RSS
sp2.kostrzyn.pl

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Przyjaciół Ziemi

w Kostrzynie nad Odrą

SP2 Kostrzyn nad Odrą
BIP
zaloguj się   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

Wizyta w gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej

29.11.2019

W SP2 rozwijamy nasze pasje i zainteresowania.

Na czym polega praca dziennikarza? Jak wygląda proces powstawania gazety? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczestnicy koła dziennikarskiego działającego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą, podczas spotkania ze Zbigniewem Borkiem, kierownikiem gorzowskiego oddziału Gazety Lubuskiej.

Uczniowie choć na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze, ponieważ spotkanie odbyło się w sali, gdzie zazwyczaj mają miejsce kolegia redakcyjne. Widać było, że jest to miejsce intensywnej pracy, bo na stole panował uporządkowany chaos.

Pan redaktor cierpliwie wyjaśniał na czym polega praca dziennikarza i redaktora. A na koniec odpowiedział na wszystkie pytania uczestników.

Dla wielu z tych młodych ludzi była to pierwsza wizyta w redakcji. Jednak prawdziwym zaskoczeniem okazała się informacja o umieszczeniu zdjęcia z wizyta na stronie internetowej dziennika. Krótka relacja natomiast ukaże się w kolejnym numerze Gazety Lubuskiej.

Zuzia: Wczorajsza wycieczka do Gorzowa była bardzo fajna i ciekawa. Rozmowa z kierownikiem była interesująca i dużo się dowiedziałam o dziennikarstwie. Było super!

Martyna: Wczoraj na spotkaniu z redaktorem było ciekawe, pan był miły. Pan podsunął nam dużo pomysłów, bynajmniej mi, dzięki temu spotkaniu jestem jeszcze bardziej zaciekawiona następnymi zajęciami.

Kalina: Spotkanie mi się podobało. Pan był bardzo miły, dużo się dowiedziałam, może dzięki temu napiszę jakieś opowiadanie.

Hania: Uważam, że wyjazd był bardzo udany i dużo się nauczyłam, m.in. tego, że praca dziennikarza jest ciężka i dowiedziałam się z jakimi obowiązkami musi się zmagać dziennikarz.

Oktawia: Było bardzo ciekawie. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np. kto może zostać dziennikarzem. Bardzo mi się podobało.

Nicola:Nauczyłam się wiele ciekawych i interesujących rzeczy, np. jak tworzy się gazetę.

Opiekunowie: Marta Gotowicka, Dagmara Ulańska

« inne aktualności
  © Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą