radzie Rodziców za ogrom pracy, piękne dekoracje i realizację całego wydarzenia - złote Mamy.
  • Rodzicom wraz z uczniami za niekończącą się ilość babeczek, ciast, pierników i rogalików.
  • Świętemu Mikołajowi wraz z Elfami i Śnieżynkami za pełen worek dobrego humoru. 


  więcej...
 • 16-12-2022

  KOLEJNY WIECZÓR TALENTÓW

  Nasza szkoła jest miejscem, w którym promuje się szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież.

  Późnym popołudniem 9 grudnia 2022 r. już kolejny raz miał miejsce Wieczór Talentów, który odbywał się w dwóch etapach. Jeszcze w październiku przeprowadzono kwalifikacje, na które zgłosiło się wielu chętnych uczniów. Na oficjalnym koncercie, który poprowadzili Nadia Kasperkiewicz i Sebastian Karaśkiewicz zaprezentowało się wielu artystów. Wśród nich byli tancerze, piosenkarze, recytatorzy, aktorzy...

  Wszyscy występujący udowodnili, że posiadają różnorodne, ponadprzeciętne umiejętności, a poziom zmagań był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Po reakcji publiczności, wśród których byli nauczyciele, rodzice i goście, można śmiało powiedzieć, że wszystkim bardzo się podobało. Przy okazji można było zakupić dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów i rodziców, napić się kawy lub herbaty i zjeść domowego ciasta.

  Na deskach szkolnej sceny wystąpiło już wielu młodych, uzdolnionych ludzi i miejmy nadzieję, że sukces, jaki przypadł im w udziale nie będzie ostatnim. Być może za kilka lub kilkanaście lat znany wokalista sceny polskiej (lub światowej!) powie: „Zaczynałem od szkolnego Wieczoru Talentów".

  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli to wyjątkowe wydarzenie. Zebrane fundusze Rada Rodziców przeznaczy na aranżacje przestrzeni edukacyjnej w naszej szkole. 


  więcej...
 • 16-12-2022

  BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - pod takim hasłem uczniowie klas 1-3 uczestniczyli dzisiaj w profilaktycznych spotkaniach z funkcjonariuszami Policji. Mając na uwadze wspólny cel czyli bezpieczeństwo dzieci, ściśle współpracujemy z kostrzyńskim komisariatem. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchały o zasadach ruchu drogowego oraz bezpiecznych zabaw zimą Każdy miał możliwość przymierzyć i przetestować sprzęt funkcjonariuszy.

  Serdecznie dziękujemy za wizytę i dużą dawkę wiedzy.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa


  więcej...
 • 15-12-2022

  SPOTKANIE KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKI Z GÓRNIKIEM

  Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, klasy pierwsze oraz zerówka miały przyjemność takiego spotkania.. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


  więcej...
 • 14-12-2022

  Magia świąt Bożego Narodzenia z programem Photoshop

  Uczniowie podczas zajęć rozwijających uzdolnienia mieli niełatwe zadanie, a mianowicie wykonanie zdjęć, samodzielne „zaznaczenie obiektu" i przeniesienie na wybrane świąteczne tło.

  Efekt przerósł nasze oczekiwania - brawo! Zapraszamy do oglądania.

  Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali GreenScreen, sprzęt oświetleniowy oraz fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


  więcej...
 • 13-12-2022

  ŚWIĄTECZNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W dniu 12 grudnia uczniowie klasy 5 a wraz z panią Anną Szewczyk gościli na świątecznej lekcji języka angielskiego grupę 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Przedszkolaki bardzo szybko zintegrowały się z uczniami naszej szkoły i wspólnie uczestniczyły w lekcji podczas której poznały zwyczaje i anglojęzyczne słówka związane z okresem Bożego Narodzenia, śpiewały piosenki, tańczyły do rytmu piosenki „Jingle Bell Rock" oraz stworzyły piękną świąteczną choinkę udekorowaną w bombki ilustrujące poznane na zajęciach słówka. Na koniec w przemiłej atmosferze dzieci obdarowały się wzajemnie słodkimi upominkami i złożyły sobie życzenia „Merry Christmas".


  więcej...
 • 07-12-2022

  WIECZÓR TALENTÓW

  Już w ten piątek - zapraszamy na Wieczór Talentów, godzina 17:00, aula szkolna.

  W programie wiele atrakcji m.in.:

  • Prezentacja talentów uczniów naszej szkoły

  • Sprzedaż gadżetów, ozdób świątecznych

  • Sprzedaż wypieków i kawy

  Nie może Państwa zabraknąć :)

  Pamiętajcie: 9 grudnia - bądźcie z Nami!

   

   Plakat - Wieczór Talentów


  więcej...
 • 07-12-2022

  MIKOŁAJKI

  Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci wysłuchały opowieści „O worku z prezentami", a następnie wykonały kolorowy łańcuch, którym udekorowali choinkę. Zajęcia miały na celu pokazanie, iż wzajemne obdarowywanie się prezentami daje nam poczucie radości i zadowolenia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 07-12-2022

  „EKOLUDKI” W BIBLIOTECE

  Dnia 24 listopada naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola „Ekoludki". Przedszkolaki obejrzały bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza, a także wysłuchały śmiesznych wierszyków J. Kerna. Następnie układały z puzzli postaci zwierząt z wierszy oraz przyswoiły ciekawostki z ich życia.

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 02-12-2022

  DLACZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ W NASZEJ SZKOLE?

