Na wycieczce w Wiosce Lapońskiej

07.10.2019

1 października klasy II c, II d i III c udały się na wycieczkę do Czelina.  Jest to miejsce, w którym możemy spotkać przechadzające się po całym gospodarstwie renifery. Mieszkają tu również inne zwierzęta, m.in. strusie, daniele, jelenie i kuce.

Po odwiedzeniu zagród, dzieci wzięły udział w konkursach przygotowanych pod hasłem Święta Pieczonego Ziemniaka. Zadaniem ich było przeciąganie liny, wyścigi sań, rzucanie do celu, wyścigi na nartach i wiele innych. W tradycyjnym tipi z ogniskiem, gospodarz opowiedział nam także na temat ludu Samów – lapońskich hodowców reniferów.

Po wspólnych zabawach na specjalnie przygotowanym placu zabaw i zjedzeniu ciepłego posiłku, udaliśmy się w drogę powrotną. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, z pewnością będziemy miło go wspominać.

E. Turaj, E. Tomczak, M. Romaniuk