RSS
sp2.kostrzyn.pl

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Przyjaciół Ziemi

w Kostrzynie nad Odrą

SP2 Kostrzyn nad Odrą
BIP
zaloguj się   |    plan lekcji   |    zastępstwa   |    e - dziennik   |    mapa strony   |

Aktualności

Pokaż aktualności z roku:

My favorite teacher

21.10.2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie klas I-III przygotowali wystawę pt. My favorite teacher (ang. Mój ulubiony nauczyciel), podczas której zaprezentowali swoje prace przedstawiające ich ulubionych nauczycieli. Uczniowie z chęcią brali udział w tym przedsięwzięciu chcąc tym samym pokazać ile znaczą dla nich nauczyciele.

TURNIEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO”

21.10.2019

Dnia 8 listopada 2019 r., w auli naszej szkoły, z okazji 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się turniej klas VI, VII, VIII. Udział wezmą zespoły trzyosobowe. Drużyny rywalizować będą w ośmiu  konkurencjach.

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”

21.10.2019

Zapraszamy uczniów klas IV – VIII do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. Celem konkursu jest kształtowanie kreatywnej pełnej tolerancji postawy wobec niepełnosprawności. Prace wykonujemy w formacie A4, A3 dowolną techniką plastyczną. Prosimy o przyniesienie prac do biblioteki szkolnej do dnia 12 listopada 2019 roku.

 

 

Bibliotekarze

Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Święty Mikołaj w oczach dzieci”

21.10.2019

Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Święty Mikołaj w oczach dzieci”. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o życiu i działalności Świętego Mikołaja oraz rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Prace wykonujemy w formacie A2, A3, dowolną techniką plastyczną. Wykonane prace przynosimy do biblioteki do dnia 28 października 2019 roku.

 

 

 

 

Bibliotekarze

Ambulans pogotowia w naszej szkole

18.10.2019

Dnia 11.10.2019 r. z wizytą do naszej szkoły zawitali pracownicy Pogotowia Ratunkowego. Dzieci z klasy I „a” mogły zwiedzić ambulans Pogotowia, poznać przyrządy potrzebne do ratowania ludzkiego życia oraz skorzystać między innymi z EKG, przejechać się na noszach oraz ułożyć na desce powypadkowej. Największą frajdę sprawiła im jednak przejażdżka karetką pogotowia na sygnale.

Spektakl „Strach ma wielkie oczy”

17.10.2019

Dnia 15 października w naszej szkole gościła Fundacja Grupa T dając przedstawienie pt. „Strach ma wielkie oczy”. Widzami spektaklu byli uczniowie klas II i III.

Spektakl poruszał problem uzależnień (alkohol, nikotyna, narkotyki) oraz przemocy i agresji  - zjawiska coraz bardziej powszechne wśród dzieci i młodzieży. Przemoc jest szczególnie groźna  - powoduje, że często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na  nią, jednak nie reagują.  Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą, jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki.

Międzyklasowy turniej "Dwa ognie" klas III i IV

15.10.2019

08 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się rozgrywki międzyklasowe w „Dwa ognie” klas III i IV, w których udział wzięło ponad 50 uczniów.

Wizyta w Lebus

15.10.2019

Zawsze chętnie wracamy do Lebus. Panuje tam fajna atmosfera, a przy okazji można się nauczyć czegoś nowego. W tym roku do Lebus pojechały dzieci z klasy V C. Na początku poznaliśmy kolegów z Niemiec, potem odbyła się wycieczka po okolicy, poznaliśmy rośliny łąk termalnych i zwiedziliśmy Lebus. Następnie wybraliśmy się do Frankfurtu nad Odrą, poznaliśmy miasto i pływaliśmy na basenie. Byliśmy też z wizytą w stolicy Niemiec. Zwiedzaliśmy miasto i jego najciekawsze atrakcje turystyczne: Bramę Brandenburską, Parlament, Nową Wartownię, Muzeum Przyrodnicze i Plac Aleksandra. Po powrocie mieliśmy ognisko. W czasie warsztatów malowaliśmy koszulki, szukaliśmy skarbów. Mięliśmy dyskotekę, a na spotkaniu z pszczelarzem poznaliśmy życie i obyczaje pszczół. Przebywaliśmy na świeżym powietrzu grając w piłkę i w tenisa stołowego. Szkoda,że czas tak szybko płynie. Dziękujemy panu Jensowi, pani Neli i pani Magdzie za gościnę.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

12.10.2019

W poniedziałek 14 października nie ma zajęć lekcyjnych. W świetlicy szkolnej realizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach  7:30 – 16:00.

Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

11.10.2019

Dnia 10.10.2019 roku w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą zostało zorganizowane spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. W spotkaniu autorskim wzięła udział klasa I a wraz z wychowawcą. Podczas spotkania zostały odczytane fragmenty książek pisarki, między innymi Opowiadania z serii Gangu Słodziaków, które są wprost uwielbiane przez dzieci. Uczniowie ochoczo słuchali autorki i zadawali ciekawe pytania. Z wizyty w Bibliotece dzieci wróciły zadowolone i zainspirowane do śledzenia dalszych losów bohaterów książki.

  © Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą