Aktualności

 • 25-11-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2022

  Wpłata do końca listopada PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 80,00 zł (16 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 23-11-2022

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W listopadzie w czytelni odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, wysłuchały wiersza pt. „Skarga książki" oraz poznały zasady wypożyczania książek. Każdy pierwszak otrzymał wyprawkę czytelniczą podarowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - Wielki człowiek".


  więcej...
 • 22-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Zespół Kształcenia Specjalnego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do czynnego udziału w obchodach Szkolnych Dni Integracji W dniach 28.11 - 02.12 czeka na Was wiele atrakcji, oto harmonogram naszych działań:

  Dzieci z klasy „0" oraz klas „S" panie Agata Zalewa i Ksymena Burza zapraszają na zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

  Uczniowie klas I i II wezmą udział w Zabawach Sensorycznych przygotowanych przez panią Agatę Zalewę i Ksymenę Burzę.

  Fantastyczne nagrody czekają na uczniów konkursu na reklamę naszej szkoły „Dlaczego warto uczyć się w SP 2?" organizowanym przez panią Barbarę Kluczyńską (do 28.10).

  Kreatywnych uczniów z klas IV-VIII panie Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel wraz z nauczycielami informatyki zapraszają do udziału w konkursie na Logo Szkolnych Dni Integracji (do 30.10).

  Przedstawicieli klas I II i III i ich kolegów z klas specjalnych do Krainy Gier Planszowych zabiorą panie Barbara Kluczyńska, Agata Zalewa, Jadwiga Rosiewicz i Wioletta Reichel.

  Zapraszamy! 


  więcej...
 • 22-11-2022

  KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Samorząd uczniowski i koło wolontariatu ogłaszają konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna. Prace należy składać u p. Agnieszki Kołodnickiej i p. p. Moniki Tyszeckiej w terminie do 5 grudnia.

   


  więcej...
 • 21-11-2022

  GRANIASTOSŁUPY – SESJA FOTOGRAFICZNA

  Po wielokątach przyszedł czas na graniastosłupy. To prawda, że w klasie są modele brył, które w każdej chwili można wziąć do ręki, policzyć ściany, krawędzie, wierzchołki. Przyjrzeć się bryle z bliska... Jednak samodzielne zbudowanie szkieletu bryły zmusza nas do myślenia, do zaplanowania kolejnych etapów konstrukcji, do wyciągnięcia wniosków :)

  Pomyślałam: budujemy graniastosłupy! 

  Najpierw przygotowałam przykładowy zestaw materiałów, z których uczniowie mogą wykonać graniastosłupy:

  wykałaczki i plastelina, lub makaron spaghetti i plastelina, lub (jeśli uczeń posiada) klocki magnetyczne.

  Gdyby uczeń nie posiadał plasteliny, to może pociąć ziemniaka na kosteczki i wykorzystać go do łączenia wykałaczek lub makaronu. Inny sposób to łączenie wykałaczek lub makaronu za pomocą żelków.

  Własne pomysły są mile widziane :)

  Nie zawiodłam się. Niesamowici uczniowie klasy VIII a i VIII b wykazali się pomysłowością i precyzją, a efekty swojej pracy utrwalili na zdjęciach. 


  więcej...
 • 17-11-2022

  PORADY SZKOLNEGO PEDAGOGA


  więcej...
 • 15-11-2022

  WIELCY POLACY OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA

  W październiku klasa II b rozpoczęła cykliczne spotkania w ramach innowacji pedagogicznej „Wielcy Polacy oczami młodego człowieka". Celem programu jest budowanie postaw patriotycznych wśród młodych Polaków, a także kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz budowanie świadomości obywatelskiej. W pierwszej odsłonie cyklu zaprezentowana została sylwetka Mieszka I. Postać pierwszego króla Polski przedstawiła uczniom wybitna historyk Pani Joanna Grabarska, która w ciekawy i interesujący sposób omówiła losy Mieszka I. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pierwszą stronę do swojej książki, którą będą mogły zaprezentować rodzicom po ukończeniu programu.


  więcej...
 • 15-11-2022

  TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO”

  Dnia 10 listopada, w auli naszej szkoły, odbył się turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię Polsko". W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny z klas ósmych. Każda drużyna rywalizowała w siedmiu konkurencjach. W przygotowanie turnieju zaangażowali się również uczniowie z koła historycznego : Martyna, Mateusz, Michalina, Maja, Wiktor, Damian, a także koła wokalnego: Zuzia, Nikoletta, Krystian.

