RSS
sp2.kostrzyn.pl

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Przyjaciół Ziemi

w Kostrzynie nad Odrą

SP2 Kostrzyn nad Odrą
BIP
zaloguj się   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

Aktualności

Pokaż aktualności z roku:

Grupa na Facebooku

01.04.2020

Drodzy rodzice i uczniowie. Wychowawcy świetlicy przygotowali grupę na portalu Facebook, na której zamieszczane są filmiki , pomysły i inspiracje na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Jak do nas dołączyć? Wchodzimy na Facebook ’a , w wyszukiwaniu wpisujemy : świetlica sp2, wysyłamy prośbę o dołączenie do grupy i gotowe!

Życzymy dobrej zabawy w oparciu o nasze materiały.

 

Monika Czerniak

UWAGA!

25.03.2020

W związku z tym, iż od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. , będą realizowane zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość świetlica szkolna wydłuża czas konkursu do dnia 15 kwietnia. W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” prace na projekt „Wodolubka”, oraz stworzenie ulotki lub etykiety proszę przesyłać na adres e - mail: edzia7217@o2.pl. A te osoby, które mają mnie w znajomych na facebook, zachęcam do przesyłania zdjęć prac na mój messenger. Pozdrawiam, życzę wszystkim wytrwałości i zdrówka.

 

 

Edyta Sowińska

Zarządzenie nr 55/2020 Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą

25.03.2020

Zarządzenie nr 55/2020 Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą z dnia 19 marca 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych oraz miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, dla których Miasto Kostrzyn nad Odrą jest organem prowadzącym.

Pełna treść zarządzenia

Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie!

24.03.2020

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, czyli od 25 marca do 10 kwietnia 2020r., będziemy realizować zadania oświatowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauczyciele będą się z Wami kontaktować wykorzystując do tego:
e-dziennik, ZOOM – program do spotkań online (jeżeli jest taka możliwość), komunikatory, połączenia telefoniczne oraz przekaz materiałów w formie papierowej.

Zajęcia lekcyjne nauczyciele będą prowadzić zgodnie z planem lekcyjnym obowiązującym przed 12 marca 2020. Wszelkie zmiany w planie zajęć należy na bieżąco codziennie sprawdzać w e-dzienniku.

W tym okresie nie będą prowadzone zajęcia pozalekcyjne, zajęcia rozwijające zainteresowania i zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Zajęcia rewalidacyjne i rewalidacyjno-wychowawcze będą realizowane.

Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć wymaga od nas wszystkich szczególnej postawy. To czas pełnej mobilizacji i naszej współpracy.

Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich ogromne wyzwanie. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Uczymy się razem i uda się nam jak będziemy razem. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność.

Startujemy 25 marca w środę!

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

24.03.2020

W celu udzielenia wsparcia- porad i konsultacji, codziennie od poniedziałku do piątku nasi pedagodzy są w gotowości służyć Wam pomocą. Prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny LIBRUS. Jeżeli zaistnieje potrzeba rozmowy telefonicznej prosimy o taką informację – ODDZWONIMY.

pedagog Iwona Rosiewicz – klasy I – V

pedagog Agnieszka Buda – klasy VI – VIII

Zmiana formy pracy w Szkole Podstawowej nr 2

23.03.2020

Z uwagi naczasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informujemy, że od 23 marca 2020 roku ograniczony zostaje obowiązek świadczenia pracy przez pracowników Szkoły na terenie placówki, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań placówki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania Szkoły.

Pracownicy szkoły nie przerywają pracy, sprawy załatwiane są drogą telefoniczną, elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. W sytuacjach nadzwyczajnych ewentualną wizytę należy uzgodnić z sekretariatem Szkoły.

Wykaz numerów telefonów i adresów poczty elektronicznej:

tel. (centrala): 95 752 33 85

e – mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl

Bezpieczeństwo w sieci

20.03.2020

Dodano zakładkę Bezpieczeństwo w sieci. Zapraszamy do lektury.

KOMUNIKAT

20.03.2020

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

w ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost prób wyłudzenia danych dostępowych do różnych systemów informatycznych. W obecnej sytuacji, kiedy większość osób wykonuje swoją pracę (w tym również logowanie do systemów informatycznych) poza siedzibą pracodawcy, jest to szczególnie częste.


Chcielibyśmy prosić Państwa o wzmożoną czujność na wszystkie wiadomości e-mail, SMS-y, czy informacje przesyłane za pomocą komunikatorów internetowych, w których ktokolwiek prosi o podanie Państwa danych autoryzacyjnych. W żadnym wypadku nie należy nikomu podawać danych dostępowych do swoich kont z systemu LIBRUS Synergia.

Jednocześnie informujemy, że pracownicy firmy Librus (w tym dział pomocy technicznej) nigdy nie proszą Państwa o podawanie swojego hasła.

 

Z poważaniem, Zespół pomocy technicznej Librus

Kangur matematyczny

20.03.2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16 kwietnia 2020 r.

  © Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą