Pokaż aktualności z roku:

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

12.12.2018

W dziale galeria zdjęć zamieszczono fotorelację ze spotkania z górnikiem.

Grudniowy Talent Show w SP2

12.12.2018

Po raz pierwszy w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Szkolny Wieczór Talentów przygotowany przez rodziców, nauczycieli i dzieci. Tego niezwykłego piątkowego popołudnia na specjalnie przygotowanej i pięknie udekorowanej scenie mogliśmy zobaczyć utalentowanych uczniów, wybranych wcześniej w drodze eliminacji, którzy zaprezentowali swoje pasje i zainteresowania szerszej publiczności. W sumie na scenie pojawiło się 18 uczestników- piosenkarzy, tancerzy, aktorów…, występujących solo, w duecie lub w zespole. W przerwie występów można było skosztować domowego ciasta, napić kawy, herbaty, a przy okazji kupić niepowtarzalną, bo wykonaną własnoręcznie przez uczniów ozdobę świąteczną. Mimo panującej za oknem niezbyt przyjemnej aury, uczestnikom towarzyszyła miła i koleżeńska atmosfera. Taka formuła spędzania wolnego czasu cieszyła się dużym powodzeniem, o czym świadczy spora frekwencja. Taka impreza jest też świetną okazją do integracji całej społeczności szkolnej rodziców, nauczycieli i uczniów.

11.12.2018

Chcąc umilić czas naszym podopiecznym, 6 grudnia 2018 roku z okazji „Mikołajek” klasy IVE i IVC wybrały się do „Kina za rogiem” na bajkę, pt.: „Królowa Śniegu”. Przed wyjściem, na dzieci czekała miła niespodzianka w postaci cukierków od św. Mikołaja. Tak więc z radością i ochoczo wyruszyliśmy do kina. W sali profesjonalnie wyposażonej i bardzo klimatycznej, dzieci mogły spędzić czas relaksując się i integrując. Miła i profesjonalna obsługa oraz radość dzieci spowodowała, że na pewno wybierzemy się na kolejny repertuar do naszego kostrzyńskiego kina.

ZEBRANIA LUB KONSULTACJE Z RODZICAMI

11.12.2018

Szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami znajduje się tutaj.

CHRISTMAS COMPETITION

11.12.2018

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNO-JĘZYKOWYM „SANTA CLAUS WANTED” - „ŚWIĘTY MIKOŁAJ POSZUKIWANY”.

Serdecznie zapraszamy grupę 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą oraz grupę 6 latków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą do udziału w konkursie. Polega on na wykonaniu portretu Świętego Mikołaja i zamieszczeniu na nim hasła w języku angielskim SANTA CLAUS WANTED.

Jarmark Świąteczny

10.12.2018

Z inicjatywy Urzędu Miasta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się w Dniu św. Mikołaja. Pod opieką Pani Magdaleny Romaniuk i Pani Agnieszki Kołodnickiej uczniowie klasy 1c i 4b wystąpili na małej scenie na Placu Wojska Polskiego. Artyści zaśpiewali popularne polskie kolędy: Hania Kuśmierczyk - „Gdy się Chrystus rodzi”, Zuzia Kluczyńska - „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, Fabian Machońka, Hubert Rosiewicz oraz Filip Kaczmarek – „Dzisiaj w Betlejem”. Uczniowie z klasy 4b chóralnie zaśpiewali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Mali wykonawcy zostali nagrodzeni brawami i słodkimi upominkami.

Polsko – niemiecki projekt bożonarodzeniowy w Trebnitz

10.12.2018

W dniach 03 - 07 grudnia 2018 r. piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawcy Klaudii Kobydeckiej oraz nauczycieli: Dagmary Ulańskiej, Marty Gotowickiej, oraz Patrycji Chałupki, brała udział w polsko – niemieckim projekcie bożonarodzeniowym w Zamku Trebnitz.

Urodziny „Misia Pluszowego”

10.12.2018

Dnia 30 listopada odbyły się zajęcia dla grupy „0” z okazji urodzin „Misia Pluszowego”. Dzieci poznały „Misia Coralgola” oraz inne misie, wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”, a następnie wypowiadały się o potrzebie poszanowania zabawek. Na zakończenie dzieci spróbowały słodkiego miodku oraz otrzymały kolorowe balony.

10.12.2018

W miesiącu październiku i listopadzie odbyły się zajęcia dla uczniów klas I – Uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. Uczniowie wysłuchali wiersz pt. „Książka” w którym była mowa o poszanowaniu książek. Razem z nauczycielem zdefiniowali pojęcia biblioteka, księgarnia, czytelnia oraz różnice między nimi, a także poznały pracę bibliotekarza i zasady wypożyczania książek. Na zakończenie złożyły przyrzeczenie i stały się od tej pory czytelnikami naszej biblioteki.

Konkurs na bombkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

06.12.2018

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs, uczniowie przynosili do sali 35 ręcznie wykonane bombki. W terminie wyznaczonym przez organizatorów tj. do  dnia 30 listopada zgłoszono 43 prace. Bombki bożonarodzeniowe zachwycały swoją pomysłowością i świątecznymi dekoracjami. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Jury miało bardzo trudne zadanie. Spośród nich wyróżniono 16 najpiękniejszych ozdób choinkowych. Jednak, zdaniem oceniających, wszystkie bombki godne są najwyższego podziwu. Mamy nadzieję, że podczas Wieczoru Talentów nasze piękne bombki znajdą wielu nabywców.