Pokaż aktualności z roku:

Kodeks Postaw Patriotycznych

22.01.2018

Jesteśmy dumni, że jesteśmy PolakamiNad powstaniem Kodeksu Postaw Patriotycznych pracowały klasy: VIIB i VIIC. Ich zadaniem było ustalenie i zapisanie na wspólnej kartce postaw patriotycznych. Uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach. Zanim jednak podjęli działania, zapoznali się z prezentacją i wysłuchali wykładu na temat postaw patriotycznych i patriotyzmu. Na jego podstawie powstało 10 punktów, które każda z grup musiała zaprezentować na forum klasy. Uczniowie swoje prace przyozdobili również rysunkami patriotycznymi, a wynikiem pracy jest składający się z 10 postaw Kodeks Postaw Patriotycznych uczniów SP2 w Kostrzynie nad Odrą.

Turniej siatkówki o mistrzostwo szkoły

22.01.2018

We wtorek 16 stycznia w salce sportowej w naszej szkole odbył się turniej siatkówki o mistrzostwo szkoły. W zawodach brały udział reprezentacje klas VIIb, VIIc i klas szóstych (niestety zabrakło klasy VIIa). System gry ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mecze były bardzo emocjonujące, a poziom gry wysoki. Bezkonkurencyjny był zespół szóstoklasistek, który bez problemu wygrał dwa mecze bez straty seta. Mecz o drugie miejsce między VIIb i VIIc rozstrzygnął się dopiero w tai breku na korzyść VIIc. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy okazały puchar i pizze.

AKCJA GÓRA GROSZA ZAKOŃCZONA!

18.01.2018

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z innymi uczniami cierpliwie zliczali zbierane do skarbonek, słoików, pudełeczek złote monetki. Nie ma nic piękniejszego… Jak otwartość serca dzieci… Dla potrzebujących dzieci…!

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom, którzy wzięli udział w akcji i informujemy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 68 349monet, co dało kwotę 2259,97 zł.

Zbiórka artykułów dla chorych z Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego

15.01.2018

W dniach od 15 do 26 stycznia odbędzie się w naszej szkole zbiórka artykułów potrzebnych dla chorych z Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

Zwracamy się z prośbą do uczniów i Rodziców o pomoc w zbiórce potrzebnych artykułów spożywczych: kawa, herbata, cukier, słodycze oraz artykułów higienicznych: chusteczki nawilżające, szampon, mydło w płynie, żel pod prysznic dla kobiet i mężczyzn, maszynki do golenia, gąbki do mycia, ręczniki papierowe.

Rzeczy składujemy w koszach, w holu szkoły.

Liczymy na Państwa pomoc.

Granice samodzielności dziecka

12.01.2018

W dziale porady szkolnego  pedagoga zamieszczono artykuł „Granice samodzielności dziecka”.  Zapraszamy do lektury.

Matematyczna Liga Zadaniowa

08.01.2018

W dziale strefa ucznia --> matematyczna liga zadaniowa opublikowano listę dodatkowych zadań dla uczniów klas IV i VII na miesiąc styczeń.

Moja Babcia i mój Dziadek

04.01.2018

W styczniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji koło dziennikarskie zaprasza wszystkich uczniów z klas IV-VII do wzięcia udziału w konkursie literackim. Opiszcie swoje babcie i swoich dziadków. Napiszcie jak lubicie spędzać wspólnie czas, co najbardziej lubicie robić. Mile widziane będą zdjęcia dokumentujące Waszą przyjaźń i miłość. Wasze prace zostaną wydrukowane w gazetce szkolnej „Kropka”, opublikowane na stronie internetowej, a dla najlepszych przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Pamiętajcie, że jest to szczególna okazja, aby w tak niecodzienny sposób, na łamach naszego pisma podziękować Babciom i Dziadkom za ich miłość i dobroć.

Prace należy składać w sali 23 lub 27 do 19 stycznia. Można to robić w formie papierowej, a także w formie pliku elektronicznego (program Word, zdjęcia JPG).

Koło dziennikarskie

KANGUR MATEMATYCZNY - ZAPISY

02.01.2018

Trwają zapisy do XXVII edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY.

Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

4. KADET dla uczniów klas VII.

Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 9 zł.

Zainteresowani uczniowie klas II i III wpłacają pieniążki swoim paniom wychowawczyniom, natomiast uczniowie klas IV – VII – swojemu nauczycielowi matematyki do 19 stycznia 2018 roku.

Termin konkursu: 15 marca 2018r. (czwartek), godzina 9:00.

Opłaty za obiady w miesiącach styczeń - czerwiec 2018

01.01.2018

W dziale stołówka szkolna --> opłaty za obiady zamieszczono stawki opłat obowiązujące w 2018 roku.