  Konkurs plastyczny pod takim tytułem ogłoszony z okazji Szkolnych Dni Integracji został rozstrzygnięty. Wielu uczniów przygotowało interesujące plakaty, reklamujące Szkołę Podstawową nr 2. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie docenili ciekawe lekcje, zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań, wyremontowane i dobrze wyposażone klasy, dobrych nauczycieli, stołówkę szkolną, fajny sklepik, boiska do uprawiania sportu, ale przede wszystkim docenili atmosferę , relacje rówieśnicze, możliwość rozmawiania na różne tematy z nauczycielami i specjalistami zatrudnionymi w szkole, ciekawe imprezy, różne okazje do zabawy i zaprezentowania swoich talentów, swojej osobowości. Od wielu lat w naszej szkole wspólnie uczą się uczniowie zdolni, zwyczajni, uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami i dysfunkcjami, dzieci przybyłe do nas z Ukrainy i z innych państw. Mimo tak dużej różnorodności naszej szkolnej społeczności ,staramy się wszystkim uczniom zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju, do osiągania sukcesów edukacyjnych, sportowych, artystycznych, życiowych- każdemu na miarę indywidualnych możliwości. Staramy się wychować ludzi otwartych, empatycznych, rozwijających swoje talenty, zainteresowania, wierzących w swoje możliwości. Oczywiście udaje nam się to robić przy ogromnym wsparciu rodziców. Prace wykonane przez uczniów potwierdzają, że dzieci doceniają wysiłki rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i dobrze czują się w naszej szkole. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, lecz postanowiliśmy kilka z nich wyróżnić i nagrodzić . Oto laureaci konkursu, których zapraszamy w piątek 2.12.22 o 10.25 do salki konferencyjnej na parterze szkoły po odbiór nagród.

  Z klas młodszych pragniemy nagrodzić:

  1. Pawła Brulińskiego z kl. II a

  2. Maję Piasecką i Jagodę Wesołowską z kl. II c

  3. Selenę Brudzisz i Lenę Neuman z kl. II c

  4. Yaroslawa Sheriakowa z kl. II c

  5. Zuzannę Łuczkowską i Martynę Kasperkiewicz kl. II c

  Z klas starszych najciekawsze prace wykonali:

  1. Kajl Dec kl. VIII s

  2. Katarzyna Maidanyk i Wiktoria Duma kl. VIII e

  3. Malwina Wesołowska, Anita Stańczyk, Lena Żylewicz i Ada Tymrakiewicz z kl. VIII e

  Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagród. Mamy nadzieję, że nasza szkoła długo będzie dobrym miejscem dla wszystkich dzieciaków

  W imieniu Zespołu kształcenia specjalnego

  Barbara Kluczyńska 


  więcej...
 • 25-11-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2022

  Wpłata do końca listopada PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 80,00 zł (16 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 23-11-2022

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W listopadzie w czytelni odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki" oraz poznały zasady wypożyczania książek. Każdy pierwszak otrzymał wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - Wielki człowiek".


  więcej...
 • 22-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Zespół Kształcenia Specjalnego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do czynnego udziału w obchodach Szkolnych Dni Integracji W dniach 28.11 - 02.12 czeka na Was wiele atrakcji, oto harmonogram naszych działań:

  Dzieci z klasy „0" oraz klas „S" panie Agata Zalewa i Ksymena Burza zapraszają na zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

  Uczniowie klas I i II wezmą udział w Zabawach Sensorycznych przygotowanych przez panią Agatę Zalewę i Ksymenę Burzę.

  Fantastyczne nagrody czekają na uczniów konkursu na reklamę naszej szkoły „Dlaczego warto uczyć się w SP 2?" organizowanym przez panią Barbarę Kluczyńską (do 28.10).

  Kreatywnych uczniów z klas IV-VIII panie Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel wraz z nauczycielami informatyki zapraszają do udziału w konkursie na Logo Szkolnych Dni Integracji (do 30.10).

  Przedstawicieli klas I II i III i ich kolegów z klas specjalnych do Krainy Gier Planszowych zabiorą panie Barbara Kluczyńska, Agata Zalewa, Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel.

  Zapraszamy! 


  więcej...
 • 22-11-2022

  KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Samorząd uczniowski i koło wolontariatu ogłaszają konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna. Prace należy składać u p. Agnieszki Kołodnickiej i p. p. Moniki Tyszeckiej w terminie do 5 grudnia.

   


  więcej...
 • 21-11-2022

  GRANIASTOSŁUPY – SESJA FOTOGRAFICZNA

  Po wielokątach przyszedł czas na graniastosłupy. To prawda, że w klasie są modele brył, które w każdej chwili można wziąć do ręki, policzyć ściany, krawędzie, wierzchołki. Przyjrzeć się bryle z bliska... Jednak samodzielne zbudowanie szkieletu bryły zmusza nas do myślenia, do zaplanowania kolejnych etapów konstrukcji, do wyciągnięcia wniosków :)

  Pomyślałam: budujemy graniastosłupy! 

  Najpierw przygotowałam przykładowy zestaw materiałów, z których uczniowie mogą wykonać graniastosłupy:

  wykałaczki i plastelina, lub makaron spaghetti i plastelina, lub (jeśli uczeń posiada) klocki magnetyczne.

  Gdyby uczeń nie posiadał plasteliny, to może pociąć ziemniaka na kosteczki i wykorzystać go do łączenia wykałaczek lub makaronu. Inny sposób to łączenie wykałaczek lub makaronu za pomocą żelków.

  Własne pomysły są mile widziane :)

  Nie zawiodłam się. Niesamowici uczniowie klasy VIII a i VIII b wykazali się pomysłowością i precyzją, a efekty swojej pracy utrwalili na zdjęciach. 


  więcej...
 • 17-11-2022

  PORADY SZKOLNEGO PEDAGOGA


  więcej...
 • 15-11-2022

  WIELCY POLACY OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA

  W październiku klasa II b rozpoczęła cykliczne spotkania w ramach innowacji pedagogicznej „Wielcy Polacy oczami młodego człowieka". Celem programu jest budowanie postaw patriotycznych wśród młodych Polaków, a także kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz budowanie świadomości obywatelskiej. W pierwszej odsłonie cyklu zaprezentowana została sylwetka Mieszka I. Postać pierwszego króla Polski przedstawiła uczniom wybitna historyk Pani Joanna Grabarska, która w ciekawy i interesujący sposób omówiła losy Mieszka I. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pierwszą stronę do swojej książki, którą będą mogły zaprezentować rodzicom po ukończeniu programu.


  więcej...
 • 15-11-2022

  TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO”

  Dnia 10 listopada, w auli naszej szkoły, odbył się turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko". W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny z klas ósmych. Każda drużyna rywalizowała w siedmiu konkurencjach. W przygotowanie turnieju zaangażowali się również uczniowie z koła historycznego : Martyna, Mateusz, Michalina, Maja, Wiktor, Damian, a także koła wokalnego: Zuzia, Nikoletta, Krystian.

