Pokaż aktualności z roku:

ZEBRANIA LUB KONSULTACJE Z RODZICAMI

13.11.2018

Szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami znajduje się tutaj.

Bieg rekreacyjny na 100-lecie Niepodległości

13.11.2018

6 listopada w Naszej Szkole odbył się Bieg rekreacyjny z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W biegu udział wzięło ponad 520 uczniów, a na linii startu nie zabrakło również nauczycieli, dyrekcji oraz radnego miasta Pana Mariusza Staniszewskiego. Początkowo mieliśmy przemieszczać się ulicami miasta, lecz ze względu na brak służb czuwających nad bezpieczeństwem uczestników oraz blokowaniem dróg nastąpiła nagła zmiana trasy. Nawet tak poważna zmiana z dnia na dzień nie pozwoliła Nam na zrezygnowanie z przeprowadzenia biegu aby uczcić 100-lecie Niepodległości.

Konkurs wiedzy o Polsce „Kocham Cię, Polsko”

13.11.2018

W środę, 7 listopada, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się konkurs wiedzy o Polsce dla pierwszoklasistów „Kocham Cię, Polsko”.

Dwuosobowe drużyny wzięły udział w quizie, w którym odpowiadały na pytania dotyczące ważnych postaci historycznych, miejsc w Polsce i symboli narodowych. W kolejnym zadaniu uczniowie wybierali zabytki, które znajdują się w naszym kraju, oddzielając je od tych, które znajdują się w innych częściach świata. Kolejną konkurencją było ułożenie puzzli, które przedstawiały ważne miejsca w Polsce. Ostatnie zadanie polegało na zaznaczeniu na mapie Polski, położenia Warszawy, Krakowa, naszego miasta oraz określenie biegu rzeki Wisły.

SPOTKANIE MAŁYCH I DUŻYCH PATRIOTÓW

09.11.2018

W środę 7 listopada w ramach obchodów 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI nauczyciele Zespołu kształcenia specjalnego zaprosili uczniów klas S1, S2, klasy I d oraz klas integracyjnych I a, II b, IV d na spotkanie z żołnierzami. Na początku wspólnie odśpiewano hymn państwowy, następnie przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Quizie o Polsce. Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania. Następnie zaproszeni żołnierze opowiadali czym zajmuje się wojsko w czasie pokoju, w jaki sposób pomaga dzieciom, ludności cywilnej w sytuacjach klęsk żywiołowych, zagrożeń, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Pokaz zdjęć z dalekiego Iraku, gdzie służyli polscy żołnierze był bardzo interesujący. Panowie zaprezentowali również swoje polowe i galowe mundury oraz odznaczenia zdobyte w czasie służby wojskowej. Bardzo miłym akcentem było rozdanie dzieciom przez żołnierzy biało-czerwonych chorągiewek. Uczniowie wszystkich zaproszonych klas z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Mali i duzi patrioci polscy są wszędzie, zarówno tu w kraju, jak i poza granicami, zawsze gotowi do godnego reprezentowania Polski, zawsze gotowi do niesienia pomocy potrzebującym.

UWAGA!

08.11.2018

Informujemy, że 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym. Szkoła będzie zamknięta.

100-Lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

08.11.2018

Do akcji na 100-Lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę włączyły się także klasy III wykonując mapę 100 zamków. Już od dziś umieszczone na mapie ich miniatury można podziwiać w holu szkoły.

KONKURS WIERSZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

08.11.2018

5 listopada odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej. W pierwszej części konkursu uczniowie zaprezentowali się recytując utwory, które swą treścią  nawiązywały do Ojczyzny, symboli narodowych, bohaterów narodowych, patriotyzmu. Jury w składzie: p. A. Kołodnicka, p. E. Tomczak, p. E. Stempień, p. J. Proszyk, oceniając występy dzieci, brało pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. W drugiej części spotkania, wystąpiły dzieci, które przygotowały pieśni o tematyce patriotycznej i legionowej. Ocenie podlegały dobór repertuaru, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

HAPPY HALLOWEEN

07.11.2018

Z okazji Święta Halloween uczniowie klasy VI A wykonali dekoracje swojej klasy nr 45.

Pojawiły się postacie oraz symbole związane ze staroceltyckim świętem. Obchodzono je ostatniego dnia października jako dzień zmarłych i duchów przychodzących na ziemię. Aby uniknąć złych duchów przebierano się w straszne maski i kostiumy.

PLAN DZIAŁAŃ DOTYCZĄCY OBCHODÓW 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

06.11.2018

PLAN DZIAŁAŃ DOTYCZĄCY OBCHODÓW 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2, PT „TYDZIEŃ Z NIEPODLEGŁĄ”.

UWAGA KONKURS HISTORYCZNY!!!

06.11.2018

9 listopada tj. piątek 2018 r. odbędzie się konkurs historyczny na etapie szkolnym, który gwarantuje wejście do konkursu rejonowego, a następnie wojewódzkiego. Konkurs odbędzie się w stołówce szkolnej. Czas pisania to 60 minut. Aby przejść do kolejnego etapu musicie zdobyć 85% punktów. Proszę uczniów, którzy zgłosili się do konkursu o przyjście na godzinę 8:50. Są to : Weronika Wieczorek (VIIIB), Wiktoria Wieczorek (VIIIB), Ewelina Martinek (VIIIB), Mateusz Błażek (VIIIB), Oktawian Muniak (VIIIB), Oliwia Pawłowicz(VIIIB), Bartosz Żukowski(VIIIA), Damian Sienkiewicz (VIIIC).

ŻYCZĘ WSZYSTKIM POWODZENIA I TRZYMAM MOCNO KCIUKI.

Joanna Grabarska