|    e - dziennik   |    mapa strony   |

administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl

Prorodzinny konkurs

19.05.2022

Dzień 15 maja ogłoszony został dniem  Międzynarodowego Dnia Rodziny. Z tej też okazji, 17 maja odbył się konkurs pt. „Rodzina źródłem miłości”.

Uczestnikami konkursu byli reprezentanci w 2-osobowym składzie z klas 4 i 5.

Uczniowie przystąpili do 5 zadań, wśród nich miały miejsce: skojarzenia ze słowem rodzina, losowanie pytania, rozwiązywanie krzyżówki, podawanie haseł dotyczących tego, co wpływa na szczęście rodziny, a co je uniemożliwia, układanie haseł z rozsypanek wyrazowych dotyczących zadań rodziny.

Wycieczka do Muzeum Twierdzy Kostrzyn

16.05.2022

Dnia 10.05.2022 odbyło się spotkanie grup rówieśniczych z SP2 i z Grundschule Golzow w ramach projektu dofinansowanego z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczestnicy wspólnie korzystali z uroków przyrody spacerując po zachowanych do dnia dzisiejszego ulicach twierdzy,poznawali historię życia jej mieszkańców. Miło i przyjemnie upłynął czas przy wspólnym ognisku podczas gier i zabaw sportowych. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 4 c naszej szkoły i klasy 4 ze szkoły w Golzow. Było to pierwsze spotkanie polsko - niemieckie po długo trwającym okresie pandemii i miejmy nadzieję, że już na stałe powrócimy do realizacji podobnych projektów.

Wyniki konkursu z języka angielskiego „Joke in English”

16.05.2022

W dniu 28 kwietnia 2022 r. konkursowe jury w składzie – pani Wanda Wysoczańska-Stepaniak, pani Aleksandra Urban, pani Judyta Cicha oraz pani Julia Malanowska wyłoniło zwycięzców konkursu „Joke in English”. Wyłoniono 5 zwycięzców:

I miejsce: Nikola Sak kl. VII c, Igor Urbanowicz kl. VII b

II miejsce: Amelia Tarazewicz kl. VIII b

III miejsce: Julia Pilecka kl. VIII b, Hanna Witkowska kl. IV b

Pokaz Mody Ekologicznej

09.05.2022

Z okazji Światowego Dnia Ziemi - 29 kwietnia w grupie „Sówki” zorganizowano „Pokaz Mody Ekologicznej”.

ZEBRANIA Z RODZICAMI I KONSULTACJE

06.05.2022

W przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami i konsultacje. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj.

INTEGRACJA PRZEDSZKOLAKOW I UCZNIÓW KLASY „S1”

28.04.2022

Obchodzony w kwietniu Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu był świetnym pretekstem do spotkania integracyjnego uczniów klasy „S1” oraz dzieci z grupy IV Przedszkola Niepublicznego „Mali Europejczycy”. Nasi uczniowie zostali zaproszeni przez przedszkolaków oraz panią Monikę Morawiec do wspólnych zabaw na ścieżce sensorycznej.

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ 2022

23.04.2022

Opłata za miesiąc maj 2022 wynosi 17 dni x 3 zł = 51 zł.

RYTM I MUZYKA W SZKOLNYM TYGODNIU INTEGRACJI

22.04.2022

W naszej szkole przed Świętami Wielkanocnymi odbył się Szkolny Tydzień Integracji, podczas którego ogromną popularnością cieszyły się zajęcia muzyczno-rytmiczne, prowadzone przez uzdolniona Panią Edytę Antonik. Brali w nim udział uczniowie klas specjalnych, integracyjnych, ogólnodostępnych, a także z Ukrainy. Muzykowanie wraz z tańcami odbywało się w holu szkoły i niewątpliwie łączyło wszystkich uczniów, poruszało ich serca, wyzwalało pozytywne emocje, a co najważniejsze pokonało wszelkie bariery, bez względu na język, stan zdrowia, wygląd zewnętrzny, czy wyznawane poglądy. Hitem stała się piosenka S. Sojki pt.: „Tolerancja” oraz „Hej sokoły”. Ten wspólnie spędzony przy dźwiękach gitary czas był dobrym początkiem mocniejszych więzi, dzięki którym pokonując istniejące w dzisiejszym świecie stereotypy staliśmy się coraz bardziej empatyczni i wrażliwsi na potrzeby drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że zainicjowane przez Panią Antonik zajęcia sprawią, że niebawem znów wspólny śpiew wypełni mury naszej szkoły. Uczniowie już się upominają i czekają na kolejne muzyczne spotkania mając nadzieje, że będą one odbywały się częściej.

Certyfikat, dyplomy i konkurs dla uczniów

22.04.2022

Na zakończenie programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, po wypełnieniu testu i  ankiety podsumowującej program przez koordynatora, szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie, a każdy jej uczestnik otrzymał dyplom.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa”, w którym wspólnie, w kilkuosobowych grupkach wykonali plakat. Prace można obejrzeć w holu szkoły. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.