  I miejsce zajęła klasa 8C w składzie:

  Zofia Kochanowska
  Miriam Kopeć
  Nikola Sak
  Marysia Wichrowska

  II miejsce - klasa 8E:

  Łukasz Filipowicz
  Igor Kuczyński
  Wiktoria Karpała
  Adrianna Wawruszczak

  III miejsce - klasa 8A:

  Alan Linke
  Remigiusz Póżniak
  Agata Bienia
  Damian Wiśniewski

  IV miejsce- klasa 8D:

  Darek Łuczak
  Fabian Krupa
  Marcin Borowski
  Bartek Lewandowski

  V miejsce - klasa 8B:

  Wiktor Jastrzębski
  Gabriel Sobkowski
  Kamil Mech
  Tymoteusz Siemiernik

  Turniej odbył się w fantastycznej atmosferze, a uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat historii Polski. Otrzymali dyplomy i nagrody. Szczególne podziękowania składamy uczniom oraz rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. 


  więcej...
 • 15-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Zespół kształcenia specjalnego z okazji Szkolnych Dni Integracji, które odbędą się w tym roku w dniach 28.11.22 do 02.12.22. Konkurs na reklamę naszej szkoły Dlaczego warto się uczyć w SP2. Będzie nam bardzo miło, jeśli oprócz wielu atutów naszej szkoły uwzględnicie również funkcjonowanie klas integracyjnych i specjalnych w naszej szkolnej społeczności. Nasza szkoła jest miejscem dla wszystkich uczniów- tych zdolnych, tych zwyczajnych i tych, którym w życiu jest trochę trudniej, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia w osiąganiu swoich indywidualnych celów. Prosimy o wykonanie reklam w formie plakatów na kartkach o formacie min. A3. Pracę można wykonać indywidualnie lub w grupie, techniką dowolną. Prosimy o wykonanie prac i dostarczenie ich do 28.11.22 do sali 29 do p. Barbary Kluczyńskiej . Za najlepsze prace przewidziano wiele nagród rzeczowych i niespodzianek, m.in. spotkanie z Panią Dyrektor przy herbatce i czymś pysznym w salce konferencyjnej , ulubiona pizza w wybranej pizzerii kostrzyńskiej. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

  Zespół kształcenia specjalnego


  więcej...
 • 14-11-2022

  KONKURS PLASTYCZNY ,,LOGO SZKOLNYCH DNI INTEGRACJI”

  ZACHĘCAMY! DO WYGRANIA SUPER NAGRODY!

  W związku ze zbliżającymi się Szkolnymi Dniami Integracji w naszej szkole organizujemy konkurs plastyczny na logo tego wydarzenia.

  Terminy:

  • Dostarczenie prac do 30 listopada 2022 r.
  Cele konkursu:
  • wykonanie prostego schematycznego znaku , piktogramu, rysunku związanego z integracją;
  • zachęcenie i motywowanie uczestników konkursu do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • opracowanie LOGO - identyfikacji wizualnej, informacyjnej, promocyjnej i korespondencyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania swojego talentu.
  Zasady konkursu:
  • w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnik jest zobowiązany przedstawić w stu procentach autorski projekt;
  • prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu;
  • logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym;
  • każdy uczestnik konkursu może przesłać jedna pracę.
  Warunki techniczne:
  1. Projekt logo powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania zarówno na przedmiotach codziennego użytku, materiałach promocyjnych i reklamowych, na nośnikach elektronicznych, grafice komputerowej i internetowej.
  2. Projekt logo może być wykonany dowolną techniką.
  3. Forma pracy powinna być zamknięta w kole i wykonana w programie graficznym zapisanym w formie JPG (minimum 800 pikseli x 800 pikseli).
  4. Logo oprócz ilustracji powinno zawierać napis Szkolne Dni Integracji w SP2.
  5. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a praca zwycięska będzie stanowiła rozpoznawalny symbol obchodów Szkolnych Dni Integracji w następnych latach.
  Kryteria oceny:
  • zgodność elementów logo z danymi Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą (skojarzenie z naszą szkołą);
  • budowa logo zgodna z podanymi powyżej wymogami dotyczącymi formy prezentacji;
  • czytelność i funkcjonalność logo oraz łatwość jego zapamiętania;
  • estetyka wykonania.
  Warunki dostarczania prac:
  • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane przez jury.
  • Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji projektu nagrodzonej pracy konkursowej.
  • Przesyłanie prac tylko i wyłącznie poprzez poniższy formularz zamieszczony na tej stronie internetowej.
  Przetwarzanie danych osobowych:
  1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.
  2. Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez Uczestników niniejszego konkursu będą przez niego przetwarzane w celu:
   • realizacji konkursu,
   • wyłonienia zwycięzców konkursu,
   • wręczenia nagród.
  3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich nie podanie uniemożliwia udział w konkursie. Każdy uczestnik konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.
  4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska i wizerunku jako uczestnik konkursu na stronie szkoły.
  ORGANIZATORZY: Jadwiga Rosiewicz, Wioletta Reichel
  we współpracy z nauczycielami informatyki


  więcej...
 • 14-11-2022

  NADUŻYWANIE TECHNOLOGII, A MOTYWACJA DO NAUKI

  Wśród konsekwencji nadużywania przez młodzież nowych technologii wymienia się m. in. przemęczenie nadmiarem informacji, niewyspanie, brak koncentracji bądź jej zaniżony poziom, wycofanie z kontaktów, zaniedbywanie obowiązków szkolnych, spadek efektywności pracy, niski poziom angażowania się w sprawy szkolne.

