Wycieczka do Czelina

07.10.2019

Dnia 27.09.2019 r. klasy 3 a i 3 b, a 04.10.2019 r. klasy 1 a i 1c c wraz z panią D. Masłowską, I. Korman , E. Stempień wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do Czelina. W tym gospodarstwie dzieci zobaczyły kilkanaście reniferów, a spacer z nimi był atrakcją nie lada. Oprócz sympatycznych renów w 150 hektarowym gospodarstwie dzieci mogły podglądać mieszkające tam daniele i muflony, jelenie wapiti, dwie tchórzofretki - Felę i Ferdka, strusie, konie fiordzkie i wszędobylskie kucyki szetlandzkie. Przejażdżka na kucach była niezapomniana. Zobaczyły tam jedną z największych w Polsce hodowli dzikich królików. Karmiły przesympatyczne wiewiórki – rude, szare, brązowe i wielobarwne. Świetnie bawiły się na placu zabaw, pokonywały tor przeszkód. Smakowały pieczone ziemniaki. Pobyt w tym gospodarstwie dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.