Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

09.10.2019

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Pomysłodawcą tego przedsięwzięciajest pan Andrzej Grabowski, twórca Kart Grabowskiego. Jest to już szósta edycja tej akcji edukacyjnej.

Uczniowie dwa tygodnie przed przeprowadzeniem ŚDTM przygotowywali na kartkach A4 fraszki i rymowanki związane z tabliczką mnożenia, które zostały zaprezentowane na gazetce, na pierwszym piętrze.

W piątek 4. października przeprowadziliśmy na wszystkich lekcjach matematyki w klasach IV - VIII test ze znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach zostali:

IVa – Natan Wolańczyk

IVb – Adrian Szczepański

Va – Karolina Berbeć

Vb – Tymoteusz Siemiernik

Vc – Nicola Sak

Vd – Hubert Niezgoda

Ve – Damian Skawiński

VIa – Zuzanna Jezierska

VIb – Marcel Pulkowski

VIc – Hanna Śmiejewska

VId –Liwia Czyżowska

VIIa – Karina Osińska

VIIb – Wiktoria Bork

VIIc – Dżesika Chodara

VIIIa – Magda Liszewska

VIIIb – Mateusz Bobik

VIIIc – Klaudia Moskal

Podczas przerw obiadowych, komisje złożone z uczniów egzaminowały chętnych uczniów i nauczycieli. Nagrodą za udzielenie poprawnych odpowiedzi były cukierki. Na pierwszym piętrze można było także grać Kartami Grabowskiego oraz układać matematyczne domino.