Pokaż aktualności z roku:

Bal Karnawałowy klas I - III

05.02.2018

30 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas I-III. Licznie przybyli uczniowie zaprezentowali się w bardzo ciekawych przebraniach. Niektórzy z nich byli wręcz nie do rozpoznania.  Ulubione hity szybko porwały młodych tancerzy na parkiet, gdzie tańczyli w parach, w kole czy robiąc pociąg. Chwilą odpoczynku była przerwa na poczęstunek, na który uczniowie udali się do sal. W trakcie wspólnej zabawy, nie mogło zabraknąć konkursów. Przedstawiciele klas zmierzyli się w takich konkurencjach jak taniec z balonem i wyścigi w zjedzeniu ciasteczek. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości wszystkim przebierańcom, którzy mieli możliwość wspólnie spędzić czas.

Bal Karnawałowy klas IV – VII

05.02.2018

W czwartek 1 lutego 2018 r. uczniowie klas starszych bawili się na balu karnawałowym. Dla uczniów była to nie tylko okazja do tańców i wspólnych zabaw przy ulubionej muzyce, ale również do wzięcia udziału w wielu konkursach, np.: taniec z balonem, taniec na gazecie, jedzenie na czas przepysznych ciasteczek. Zabawy dostarczały dużo emocji i sprawiały wiele radości. Było głośno i wesoło!!!

Zebrania z rodzicami - 07.02.2018

02.02.2018

Szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami znajduje się tutaj.

ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

30.01.2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że:

- od dnia 29.01.2018 r. do dnia 09.03.2018 r. trwają zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019;

- od dnia 01.03.2018 r. do dnia 30.03.2018 r. trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

Szczegóły w zakładce Strefa rodzica --> Zapisy do szkoły i oddziałów przedszkolnych

Od jutra w sprzedaży! Najnowsze wydanie gazetki szkolnej „Kropka”!

30.01.2018

Po raz kolejny zapraszamy do lektury naszego szkolnego pisemka, a w nim wiele ciekawych artykułów. Polecamy tekst o Pani Rozalii, która w tym roku skończy 112 lat. Będzie można przeczytać Wasze historie o Dziadkach i Babciach. Zamieściliśmy również wywiad z Panią Dyrektor Elżbietą Naumowicz. Ponadto fotoreportaż o zajęciach dodatkowych w naszej szkole oraz o tym jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie zimowe i wiele innych.

Już dziś zapraszamy do lektury!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH

29.01.2018

W dniu 22 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W konkursie brały udział trzy zespoły: ze Szkoły Podstawowej nr 2, ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszej części uczniowie odpowiadali na 9 pytań do których były załączone slajdy ze zdjęciami. W drugiej części kapitanowie drużyn losowali po 10 pytań. Uczniowie mieli również do wykonania zadanie typu TRUE/ FALSE a także uzupełniali tabelkę w podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a także rysowali flagi tych państw.

Czek o wartości 5.000 zł w rękach SP2!

24.01.2018

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy ICT Poland udało nam się wygrać 2 edycję programu „Proponujemy i wybieramy – Foxy Pomaga Dzieciom”. Zdobytą sumę przekażemy na zakup stołów do tenisa stołowego wraz z wyposażeniem, co pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz poszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych.

Gorące podziękowania należą się Pani Annie Szawlińskiej, która była naszym liderem konkursu oraz wszystkim pracownikom firmy ICT Poland, którzy oddali na nas łącznie 60 głosów!

Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową

24.01.2018

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kartkę walentynkową. Podpisane prace składamy w s. 43 lub s. 37 do 7 lutego.

Na zwycięzców czekająnagrody.

Zapraszamy!

NOWY PLAN LEKCJI

23.01.2018

Od poniedziałku 29 stycznia 2018 r. w naszej szkole będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Nowy plan dostępny jest w zakładce plan lekcji.

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Seniora

22.01.2018

Dnia 20 stycznia 2018 r. z ogromna radością wolontariusze ze szkolnego koła „Małego Wolontariatu” orazuczniowie kl. III b odwiedzili pensjonariuszy z Domu Seniora w Kostrzynie nad Odrą.  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka uczniowie wręczyli przygotowane wcześniej laurki, upominki, a także przygotowali słodki poczęstunek. Wspólnie śpiewali piosenki, kolędy, do których chętnie włączali się mieszkańcy i pracownicy Domu Seniora.  Było to niezwykłe spotkanie zarówno dla seniorów, jak i dla uczniów. Pamięć i wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki można dać babciom i dziadkom z okazji ich święta.