Przygoda z teatrem

22.04.2013

Premiera spektaklu wyreżyserowanego przez panią Wiolettę Skorupińską pt. „Bajka Kołowrotka" odbyła się 10 marca 2013 r. na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Tam odbyły się warsztaty i ostatnie przymiarki do wystawienia sztuki Marii Schejbal pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Grębskiego, który jest wykładowcą tejże uczelni, jednocześnie aktorem wrocławskich teatrów. Sprawował on opiekę artystyczną nad grupą teatralną z naszej szkoły, w skład której weszły dziewczynki z klas II, III oraz IV. Młode aktorki mogły zapoznać się z pracą aktora od kulis. Oprócz tego zobaczyły pracę montażysty, oświetleniowca, i akustyka.

Ten szczególny dzień pewno na długo pozostanie w pamięci młodych aktorów i ich najbliższych. Niesamowite emocje i pozytywne przeżycia, jak powiedzieli artyści, będą zapamiętane i wspominane przez długie lata. Wszyscy potraktowali ten wyjazd nie tylko jako przyjemny obowiązek wynikający z uczestnictwa w zajęciach teatralnych, ale przede wszystkim jako zabawę i ciekawe doświadczenie. Przedstawienie mogli zobaczyć rodzice, dziadkowie, władze uczelni, wykładowcy, studenci pierwszego i drugiego roku studiów reżyserskich oraz przyszli aktorzy teatru lalek.

Pomimo tremy, która towarzyszyła wszystkim, występ znakomicie się udał. Długie i głośne brawa, oraz łzy wzruszeń świadczyły o tym, że spektakl bardzo się spodobał. Aktorzy takich wrażeń życzą każdemu uczniowi.

22 kwietnia artyści z koła teatralnego "Zwierciadło" wezmą udział w eliminacjach powiatowych do Lubuskiej Gali Teatralnej 2013.

Gratulujemy występu i życzymy powodzenia w dalszej pracy!

Wiemy już, że grupa teatralna „Zwierciadełko” została nominowana do przeglądu centralnego, który odbędzie się w Świebodzinie i Międzyrzeczu.

Gratulujemy kolejnego sukcesu!