zaloguj się   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

UCZNIOWIE KLASY VIII A WŚRÓD NAJLEPSZYCH

08.06.2020

27 lutego br. uczniowie klasy VIII a wzięli udział w etapie finałowym Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic”. Konkurs należy do nietypowych, bo z zadaniami zmagają się wspólnie całe klasy. Uczniowie rozwiązują je w swoich szkołach. Młodzież musi wykazać się wiedzą, która wykracza poza obszar tematów omawianych na lekcjach. Liczą się tutaj także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył) i językowe, ponieważ jedno z zadań jest w języku obcym. W naszym przypadku był to język angielski. Uczniowie musieli to zadanie przetłumaczyć, rozwiązać i napisać odpowiedź w tymże języku.

W XXXI edycji konkursu uczestniczyły 34 klasy ósme z 21 szkół podstawowych w regionie lubusko - zachodniopomorskim.

Uczniowie klasy VIII a odnieśli ogromny sukces zajmując 3. miejsce.

Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do Polski z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to „Mathématiques sans frontiéres”, czyli „Matematyka bez granic”.

Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.