POZNAJEMY TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE Z WYKORZYSTANIEM KODÓW QR
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week 2025), który odbywał się w dniach 11-26 października 2025 r. uczniowie klas 4-8 na lekcjach religii wykorzystywali kody QR. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiedzy o częściach różańca oraz tajemnicach różańcowych w sposób nowoczesny i angażujący uczniów.
Uczniowie zostali podzieleni na małe grupy, każda grupa otrzymała zestaw kartek z kodami QR. Po zeskanowaniu kodu telefonem na ekranie pojawiała się informacja o jednej z tajemnic różańca (np. „Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie ). Zadaniem uczniów było przyporządkowanie tajemnic do odpowiednich części różańca (radosne, światła, bolesne, chwalebne), a następnie ułożenie ich w prawidłowej kolejności.
Na zakończenie każda grupa zaprezentowała jedną część różańca i krótko opowiedziała, czego dotyczy. Uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami - wielu z nich uznało, że wykorzystanie kodów QR było ciekawym i nowoczesnym sposobem na naukę o różańcu.
Zajęcia przebiegły w atmosferze zaangażowania i ciekawości. Uczniowie chętnie korzystali z nowoczesnych narzędzi technologicznych, co pozytywnie wpłynęło na ich motywację i zapamiętywanie treści. Wykorzystanie kodów QR okazało się atrakcyjną metodą dydaktyczną, łączącą edukację religijną z aktywizującymi formami nauki.
















Nasi darczyńcy
Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą
Kontakt
ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą
tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11
e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl
adres do e-doręczeń: AE:PL-74117-37082-JAGEI-21
Deklaracja dostępności