Ogólnopolski projekt pod patronatem prezydentowej pani Agaty Dudy

28.11.2019

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej świetlica szkolna bierze udział w promocji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który to projekt ma na celu szerzenie edukacji z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej dla najmłodszych. W ramach zadania konkursowego wychowawcy świetlicy przeprowadzili zajęcia z cyklu „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, „Konkurs: zagadki owocowo – warzywne”, „każdy uczeń chce zostać siłaczkiem”, „Konkurs – najciekawsza praca przedstawiająca miłośnika sportu”,  gdzie głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne jest w Ich codziennym menu spożywanie owoców i warzyw, jak również ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Dodatkowo dzieci dowiedziały się jakie występują w Naszym organiźmie witaminy i za co odpowiadają . Nauczyły się jakie dane witaminy znajdują się w Ich ulubionych warzywach i owocach oraz jakie witaminy potrzebne są im do odpowiedniego rozwoju. Zakończyliśmy edycję jesienną, przed Nami jeszcze zima i wiosna. Zapraszamy wszystkich do wspólnych zajęć i zabawy.