Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi

tel. (centrala): 95 752 33 85

e – mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl

administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl

Mecz piłki siatkowej z okazji stulecia odzyskania niepodległości

19.06.2018

W piątek 8 czerwca podczas festynu szkolnego odbył się nietypowy mecz piłki siatkowej.  Graliśmy  do stu punktów, do wygrania było sto cukierków. Sto % zabawy na stulecie  odzyskania niepodległości. Naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje dziewcząt i chłopców. Za każdy punkt drużyna dostawała jednego cukierka, pula cukierków 100, tyle ile lat nasza ojczyzna jest niepodległa.

Wycieczka klasy IVa i IVe: Wieliczka - Kraków - Energylandia

19.06.2018

W dniu 13 czerwca uczniowie klas IVa, IVe, chętni uczniowie z klas IVb, IVd wraz z paniami K. Kobydecką, M. Mendelską i D. Ulańską udali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem naszej podróży była Wieliczka. Tam przez kilka godzin poruszaliśmy się 3 km pod ziemią interaktywną trasą oraz pod okiem przewodników wcielaliśmy się w górników i poznawaliśmy ich pracę.

UWAGA KONKURS!!!

18.06.2018

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości ogłaszamy konkurs na „Selfie z Niepodległą”. Konkurs polega na zrobieniu sobie zdjęcia z dowolnymi pomnikami, symbolami i miejscami pamięci narodowej dotyczącymi Niepodległej Polski, w Polsce i poza jej granicami. Do zdjęcia prosimy dołączyć krótki opis miejsca, przy którym zrobione będzie zdjęcie. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Zdjęcia należy wysłać na adresy e-mail: asiaproszyk@op.pl oraz joanna.grabarska@onet.pl.

Termin wysyłania zdjęć: od 22 czerwca do 15 września 2018 roku.

GRA TERENOWA

18.06.2018

Dnia 14.06.2018 r. odbył się XXV międzyszkolny konkurs historyczny pt. „Gra terenowa”. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Joanna Tańska, Weronika i Wiktoria Wieczorek, Bartosz Żukowski, zajęła III miejsce. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z trudnościami związanymi ze znajomością terenu, prawidłowym odczytaniem mapy a także wykonaniem zadań, które ukryte były w różnych częściach Starego Miasta. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością podstawowych faktów z historii Kostrzyna i okolic. Jednym z zadań były również wykopaliska archeologiczne, a także rozpoznanie obiektów Twierdzy Kostrzyńskiej  na podstawie widokówek. Dodatkowo  należało odnaleźć to miejsce i wykonać zdjęcie aparatem fotograficznym. Drużyny musiały wykazać się niezwykłą kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole gdyż konkurencje były na określony czas. Po zakończeniu wszystkich konkurencji drużyny zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Przy bastionie Filip czekało na nas ognisko i pieczone kiełbaski.

Jak zabawa, to zabawa!

15.06.2018

8 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi odbył się Szkolny Festyn Rodzinny z mnóstwem atrakcji, którego organizatorami byli Uczniowie, Nauczyciele i Rada Rodziców. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 17:00.

Wakacyjny konkurs wiedzy

13.06.2018

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs pod hasłem „Bezpiecznie wypoczywam podczas wakacji”. Celem konkursu było podsumowanie i utrwalenie wiedzy dotyczącej zasad bezpiecznego wypoczynku. Do udziału w konkursie zaproszono przedstawiciela policji P. Annę Suroń.

Sukces „Kropki”

13.06.2018

Gazetka szkolna „Kropka” uzyskała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim na najlepszą gazetkę szkolną województwa lubuskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej. Bardzo nas to cieszy i motywuje do jeszcze lepszej pracy w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom za wszelką pomoc i współpracę! Bez Was nie byłoby tego sukcesu!

Wycieczka do Międzyrzecza

12.06.2018

W dniu 04.06.2018 r. uczniowie klasy VA z wychowawczynią Beatą Mróz i z Panią Danutą Cichowską- Kępą wyjechali, wraz z uczniami ze szkoły niemieckiej w Dolgelin, do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień w Międzyrzeczu.

Wypoczywaj z głową!

08.06.2018

Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Nareszcie będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby podróż była bezpieczna młodzież podczas warsztatów w klasach IV i V, jak również w pozostałych klasach, przypomniała sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w górach, nad wodą, w czasie wolnym, podczas podróży, a wszystko po to, aby uniknąć niebezpiecznych przygód.