WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach 18-20 października gościliśmy w naszej szkole trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. W klasach 1-7 przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa i uzależnień.

• Cukierki i Zakazany owoc to warsztaty skierowane do klas 1-3 gdzie uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat środków uzależniających oraz związanych z nimi zagrożeń. Uczniowie uczyli się postawy dystansu wobec osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu.

• Dla klas starszych Ciekawość nie zawsze popłaca oraz Debata na których uczniowie poznawali na czym polega i jak powstaje uzależnienie, uświadomili sobie zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych.

• Uczniowie klas 7 uczyli się jak z okresu młodzieńczego buntu wejść w dorosłość zwycięsko na warsztacie Bunt to grunt.