  Dlatego też uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach pt. „Dlaczego warto się uczyć?". Zajęcia miały ich zachęcić do zdobywania nauki, do podejmowania działań. Rozpoczęły się od rundki podczas której uczniowie uświadomili sobie swoje zasoby, na których mogą budować sukcesy szkolne. Następnie wyjaśniali znaczenie słowa „motywacja", podawali własne motywy uczenia się, poznali 2 rodzaje motywacji i ich znaczenie dla procesu uczenia się, a także 6 skutecznych sposobów wpływających na motywację do nauki.

  To my dorośli, zarówno szkoła, jak i rodzice powinny rozbudzać u uczniów zamiłowanie do nauki, odpowiednio ich motywować. Wyjaśniać, że zajęcia szkolne pomogą im w życiu, odnosząc je do sytuacji w prawdziwym świecie, podkreślać zastosowanie matematyki w codziennym życiu, powiązać wiedzę naukową z naturalnymi zjawiskami przyrodniczymi, rozbudzać pozaszkolne zainteresowania i pasje niekoniecznie związane z telefonem.

  Ażeby to zrobić, uczniowie winni ograniczyć czas korzystania z ekranów po to, by mogli go spożytkować na inne aktywności, które sprawiać im będą przyjemność. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nowe technologie wiele im dają, ale też i zabierają.

  Pedagog szkolny, Iwona Rosiewicz


  więcej...
 • 08-11-2022

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Dnia 5 listopada odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji „Dnia Postaci z Bajek". Dzieci były przebrane za postacie z bajek. Odgadywały zagadki, rozpoznawały tytuły znanych bajek na podstawie ilustracji, układały puzzle oraz otrzymały kolorowanki z różnymi postaciami.

  Bibliotekarze 


  więcej...
 • 08-11-2022

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  Z okazji „Dnia Życzliwości" w naszej szkole, uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Dzieci wysłuchały wierszyków oraz opowiadania pt. „Kraina Życzliwości". Formułowały odpowiedzi na pytania: Kogo nazywamy życzliwym? Jakie uczucia towarzyszą życzliwości oraz w jaki sposób możemy je wyrażać w życiu codziennym?

  Bibliotekarze


  więcej...
 • 07-11-2022

  STALAG III C - HOŁD OFIAROM NAZISTÓW

  06 listopada 2022 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 8 a i 8 b uczestniczyli we mszy św. na cmentarzu jeńców wojennych Stalag III C w Kostrzynie nad Odrą, aby uczcić pamięć więźniów, bestialsko zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.

  Agnieszka Kołodnicka, Joanna Grabarska


  więcej...
 • 07-11-2022

  MATMA DO KWADRATU

  14 uczniów z klas: VIII a, VIII b i VIII d bierze udział w projekcie mATma2. Jest to cykl zajęć online z matematyki, który ma na celu przygotować ósmoklasistów do egzaminu. Całoroczny kurs (od października do maja) obejmuje 71 godzin lekcyjnych.

  Organizatorem projektu jest Wydawnictwo ELITMAT; sponsorami: Fundacja Empiria i Wiedza oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.


  więcej...
 • 04-11-2022

  NATIONAL PUMPKIN DAY

  W dniu 28 października w ramach innowacji pedagogicznej oraz ogólnopolskiego projektu realizowanego na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1 B obchodzili National Pumpkin Day. Z okazji Narodowego Dnia Dyni czekało na nich wiele ciekawych atrakcji i zadań do wykonania. W trakcie zajęć zapoznali się oni z podstawowymi wyrażeniami określającymi nazwy pysznych potraw i smakołyków sporządzonych z dyni. Dzieci wykonały dyniowe opaski a także kolorowały dynie, z których wykonały klasową gazetkę. Pierwszoklasiści poprzez osłuchanie się z piosenką „Can you make a happy face?" poznały nazwy podstawowych emocji i utrwalały ich nazwy poprzez naśladowanie gestów w piosence. Na koniec lekcji dzieci przy pomocy nauczyciela wykonały strój dyni, w którym chętnie pozowały do zdjęć. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

  Anna Szewczyk


  więcej...
 • 04-11-2022

  TYGODZIEŃ PATRIOTYCZNY W SP2

  Dnia 11 listopada będziemy obchodzić 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla nas Polaków jest to bardzo ważne święto. W tym roku postanowiliśmy uczcić je trochę inaczej, przeprowadzając wiele działań w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO.

  Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Rozkład działań na 7-10 listopada prezentujemy poniżej:


  więcej...
 • 04-11-2022

  PRZESŁUCHANIA NA WIECZÓR TALENTÓW 2022

  Jaki masz talent? Potrafisz pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumencie, malować, recytować, a może jesteś mistrzem karate...??? Chcesz się pochwalić swoimi umiejętnościami przed kolegami i koleżankami?

  Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w przesłuchaniach do Wieczoru Talentów:

  Termin: 15.11.2022 (wtorek)
  Godzina: 15:25
  Miejsce: aula szkolna

  Tegoroczny Wieczór Talentów odbędzie się 9 grudnia.

  Na przesłuchania możesz przynieść pendrive z nagraniem utworu w wersji instrumentalnej oraz inne przydatne gadżety na twój występ. Przyjdź i zabłyśnij! Pokaż nam swój talent!!!

  Zapraszamy!!!

