ŚWIATOWY DZIEŃ NUTELLI/ WORLD NUTELLA DAY

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego English Special Days oraz innowacji pedagogicznej pod tym samym tytułem 5 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Nutelli/ World Nutella Day. Został on zainicjowany w 2007 roku przez amerykańską blogerkę i miłośniczkę Nutelli - Sarę Rosso.

W tym szczególnym dniu nauczyciele języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach przybliżyli dzieciom historię powstania tego pysznego kremu, który dziś jest synonimem dzielenia się uśmiechem.

Uczniowie a także przedszkolaki dowiedzieli się, że pewnego dnia Pietro Ferrero, cukiernik z Piemontu we Włoszech, wpadł na genialny pomysł i stworzył słodką pastę z orzechów laskowych i cukru, dodając do nich odrobinę trudno dostępnego wówczas kakao. Tak właśnie narodził się przodek kremu Nutella. Następnie syn Pietro- Michele Ferrero, w nowatorski sposób udoskonalił recepturę, tworząc pierwszy na świecie słoik nowego kremu z orzechów laskowych i kakao o nazwie Nutella.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności, poprzez wykonywanie różnego rodzaju zadań związanych z tym przysmakiem. Największą radość sprawiło im zaprojektowanie swojego słoika Nutelli. Wykazali się przy tym ogromnym talentem artystycznym.

Ponadto na lekcjach języka angielskiego dzieci poznawały anglojęzyczne nazwy podstawowych składników Nutelli oraz grały w ulubione Dobble.

Z kolei uczniowie klas 4-ych oraz 5-ych poznając historię powstania Nutelli doskonalili swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem a także mówienia.

Na koniec dnia oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci nutellowych wafli. Klasa 4b wraz z wychowawcą przygotowała przepyszne gofry z Nutellą Było słodko i pysznie.

Organizatorzy: Anna Szewczyk, Marta Zator