Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi

tel. (centrala): 95 752 33 85

e – mail: poczta@sp2.kostrzyn.pl

administrator: administrator@sp2.kostrzyn.pl

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

26.04.2018

Przypominamy, że 30.04, 2.05 i 4.05 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tym czasie w godz.7.30 - 16.00 będzie czynna świetlica szkolna.

Finał „Kinder” za nami

26.04.2018

W sobotę byliśmy współgospodarzami Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt Kinder+Sport 2018. Turniej z udziałem 10 najlepszych zespołów z naszego województwa w kategoriach „2”, „3” i „4” (klasy 4, 5 i 6 SP) rozpoczął się o godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół. Prowadzący zawody prezes UKS Dwójka Dariusz Czarny przywitał przybyłych gości oraz przedstawił obecnym organizatorów tej imprezy: burmistrza Kostrzyna pana Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza, trenerów Akademii Siatkówki w Kostrzynie przy SP 2 Pawła Bihuniaka i w Słońsku Łukasza Zimmermana, oraz koordynatora S.O.S. województwa lubuskiego Edwina Łazickiego i koordynatora wojewódzkiego turnieju Kinder+Sport Radosława Wasilewskiego.

Konkurs dla 7 - klasistów

26.04.2018

Sztuka autoprezentacji. ZADANIEM uczestnika konkursu jest napisanie listu motywacyjnego. Przekonaj, że to właśnie Ty powinieneś zostać zwycięzcą. Opisz swoje mocne strony. Pamiętaj, aby były one zgodne z prawdą. Każdy człowiek posiada  w sobie coś wartościowego, czym może się podzielić z innymi.

Konkurs plastyczno – literacki – „Autoportret”

26.04.2018

Weź udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim „Autoportret”.

Pokaż kim jesteś. ZADANIEM konkursu jest narysowanie swojego autoportretu lub opisanie swojej osoby. Liczy się nieszablonowe podejście do tematu,  pomysłowość i kreatywność w interpretacji.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie grup przedszkolnych, szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

TECHNIKA WYKONANIA PRACY: dowolna

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY - PLAKATY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

26.04.2018

W dziale galeria zdjęć zamieszczono plakaty o tematyce ekologicznej wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach tygodnia ekologicznego.

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY - AKCJA BRATKI NA RABATKI

25.04.2018

W dziale galeria zdjęć zamieszczono fotorelację z akcji „Bratki na rabatki”.

WIELKI TEST O KONSTYTUCJI

25.04.2018

Dnia 11 maja o godzinie 8.50, w auli naszej szkoły, odbędzie się Wielki Test o Konstytucji 3 Maja . Test składał się będzie z trzech rund, w których należy rozwiązać zadania, składające się z 20 pytań. Runda II to rozpoznawanie obrazów i wpisanie tytułów na kartę odpowiedzi, za które otrzymać można 4 punkty. Ostatnią rundą jest wykreślanka za 4 punkty. Za cały test uzyskać można 30 punktów. Pomiędzy rundami, uczniowie klas starszych przygotowali dla Was część artystyczną a także inscenizację nawiązującą swą tematyką do Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Do udziału w Wielkim Teście zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Czekają na Was niesamowite wrażenia, dyplomy oraz nagrody!!!

WPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ 2018

PRZELEWEM: do KOŃCA KWIETNIA 2018