|    e - dziennik   |    mapa strony   |

Pokaż aktualności z roku:

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

05.03.2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 01 marca 2021 r. do dnia 25 marca 2021 r. odbywać się będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2021/2022.

Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
na rok szkolny 2021/2022.

Akcja – książkowe wyzwanie 2021

05.03.2021

Zapraszamy uczniów klas I –VIII do udziału w akcji, która ma na celu promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zadaniem uczniów będzie wypożyczenie książki na każdy tydzień, począwszy od lutego aż do maja 2021 roku. W każdym miesiącu podane będą informacje na stronie szkoły oraz w holu szkoły, jaką książkę należy wypożyczyć. Za udział w akcji przewidziane są nagrody.

W miesiącu marcu – wypożycz książkę, w której w tytule znajduje się liczba.

Bibliotekarze

Z życia biblioteki w SP2

05.03.2021

W naszej bibliotece odbywają się różnorodne działania mające na celu zachęcenie uczniów do czytania książek i odwiedzania biblioteki. Organizujemy cykliczne spotkania pt. „Nasza szkoła czyta dzieciom”, imprezy okolicznościowe, konkursy czytelnicze i plastyczne. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskich akcjach: „Przerwa na czytanie”, „Zaczytana szkoła” oraz inne. Czytamy w różnych miejscach na terenie szkoły: na trawie, na placu zabaw itp. Organizujemy spotkania z ciekawą książką dla przedszkolaków z naszego miasta. Zapraszamy uczniów do czynnego udziału w akcjach czytelniczych. Czekają tu na Was nagrody niespodzianki oraz świetna zabawa.

Bibliotekarze

Biblioteka szkolna po remoncie

05.03.2021

W czasie wakacji w naszej szkole został wykonany remont III piętra, w tym również biblioteki szkolnej. Pieniądze na remont zostały pozyskane z budżetu miasta oraz od sponsorów. Nowe regały zakupiono dzięki środkom finansowym otrzymanym od K-SSSE S.A, za które serdecznie dziękujemy. Biblioteka zyskała nowy wizerunek, teraz jest tu klimatycznie i bajkowo. Można w ciszy i spokoju poczytać książki, obejrzeć czasopisma, a także wypożyczyć książki o tematyce przyjaznej dzieciom. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do obejrzenia nowej biblioteki.

ZAPISY DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ

03.03.2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą informuje, że od dnia 25 stycznia 2021 r. do dnia 5 marca 2021 r. trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w roku szkolnym 2021/2022.

Rodzice pobierają w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły:

zgłoszenie dziecka do klasy 1 (z obwodu szkoły) lub
wniosek o przyjęcie dziecka do klasy 1 (spoza obwodu szkoły)

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

KANGUR MATEMATYCZNY

03.03.2021

Komitet Organizacyjny Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY na wniosek organizatorów regionalnych konkursu, przesuwa termin konkursu na dzień 22 kwietnia 2021 r., godz. 9:00.

Dla uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, a nie będą mogli wziąć w nim udziału w dniu 22.04.21 z powodu zamknięcia szkoły, Komitet Organizacyjny rozważy możliwość rozwiązywania zadań konkursowych za pośrednictwem Internetu.

Warsztaty w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

01.03.2021

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym - „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który skierowany jest do pierwszoklasistów.Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Pedagog szkolny wraz z wychowawczyniami klas pierwszych, w miesiącu lutym przeprowadziły warsztaty z uczniami na podstawie materiałów edukacyjnych, które opracowane zostały w oparciu o efektywne techniki zapamiętywania.

Zbiórka dla Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt w Chojnie – „PSIJACIELE”

01.03.2021

26 lutego zakończyliśmy zbiórkę dla zwierząt ze Stowarzyszenia Chojeńskiego. Udało nam się zebrać wiele puszek mokrej karmy, kilkanaście kilogramów suchej karmy. Wśród darów pojawiły się nawet drobne zabawki i niezbędne akcesoria dla zwierząt.

Bardzo dziękujemy wszystkim za każdy drobny dar.

Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Marosik za pomoc w dostarczeniu paczek do Stowarzyszenia w Chojnie.

Konkurs recytatorski

01.03.2021

W czwartek, 25.02.2021 odbyły się w naszej szkole eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród wszystkich uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowały się i na scenie Kostrzyńskiego Centrum Kultury wystąpią:

z klas 1: Bartosz Żugaj i Hania Czeszyk

z klas 2: Wiktoria Nowaczyńska, Lena Żugaj i Olga Sawko

z klas 3: Maciej Czyżowski i Elena Sobkowska

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opłaty za obiady

26.02.2021

Kwota do zapłaty za obiady za miesiąc MARZEC 2021 wynosi 69 zł.

Rodzice/opiekunowie dzieci żywionych klas 4-8 jeżeli wrócą w marcu do zajęć stacjonarnych zostaną poinformowani indywidualnie SMS-em o kwocie do zapłaty.