OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PRZY SP2

Stało się! Marzenia się spełniają! Hala sportowa przy SP2 gotowa do użytku!

Dobiegła końca budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi. W uroczystym otwarciu połączonym z rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025 udział wziął m.in. starosta powiatu gorzowskiego Krzysztof Karwatowicz.

Inwestycja była wyczekiwana od wielu lat. Hala sportowa to nowoczesny obiekt z szatniami, łazienkami oraz prysznicami dla chłopców i dziewcząt, magazynem sprzętu gimnastycznego, pokojem nauczycieli oraz toaletą dla niepełnosprawnych. Boisko hali można podzielić na 3 części, dzięki temu podczas jednej godziny lekcyjnej będą mogły korzystać z sali co najmniej 3 grupy uczniów. Ten wielofunkcyjny, nowoczesny obiekt ma wszystko co niezbędne dla uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

„Proszę Państwa jesteśmy wszyscy świadkami historycznej chwili w dziejach kostrzyńskiej dwójki. Po wielu latach oczekiwań otwieramy dzisiaj nową halę sportową. Stało się! Marzenia się spełniają. Jest to święto szczególne dla naszej szkoły, ponieważ otwarcie hali przypada w sześćdziesiątą rocznicę istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w naszym mieście. Ten wyjątkowy i wspaniały prezent otrzymujemy dzisiaj od władz i mieszkańców naszego miasta. Nie można było sobie nawet wyobrazić daru bardziej potrzebnego, oczekiwanego i sprawiającego nam tyle radości i dumy" - powiedziała podczas otwarcia hali absolwentka i dyrektorka SP2 pani Elżbieta Naumowicz. W swoim przemówieniu pani dyrektor wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie hali sportowej.

Po przemówieniach gospodarzy obiektu oraz zaproszonych gości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie hali przez księdza proboszcza. Później mogliśmy podziwiać naszych uczniów w krótkich scenkach kabaretowych.

Wysoką rangę poniedziałkowej uroczystości nadali znamienici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich byli: zastępca burmistrza- Zbigniew Biedulski, Przewodniczący Rady Miasta- Marek Tatarewicz, Proboszcz Parafii Matki Bożej Rokitniańskiej- ksiądz Piotr Mazurek, wizytator reprezentująca Lubuskiego Kuratora Oświaty - Iwona Gruc, Skarbnik Miasta - Mirella Ławońska, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki - Marzena Brenk- Sułkowska, Radni obecnej i minionej kadencji, reprezentanci kostrzyńskich firm - Kamila Pusz z firmy ICT Poland, Kamila Pawłowska z firmy Polchar, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Zygmunt Mendelski, dyrektorzy szkół zaprzyjaźnionych, Przewodnicząca Rady Rodziców- Patrycja Jastrzębska- Sokołowska.

Po wyjściu z hali sportowej goście mogli obejrzeć wystawę fotografii, na których można zobaczyć poszczególne etapy powstawania hali sportowej.

Dzień ten wpisze się w historię naszej szkoły jako prawdziwe święto sportu. Mamy nadzieję, że ta sala stanie się miejscem, w którym rodzić się będą nowe sukcesy sportowe.

Poprosiliśmy również o wypowiedzi na temat nowej hali przybyłych na uroczystość rodziców, dzieci i nauczycieli. Oto co nam powiedzieli:

„Nowa hala robi wrażenie! Jest duża, przestrzenna i nowoczesna. Dzieci i młodzież z pewnością chętniej będą uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego, a także jest to świetne miejsce do rozwijania swoich pasji i zainteresowań sportowych."

Mama Bartka

„Jako rodzic odczuwam ogromną radość, iż nowoczesny budynek, który został wyposażony w sprzęt najwyższej klasy, zapewni doskonałe warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, treningów oraz organizacji rozmaitych zawodów sportowych, w których będą mogły brać udział moje dzieci."

Mama Kajetana i Wojtka

„Bardzo ładny obiekt sportowy, bardzo nowoczesny. Jestem zadowolona, że moje dziecko będzie mogło korzystać i rozwijać swoje umiejętności sportowe właśnie na takiej hali."

Mama Leny

„Piękna i niezbędna inwestycja. Bardzo przestronna hala, pięknie wyposażona ze świetną infrastrukturą. Niech służy długo."

Mama Zuzi i Hani

„Hala świetnie zlokalizowana na terenie szkoły w lekkim zacienieniu. Będzie to miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogli się spełniać w różnych dziedzinach sportowych."

Mama Filipa

„To wspaniała hala gimnastyczna, która na pewno będzie dawała większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój moich kolegów i koleżanek."

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego

„Jestem zadowolony, że dzieci w końcu doczekały się nowoczesnej hali sportowej, gdzie będą mogły brać udział w zajęciach wychowania fizycznego bez względu na warunki panujące na zewnątrz."

Tata Gabrysi

„Bardzo ładna duża hala. Podoba mi się."

Borys 5b

„Hala jest ładna i kolorowa. Podoba mi się sufit."

Eliza 5b

„Hala sportowa przy SP2 jest nowym i atrakcyjnym obiektem na mapie Kostrzyna, ja zaś wierzę, że spełni oczekiwania Uczniów oraz naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Pozwoli im zmotywować dzieci do wysiłku fizycznego, aktywności, zabawy oraz wiary we własne siły i możliwości. Mam nadzieję, że hala będzie tętnić życiem, rozegrają się na niej niejedne zawody oraz pozwoli rozwijać się dalej naszej szkolnej drużynie Siatkarek UKS Dwójka, które dumnie i z wynikami reprezentują szkołę w wielu turniejach."

Przewodnicząca Rady Rodziców