KONKURSU LEON

W dniu 15 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci przystąpili do napisania jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Leon z języka angielskiego. Do konkursu zgłosiło się 39 uczniów z klas III-VIII.

Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności językowych i przedmiotowych posiadanych przez uczniów ale przede wszystkim poszerzanie wiedzy, poznanie mocnych i słabych stron ale także świetna zabawa i zaznajomienie uczniów z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Udział w konkursie jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań. Zakres testu dostosowany jest do norm programowych realizowanych w szkołach podstawowych. Jak co roku składał się on z zadań zamkniętych i otwartych.

W każdym pytaniu mogła być jedna, dwie lub więcej poprawnych odpowiedzi. Uczniowie klas 3-ich mogli maksymalnie zdobyć 34 punkty, uczniowie klas 4-ych i 5-ych 35 punktów, uczniowie klas 6-ych i 7-ych 36 punktów, natomiast ósmoklasiści 42 punkty.

Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu. Pytania konkursowe wymagały od uczniów oprócz wiedzy również ogromnego skupienia a także uwagi przy dokonywaniu trafnych wyborów. Nasi uczniowie doskonale sobie poradzili i osiągnęli wysokie wyniki na tle kraju.

Tytuł laureata uzyskali:

Franciszek Budynkiewicz kl. 3b, Maja Piasecka kl. 3c, Tristan Wilczyński kl. 3c, Dorota Mielczarek kl. 3b, Grzegorz Tymrakiewicz kl. 3c, Zuzanna Suchecka kl. 3b, Patryk Kucharski kl. 5c, Wiktor Ślefarski kl. 5b, Allan Żylewski kl. 6c, Daniel Kucharuk kl.6c, Filip Kaczmarek kl. 6c, Dominik Boratczuk kl. 6c, Zuzanna Wolińska kl. 6b, Bartosz Biliński kl. 6b, Oliwia Burchardt kl. 6a, Wiktor Kasperkiewicz kl. 7c, Sandra Świercz kl. 7b.

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy zajęcia wysokich miejsc:

Wiktor Szałas kl. 3c, Martyna Kasperkiewicz kl. 3c, Kajetan Szewczyk kl. 3b, Mikołaj Tarnawski kl. 4a, Hanna Czeszyk kl. 4a, Malwina Jacek kl. 4b, Olga Sawko kl. 5c, Krystian Sułkowski kl. 5b, Wojtek Błaż kl. 5c, Krystian Szyszkowski kl. 5c, Julia Drozd kl. 5c, Pola Łuczak kl. 6b, Hubert Słotwiński kl. 6c, Kornelia Jaszcz kl. 6a, Hanna Witkowska kl. 6b, Wojtek Wolniewicz kl. 7a, Zuzanna Haremza kl. 7c, Zuzanna Drozd kl. 7c, Jakub Nowacki kl. 7a, Arkadiusz Król kl. 8a, Kacper Jasiński kl. 8a, Kordian Opara kl. 8a.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom a także nauczycielom. Mamy nadzieję, że uzyskanie tytułów laureata i zajęcia wysokich miejsc w konkursie zmotywuje dzieci do udziału w kolejnych edycjach. Wręczenie dyplomów i drobnych upominków nastąpi po feriach.

Szkolny koordynator konkursu: Anna Szewczyk