Szkolny debiut. Aby pierwszak chciał się uczyć.

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli Twoje dziecko czeka pierwszy dzień szkoły, warto abyś przygotowała je do tego jak najlepiej.

Przez pierwsze dni dziecko zwykle chętnie chodzi do szkoły i odrabia lekcje, jest bowiem ciekawe nowości. Powakacyjny zapał szybko jednak mija. Wtedy do nauki trzeba go zachęcić.

Rozpoczęcie nauki to duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jaki i rodzica. W końcu wiąże się to z wieloma zmianami w życiu codziennym. Pojawią się nowe szkolne obowiązki, a razem z nimi także problemy. Debiutujący uczeń nie zawsze będzie w stanie sam sobie z nimi poradzić. Jak mu w tym pomóc?

Pozytywne nastawienie

Przyjazna atmosfera, jaką potrafią stworzyć rodzice, znacznie ułatwi świeżo upieczonemu uczniowi start po wiedzę. Nie mów, że nauka w szkole to pasmo wyrzeczeń, pokaż raczej dziecku, ile nowych, ciekawych rzeczy będzie teraz robić.

Literki i cyferki, słoneczka za dobre zachowanie to tylko część atrakcji.

To jest także czas poznawania koleżanek oraz kolegów, zawierania nowych przyjaźni, czasem na całe życie. Warto także pokusić się o wycieczkę do szkoły, w której dziecko będzie się uczyć. W ten sposób przyszły uczeń pozna nie tylko budynek, ale również drogę, którą będzie pokonywał przez najbliższych kilka lat. Dzięki temu poczuje się lepiej.

Słuchaj i rozmawiaj

Często rozmawiaj, znajdź czas, aby uważnie wysłuchiwać najświeższych szkolnych wieści. To najlepsza metoda, aby mieć kontrolę nad szkolnym czasem dziecka. Obserwuj jego zachowanie, a od razu się zorientujesz, jeśli pojawią się jakieś problemy.

Tele tydzień