zaloguj się   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

Pokaż aktualności z roku:

KOŁO TANECZNE

29.09.2020

Z przyjemnością informujemy, że zajęcia koła tanecznego ruszają od 6.10! Spotykać się będziemy w każdy wtorek o godzinie 16:00 w auli. Wskakuj w wygodny dres i do zobaczenia!

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

28.09.2020

Od 28 września 2020 r. w naszej szkole losowany będzie SZCZĘŚLIWY NUMEREK. Uczeń, którego numer w dzienniku zostanie wylosowany, będzie tego dnia zwolniony z odpowiedzi ustnych.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

28.09.2020

Z okazji Dnia Języków Obcych nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzili lekcje kulturowe. Uczniowie brali udział w konkursie piosenki, rozwiązywali różne quizy, przyporządkowywali flagi do konkretnych państw.

Sukces uczniów z klasy specjalnej

23.09.2020

Na początku roku kalendarzowego uczniowie młodszej klasy specjalnej wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Kwiat dziełem doskonałym”. Niestety wybuch pandemii koronowirusa spowodował, iż rozstrzygnięcie konkursu nie odbyło się w zaplanowanym terminie. Tym większym zaskoczeniem dla nas była otrzymana na początku września wiadomość o wspaniałym sukcesie Bartka, Wiktora i Piotrka. Komisja oceniła 1346 prac w kilku kategoriach i przyznała Piotrowi Orzechowskiemu i Wiktorowi Piszowi nagrody, a Bartoszowi Pawłowskiemu wyróżnienie. Jury pod uwagę brało następujące kryteria: zgodność z tematem, walory artystyczne, kompozycję i swobodę w posługiwaniu się wybraną techniką plastyczną. Jest to wielki sukces uczniów naszej szkoły, którym gratulacje i nagrody wręczyła pani dyrektor Elżbieta Naumowicz.

KONKURS PLASTYCZNY Samorządu Uczniowskiego „Zaprojektuj maseczkę”

23.09.2020

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny na najciekawiej zaprojektowaną maseczkę.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Technika wykonania prac dowolna.

Prace składamy u p. Agnieszki Kołodnickiej i p. Magdaleny Romaniuk.

Termin składania prac – do 9 października, sala 38.

Szablon maseczki

Konkurs na Dżentelmena Klasy

23.09.2020

Dnia 30 września, z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przeprowadzi wybory na Dżentelmena Klasy.

W konkursie wezmą udział uczniowie klas I – VIII. Wybór dotyczy każdego poziomu klas. Uczniowie wybierają najbardziej kulturalnego chłopca, który na co dzień posługuje się zwrotami grzecznościowymi.

Każdy uczeń ma prawo oddać jeden głos.

W powszechnym głosowaniu zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymają tytuł Dżentelmena Klasy.

Lista klasowych laureatów zostanie umieszczona na stronie szkoły.

KOŁO TANECZNE

22.09.2020

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

21.09.2020

Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest wszędzie. Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno. Oglądaj budynki, pomniki i dostrzeż bryły i figury geometryczne lub różne położenie prostych. Dostrzeż figury geometryczne na ogonie pawia i skrzydłach motyla. Zauważ matematykę, sfotografuj ją i dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Nie zapomnij wyjaśnić, jakie zagadnienie przedstawia Twoje zdjęcie. A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji i na nich odnaleźć matematykę… Nagrody czekają!

Aby wziąć udział w konkursie: „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”:

1. Przedstaw zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny na fotografii.

2. Prześlij wykonane przez siebie zdjęcie w terminie do 30 września 2020 r.

3. Możesz zgłosić do konkursu co najwyżej 3 zdjęcia.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 16 października 2020 r.

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

10.09.2020

W tym roku szkolnym zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników naszej szkoły do wspólnej akcji zbierania plastikowych nakrętek na rzecz wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Witnickie Promyczki”.

Nakrętki zbieramy w holu szkoły.

Pokaż plakat

Dzień Kropki

08.09.2020

Dnia 15 września obchodzimy Dzień Kropki, z tej okazji wykażmy się kreatywnością, empatią i życzliwością dla wszystkich. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w akcji, dlatego też prosimy, aby w tym dniu ubiór dominował w kropki. Zachęcamy również, aby przygotować karteczki dla koleżanki, kolegi, nauczyciela, na których będzie napisane jakieś miłe i życzliwe słowo.

Wychowawcy świetlicy