Pokaż aktualności z roku:

Wycieczka do Gorzowa Wielkopolskiego

21.02.2019

Dnia 20.02.2019 r. klasy S1, 1a oraz 1b wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na przestawienie pt. „Zimowe przygody Jacka i Placka”. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Na koniec wycieczki klasy udały się do sali zabaw, gdzie dzieci mogły spędzić wspólnie czas na zjeżdżalniach, torach przeszkód i innych atrakcjach. Każdy wrócił zadowolony z uśmiechem na twarzy.

KONKURS RECYTATORSKI

19.02.2019

22 lutego 2019 (piątek), w auli, odbędą się szkolne eliminacje do LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

- klasy 4 - 8 godzina 14.30

- klasy 1 - 3 godzina 15.30

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału!!!

Bal karnawałowy klas I-III i S1

19.02.2019

Dnia 12.02.2019 r. odbył się bal karnawałowy klas I-III i S1. W pięknie przystrojonej sali dzieci w przebrane w różne stroje karnawałowe tańczyły przy skocznej muzyce. Wśród przebierańców  były: wróżki ,księżniczki, policjanci, strażacy, kowbojki i rycerze oraz postaci bajkowe. Nieco wytchnienia było w salach przy napojach i słodkościach. Po doładowaniu energii wszyscy chętnie wrócili do sali balowej , gdzie uczestniczyli  w konkursach tanecznych. Wszystkim dopisywał humor. Żal było wracać do domów po skończonej zabawie.

Zabawa Karnawałowa klas IV – VIII

18.02.2019

W czwartek 14 lutego 2019 r. uczniowie klas 4 -8 bawili się na balu karnawałowym.  Najliczniejszą grupę taneczną stanowili uczniowie klas 7 i 8 zajmując prawie cały parkiet taneczny. Dla uczniów była to tylko okazja do tańców i wspólnych zabaw przy ulubionej muzyce. Jak na każdej dyskotece musiała być też belgijka.

Rekrutacja do klasy I

17.02.2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 28 stycznia 2019 r. do dnia 8 marca 2019 r. trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w roku szkolnym 2019/2020.

Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020 odbywa się przy pomocy platformy e-rekrutacje, do której można się zalogować poprzez https://kostrzyn.4parents.edu.pl.

Szczegóły w zakładce Strefa rodzica --> Zapisy do szkoły.

Konkurs historyczno-plastyczny dla uczniów kl. IV

16.02.2019

Zapraszam wszystkich uczniów kl. IV do wzięcia udziału w konkursie historyczno-plastycznym pt. „Rycerze i ich czasy”

Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej średniowiecznego wojownika w sytuacji typowej dla pełnionej przez niego funkcji.

Pracę należy wykonać dowolną techniką płaską w formacie A4.

Prace składamy w s. 38 u p. Magdaleny Romaniuk. Termin składania prac – do 26 lutego.

Wyróżnione prace zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszam!

Zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Chorych

15.02.2019

Dnia 11 lutego odbyły się zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Chorych dla klasy III. Uczniowie poznali treść  baśni pt. „Złoty mak”. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych oraz zachęcenie do niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

Wioletta Depcik

Srebro dla SP2 w powiatowym turnieju mini siatkówki chłopców

15.02.2019

Dnia 11 lutego nasi zawodnicy z klas szóstych wzięli udział w powiatowym turnieju mini siatkówki. Do rywalizacji w Bogdańcu przystąpiło 7 zespołów, a mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Nasi zawodnicy wygrali w grupie dwa mecze 2:0 i jeden przegrali - co dało im szansę na wejście do półfinału. W półfinale po bardzo zaciętej ale wyrównanej grze z SP4 wygraliśmy 2:1 i tym samym wskoczyliśmy do wielkiego finału. Po kilku błędach i chaotycznej grze przegraliśmy z zespołem grającym na wysokim poziomie z Baczyny zapewniając sobie II miejsce w mistrzostwach powiatu gorzowskiego.

Gratulacje dla zawodników za tak wysoki wynik oraz grę fair – play!

Działania pod hasłem – „Papieros złodziej wolności”

15.02.2019

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do podejmowania działań w ramach cyklu „Bezpiecznie i aktywnie spędzam wolny czas”. Działania w tym roku szkolnym odbywać się będą pod hasłem „Papieros złodziej wolości”, w dniach od 18 lutego  22 lutego.

Ich celem jest szerzenie wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego, uświadamianie zagrożeń płynących z palenia tytoniu, w trosce o zdrowie własne i swoich bliskich.

Pobierz plakat

Zespół wychowawczy

Konkurs „Super Klasa”

14.02.2019

SU podsumował rywalizację klas IV - VIII w ramach konkursu „Super Klasa”, w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Kryteria, które braliśmy pod uwagę to: średnia ocen całej klasy, frekwencja klasy, zachowanie, najwięcej ocen celujących i bardzo dobrych, najmniej ocen niedostatecznych, dopuszczających i dostatecznych, udział w konkursie na gazetkę klasową pod hasłem: „Nie reagujesz-akceptujesz”, udział w konkursach przedmiotowych, konkursach Samorządu Uczniowskiego i zawodach sportowych, udział w akcji „Góra Grosza”  oraz czytelnictwo.

Tytuł Super Klasy otrzymuje V B!