Aktualności

 • 22-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA

  W dniach 12 - 1 6 września w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Szczęścia. Hasłem tygodnia było: Dbajmy o dobre relacje. W tygodniu uczniowie mogli wręczyć informacje z kartą za co cenią lub lubią kolegę, koleżankę. Dzięki temu powstał Efekt Domina - pozytywna energia. Uczniowie także mogli wyrazić pozytywny obraz siebie poprzez kolorowy strój, makijaż, fryzurę lub biżuterię. W środę był dzień wyzwań, uczniowie losowali kartkę i wykonywali zadanie, następnie przekazywali je innej osobie. Jak wiemy życzliwe gesty integrują społeczność. W ostatnim dniu podczas długich przerw bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Pojawiła się także słodka niespodzianka.

  Zapraszamy do fotorelacji. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  Szkoły pełne talentów!

  Nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL Szkoły Pełne Talentów. Akcja polega na zbieraniu TALENCIAKÓW, czyli kuponów, które każdy z państwa może otrzymać za zakupy zrobione w sklepie LIDL Na koniec akcji przeliczamy Talenciaki na nagrody- im więcej TALENCIAKÓW, tym atrakcyjniejsze nagrody dla naszych uczniów! Skrzynka na TALENCIAKI znajduje się przy wejściu do szkoły na portierni, na świetlicy oraz w oddziale przedszkolnym Talenciaki można przekazać również bezpośrednio na zgłoszone konto szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc. 


  więcej...
 • 20-09-2022

  KARTKA DLA SENIORA

  1 PAŹDZIERNIKA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH.

  Z TEJ OKAZJI SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO WYKONANIA „KARTKI DLA SENIORA".

  WASZE KARTKI Z ŻYCZENIAMI ZOSTANĄ DOŁĄCZONE DO SŁODKICH UPOMINKÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NASZYCH WOLONTARIUSZY.

  KAŻDA OSOBA, KTÓRA ZROBI KARTKĘ, NIECH WPISZE LUB WYDRUKUJE ŻYCZENIA NA DZIEŃ SENIORA. Najlepiej takie ogólne - bo nie wiemy ile jest pań, a ile panów.

  PROSZĘ TEŻ NA DOLE KARTKI NAPISAĆ SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ. NA TEJ PODSTAWIE WPISZEMY W WASZYCH DZIENNIKACH POCHWAŁY O ZAANGAŻOWANIU W ŻYCIE SZKOŁY.

  Kartki można zostawiać u p. Agnieszki Kołodnickiej, p. Moniki Tyszeckiej i p. Judyty Cichej do 15 października.

  Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  Zbiórka artykułów dla chorych z Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego

  W dniach od 21 września do 15 października odbędzie się w naszej szkole zbiórka artykułów potrzebnych dla chorych z Oddziału Opiekuńczo - Leczniczego w Kostrzynie nad Odrą.

  Zwracamy się z prośbą do uczniów i Rodziców o pomoc w zbiórce potrzebnych artykułów spożywczych: kawa, herbata, cukier, słodycze oraz artykułów higienicznych: chusteczki nawilżające, szampon, mydło w płynie, żel pod prysznic dla kobiet i mężczyzn, maszynki do golenia, gąbki do mycia, ręczniki papierowe.

  Rzeczy składujemy w koszach, w holu szkoły.

  Liczymy na Państwa pomoc.

  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu


  więcej...
 • 20-09-2022

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA

  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła zakupiła niezbędny, profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć.

  Zajęcia audio-video: uczniowie rozwijają swoje pasje oraz ćwiczą umiejętność obróbki i montażu materiałów audiowizualnych. Zajęcia odbywają się w warunkach studyjnych oraz w terenie. Zapraszamy uczniów klas IV - VIII w każdy poniedziałek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Drukarka 3D i programowanie: uczniowie obsługują drukarkę 3D, tworzą własne projekty 3D, uczą się prostego języka programowania. Zapraszamy uczniów klas IV-VI w każdy czwartek 14:30 - 16:00 sala nr 7.

  Laboratoria przyszłości - plakat


  więcej...
 • 19-09-2022

  NOC KINOWA W SZKOLE

  Początek weekendu w szkole? Dlaczego nie!

  W ostatnim dniu Tygodnia Szczęścia klasy IV a, IV b oraz V c wraz z wychowawcami p. Dagmarą Ulańską, p. Łukaszem Kuchowiczem oraz p. Klaudią Kobydecką spędzili Filmową Noc w szkole. Uczniowie przyszli odpowiednio wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście dobre humory. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i pizzy. Po całonocnej imprezie nasi podopieczni rozeszli się do domów z nadzieją, że nie była to ostatnia noc w szkole. 


  więcej...
 • 19-09-2022

  WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2022

  Wpłata do końca września PRZELEWEM na konto:

  GBS Barlinek o/Kostrzyn nad Odrą nr: 62 8355 0009 0111 5718 2000 0009

  Kwota: 95,00 zł (19 dni x 5 zł)


  więcej...
 • 19-09-2022

  DZIEŃ SYBIRAKA

  16 września 2022 r. przedstawiciele naszej szkolnej społeczności: poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. 8 c Apelem Pamięci i minutą ciszy przed Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego w Kostrzynie nad Odrą oddali cześć Sybirakom w 83 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

  Agnieszka Kołodnicka, Krzysztof Trzciński


  więcej...
 • 17-09-2022

  TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W IV A

  W tym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Tydzień Szczęścia. W związku z tym klasa IV a na lekcji wychowawczej robiła „dłonie szczęścia". Na odrysowanych dłoniach uczniowie pisali cechy, które najbardziej cenią u swojego kolegi /koleżanki. Celem lekcji było dostrzeżenie swoich mocnych stron oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby.

  Dagmara Ulańska


  więcej...
 • 16-09-2022

  POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

  15. września 2022 r. odbyło się spotkanie grup rówieśniczych z SP 2 i Grundschule Dolgelin. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas piątych. Uczestnicy spotkania zwiedzali Muzeum Twierdzy Kostrzyn z przewodnikami. Dzięki temu grupa mogła poznać bardzo dokładnie historię miasta. Po długim spacerze ulicami Starówki dzieci spotkały się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Następnie spędziły czas na wspólnych zabawach. Na szczęście dopisała wszystkim pogoda i humory. Spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


  więcej...

Nasi darczyńcy


Szkoła Podstawowa nr 2
w Kostrzynie nad Odrą

Kontakt


ul. Ludwika Banaszaka 1
66 – 470 Kostrzyn nad Odrą

tel. (centrala): 95 752 33 85
fax: 95 752 52 11

e-mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl
administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl