Apel waszego dziecka

Mamo wiem, że mnie kochasz i tak wiele potrafisz zrobić dla mnie.

1. Zrób wszystko, bym mówił poprawnie.
  2. Bądź cierpliwa, gdy mi coś nie wychodzi i nie zniechęcaj się.
  3. Nie każ mi ćwiczyć za długo, bo nie mogę dłużej niż 20 minut skupić się na wykonywanym zadaniu.
  4. Powtarzaj wielokrotnie ten sam materiał ćwiczeniowy.
  5. Przygotuj ze mną zalecone ćwiczenia tak, aby logopeda mógł proponować mi ciągle nowe zadania.
  6. Chcę, byś była ze mnie zadowolona, bo zależy mi na Twoim uznaniu.
  7. Nie daj się nabrać, gdy próbuję wymigać się od ćwiczeń swoimi wykrętami; bądź konsekwentna.
  8. Nie przerywaj rozpoczętej terapii, bo chcę mówić tak dobrze, jak inne dzieci.
  9. Chwal mnie, bo pochwały dopingują mnie do ćwiczeń.

Szanowni Rodzice!

EFEKT TERAPEUTYCZNY ZALEŻY TAKŻE OD:

• Waszego zaangażowania i współpracy z logopedą;
  • Motywacji dziecka do spełniania podawanych zaleceń;
  • Częstości i systematyczności ćwiczeń;
  • Metod wspierających główną metodę terapii.

Pomóżcie swojemu dziecku opanować prawidłową wymowę. Terapia nie polega tylko na przychodzeniu do logopedy. Niezbędne jest dokładne i systematyczne wykonywanie w domu zaleconych ćwiczeń. Jest to konieczne do uzyskiwania postępów i osiągania kolejnych etapów na drodze do prawidłowej mowy. Dziecko do rozwoju potrzebuje koniecznie poczucia sukcesu. Jest to szczególnie ważne przy pracy w grupach, gdy dzieci w sposób naturalny porównują swoje osiągnięcia. Nie oczekujcie na cudowną pigułkę, która sprawi, że Twoje dziecko będzie mówiło poprawnie, takiej jeszcze nie wynaleziono.

Wersja do druku