Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi

administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl

UWAGA KONKURS!!!

23.02.2018

Dnia 19 marca (poniedziałek) o godzinie 13:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2, odbędzie się konkurs historyczny pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych, które zmierzą się z w czteroosobowych drużynach. Uczestnicy będą musieli zaprezentować się w 6 konkurencjach, między innymi:

1. Należy rozwiązać test za znajomości historii Polski, składający się z 20 pytań;

2. Ułożyć puzzle, rozpoznać wydarzenie, a także wskazać datę wydarzenia na podstawie fragmentów obrazów Jana Matejki;

3. Zapisać jak najwięcej skojarzeń po obejrzeniu animacji Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana historia Polski”;

4. Rozpoznać polskich patriotów na podstawie fragmentów tekstu i ilustracji;

5. Odegrać scenkę (kalambury historyczne), za pomocą gestów i rekwizytów;

6. Zaprezentować prace plastyczne pt. „Historia- Patriotyzm- Ojczyzna”, wykonane dowolną techniką (prace wykonane przez drużyny przynosimy gotowe na konkurs).

Zainteresowane drużyny z klas siódmych zapraszam po dodatkowe informacje na temat konkursu do sali nr 10.

Czekają na Was niezapomniane wrażenia, nagrody oraz dyplomy.

Serdecznie zapraszam!!!

Joanna Grabarska

Wyniki konkursu na najładniejszą kartkę walentynkową

22.02.2018

14 lutego rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięło udział dwudziestu trzech uczniów z kl. O - VII. Oceniając prace, brano pod uwagę w szczególności oryginalność i estetykę wykonania.

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2018

20.02.2018

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC 2018:

PRZELEWEM: do KOŃCA LUTEGO 2018

GOTÓWKĄ: od 26.02.2018 do 02.03.2018

w godz. 8:00 - 10:00 W OKIENKU NA STOŁÓWCE

Apel podsumowujący I semestr nauki w klasach IV - VII

20.02.2018

W piątek 9 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor nagrodziła dyplomami uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu oraz tych, którzy osiągnęli 100% frekwencję.

AKCJA ZIMA 2018

10.02.2018

Szkoła Podstawowa nr 2 w czasie trwania ferii zimowych zorganizuje dla dzieci zajęcia w ramach Akcji Zima 2018. Szczegółowy plan zajęć znajduje się tutaj.

Sukcesy uczniów SP2 w konkursach przedmiotowych

10.02.2018

W tym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowało konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego.

MAKIETA GRODU

10.02.2018

W lutym, uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 2, wzięli udział w konkursie na najciekawsze wykonanie makiety Biskupina, najstarszej osady na ziemiach polskich. Celem przeprowadzenia konkursu było zachęcanie uczniów do wykonania prac metodą projektu, poznanie obyczajów plemion słowiańskich, a także przyswojenie trudnych pojęć historycznych. Zadanie było dla chętnych, ale pomysł tak spodobał się naszym uczniom, że wykonali aż 35 prac. Na zbudowanie makiety grodu uczniowie mieli trzy tygodnie. Należało w niej wykonać rekonstrukcję wału obronnego, falochronu, palisadę, bramy, ulice i budynki mieszkalne. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością wykorzystując do budowy bibułę, tekturę, zapałki, patyczki do lodów, wykałaczki, mech, styropian, lakierowane drewno.

Gazetka szkolna Kropka

09.02.2018

W dziale Gazetka szkolna Kropka zamieszczono trzeci numer redagowanego przez szkolne koło dziennikarskie czasopisma.

PIERWSZA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

09.02.2018

Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn Nad Odrą V  kadencji oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Nasze reprezentantki, Laura Lehmann z kl. VII b i Magdalena Truszkowska z  kl. VII b  mają już za sobą I uroczystą sesję, która odbyła się 8 lutego 2018 roku w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odra.