Aktualności

 • 29-05-2023

  RODZINNY FESTIWAL GIER I ZABAW

  Nasi uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mogli wziąć udział w familijnych quizach, rodzinnych wyścigach rzędów, wspólnym śpiewaniu, rozgrywkach sportowych czy matematycznych zagadkach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poskakać na dmuchanych zamkach czy posłuchać bajek w strefie bajkowej. Nie zabrało oczywiście lodów, waty cukrowej i losowania fantów, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością.

  Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom za sprawny przebieg festiwalu oraz sponsorom, którzy wspierają nasze działania.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 


  więcej...
 • 29-05-2023

  ENGLISH IS EVERYWHERE

  W maju dla uczniów klas 4-6 została zorganizowana III edycja konkursu z języka angielskiego pt. „English is everywhere". Zadanie uczestników polegało na znalezieniu jak największej ilości angielskich słów i wyrażeń w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, czy też na ubraniach. Następnie należało je wyciąć, przykleić na brystol papieru i przetłumaczyć na język polski tworząc w ten sposób słowniczek obrazkowy w wersji angielsko-polskiej.

  W dniu 16 maja jury konkursowe w składzie: pani Anna Szewczyk, pani Judyta Cicha, pani Julia Malanowska oraz pani Marta Zator wybrało zwycięskie prace:

  Miejsce I zajął: Jan Osuch kl. 5b

  Miejsce II zajęły ex aequo : Kornelia Jaszcz kl.5a oraz Kinga Marosik kl.5c

  Miejsce III zajęli ex aequo: Pola Łuczak kl.5b oraz Mateusz Borowski kl.5b

  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Pola Sokołowska kl.5c, Oliwia Burchardt kl.5a, Julia Łakomiak kl.5a, Olga Sawko kl.4c, Kacper Joński kl.5a, Emilia Lenartowicz kl.5b, Paulina Majchrzak kl.5a, Bartosz Koliński kl.5a, Bartosz Biliński kl.5b, Liwia Pietrusiak kl.5a,Michał Kiryk kl.6a, Aleksander Brukiewicz kl.5b, Zuzanna Domagała kl.5b, Maja Jaszczuk kl. 5a, Nikita Haidar kl.5b, Tymur Karnak kl.5b.

  Wystawę prac można obejrzeć w gabinecie nr 45.

  Wszystkim uczestnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy wykonania pięknych i pomysłowych prac a także zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Organizator konkursu: Anna Szewczyk


  więcej...
 • 22-05-2023

  FESTIWAL GIER I ZABAW

  Już w najbliższy piątek - 26 maja odbędzie się Rodzinny Festiwal Gier i Zabaw. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół do wspólnej zabawy w godzinach 11:45 -13:30.


  więcej...
 • 22-05-2023

  DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  Dni 23 maja (wtorek) - 25 maja 2023 r. (czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach w godzinach 7:30 - 16:00 będzie czynna świetlica szkolna dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie.


  więcej...
 • 19-05-2023

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC 2023

  Kwota do zapłaty za miesiąc czerwiec zostanie przesłana indywidualnie do każdego rodzica/opiekuna.


  więcej...
 • 19-05-2023

  Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  15 maja reprezentacja chłopców U-12 wzięła udział w finale województwa lubuskiego - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

  Do rozgrywek przystąpiło 10 najlepszych drużyn województwa lubuskiego, mecze rozegrane zostały w dwóch grupach z czasem gry 2x10 minut. Pomimo tego, że nie udało się wyjść naszej drużynie z grupy to trzeba przyznać, że chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, walczyli w każdym meczu do ostatniego gwizdka.

  Ogromne gratulacje za podjętą walkę i poświęcenie na boisku, jesteśmy z Was dumni.

  Mateusz Borowski oraz Ignacy Michałowski otrzymali od sędziów zielone kartki - oznaczało to grę Fair Play podczas meczu - za czystą grę na chłopców czekały nagrody.

  Reprezentacja: Dominik Boratczuk, Fabian Machońka, Ignacy Michałowski, Szymon Przygocki, Wojciech Błaż, Tymur Karnak, Mateusz Borowski, Kamil Sztenhauzer oraz Dawid Sztenhauzer.

  K.Kobydecka, S.Sadowski


  więcej...
 • 19-05-2023

  SPOTKANIE GRUP RÓWIEŚNICZYCH Z POLSKI I NIEMIEC

  Spotkanie grup rówieśniczych z Polski i Niemiec w Parku Narodowym Ujście Warty. Dnia 17.05 2023 r. w Parku Narodowym spotkali się uczniowie klas piątych z SP2 z Kostrzyna nad Odrą i GS Golzow. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w terenie: obserwowali ptaki, poznawali rośliny i zwierzęta występujące na terenie parku i zajmowali się rozpoznawaniem bezkręgowców występujących w wodach. Na koniec przeprowadzono szereg zabaw integracyjnych przy ognisku. Projekt był dofinansowany przez PNWM.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KANGUR MATEMATYCZNY 2023 ROZSTRZYGNIĘTY!

  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony 16 marca.

   Lista wyróżnionych

  Gratulujemy :)

  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.


  więcej...
 • 17-05-2023

  KONKURS „O ZŁOTY LIZAK”

  9 maja w siedzibie Kostrzyńskiego Centrum Kultury odbyły się przesłuchania do konkursu miejskiego „O Złoty Lizak". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z koła muzycznego: Kinga, Dorota, Apolonia, Zuzanna i Nikoletta. Dziewczyny zachwyciły publiczność i jury swoimi występami i otrzymały nominację do występów finałowych.

  Gratulujemy!!!

  Link do relacji z wydarzenia: http://kck.kostrzyn.pl/aktualnosc-124-eliminacje_do_konkursu_piosenki_o_zloty.html

  Finał „Złotego Lizaka" odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w kostrzyńskim amfiteatrze.

  Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców do kibicowania dziewczynom na konkursie.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Opiekun koła muzycznego: Judyta Cicha


  więcej...
 • 15-05-2023

  ŚWIĘTA MAJOWE

  232. lata temu Sejm Czteroletni na Zamku Królewskim w Warszawie, uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Z tej okazji na każdy dzień tygodnia przygotowaliśmy mnóstwo działań w ramach tygodnia patriotycznego. Punktem kulminacyjnym ,w dniu 28 kwietnia, był program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Natomiast po programie trzyosobowe drużyny z klas ósmych rywalizowały w WIELKIM TEŚCIE O KONSTYTUCJI.

  Zwycięzcami okazała się klasa 8D

  II miejsce zajęła klasa 8E

  III miejsce klasa 8C

  IV miejsce klasa 8A

  V miejsce 8B

  Wszystkim uczniom Gratulujemy i zachęcamy do jeszcze większych przedsięwzięć na rzecz naszego kraju.

  Dziękujemy również dyrekcji, nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie i organizację Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poniżej znajdują się zdjęcia. Zapraszamy do oglądania. 


  więcej...

Nasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl