Pokaż aktualności z roku:

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

30.05.2018

Piątek 1 czerwca 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica będzie czynna w godz. 7:30 - 16:00.

Szlakiem nadodrzańskich legend

29.05.2018

Dnia 28 maja w ramach współpracy polsko - niemieckiej odbył się konkurs czytelniczy pt. „Szlakiem nadodrzańskich legend”. Uczniowie poznali legendy po obu stronach rzeki Odry.

Celem konkursu była integracja uczniów klas piątych z uczniami szkoły niemieckiej oraz wspólna zabawa podczas zaplanowanych konkurencji. Uczniowie przedstawiali scenki, prezentowali stroje, układali „Puzzle” oraz wykonali „Smoka z Oderbergu”. Prace można obejrzeć w holu szkoły.

Nasza Szkoła Czyta Dzieciom

29.05.2018

Dnia 24 V 2018 odbyły się zajęcia w ramach akcji „Nasza szkoła czyta dzieciom” z cyklu „Bezpieczne dziecko”.

Dzieci wysłuchały fragmentu książki E. Zubrzyckiej pt. „Dobre i złe sekrety”, a następnie wypowiadały się na temat tego jakie to są dobre, a jakie złe sekrety. Wspólnie formułowały wniosek, że dobre sekrety, to te przynoszące radość, a złe to te, które przynoszą smutek, a nawet niebezpieczeństwo. Na zakończenie zajęć uczniowie wypisywali dobre sekrety.

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC 2018

28.05.2018

PROSZĘ SPRAWDZIĆ KWOTĘ NALEŻNĄ DO ZAPŁATY!

PRZELEWEM: do KOŃCA MAJA 2018

GOTÓWKĄ: od 28.05.2018 do 05.06.2018

w godz. 8:00-10:00 W OKIENKU NA STOŁÓWCE

Bezpieczne wakacje

24.05.2018

Zbliża się upragniony czas wakacji dlatego też ostatnie zadanie zespołu wychowawczego będzie dotyczyć bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Działania obejmować będą:

–         scenariusze zajęć dla wychowawców klas VI-VII i I-III.,

–         warsztaty przeprowadzone przez panią Iwonę Rosiewicz w klasach IV-V,

–         wykonanie plakatów podczas zajęć plastycznych „Bezpieczne wakacje”,

–         wykonanie prac plastycznych przez uczniów klas młodszych,

–         przygotowanie wybranej pracy plastycznej klas IV-V na potrzeby konkursu,

–         wakacyjny konkurs wiedzy dla klas IV-V.

Zespół wychowawczy

Maciej Zgierski laureatem konkursu matematycznego

23.05.2018

W piątek 11 maja Maciej uczestniczył w finale wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Po sprawdzeniu prac okazało się, że uzyskał 39 punktów na 40 możliwych do zdobycia (co stanowi 97,5% wszystkich punktów) i został laureatem konkursu. Maciej nie musi pisać egzaminu z matematyki w VIII klasie. Tytuł laureata = 100% punktów z egzaminu.

Przypomnijmy:  Maciej został laureatem z matematyki po raz drugi.

Maciej, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nasz laureat jest uczniem klasy VII b. Do konkursu przygotowywany był przez panią Aldonę Baszyńską.

KANGUR MATEMATYCZNY 2018 rozstrzygnięty!

23.05.2018

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY został przeprowadzony 15 marca 2018 r. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., który współpracuje z Towarzystwem Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ten uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkaniu w Strassburgu został on wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. Kangur Matematyczny integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.

ZWYCIĘZCY WIELKIEGO TESTU O KONSTYTUCJI

22.05.2018

W piątek (18 maja) odbył się krótki apel, w którym zostali nagrodzeni zwycięzcy Wielkiego Testu o Konstytucji. Dyplomy i nagrody wręczyła p. dyrektor Elżbieta Naumowicz. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do udziału w naszych przedsięwzięciach.

Turniej piłki siatkowej w Pyrzycach

22.05.2018

W sobotę 19 maja zawodniczki Akademii Siatkówki brały udział w turnieju siatkówki w Pyrzycach. Były to bardzo trudne zawody dla naszego zespołu, pierwszy raz grały w sześcioosobową siatkówkę na pełnowymiarowym boisku i musiały rywalizować z zawodniczkami o kilka lat starszymi. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów, system gry ,,Każdy z każdym” do dwóch setów. Dziewczyny już w pierwszym meczu pokazały, że mimo młodego wieku potrafią grać w siatkówkę remisując z miejscowym Sokołem Pyrzyce 1:1. Bardzo dobry mecz kostrzynianki rozegrały z drużyną z Dębna wygrywając 2:0. Ostatecznie Akademia Siatkówki zajęła V miejsce. Jak na debiut w prawdziwej siatkówce to całkiem nieźle. Podczas podsumowania wyróżniona została Magda Liszewska za najlepszą zawodniczkę zespołu i Michalina Frieske za postawę „fer play”.

Polsko-niemieckie spotkanie w Gorzowskim Parku Technologicznym

22.05.2018

W ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dnia 18 maja 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą i szkoły w Golzow. Na miejsce spotkania wybrano Gorzowski Ośrodek Technologiczny w Stanowicach.