Pokaż aktualności z roku:

Konkurs dla 7 - klasistów

11.05.2018

Sztuka autoprezentacji. ZADANIEM uczestnika konkursu jest napisanie listu motywacyjnego. Przekonaj, że to właśnie Ty powinieneś zostać zwycięzcą. Opisz swoje mocne strony. Pamiętaj, aby były one zgodne z prawdą. Każdy człowiek posiada  w sobie coś wartościowego, czym może się podzielić z innymi.

Konkurs plastyczno – literacki – „Autoportret”

11.05.2018

Weź udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim „Autoportret”.

Pokaż kim jesteś. ZADANIEM konkursu jest narysowanie swojego autoportretu lub opisanie swojej osoby. Liczy się nieszablonowe podejście do tematu,  pomysłowość i kreatywność w interpretacji.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie grup przedszkolnych, szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

TECHNIKA WYKONANIA PRACY: dowolna

Matematyczna Liga Zadaniowa

09.05.2018

W dziale strefa ucznia --> matematyczna liga zadaniowa opublikowano listę dodatkowych zadań dla uczniów klas IV na miesiąc maj.

KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY „MY PROFILE – ZAPREZENTUJ SIEBIE”

09.05.2018

Z okazji zbliżającego się DNIA DZIECKA nauczycielki języka angielskiego zapraszają uczniów klas V-VII do udziału w konkursie „MY PROFILE - ZAPREZENTUJ SIEBIE”.

Konkurs polega na przedstawieniu swojej osoby w minimum 10 zdaniach w języku angielskim oraz zamieszczeniu na projekcie swojego autoportretu.

Mój pomysł na zabawę bez hałasu

07.05.2018

Fotorelacja z konkursu plastycznego na temat „Mój pomysł na zabawę bez hałasu” zorganizowanego 24. kwietnia z okazji obchodów „Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem”. Konkurs skierowany był do klas I - III. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!

PRO ARTE 2018 PRZEGLĄD POWIATOWY

07.05.2018

Eliminacje do kolejnego etapu konkursu wokalnego PRO ARTE 2018 odbyły się, jak co roku, w Miejskim Domu Kultury w Witnicy. Śpiewacy ze szkół z całego powiatu wystąpili na nowej scenie 20 kwietnia przed zacnym jury. Ponad 20 osobowa „drużyna”, pod opieką p. Judyty Samołyk i p. Pawła Bihuniaka, wzbudziła zainteresowanie wśród innych uczestników konkursu. Martyna Polkowska, wraz z zespołem, wyśpiewała piosenkę: „Muza, muzyka”, a duet wokalny: Kornelia Pioterek i Kinga Madej – „Zapach przedwiośnia”. Niestety nie udało się uzyskać nominacji do przeglądu wojewódzkiego. Mimo to, bawiliśmy się świetnie i mieliśmy okazję posłuchać wielu zdolnych artystów z innych szkół.

KONKURS HISTORYCZNY

07.05.2018

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs historyczny pod tytułem „Wokół XVI i XVII wiecznej historii Polski”. Dnia 25 kwietnia nasi uczniowie musieli zmierzyć się  w różnych konkurencjach. W wierszu pt. „Jan Czarniecki” zaprezentowała się Magdalena Nowak z klasy VIC, która była również autorką tekstu. Kolejną konkurencją był opis strojów historycznych, w których Katarzyna Rykaluk i Izabela Rejniak z klasy VIC, wystąpiły w roli królowej Bony i jej córki Anny Jagiellonki. Przedstawiły opisy strojów, które należały do ulubionych dam dworu. W scence historycznej wystąpili również nasi uczniowie, którzy przygotowali „Wolną elekcję”. W występie wzięli udział uczniowie: Adam Harasymek (VIC), Filip Bihuniak (VIA), Bartosz Żukowski, Mateusz Prządka, Magdalena Liszewska (VIA), Izabela Rejniak, Magdalena Nowak i Katarzyna Rykaluk. Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Bartosz Żukowski, Magdalena Liszewska i Filip Bihuniak, musieli się zmierzyć z krzyżówką historyczną, rozpoznać postacie historyczne na podstawie ilustracji, przyporządkować pojęcia, a  także rozwiązać rebusy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wszystkimi konkurencjami i w sumie zajęliśmy I miejsce, za które drużyna otrzymała wspaniałe nagrody. Serdecznie dziękuję organizatorom konkursu za zaproszenie, a także uczniom za przygotowanie i niesamowite wrażenia.

WIELKI TEST O KONSTYTUCJI

07.05.2018

Dnia 11 maja o godzinie 8.50, w auli naszej szkoły, odbędzie się Wielki Test o Konstytucji 3 Maja . Test składał się będzie z trzech rund, w których należy rozwiązać zadania, składające się z 20 pytań. Runda II to rozpoznawanie obrazów i wpisanie tytułów na kartę odpowiedzi, za które otrzymać można 4 punkty. Ostatnią rundą jest wykreślanka za 4 punkty. Za cały test uzyskać można 30 punktów. Pomiędzy rundami, uczniowie klas starszych przygotowali dla Was część artystyczną a także inscenizację nawiązującą swą tematyką do Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Do udziału w Wielkim Teście zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Czekają na Was niesamowite wrażenia, dyplomy oraz nagrody!!!

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

26.04.2018

Przypominamy, że 30.04, 2.05 i 4.05 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tym czasie w godz.7.30 - 16.00 będzie czynna świetlica szkolna.

Finał „Kinder” za nami

26.04.2018

W sobotę byliśmy współgospodarzami Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt Kinder+Sport 2018. Turniej z udziałem 10 najlepszych zespołów z naszego województwa w kategoriach „2”, „3” i „4” (klasy 4, 5 i 6 SP) rozpoczął się o godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół. Prowadzący zawody prezes UKS Dwójka Dariusz Czarny przywitał przybyłych gości oraz przedstawił obecnym organizatorów tej imprezy: burmistrza Kostrzyna pana Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza, trenerów Akademii Siatkówki w Kostrzynie przy SP 2 Pawła Bihuniaka i w Słońsku Łukasza Zimmermana, oraz koordynatora S.O.S. województwa lubuskiego Edwina Łazickiego i koordynatora wojewódzkiego turnieju Kinder+Sport Radosława Wasilewskiego.