PIERWSZA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

09.02.2018

Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn Nad Odrą V  kadencji oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Nasze reprezentantki, Laura Lehmann z kl. VII b i Magdalena Truszkowska z  kl. VII b  mają już za sobą I uroczystą sesję, która odbyła się 8 lutego 2018 roku w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odra.

Zanim nastąpiło otwarcie obrad Przewodniczący Miasta p. Marek Tatarewicz przywitał młodych samorządowców, opowiedział o obowiązkach i zadaniach, jakie przed nimi stoją,  a także osobiście wręczył każdemu z radnych list gratulacyjny.

Podczas pierwszej sesji radni  złożyli uroczyste ślubowanie oraz przeprowadzili tajne głosowanie, dokonując wyboru Prezydium.

W wyniku przeprowadzonego głosownia Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został Mateusz Michalak, Wiceprzewodniczącym Joanna Kieszkowska, a Sekretarzem Natalia Tytusz.

Wśród głównych celów Młodzieżowej Rady Miasta jest kształtowanie u młodych ludzi postaw obywatelskich poprzez wdrożenie się do działań samorządowych, włączenie młodzieży do współpracy z organami samorządu lokalnego, kształtowanie poczucia uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji, które mają wpływ na jakość życia w środowisku, reprezentowanie interesów młodzieży wobec organów samorządu lokalnego, samorządu uczniowskiego, integracja środowisk młodzieżowych oraz zapewnienie im aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Radnym życzymy zatem wielu trafnych decyzji i wytrwałości w dążeniu do celu.