  I miejsce zajęła klasa 8C w składzie:

  Zofia Kochanowska
  Miriam Kopeć
  Nikola Sak
  Marysia Wichrowska

  II miejsce - klasa 8E:

  Łukasz Filipowicz
  Igor Kuczyński
  Wiktoria Karpała
  Adrianna Wawruszczak

  III miejsce - klasa 8A:

  Alan Linke
  Remigiusz Póżniak
  Agata Bienia
  Damian Wiśniewski

  IV miejsce- klasa 8D:

  Darek Łuczak
  Fabian Krupa
  Marcin Borowski
  Bartek Lewandowski

  V miejsce - klasa 8B:

  Wiktor Jastrzębski
  Gabriel Sobkowski
  Kamil Mech
  Tymoteusz Siemiernik

  Turniej odbył się w fantastycznej atmosferze, a uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat historii Polski. Otrzymali dyplomy i nagrody. Szczególne podziękowania składamy uczniom oraz rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. 


  więcej...
 • 15-11-2022

  SZKOLNE DNI INTEGRACJI

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Zespół kształcenia specjalnego z okazji Szkolnych Dni Integracji, które odbędą się w tym roku w dniach 28.11.22 do 02.12.22. Konkurs na reklamę naszej szkoły Dlaczego warto się uczyć w SP2. Będzie nam bardzo miło, jeśli oprócz wielu atutów naszej szkoły uwzględnicie również funkcjonowanie klas integracyjnych i specjalnych w naszej szkolnej społeczności. Nasza szkoła jest miejscem dla wszystkich uczniów- tych zdolnych, tych zwyczajnych i tych, którym w życiu jest trochę trudniej, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia w osiąganiu swoich indywidualnych celów. Prosimy o wykonanie reklam w formie plakatów na kartkach o formacie min. A3. Pracę można wykonać indywidualnie lub w grupie, techniką dowolną. Prosimy o wykonanie prac i dostarczenie ich do 28.11.22 do sali 29 do p. Barbary Kluczyńskiej . Za najlepsze prace przewidziano wiele nagród rzeczowych i niespodzianek, m.in. spotkanie z Panią Dyrektor przy herbatce i czymś pysznym w salce konferencyjnej , ulubiona pizza w wybranej pizzerii kostrzyńskiej. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

  Zespół kształcenia specjalnego


  więcej...
 • 14-11-2022

  KONKURS PLASTYCZNY ,,LOGO SZKOLNYCH DNI INTEGRACJI”

  ZACHĘCAMY! DO WYGRANIA SUPER NAGRODY!

  W związku ze zbliżającymi się Szkolnymi Dniami Integracji w naszej szkole organizujemy konkurs plastyczny na logo tego wydarzenia.

  Terminy:

  • Dostarczenie prac do 30 listopada 2022 r.
  Cele konkursu:
  • wykonanie prostego schematycznego znaku , piktogramu, rysunku związanego z integracją;
  • zachęcenie i motywowanie uczestników konkursu do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • opracowanie LOGO - identyfikacji wizualnej, informacyjnej, promocyjnej i korespondencyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania swojego talentu.
  Zasady konkursu:
  • w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnik jest zobowiązany przedstawić w stu procentach autorski projekt;
  • prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;
  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu;
  • logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym;
  • każdy uczestnik konkursu może przesłać jedna pracę.
  Warunki techniczne:
  1. Projekt logo powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania zarówno na przedmiotach codziennego użytku, materiałach promocyjnych i reklamowych, na nośnikach elektronicznych, grafice komputerowej i internetowej.
  2. Projekt logo może być wykonany dowolną techniką.
  3. Forma pracy powinna być zamknięta w kole i wykonana w programie graficznym zapisanym w formie JPG (minimum 800 pikseli x 800 pikseli).
  4. Logo oprócz ilustracji powinno zawierać napis Szkolne Dni Integracji w SP2.
  5. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a praca zwycięska będzie stanowiła rozpoznawalny symbol obchodów Szkolnych Dni Integracji w następnych latach.
  Kryteria oceny:
  • zgodność elementów logo z danymi Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą (skojarzenie z naszą szkołą);
  • budowa logo zgodna z podanymi powyżej wymogami dotyczącymi formy prezentacji;
  • czytelność i funkcjonalność logo oraz łatwość jego zapamiętania;
  • estetyka wykonania.
  Warunki dostarczania prac:
  • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane przez jury.
  • Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji projektu nagrodzonej pracy konkursowej.
  • Przesyłanie prac tylko i wyłącznie poprzez poniższy formularz zamieszczony na tej stronie internetowej.
  Przetwarzanie danych osobowych:
  1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.
  2. Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez Uczestników niniejszego konkursu będą przez niego przetwarzane w celu:
   • realizacji konkursu,
   • wyłonienia zwycięzców konkursu,
   • wręczenia nagród.
  3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich nie podanie uniemożliwia udział w konkursie. Każdy uczestnik konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.
  4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska i wizerunku jako uczestnik konkursu na stronie szkoły.
  ORGANIZATORZY: Jadwiga Rosiewicz, Wioletta Reichel
  we współpracy z nauczycielami informatyki

  Formularz konkursowy:


  więcej...

Nasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl