MAKIETA GRODU

10.02.2018

W lutym, uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 2, wzięli udział w konkursie na najciekawsze wykonanie makiety Biskupina, najstarszej osady na ziemiach polskich. Celem przeprowadzenia konkursu było zachęcanie uczniów do wykonania prac metodą projektu, poznanie obyczajów plemion słowiańskich, a także przyswojenie trudnych pojęć historycznych. Zadanie było dla chętnych, ale pomysł tak spodobał się naszym uczniom, że wykonali aż 35 prac. Na zbudowanie makiety grodu uczniowie mieli trzy tygodnie. Należało w niej wykonać rekonstrukcję wału obronnego, falochronu, palisadę, bramy, ulice i budynki mieszkalne. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością wykorzystując do budowy bibułę, tekturę, zapałki, patyczki do lodów, wykałaczki, mech, styropian, lakierowane drewno. Spośród tak licznych prac wyłoniłyśmy zwycięzców tego konkursu:

I miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Aleksander Wnuk IVB, Filip Popiołek IVA, Maciej Chiliński IVC

II miejsce ex aequo: Nikola Osińska IVA, Hanna Heppner IVB, Paula Pazdan IVA

III miejsce ex aequo: Jakub Frąckowiak IV B, Antoni Pieprzka IVB

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i zachęcamy do dalszych przedsięwzięć.

Joanna Grabarska, Magdalena Romaniuk