Europejski Dzień Języków Obcych

07.10.2019

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji gabinety językowe przyozdobiły gazetki wykonane przez uczniów.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas I-III kolorowali flagi według wyznaczonych kodów, wykonywali swój wakacyjny paszport a także dopasowywali słynne budowle do państw w jakich się one znajdują.

Uczniowie klas IV-VIII dopasowywali flagi do nazw państw oraz narodowości a także w grupach rozwiązywali quiz związany z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie grali także w popularną grę "Taboo" oraz odsłuchiwali piosenki anglojęzyczne, uzupełniali je w angielskie słówka a także odgadywali nazwy  państw z jakich pochodzą ich wykonawcy.

Uczniom bardzo podobały się gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli języków obcych. Poprzez uczestnictwo w quizach i zabawach dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek a przede wszystkim uświadomiły sobie jak ważna w życiu jest nauka oraz znajomość języków obcych.