  Elżbieta Turaj, Judyta Cicha


  więcej...
 • 03-11-2022

  NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W UNIJNYM PROGRAMIE DLA SZKÓŁ

  Nasza szkoła bierze udział w programie unijnym „mleko i komponent mleczny dla dzieci".


  więcej...
 • 03-11-2022

  WIZYTA W CENTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO

  Dnia 27 października uczniowie klas 4a i 5c wybrali się do Gorzowa Wielkopolskiego. Dzieci zobaczyły system do obsługi zgłoszeń alarmowych, kierowanych do numerów alarmowych 112, 997, 998, 999. Poznały jak wygląda informowanie służb o zdarzeniach, jak należy przekazywać informację i jak funkcjonuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na początku zaszczycił nas swoją obecnością Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który w kilku słowach przedstawił funkcjonowanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  K. Kobydecka, D. Ulańska, A. Kołodnicka 


  więcej...
 • 03-11-2022

  Mistrz sudoku - sprawozdanie

  Tradycją w naszej szkole stały się jesienne spotkania miłośników SUDOKU organizowane przez nauczycieli matematyki. W dniach 24 - 28 października, według wcześniej ustalonego harmonogramu, rozpoczął się konkurs MISTRZ SUDOKU skierowany do uczniów klas IV - VIII. Każdy uczestnik otrzymał do wypełnienia trzy kwadraty. Przy ustalaniu kolejności miejsc decydował najkrótszy czas uzupełnienia kwadratów oraz liczba popełnionych błędów.

  Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu MISTRZ SUDOKU:

  Klasy IV: Krystian Sułkowski - IV b

  Klasy V: Hubert Słotwiński - V c

  Klasy VI: Wiktor Kasperkiewicz - VI c

  Klasy VIII: Mateusz Kołodnicki- VIII b

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie - dziękujemy. Zwycięzcom - gratulujemy!

  Organizatorzy


  więcej...
 • 02-11-2022

  KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE” ROZSTRZYGNIĘTY

  Zakończyła się kolejna edycja konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Wpłynęło wiele interesujących i niepowtarzalnych zdjęć. Decyzją komisji w składzie: Aldona Baszyńska, Ewa Buksik i Krzysztof Burdziąg, I miejsce zdobył Michał Kiryk z klasy VIa za zdjęcie pt. „Kąt ostry utworzony przez połamane drzewa".

  II miejsce - Magdalena Pawłowska z klasy IIIa za „Znak matematyczny +". 

   

  III miejsce - Adrian Pawłowski z klasy VIb za „Odcinki równoległe. 

  Wyróżnienie otrzymuje Agata Chodorowska z klasy VIIIb za zdjęcie „Jedynka utworzona przez wpadające światło słoneczne na klatkę schodową"

   

  Nagrodzonym uczniom gratulujemy. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy.

  Organizatorzy 


  więcej...
 • 01-11-2022

  DNI ŻYCZLIWOŚCI

  W dniach 24 - 26.10 odbyły się w naszej szkole przeróżne inicjatywy i działania pod hasłem: „Dni Życzliwości". Nauczyciele z zespołu wychowawczego z naszej szkoły oraz uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w takich wydarzeniach jak: „Zerwij, podaj dalej", „Zajęcia czytelnicze", „Sentencje o życzliwości" oraz konkurs na „Najżyczliwszego ucznia". Wszyscy chętnie zaangażowali się w działania i z uśmiechem przekazywali sobie dobre słowo, by szerzyć ideę życzliwości w społeczności szkolnej.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za współpracę i zachęcamy do bycia życzliwym na co dzień:-) bo przecież „uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wielce skutkują" (przysłowie polskie).

  Zespół wychowawczy


  więcej...
 • 28-10-2022

  DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH

  Najbliższy poniedziałek, tj. 31 października 2022, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła w godzinach 7:30 - 16:00 organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 25-10-2022

  DZIEŃ SENIORA

  20 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora odwiedzili mieszkańców Domu Seniora oraz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Serdeczne podziękowania składamy:

  p. Natalii Hovdiak za wykonanie cudownych kwiatów oraz p. Emilii Jastrzębskiej za wykonanie przepięknych kartek z życzeniami dla naszych Seniorów.

  Rodzicom i uczniom naszej szkoły za wszystkie artykuły spożywcze i higieniczne dla mieszkańców Zakładu Opiekuńczo Leczniczego DZIĘKUJEMY!!!

  Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wykonali kartki oraz upiekli pyszne ciasta serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

  Dziękujemy również naszym WOLONTARIUSZOM za Waszą obecność.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 24-10-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD 2022

  Wpłata do końca października PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 100,00 zł (20 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 24-10-2022

  ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

  21 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W holu szkoły przygotowane zostało stoisko z zagadkami, a w zamian za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczniowie dostawali soczyste jabłka i mandarynki. Światowy Dzień owoców i warzyw jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Podziękowania składamy również dla dziewcząt z klasy 8b za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

  Zespół promocji zdrowia i bezpieczeństwa


  więcej...
 • 21-10-2022

  KONKURS „MISTRZ SUDOKU”

  Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie „Mistrz Sudoku", który odbędzie się w dniach 24 - 28 października 2022 r. według harmonogramu:

  • kl. IV - 24.10.2022r. (poniedziałek ), godz. 11:30 - 11:45, s. 12;

  • kl. V - 25.10.2022 r. (wtorek), godz. 11:30 - 11:45, s. 26;

  • kl. VI - 25.10.2022r. (wtorek), godz. 11:30 - 11:45, s. 24;

  • kl. VII - 27.10.2022r. (czwartek), godz. 12:30 - 12:45, s. 26;

  • kl. VIII - 24.10.2022r. (poniedziałek ), godz. 11:30 - 11:45, s. 27.

  Zapraszamy!


  więcej...
 • 21-10-2022

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie tydzień przed przeprowadzeniem ŚDTM przygotowali na kartkach A4 fraszki i rymowanki związane z tabliczką mnożenia, które zostały zaprezentowane na gazetce, na pierwszym piętrze szkoły.

