MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek/ International Day of Fairy Tales Characters. Na szkolnych korytarzach było bardzo kolorowo i bajkowo. Mogliśmy na nich spotkać: księżniczki, Czerwonego Kapturka, wróżki, wojowników Ninja, syrenki, batmanów, Czkawkę i Sczerbatka, Indianki, rycerzy, czy też piratów a także wiele innych postaci.

Z tej okazji w klasach 0-3 i w klasach, w których uczą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne. Dzieci brały udział w bajkowych zabawach oraz quizie wiedzy o bajkowych postaciach. Uczniowie rozwiązywali różnorodne karty pracy, stworzyli medale i kolorowe maski. Za aktywny udział w zajęciach otrzymali również dyplomy.

Na 2 piętrze została przygotowała wystawa prezentujące bajkowe postacie. Na upamiętnienie tego dnia dzieci mogły także wykonać zdjęcia w pięknych fotobudkach.

W tym dniu w czytelni odbyły się zajęcia dla dzieci z grupy „0" oraz dla uczniów ze świetlicy. Przenieśli się oni w czarodziejską krainę, by choć na chwilę przypomnieć sobie niezwykłe postacie, które są nieodłącznym elementem dziecięcych wspomnień i marzeń.

Na auli, w czasie przerw, w otoczeniu pięknej baśniowej scenerii uczennica klasy Ib Maja oraz uczennice klasy 7a: Julia, Zuzanna, Maja i Julia czytały bajki w wersji polskiej oraz angielskiej. Dzieci mogły wysłuchać następujących historii: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb", „Pchła Szachrajka", „Kłamczucha", „Skarżypyta", „Sroka", „Leń", „Kubuś Puchatek Owocowa Uczta" oraz „Little Red Riding Hood", „Snow White and the Seven Dwarfs", „Aladdin" i „Rapunzel". Po zakończonym czytaniu szkolnymi korytarzami przeszedł korowód, który choć na chwilę przeniósł nas w magiczną i bajkowa atmosferę.

Na zajęciach języka angielskiego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Językowego English Special Days w klasach 1-3 uczniowie oglądali bajki anglojęzyczne i wykonywali ilustracje do ich treści. Zapoznali się także z prezentacją pt.: The history of Fairy Tales", układali puzzle, grali w gry memory oraz bingo. Na zakończenie lekcji dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej do rytmu piosenki pt." Pinocchio song". Klasy 4-7 realizowały zadanie pt." " My Fairy Tail Love Story" polegające na stworzeniu własnej opowieści opisującej historię zakochania się w sobie bajkowych bohaterów. Dzieci opisywały także wygląd poszczególnych postaci a także przypisywały im odpowiednie atrybuty.

Na 3 piętrze w gablocie przy sali nr 45 uczniowie mogli zapoznać się z najpiękniejszymi cytatami prosto ze świata bajek Walta Disney'a.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w tym radosnym dniu oraz za zaangażowanie i wkład w przeprowadzone zajęcia. Składamy także podziękowania dla rodziców za piękne przygotowanie dzieci. Do zobaczenia za rok.

miniatura