O ŚWIĘCIE DZIĘKCZYNIENIA W SZTUCZNEJ INTELIGENCJI I NIE TYLKO!

W związku z świętem dziękczynienia - Thanksgiving Day w dniu 23 listopada, grupy pani J.Malanowskiej z klas VI B, VI C i VIII B poznali w nieco niekonwencjonalnej formie historię i tradycję tego święta w dn.23 i 24 listopada 2023. Wszystko to było możliwe za pomocą zadań przygotowanych przez nauczycielkę za pomocą sztucznej inteligencji interaktywnie . Zadania miały formę aktywizująco- zabawową. Po zalogowaniu się - uczniowie obejrzeli oryginalny filmik o historii tego dnia i odpowiedzieli na pytania wplecione w filmik, wybrali się swoim awatarem w „spinaczkę" na szczyt odpowiadając na różne pytania o Thanksgiving Day. Następnie łączyli pary słówko angielskie z polskim, wstawiali w oryginalny prasowy tekst o święcie brakujące słowa. Zaś na koniec wybrali się w wirtualny spacer po najsłynniejszej paradzie Macy'ego w Nowym Jorku.

Zaś klasy V B, V C oraz grupa 2 z klasy IV A dowiedziały się o historii z kreskówki dla dzieci o historii Thanksgiving Day, zapoznali się z tradycją tego święta oraz poznali typowe słownictwo, z którym mieli okazję pobawić się na Wordwallu. Oprócz tego, obejrzeli z zaciekawieniem relację z zeszłorocznej Macy's parade - podziwiając olbrzymie postacie z bajek i filmów.

Natomiast uczniowie pani A. Szewczyk z klasy III A w ramach ogólnopolskiego projektu English Special Days spędzili również lekcję inaczej. Bowiem grali w grę planszową Thanksgiving Day, wykonali także słownik obrazkowy z podstawową symboliką tego święta, wycięły i złożyły „ A big window", grały w gry interaktywne. Oprócz tego uczniowie klasy III A obejrzeli prezentację o tradycji , obchodach i symbolice święta dziękczynienia. Na zdjęciach pod artykułem można podziwiać klasę III A na lekcji o Thanksgiving Day.

Lekcja o święcie dziękczynienia podobała się wszystkim uczniom- starszym i młodszym zarówno pani J.Malanowskiej jak i pani A. Szewczyk.

Julia Malanowska