Pokaż aktualności z roku:

Mikołajki w Dwójce!

10.12.2019

Dla wielu uczniów 6 grudnia to jeden z najprzyjemniejszych dni w szkole. Mimo braku śniegu długo wyczekiwany gość wraz ze Śnieżynkami pojawił się również i w naszej szkole. Rodzice zadbali o przepiękny wystrój szkolnego korytarza, który w tym dniu przeobraził się w chatkę Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci, te małe i duże zostały obdarowane owocowymi szaszłykami, piernikami i gorącą czekoladą. Dodatkowo mogły zrobić sobie świąteczne zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

KANGUR MATEMATYCZNY

10.12.2019

Trwają zapisy do XXIX edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY.

Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 10 zł.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę logiczną – czteroelementowy TANGRAM.

Zainteresowani uczniowie klas II i III wpłacają pieniążki swoim paniom wychowawczyniom, natomiast uczniowie klas IV – VIII – swojemu nauczycielowi matematyki do 10 stycznia 2020 roku.

Termin konkursu: 19 marca 2020 r. (czwartek), godzina 9:00.

Zebrania z rodzicami i konsultacje

09.12.2019

W dniach 10 i 11 grudnia w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami i konsultacje. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.

Srebrne dziewczyny w powiecie gorzowskim

09.12.2019

04 grudnia 2019 roku w Bogdańcu rozegrany został turniej piłki siatkowej dziewcząt klas VI i młodszych w ramach powiatowej spartakiady młodzieży. W turnieju udział wzięło 10 zespołów, mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły zapewniła sobie wyjście z grupy, gdzie po ostrej rywalizacji w finale z Baczyną zajęła II miejsce.

II miejsce w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży chłopców

09.12.2019

W poniedziałek  02 grudnia w Bogdańcu odbył się turniej piłki siatkowej chłopców o mistrzostwo szkół podstawowych powiatu gorzowskiego rocznika 2007 i młodsi. W zawodach brało udział 9 zespołów, system rozgrywek: w dwóch grupach „każdy z każdym”, zwycięzcy grup grali o I miejsce . Reprezentanci naszej szkoły zagrali znakomicie wygrywając wszystkie mecze w grupie co pozwoliło na awans do etapu finałowego! Ostatecznie nasza drużyna wywalczyła srebro w powiecie gorzowskim!

WPŁATY ZA OBIADY

09.12.2019

PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZE UREGULOWANIE OPŁAT ZA OBIADY M-C GRUDZIEŃ!

Szczegóły w sekcji opłaty za obiady.

Spotkanie z górnikiem

06.12.2019

W dniu 4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika, w związku z tym uczniowie klas 1 wzięli udział w spotkaniu z byłym górnikiem p. Tadeuszem Borkowskim. Podczas spotkania dowiedzieli się na temat pracy górnika, ubioru, zastosowania wyrobów górniczych, narzędzi,  którymi górnicy  posługiwali się dawniej i dziś. Szczególną uwagą wśród dzieci zwróciły gadżety, którymi posługują się dziś górnicy w celu zapewnienia  bezpieczeństwa. Chętne dzieci otrzymywały odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na koniec otrzymały drobne upominki w formie słodyczy, jednak szczególnie przypadły im do gustu czaka, czyli górnicze czapki, którymi z przyjemnością ozdobiły swoje głowy.

Warsztaty bożonarodzeniowe

06.12.2019

Dnia 05.12.2019 r. uczniowie klasy 1 c oraz 3 a wraz ze swoimi rodzicami i babciami uczestniczyli w Warsztatach bożonarodzeniowychWarsztaty bożonarodzenioweto idealna okazja aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować się z kolegami oraz rodzicami. Dzieci wspólnie z bliskimi stworzyli przepiękne ozdoby świąteczne, które będzie można kupić w czasie Wieczoru Talentów w naszej szkole, to jest13 grudnia 2019 r. Wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo dziękuję za udział i zapraszam za rok.

Wycieczka do Gorzowa Wielkopolskiego

06.12.2019

Dnia 21.11.2019 r. uczniowie klasy 3  a oraz 3 b, a 28.11.2019 r. uczniowie klasy 1 a i 1 c wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na   wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego, aby obejrzeć  przedstawienie w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Przed obejrzeniem spektaklu uczniowie klas pierwszych zwiedzały garderoby teatru, pracownię plastyczną i krawiecką. Po przedstawieniu dzieci bawiły się w Sali zabaw „Akapulko”, w której odwiedził je Święty Mikołaj. Wszystkie o dzieci obdarował drobnym upominkiem.  Po zabawie dzieci pojechały do Sądu Rejonowego na ul. Chopina, aby  obejrzeć budynek sądu od wewnątrz, poznać bliżej pracę sędziego i wysłuchać dobrych porad pani sędziny w czasie krótkiej lekcji edukacyjnej. Z wycieczki wróciły szczęśliwe i zadowolone.

SZKOLNE DNI INTEGRACJI JUŻ ZA NAMI…

03.12.2019

Już  w poniedziałek 25 listopada w ramach SZKOLNYCH DNI INTEGRACJI odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klasy ,,S1” i ich opiekunów. Podczas spotkania wspólnie przygotowywano gadżety, które będą sprzedawane podczas Wieczoru Talentów. Polecamy i zapraszamy do stoiska.