Pokaż aktualności z roku:

Konkurs w ramach akcji WITAMINY rozstrzygnięty!

05.11.2018

W październiku, w naszej szkole odbywała się akcja WITAMINY, która miała na celu promocję zdrowia, poprzez przedstawienie witamin, ich właściwości oraz dobroczynnego działania na organizm człowieka. Uczniowie klas od I do VIII przygotowali plakaty oraz krótkie rymowanki, których tematem były witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (wit. A, D, E i K) oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie (m.in. witaminy B6, B9, B12, C, H). Wszystkie dzieła uczniów powieszono na drzwiach sal szkolnych. Uczniowie wykazali się dużą inwencją, wyobraźnią i talentem plastycznym przedstawiając wybrane witaminy.

Odkrywamy talenty

05.11.2018

30 października odbyły się eliminacje do Wieczoru Talentów. Zakwalifikowały się następujące osoby:

Haremza Zuzanna, Hawliczek Nikola, Kołodnicki Mateusz, Hadžiselimović Amelia, Polkowska Martyna, Rykaluk Katarzyna, Hadžiselimović Filip, Krawczyński Dawid, Martinek Ewelina, Wojciechowska Martyna, Wieczorek Wiktoria.

Wycieczka do Müllrose

05.11.2018

Dnia 19.10.2018 roku uczniowie klasy VIA, wraz z wychowawczynią Beatą Mróz oraz koordynatorką projektu TRANSLIMES Panią Danutą Cichowską-Kępą, wyjechali do szkółki leśnej w Müllrose w Niemczech.

Dzieci razem z zaprzyjaźnioną szkołą w Dolgelin i swoimi niemieckimi rówieśnikami, wspólnie wykonywali zadania dotyczące zabaw w lesie.

Konkurs „Jan Paweł II w oczach dziecka” rozstrzygnięty

05.11.2018

W konkursie plastycznym „Jan Paweł II w oczach dziecka” dla klas I - III zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Piotr Orzechowski kl. S1, Jakub Zielony kl. S1, Wiktor Pisz kl. S1, Kinga Marosik kl. Ic, Michał Kiryk kl. IIa, Aleksandra Słotosch kl. Id, Oksana Przybylska kl. Ia, Laura Grześkowiak kl. IIc, Zuzanna Domagała kl.I d.

Gratulujemy!

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD 2018

PRZELEWEM: do KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2018

GOTÓWKĄ: od 29.10.2018 do 07.11.2018

w godz. 8:00-10:00 W OKIENKU NA STOŁÓWCE

Kultura i bezpieczeństwo w sieci

30.10.2018

Dnia 29 października odbył się konkurs pod hasłem „Bezpiecznie w sieci”. W konkursie rywalizowały dwuosobowe drużyny z klas IV i IV. Celem konkursu było podsumowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów na temat zasad  bezpiecznego korzystania z Internetu; zagrożeń w sieci, które wiążą się z niewłaściwym jego użytkowaniem. A wszystko po to, by uczniowie kulturalnie i bezpiecznie surfowali po Internecie.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

29.10.2018

Informujemy, że środa 31.10.2018 r. oraz piątek 02.11.2018 r. w naszej szkole są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Świetlica w tych dniach będzie czynna w godz. 7:30 - 16:00.

Poznajemy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

29.10.2018

Dnia 24 października 2018 roku odbyły się zajęcia dla uczniów klas V pt. „Poznajemy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń oraz promowanie bezpiecznego, kulturalnego i efektywnego korzystania z Internetu. Na zakończenie uczniowie pisali „Sieciakowe” zasady oraz je odczytywali. Poznali również dobre i złe strony Internetu.

Szkolne przygody Gangu Słodziaków

29.10.2018

Uczniowie klasy I c, II a, II c, III b oraz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną brały udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania. Praca uczniów polegała na napisaniu własnej historii o dalszych przygodach słodziaków (ilustracje, komiksy, krótkie opisy). Prace konkursowe zostały zebrane w czytelni. Klasy w nagrodę otrzymały książkę oraz pluszową maskotkę.

Organizatorem konkursu była sieć sklepów Biedronka.

Warsztaty w Lebus

29.10.2018

W dniach 23.10 – 26.10 2018 r. Odbyły się w Lebus warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z klasy 6b z naszej szkoły. W trakcie spotkania dzieci pracowały wspólnie z uczniami ze szkół niemieckich z Seelow i okolicy. W programie były zajęcia kreatywne i rekreacyjne. Inspiracją do pracy był materiał przyrodniczy taki jak dynie i kolorowe liście. Dzieci wykonywały linoryt i poznawały różne techniki druku, malowały torby na zakupy, wykonywały własnoręcznie świece w ramach zajęć rekreacyjnych, uczestnicy pokonywali swoje słabości na ściance wspinaczkowej. Dużo radości sprawiły uczniom zajęcia na basenie w Fürstenwalde. Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy zasiedli wieczorem przy ognisku i spożywali samodzielnie upieczony chlebek na kiju.