Otrzęsiny pierwszaków

01.10.2019

Drugiego września 2019 r. dzieci z klas pierwszych, na uroczystym apelu, zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów. Nie minął miesiąc ich pobytu w szkole i znowu uroczystość z ich udziałem. Tym razem były to otrzęsiny. Klasy trzecie wraz z wychowawcami postanowiły przyjąć pierwszaków do społeczności szkolnej.

Dwudziestego września 2019,boisko szkolne stało się miejscem spotkania: pierwszoklasistów, ich rodziców lub opiekunów, dyrekcji szkoły, wychowawców, trzecioklasistów, nauczycieli.

Pierwszaki, jak przystało na otrzęsiny, wystąpiły w strojach kociaków. Wszystkich uroczyście powitała pani dyrektor – Elżbieta Naumowicz. Następnie, po kolei, wszystkie klasy pierwsze przeszły pod linią. Było to symboliczne wejście do szkoły. Kociaki –Pierwszaki uroczyście pochowały swoje ogonki, włączając się tym samym do społeczności szkolnej. Już jako pierwszaki rywalizowały w konkurencjach sportowych. Każdy uczeń otrzymał od starszych kolegów medal za wspaniałą rywalizację sportową.  Potem nasze „kocięta” zaśpiewały wspólnie piosenkę. Na zakończenie wszyscy uczniowie, rodzice lub opiekunowie, dyrekcja szkoły, wychowawcy trzecioklasistów, nauczyciele zatańczyli w rytm muzyki. Było dużo śmiechu i radości.

Prowadząca: mgr Danuta Masłowska