  W piątek 7. października przeprowadziliśmy na wszystkich lekcjach matematyki w klasach IV - VIII test ze znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach zostali:

  IVa - Cezary Balcerzak

  IVb - Krystian Sułkowski

  IV c - Olga Sawko

  Va - Oksana Przybylska

  Vb - Bartosz Biliński

  Vc - Wiktor Kasperkiewicz

  VIa - Wojtek Wolniewicz

  VIb - Laura Szorek

  VI c - Emilia Kulpa

  VIIa - Mateusz Jacewicz

  VIIb - Adrian Szczepański

  VIIIa - Michalina Zdanowicz

  VIIIb - Mateusz Kołodnicki

  VIIIc - Nicola Sak

  VIIIe - Anita Stańczak

  Podczas przerw obiadowych, komisje złożone z uczniów egzaminowały chętnych uczniów i nauczycieli. Nagrodą za udzielenie poprawnych odpowiedzi była naklejka z logo ŚDTM.

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim Mistrzom Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia :) 


  więcej...
 • 18-10-2022

  Krótka relacja z zajęć robotyki

  Tak powstają pierwsze roboty w naszej szkole.

  Zajęcia z robotyki polegają na budowaniu, konstruowaniu i programowaniu robotów, dzięki czemu dzieci widzą efekty swoich działań.  więcej...
 • 12-10-2022

  Dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  Najbliższy piątek, tj. 14 października 2022, jest dniem wolonym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła w godzinach 7:30 - 16:00 organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 10-10-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  W Szkole Podstawowej nr 2 wystartował program Laboratoria Przyszłości, który został zorganizowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Dzięki ich wsparciu i finansowaniu nasza placówka mogła zakupić niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć. W naszej szkole dobywają się zajęcia z audio - video prowadzone przez panią Klaudię Kobydecką, które ćwiczą umiejętność zaawansowanej obsługi aparatu, montażu oraz obróbki materiałów audiowizualnych. Zajęcia z programowania oraz drukarki 3D prowadzi pan Łukasz Kuchowicz. Uczniowie tworzą na nich własne projekty 3D i uczą się prostego języka programowania oraz robotyki. Obie lekcje cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych.

  Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 06-10-2022

  SPORTOWE PRZERWY

  Sportowe przerwy za Nami! We wrześniu uczniowie mogli skorzystać z boiska Orlik podczas trwania przerw. Innowacja pedagogiczna cieszyła się dużym zainteresowaniem, chętnych nie brakowało i napewno chcieliby więcej.

  Celem naszych działań było dbanie o wszechstronny rozwój ucznia, jego pasji sportowych, sposobu spędzania wolnego czasu oraz wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na przerwie.

  Zapraszamy do relacji video.

  K. Kobydecka, Ł. Kuchowicz


  więcej...
 • 03-10-2022

  SZKOLNY DZIEŃ CHŁOPAKA

  30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował kilka atrakcji celebrujących to święto. Uczniowie wzięli udział w zabawach tanecznych i praktycznych - wiązanie krawatów, zaplatanie warkoczy, kręcenie hula - hop. Z tej okazji podczas przerw uczniowie połączyli się w pary i wspólnie uczyli się tańca integracyjnego zwanego „belgijką".

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 03-10-2022

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy 8 D wraz z wychowawcą A. Szewczyk gościli na lekcji języka angielskiego uczniów klas „S". W trakcie zajęć dzieci poznały powitania i pożegnania w językach obcych, uczyły się liczyć oraz dziękować , w grupach rozwiązywały wyzwania językowe a także rebusy. Atmosfera podczas zajęć była bardzo serdeczna, wszyscy wzajemnie sobie pomagali.

  Z kolei uczniowie klas młodszych rozwiązywali na lekcjach quizy a także dopasowywali flagi do nazw państw oraz narodowości. Ponadto nasze szkolne koleżanki i koledzy z Ukrainy opowiadali nam o kulturze, obyczajach i tradycjach panujących w ich kraju.

  W tym dniu gabinety językowe przyozdobiły gazetki tematyczne. Jedną z nich wykonali uczniowie klasy 4 C. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


  więcej...
 • 29-09-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Za nami drugie zajęcia audio - video. Uczniowie poznali tajniki kamery GoPro Hero 10 oraz funkcje miksera wraz ze sprzętem do nagłośnienia. Ponadto na zajęciach uczniowie rozwijają swoje pasje oraz ćwiczą umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych.

  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła zakupiła niezbędny, profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć.


  więcej...
 • 22-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA

  W dniach 12 - 1 6 września w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Szczęścia. Hasłem tygodnia było: Dbajmy o dobre relacje. W tygodniu uczniowie mogli wręczyć informacje z kartą za co cenią lub lubią kolegę, koleżankę. Dzięki temu powstał Efekt Domina - pozytywna energia. Uczniowie także mogli wyrazić pozytywny obraz siebie poprzez kolorowy strój, makijaż, fryzurę lub biżuterię. W środę był dzień wyzwań, uczniowie losowali kartkę i wykonywali zadanie, następnie przekazywali je innej osobie. Jak wiemy życzliwe gesty integrują społeczność. W ostatnim dniu podczas długich przerw bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Pojawiła się także słodka niespodzianka.

  Zapraszamy do fotorelacji. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  Szkoły pełne talentów!

  Nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL Szkoły Pełne Talentów. Akcja polega na zbieraniu TALENCIAKÓW, czyli kuponów, które każdy z państwa może otrzymać za zakupy zrobione w sklepie LIDL Na koniec akcji przeliczamy Talenciaki na nagrody- im więcej TALENCIAKÓW, tym atrakcyjniejsze nagrody dla naszych uczniów! Skrzynka na TALENCIAKI znajduje się przy wejściu do szkoły na portierni, na świetlicy oraz w oddziale przedszkolnym Talenciaki można przekazać również bezpośrednio na zgłoszone konto szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  KARTKA DLA SENIORA

  1 PAŹDZIERNIKA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH.

  Z TEJ OKAZJI SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO WYKONANIA „KARTKI DLA SENIORA".

