Pokaż aktualności z roku:

Jak zabawa, to zabawa!

15.06.2018

8 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi odbył się Szkolny Festyn Rodzinny z mnóstwem atrakcji, którego organizatorami byli Uczniowie, Nauczyciele i Rada Rodziców. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 17:00.

Wakacyjny konkurs wiedzy

13.06.2018

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs pod hasłem „Bezpiecznie wypoczywam podczas wakacji”. Celem konkursu było podsumowanie i utrwalenie wiedzy dotyczącej zasad bezpiecznego wypoczynku. Do udziału w konkursie zaproszono przedstawiciela policji P. Annę Suroń.

Sukces „Kropki”

13.06.2018

Gazetka szkolna „Kropka” uzyskała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim na najlepszą gazetkę szkolną województwa lubuskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej. Bardzo nas to cieszy i motywuje do jeszcze lepszej pracy w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom za wszelką pomoc i współpracę! Bez Was nie byłoby tego sukcesu!

Wycieczka do Międzyrzecza

12.06.2018

W dniu 04.06.2018 r. uczniowie klasy VA z wychowawczynią Beatą Mróz i z Panią Danutą Cichowską- Kępą wyjechali, wraz z uczniami ze szkoły niemieckiej w Dolgelin, do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień w Międzyrzeczu.

Wypoczywaj z głową!

08.06.2018

Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Nareszcie będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby podróż była bezpieczna młodzież podczas warsztatów w klasach IV i V, jak również w pozostałych klasach, przypomniała sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w górach, nad wodą, w czasie wolnym, podczas podróży, a wszystko po to, aby uniknąć niebezpiecznych przygód.

Kostrzyńska Dwójka i szkoły zza Odry

07.06.2018

Jak zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z Niemiec? Co różni Polaków i Niemców, a co ich łączy? Jak traktować stereotypy? Na te pytania szukali odpowiedzi dzieci i młodzież biorące udział w projektach polsko-niemieckich organizowanych w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

Znakowanie rowerów przez Policję

07.06.2018

Dnia 8 czerwca 2018 roku, podczas Rodzinnego Festynu Szkolnego na terenie SP nr 2, funkcjonariusze Policji będą bezpłatnie znakować rowery. Jest to cenne zabezpieczenie na wypadek kradzieży.

Zainteresowani powinni posiadać przy sobie dowód osobisty, paragon zakupu lub kartę gwarancyjną roweru.

KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

06.06.2018

Z okazji DNIA DZIECKA nauczycielki języka angielskiego przeprowadziły dla uczniów klas V-VII konkurs „MY PROFILE- ZAPREZENTUJ SIEBIE”.

Konkurs polegał na przedstawieniu swojej osoby w minimum 10 zdaniach w języku angielskim oraz zamieszczeniu na projekcie swojego autoportretu. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Wszystkie prace uczniowie wykonali z ogromną starannością i troską o poprawność językową.

41. KONKURS O ZŁOTY LIZAK

05.06.2018

Z okazji Dnia Dziecka odbył się coroczny kostrzyński konkurs wokalny. Ze względu na chwilowe załamanie pogody organizatorzy zmienili miejsce i godzinę rozpoczęcia eliminacji. Jednak nic nie zdołało zepsuć humoru wokalistom. Jak zawsze pogodny prowadzący dodawał otuchy uczestnikom i zagrzewał do walki. Wśród 14 śpiewaków były uczennice naszej szkoły. Martyna śpiewała piosenkę: „Dam, radę, dam”, a Kornelia – „Między nami Antarktyda”. Występy dziewczyn były okupione licznymi brawami. Choć nie otrzymały tytułu superlaureata dla nas są zwycięzcami. Jesteśmy dumni z naszych uczennic.

ŻYCZENIA

30.05.2018

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom wielu powodów do radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich pasji i talentów, dni wypełnionych beztroską zabawą i wspaniałymi przygodami. Marzeń, które się spełniają, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2