RSS
sp2.kostrzyn.pl

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Przyjaciół Ziemi

w Kostrzynie nad Odrą

SP2 Kostrzyn nad Odrą
BIP
   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

Gazetka szkolna Kropka

Gazetka szkolna Kropka nr 5 2017/2018 Gazetka szkolna Kropka nr 5 2017/2018
Gazetka szkolna Kropka nr 4 2017/2018 Gazetka szkolna Kropka nr 4 2017/2018
Gazetka szkolna Kropka nr 3 2017/2018 Gazetka szkolna Kropka nr 3 2017/2018
Gazetka szkolna Kropka nr 2 2017/2018 Gazetka szkolna Kropka nr 2 2017/2018
Gazetka szkolna Kropka nr 1 2017/2018 Gazetka szkolna Kropka nr 1 2017/2018

Gazetka szkolna Kropka ukazuje się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą od października 2012 roku. Opiekunami koła dziennikarskiego są Monika Tyszecka i Marta Gotowicka.

Szkolne koło dziennikarskie tworzą uczniowie klas IV, V i VI, jednak zajęcia mają charakter otwarty i napisać do gazetki może każdy, kto jest uczniem SP2. Młodzi dziennikarze spotykają się raz w tygodniu, a ich działania skupiają się przy tworzeniu wywiadów, fotoreportaży, notatek prasowych, sprawozdań z wszelkiego rodzaju imprez szkolnych i wycieczek, a także na wyszukiwaniu potrzebnych informacji w Internecie.

Celem tworzenia gazetki jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności redakcyjnych wśród uczniów, wyrabianie nawyku uważnego obserwowania rzeczywistości, a także promowanie twórczości młodych dziennikarzy.

Stały skład redakcji:

 • Jestem Bianka Lewandowska. Mam 10 lat. Chodzę do klasy IVa. Interesuje mnie nagrywanie filmów na you tube. Lubię się uczyć, ale tylko w szkole :D. W wolnym czasie bawię się z moim pupilem Dżejdżejem oraz z moimi koleżankami i gram w gry komputerowe. Uczęszczam na zajęcia dodatkowe: koło dziennikarskie, matematyczne i zajęcia, na których uczę się grać na gitarze.

 • Hej, mam na imię Karolina, a na nazwisko Mikołajewska. Chodzę do klasy IVb. Mam 10 lat i kocham zwierzęta. Moimi ulubionymi zwierzętami są psy i konie. W wolnym czasie gram na komputerze, jeżdżę konno i bawię się z moimi psami. Moim ulubionym sportem jest bieganie. Najbardziej lubię zajęcia z wychowania fizycznego, plastykę i informatykę.

 • Cześć, nazywam się Małgosia Niewęgłowska. Mam 10 lat. Uwielbiam tańczyć, śpiewać oraz przechodzić tory przeszkód. Moimi ulubionymi zwierzętami są psy i koty. W wolnym czasie gram na telefonie i komputerze oraz buduje tory przeszkód w domu jak i na dworze. Na zajęciach dziennikarskich piszę o aktualnych wydarzeniach szkolnych. Uwielbiam jeść naleśniki, zwłaszcza jeśli zrobi je moja mama :D

 • Nazywam się Natalia Górecka. Mam 10 lat. Interesuje się robótkami ręcznymi i robieniem zdjęć. Na zajęciach dziennikarskich zajmuje się obsługą aparatu fotograficznego. Mam psa o imieniu Laki i świnkę morską-Bellę. Po skończonych lekcjach lubię bawić się na podwórku z moją siostrą Amelią, która chodzi do V klasy.

 • Nicola Osińskato ja. Jestem uczennicą klasy IVa. Bardzo lubię gimnastykę. Moim ulubionym przedmiotem jest język polski. Na zajęciach dziennikarskich zajmuję się redagowaniem informacji o aktualnych wydarzeniach szkolnych.

 • Mam na imię Oktawia. Chodzę do klasy IVa. Interesuję się zwierzętami. W gazetce redaguje rubrykę „W świecie natury” gdzie opisuję drzewa. Moją ulubioną lekcją jest religia :D

 • Nazywam się Julia Czyż. Chodzę do klasy Vb. Interesuję się sztuką i malarstwem, dlatego na kole dziennikarskim zajmuję się tworzeniem komiksów. Mój ulubiony przedmiot to plastyka. Czasami w wolnym czasie lubię gotować (:

 • To ja Hania Ulańska, chodzę do klasy IVa i mam 10 lat. Interesuję się przyrodą oraz zwierzętami. Moje hobby to robótki ręczne. Robię np. minimebelki. Mam również Małego Smroda czyli młodszego brata Janka, który uwielbia się ze mną bawić. Na kole dziennikarskim piszę różne artykuły. Mama mówi, że jak dorosnę to będę sławna :D

 • Nazywam się Natalia Wackoni-Dudek, chodzę do klasy VIb. Jestem bardzo aktywna. Biorę udział w różnych konkursach. Na kole dziennikarskim przeprowadzam wywiady z ciekawymi ludźmi. Chodzę na zajęcia z siatkówki. Interesuję się szkicowaniem oraz malarstwem. W wolnych chwilach czytam książki.

 • Mam na imię Weronika, a na nazwisko Lewandowska. Chodzę do klasy IVb. W wolnym czasie lubię bawić się z moją siostrą Hanią. Na kole dziennikarskim przygotowuję wywiady; wymyślam pytania, zbieram informacje o osobach, z którymi mamy się spotkać.

 • Hej, nazywam się Hania Heppner. Mam 10 lat. Chodzę do klasy IVb. Lubię akrobatykę, a w wolnym czasie gram na telefonie. Na kole dziennikarskim piszę notatki prasowe o aktualnych wydarzeniach szkolnych. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka.

 • Cześć, jestem Bartek Michalski. Mam 10 lat i chodzę do czwartej klasy. Lubię słuchać muzyki, jeździć na rowerze i spotykać się ze znajomymi. Od pewnego czasu interesuję się fotografią i na zajęciach dziennikarskich robię zdjęcia. Nie lubię, gdy pada deszcz.

 

  © Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą