Pokaż aktualności z roku:

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

12.12.2018

W dziale galeria zdjęć zamieszczono fotorelację ze spotkania z górnikiem.

Grudniowy Talent Show w SP2

12.12.2018

Po raz pierwszy w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Szkolny Wieczór Talentów przygotowany przez rodziców, nauczycieli i dzieci. Tego niezwykłego piątkowego popołudnia na specjalnie przygotowanej i pięknie udekorowanej scenie mogliśmy zobaczyć utalentowanych uczniów, wybranych wcześniej w drodze eliminacji, którzy zaprezentowali swoje pasje i zainteresowania szerszej publiczności. W sumie na scenie pojawiło się 18 uczestników- piosenkarzy, tancerzy, aktorów…, występujących solo, w duecie lub w zespole. W przerwie występów można było skosztować domowego ciasta, napić kawy, herbaty, a przy okazji kupić niepowtarzalną, bo wykonaną własnoręcznie przez uczniów ozdobę świąteczną. Mimo panującej za oknem niezbyt przyjemnej aury, uczestnikom towarzyszyła miła i koleżeńska atmosfera. Taka formuła spędzania wolnego czasu cieszyła się dużym powodzeniem, o czym świadczy spora frekwencja. Taka impreza jest też świetną okazją do integracji całej społeczności szkolnej rodziców, nauczycieli i uczniów.

Zajęcia KOŁA PLASTYCZNEGO

12.12.2018

KOŁO PLASTYCZNE ZAPRASZA WE WTORKI NA TWÓRCZE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS 1-8 W GODZINACH 13:50-14:35 W SALI NR 3.

AGATA SZAFRUGA

KANGUR MATEMATYCZNY

11.12.2018

Trwają zapisy do XXVIII edycji konkursu matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY.

Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach:

1. ŻACZEK dla uczniów klas II;

2. MALUCH dla uczniów klas III i IV;

3. BENIAMIN dla uczniów klas V i VI;

4. KADET dla uczniów klas VII i VIII.

Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 9 zł.

Zainteresowani uczniowie klas II i III wpłacają pieniążki swoim paniom wychowawczyniom, natomiast uczniowie klas IV – VIII –swojemu nauczycielowi matematyki do 9 stycznia 2019 roku.

Termin konkursu: 21 marca 2019r. (czwartek), godzina 9:00.

11.12.2018

Chcąc umilić czas naszym podopiecznym, 6 grudnia 2018 roku z okazji „Mikołajek” klasy IVE i IVC wybrały się do „Kina za rogiem” na bajkę, pt.: „Królowa Śniegu”. Przed wyjściem, na dzieci czekała miła niespodzianka w postaci cukierków od św. Mikołaja. Tak więc z radością i ochoczo wyruszyliśmy do kina. W sali profesjonalnie wyposażonej i bardzo klimatycznej, dzieci mogły spędzić czas relaksując się i integrując. Miła i profesjonalna obsługa oraz radość dzieci spowodowała, że na pewno wybierzemy się na kolejny repertuar do naszego kostrzyńskiego kina.

ZEBRANIA LUB KONSULTACJE Z RODZICAMI

11.12.2018

Szczegółowy harmonogram zebrań z rodzicami znajduje się tutaj.

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa

11.12.2018

Nauczyciele zajęć komputerowych Krzysztof Burdziąg i Henryk Bąk ogłaszają konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Pracę należy wykonać w programie graficznym Paint, Paint 3D lub Gimp, a następnie przesłać za pomocą dostępnego na naszej stronie internetowej formularza w terminie do 15 grudnia 2018 r.

Akcja GÓRA GROSZA 26 listopada 2018 r. – 02 stycznia 2019 r.

11.12.2018

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej  szkoły do udziału w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA 2018/2019. Akcję tę już po raz 19 organizuje Towarzystwo „NASZ DOM”.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W tym roku zbieramy monety od 1gr do 5 zł.Prosimy, by każda klasa zbierała grosze do swojej puszki. Po zakończeniu akcji pieniądze zostaną podliczone, a klasa, która zbierze najwięcej monet, otrzyma dodatnie punkty w konkursie „Super Klasa” (konkurs dotyczy uczniów klas IV – VIII) oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy będziemy mieć satysfakcję z udzielonej pomocy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Liczy się każdy grosz, przyłącz się i Ty.

CHRISTMAS COMPETITION

11.12.2018

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNO-JĘZYKOWYM „SANTA CLAUS WANTED” - „ŚWIĘTY MIKOŁAJ POSZUKIWANY”.

Serdecznie zapraszamy grupę 6 latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą oraz grupę 6 latków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą do udziału w konkursie. Polega on na wykonaniu portretu Świętego Mikołaja i zamieszczeniu na nim hasła w języku angielskim SANTA CLAUS WANTED.

Jarmark Świąteczny

10.12.2018

Z inicjatywy Urzędu Miasta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się w Dniu św. Mikołaja. Pod opieką Pani Magdaleny Romaniuk i Pani Agnieszki Kołodnickiej uczniowie klasy 1c i 4b wystąpili na małej scenie na Placu Wojska Polskiego. Artyści zaśpiewali popularne polskie kolędy: Hania Kuśmierczyk - „Gdy się Chrystus rodzi”, Zuzia Kluczyńska - „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, Fabian Machońka, Hubert Rosiewicz oraz Filip Kaczmarek – „Dzisiaj w Betlejem”. Uczniowie z klasy 4b chóralnie zaśpiewali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Mali wykonawcy zostali nagrodzeni brawami i słodkimi upominkami.