  WASZE KARTKI Z ŻYCZENIAMI ZOSTANĄ DOŁĄCZONE DO SŁODKICH UPOMINKÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NASZYCH WOLONTARIUSZY.

  KAŻDA OSOBA, KTÓRA ZROBI KARTKĘ, NIECH WPISZE LUB WYDRUKUJE ŻYCZENIA NA DZIEŃ SENIORA. Najlepiej takie ogólne - bo nie wiemy ile jest pań, a ile panów.

  PROSZĘ TEŻ NA DOLE KARTKI NAPISAĆ SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ. NA TEJ PODSTAWIE WPISZEMY W WASZYCH DZIENNIKACH POCHWAŁY O ZAANGAŻOWANIU W ŻYCIE SZKOŁY.

  Kartki można zostawiać u p. Agnieszki Kołodnickiej, p. Moniki Tyszeckiej i p. Judyty Cichej do 15 października.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  Zbiórka artykułów dla chorych z Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego

  W dniach od 21 września do 15 października odbędzie się w naszej szkole zbiórka artykułów potrzebnych dla chorych z Oddziału Opiekuńczo - Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Zwracamy się z prośbą do uczniów i Rodziców o pomoc w zbiórce potrzebnych artykułów spożywczych: kawa, herbata, cukier, słodycze oraz artykułów higienicznych: chusteczki nawilżające, szampon, mydło w płynie, żel pod prysznic dla kobiet i mężczyzn, maszynki do golenia, gąbki do mycia, ręczniki papierowe.

  Rzeczy składujemy w koszach, w holu szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc.

  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła zakupiła niezbędny, profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć.

  Zajęcia audio-video: uczniowie rozwijają swoje pasje oraz ćwiczą umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych. Zajęcia odbywają się w warunkach studyjnych oraz w terenie. Zapraszamy uczniów klas IV - VIII w każdy poniedziałek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Drukarka 3D i programowanie: uczniowie obsługują drukarkę 3D, tworzą własne projekty 3D, uczą się prostego języka programowania. Zapraszamy uczniów klas IV-VI w każdy czwartek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Laboratoria przyszłości - plakat


  więcej...
 • 19-09-2022

  NOC KINOWA W SZKOLE

  Początek weekendu w szkole? Dlaczego nie!

  W ostatnim dniu Tygodnia Szczęścia klasy IV a, IV b oraz V c wraz z wychowawcami p. Dagmarą Ulańską, p. Łukaszem Kuchowiczem oraz p. Klaudią Kobydecką spędzili Filmową Noc w szkole. Uczniowie przyszli odpowiednio wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście dobre humory. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i pizzy. Po całonocnej imprezie nasi podopieczni rozeszli się do domów z nadzieją, że nie była to ostatnia noc w szkole. 


  więcej...
 • 19-09-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2022

  Wpłata do końca września PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 95,00 zł (19 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 19-09-2022

  DZIEŃ SYBIRAKA

  16 września 2022 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 8 c Apelem Pamięci i minutą ciszy przed Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego w Kostrzynie nad Odrą oddali cześć Sybirakom w 83 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

  Agnieszka Kołodnicka, Krzysztof Trzciński


  więcej...
 • 17-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W IV A

  W tym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Tydzień Szczęścia. W związku z tym klasa IV a na lekcji wychowawczej robiła „dłonie szczęścia". Na odrysowanych dłoniach uczniowie pisali cechy, które najbardziej cenią u swojego kolegi /koleżanki. Celem lekcji było dostrzeżenie swoich mocnych stron oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby.

  Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 16-09-2022

  POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

  15. września 2022 r. odbyło się spotkanie grup rówieśniczych z SP 2 i Grundschule Dolgelin. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas piątych. Uczestnicy spotkania zwiedzali Muzeum Twierdzy Kostrzyn z przewodnikami. Dzięki temu grupa mogła poznać bardzo dokładnie historię miasta. Po długim spacerze ulicami Starówki dzieci spotkały się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Następnie spędziły czas na wspólnych zabawach. Na szczęście dopisała wszystkim pogoda i humory. Spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


  więcej...
 • 16-09-2022

  SZCZĘŚLIWY NUMEREK

  Od 19 września 2022 r. w naszej szkole losowany będzie SZCZĘŚLIWY NUMEREK.

  Uczeń, którego numer w dzienniku zostanie wylosowany, będzie tego dnia zwolniony z odpowiedzi ustnych.

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 12-09-2022

  SPORTOWE PRZERWY

  W ramach innowacji pedagogicznej zapraszamy na Sportowe Przerwy.

  W każdy poniedziałek września na długiej przerwie 11:30-11:45 zachęcamy do aktywności na boisku Orlik! Dodatkowy dzień - 16 września na dwóch pierwszych długich przerwach.

   

  Sportowe przerwy - plakat

  K. Kobydecka, Ł. Kuchowicz


  więcej...
 • 07-09-2022

  NARODOWE CZYTANIE – BALLADY I ROMANSE

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od prawdziwego deseru intelektualnego :). 3 września Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku zorganizowała Narodowe Czytanie, które tradycyjnie odbyło się w parku miejskim. W tym roku tematem przewodnim były „Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. W tym uroczystym wydarzeniu wzięły udział nasze polonistki - Dagmara Ulańska, Joanna Sikora-Szybiak wraz z uczennicą Zofią Kochanowską, które wspólnie zaprezentowały utwór „Lilje" oraz nasz matematyk, Pani Aldona Baszyńska, która przeczytała utwór „Pierwiosnek". Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Edyta Milczarek polska aktorka teatralna i filmowa, która wraz z nami przeczytała ballady „Switeź", „Świteziankę" oraz utwór „Romantyczność". Celem uroczystości było zachęcenie młodzieży do obcowania z literaturą piękną. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za wspaniałe popołudnie i do zobaczenia za rok :).


  więcej...
 • 06-09-2022

  Podziękowanie za zbiórkę plastikowych nakrętek

  Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych „Witnickie Promyczki" dziękuje całej społeczności szkolnej za czynny udział w zbiórce nakrętek. Akcja trwa przez cały rok szkolny, a nakrętki można wrzucać do specjalnych pojemników, które znajdują się w holu szkoły. Pamiętajmy o tym, że zwykłe nakrętki, które przekazujemy do Stowarzyszenia mogą spełnić marzenia osób niepełnosprawnych.

   

  Samorząd Uczniowski


  więcej...
 • 27-08-2022

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w czwartek 1-go września 2022 r. o godz. 9:00 na placu apelowym.


  więcej...
 • 27-08-2022

  MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

  Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę… Nagrody czekają!

  Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”:

  1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

  2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 30 września 2022 r.

  3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 17 października 2022 r.

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

  § 1 Przepisy ogólne

  1. Organizatorem konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, nazywanego dalej Konkursem, jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  3. Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie uczniowie szkoły.

  4. W  Konkursie  nie  mogą  brać  udziału członkowie  jury, a  także członkowie ich najbliższych rodzin.

  5. Celem Konkursu jest:

   • zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki,

   • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym,

   • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych.

  6. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza akceptację jego regulaminu.

  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem.

  § 2 Zgłaszanie prac

  1. Zgłoszenie zdjęcia do Konkursu polega na przesłaniu za pomocą formularza jednego pliku graficznego w formacie *.jpg.

  2. Zgłoszenie kolejnego zdjęcia do Konkursu polega na ponownym skorzystaniu z formularza konkursowego.

  3. Rozdzielczość przesyłanych zdjęć nie może być mniejsza niż 1600 × 900 pikseli.

  4. Wielkość, przesyłanych za pomocą formularza, plików nie może przekraczać 10 MB.

  5. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 3 zdjęcia.

  6. Po zarejestrowaniu wpływu zgłoszenia do konkursu zostanie przesłane potwierdzenie jego otrzymania (w okresie wakacyjnym może to potrwać nawet kilka dni) na wskazany w formularzu konkursowym adres e-mail.

  7. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia w ciągu 7 dni od daty wysłania pracy, należy skontaktować się z administratorem serwisu: administrator@sp2.kostrzyn.pl.

  8. Przesłanie, przez jednego uczestnika Konkursu, zdjęć w ilości większej niż 3 będzie skutkowało wzięciem pod uwagę jedynie trzech ostatnio nadesłanych plików.

  9. Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, kadrowanie oraz drobny retusz.

  10. Zgłaszanie prac trwa do 30 września 2022 r.

  § 3 Nagrody i wyróżnienia

  1. Spośród Uczestników Konkursu jury, w skład którego wejdą: p. Ewa Buksik, p. Aldona Baszyńska, p. Monika Tyszecka i p. Krzysztof Burdziąg, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione.

  2. Fotografie wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane, z podaniem ich danych osobowych, na stronie internetowej szkoły i na wystawie szkolnej.

  3. Autorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

  4. Decyzja jury w jest ostateczna i nie przewiduje się możliwości odwołania od niej.

  Aldona Baszyńska, Ewa Buksik, Monika Tyszecka, Krzysztof Burdziąg

   

  FORMULARZ KONKURSOWY DOSTĘPNY TUTAJ.

   


  więcej...
 • 25-08-2022

  Obiady w stołówce szkolnej

  W zakładce stołówka szkolna zaktualizowano informacje.

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ 2022:

  Wpłata tylko PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 100,00 zł


  więcej...
 • 25-08-2022

  WARSZTATY INTEGRACYJNE

  Wspólna zabawa i zwiedzanie szkoły to dobry moment, żeby się lepiej poznać.

  Zapraszamy dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I na warsztaty integracyjne „Poznajmy się" - w dniach 29-31 sierpnia 2022 r., w godz. 9:00-11:00.

  Pani Wiesława Korczak zaprasza swoich wychowanków z „0" do sali nr 1.

  Pani Danuta Masłowska - wychowawczyni klasy I A - zaprasza uczniów do sali nr 34.

  Pani Izabela Korman - wychowawczyni klasy I B - zaprasza uczniów do sali nr 33.

  Pani Marta Zator - wychowawczyni klasy I C - zaprasza uczniów do sali nr 37.

  Zapraszamy.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Kalifornia – perła w koronie Ameryki

  Podobnie jak w zeszłym roku - na ostatnich lekcjach angielskiego uczniowie klas. V-VII pani Julii Malanowskiej zostali zabrani „w wirtualną podróż" do Stanów Zjednoczonych. Po Teksasie, przyszedł czas na Kalifornię, najbogatszy stan i pełen różnorodności pod każdym względem. Dzieci zobaczyły całą galerię sław, Venice Beach, oraz centrum Los Angeles. Dowiedziały się co nie co o Hollywood jak np. Rodeo Drive oraz wytwórniach filmowych i atrakcjach w nich czekających na turystów.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

  W dziale rodzice zamieszczono aktualny wykaz podręczników dla poszczególnych klas, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2022/2023.


  więcej...
 • 24-08-2022

  Informacja o wynikach egzaminu

  Kolejny egzamin i kolejny sukces naszych ósmoklasistów. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo ładne wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów z języka polskiego i matematyki są wyższe od średnich wyników kraju, województwa lubuskiego i naszego miasta. Średni wynik procentowy naszych uczniów z języka angielskiego jest na poziomie średniego wyniku województwa lubuskiego. Na ten sukces pracowali nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

  GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY.

  Poniżej przedstawiamy zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP2 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i miastem Kostrzyn nad Odrą. 

  Zestawienie średnich wyników procentowych uczniów SP2 w porównaniu z krajem, województwem lubuskim i miastem Kostrzyn nad Odrą


  więcej...

Nasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl